Пазаруване от Amazon.co.uk и Amazon.de

  • 106 119
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Пишете на Омбуцмана и на някоя международна организация


Тук, нали? http://www.ombudsman.bg/contacts

Още днес ще им пиша.  Peace




Дано помогне  Praynig

Имаме дискриминация, нарушаване на пощенския закон, и погазване на европейски принципи и закони. Мисля, че е предостатъчно.  Close


Зи, а съгласна ли си да пуснеш една тема по въпроса в Клюкарник, в която да съберем повече отзиви за тази Разменна пощенска станция. Аз ще приложа снимки от фактурата, товарителницата и квитанцията за таксата, за да се види нагледно, че съм платила 4 лв. такса за пратка, която съм получила от ЕС. Аз пък ще дам линк към темата на всички инстанции, до които пиша. Защото друго е да пиша само от мое име, друго е да се види общото недоволство и че моят случай не е единичен, а че е масова практика таксуването с тази неправомерна такса.
Ти си доста запозната с въпроса и не ми се иска да преписвам постингите ти, за да оформя темата.  Peace


Не знам дали в Клюкарника, или в този подфорум е по-подходящо. newsm78

Мога да я пусна, но по-късно вечерта, като се укротят и заспят децата. Blush  Hug

Всъщност, не знам точно. Там като че ли е много по-голям шансът да я видят повече хора. Не всеки би се сетил да надникне в "Пазаруване от чуждестранни сайтове", за да намери тема, касаеща Български пощи.
От друга страна пък, тук е много по-специализиран форум, в който пишат хора, които непрекъснато се сблъскват с тези безобразия. Лично аз, за последната година, имам 4 пратки, които съм получила на Разменна пощенска станция към Столична митница и за които съм платила тази такса, сега чакам пета пратка другата седмица. При получаването й ще поискам да ми покажат наредбата и точния параграф, по който ще ми вземат 4-те лева и ще ги уведомя, че съм писала до всички възможни инстанции и ще пиша пак, за да ги информирам какво са ми отговорили от Разменната пощенска станция. Ще поискам да се срещна и с началника, но тук ми е малко съмнително дали ще успея.

# 46
  • Мнения: 6 902
Пуснете темата и на двете места, няма какво да се чудите Simple Smile

# 47
  • Мнения: X
Пуснете темата и на двете места, няма какво да се чудите Simple Smile

Не, това не е добра идея. Забраняват го правилата, пък и самата информация ще се разпокъса. Всъщност, Зи е права - нека да се пусне първо тук - все пак ние сме най-пряко засегнати. Извинявам се, че оспамихме темата за Амазон, надявам се в най-скоро време да отворим отделната тема за РПС и да пишем там.  Embarassed

# 48
  • Мнения: 469
Пуснете темата и на двете места, няма какво да се чудите Simple Smile

Не, това не е добра идея. Забраняват го правилата, пък и самата информация ще се разпокъса. Всъщност, Зи е права - нека да се пусне първо тук - все пак ние сме най-пряко засегнати. Извинявам се, че оспамихме темата за Амазон, надявам се в най-скоро време да отворим отделната тема за РПС и да пишем там.  Embarassed

дайте после линк!

един въпрос и от мен: знае ли някой ако отиде поръчката ми на митница но аз искам да я откажа и не отида да я взема колко време ще стои там преди да я върнат обратно към Англия?

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
20дни

# 50
  • Мнения: 469
Благодаря!   bouquet

# 51
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Друг въпрос-от серията глупави...
Ще ми се да си взема кухн.дребна техника от немския амазон(машина за хляб и кафемашина),книжката с инструкциите за ползване само на немски ли ще  е?

Татяна-мерси   bouquet

# 52
  • Мнения: 7 605
Ще ми се да си взема кухн.дребна техника от немския амазон(машина за хляб и кафемашина),книжката с инструкциите за ползване само на немски ли ще  е?

Зависи  Laughing Някои упътвания са на много езици, вкл. и на български, други са само на няколко. Но винаги можеш да видиш в сайта на производителя за инструкции на български език  Peace

# 53
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ще ми се да си взема кухн.дребна техника от немския амазон(машина за хляб и кафемашина),книжката с инструкциите за ползване само на немски ли ще  е?

Зависи  Laughing Някои упътвания са на много езици, вкл. и на български, други са само на няколко. Но винаги можеш да видиш в сайта на производителя за инструкции на български език  Peace
А благодаря  bowuu
Действам

# 54
  • Мнения: 141
И аз да се запиша  с епилатор Mr. Green,днес го взех от пощата,а е бил още вчера там Sick


Госпойца Димитрова , ето този купихhttp://www.amazon.co.uk/Braun-4520-Thermoscan-Thermometer-660227 … 123019&sr=1-3 и съм доволна Peace, мъжо ми беше купил един друг пак за ухо и затова мога да сравня,този си е супер,препоръчвам Hugрвътре има накрайници

# 55
  • Мнения: 1 698
Момичета, нали всички купихте ето този епилатор?:
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B001NXCMZE/ref=ord_cart … ;m=A3P5ROKL5A1OLE
Това ли е най-добрият избор сега на пазара? Планирам го за догодина, но толкова много видях, че се обръках кой препоръчвахте.

# 56
  • Мнения: 5 597
Момичета ( и момчета),извинете за лаишкия въпрос -вчера поръчах,днес парите още в картата налични( неблокирани).Имам мейл автоматичен за поръчка,в ордер статуса-номер на поръчката ( още не е шипната).
На някой случвало ли се е ?


По въпроса за пощите -имаше такава офанзива преди  година ( в ларедутската тема) за таксата,коятови събират в Сф,доста изписаха и ефект нулев  Confused
Велико Търново събират такса левче .

# 57
  • Мнения: 685
Трапезица и при мен така направиха, първо пратиха мейла, че всичко е готово и чак на следващия ден ми взеха парите, но те нали са блокирани - нп и до 45тия ден да си чакат вземането Wink ако не утре, то в понеделник ще си ги изтеглят - не ги мисли  Grinning

# 58
  • Мнения: 5 597
Ани,моите не са блокирани,виждам ги на банкомат ( не че ще ги пипна,просто се чудя). Peace

РЕД.Вижда се всичко,което е разполагаемо,блокираните суми не се виждат.Ще си пазя сега от мен си картата,да не ги опукам,преди да ги изтеглят  Mr. Green

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 18:17 от Трапезица

# 59
  • Мнения: 685
Трапезица на банкомата мисля, че се вижда сумата, дори и блокираната в горната част на бележката, а по-долу разполагаемостта не е ли по-малка  newsm78 уфф пиша по разни спомени, добре че е банкирането иначе не мога се оправя кога какво имам и са ми взели  ooooh!

...погледнах си стари бележки пише КАРТОВА СМЕТКА НА ЛЕВА ..ХХХ..сума
 и отдолу НАЛИЧНОСТ СЛЕД ТРАНЗАКЦИЯТА ЛЕВА..ХХХ. сума
дори и без да съм теглила пари сигурно пак се води транзакция, че гледам една и съща сума ми е долу, бях правила проверка дали са постъпили пари по тази карта минали месец.

Общи условия

Активация на акаунт