Със зимните игли плетем - ентрелаци, щем не щем.

  • 87 445
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
здравейте момичета,следя ви от доста време и благодарение на темите за плетене си оплектох доста неща,които сте показали  bouquet.плета на 2 игли,но сега в осинката намерих тема за полата с испански мотиви на 1 шишче и искам помощ от вас за схемата за "спиралата" .....благоадаря на всички,които ще се включат(зле съм с руския)
http://club.osinka.ru/topic-60883?&start=0

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 16:01 от blue eye

# 676
  • Мнения: 544
Дай линк към схемата.

# 677
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=460055.0    Четохте ли това за митото? Откога се каня да си купя прежда от турския сайт, сега, ако трябва и мито да и плащам, съвсем няма да ми е изгодно! М ай ще се откажа.

# 678
  • Мнения: 114
Да, Кануша. Голяма простотия. Свърши се с пазара извън ЕС.  #Cussing out #2gunfire

*** Самоцитирам се:

При пазаруването по интернет е важно какъв изпращач ще бъде попълнен в документите. Ако адресът е на физическо лице от страна извън ЕС, прагът да не се плаща ДДС е 45 евро. Но ако доставчикът е фирма, прагът пада на 30 лв.

***

Сега като се замислих обаче, сайтът от който поръчваме е от английски домейн. Ха, нямаме проблеми тогава. Фръц.  Joy

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 16:29 от big pufana

# 679
  • Мнения: 12
GSC Tekstil Ltd. - Istanbul/TURKEY Phone: +90 (216) 376 5373 Fax: +90 (216) 376 5673
Current Time : Fri, 08 Jan 2010 15:32:35 +0200
къв английски домейн бре пуфи  Thinking може и лунен да е домейна, важно е мястото на изпращането - щом на подател пише NON EU забрави и прости
и по-добре - купувайте си български прежди като мен - така даваме работа на нашите хора а не на чуждите ...  Peace

# 680
  • Мнения: 37
GSC Tekstil Ltd. - Istanbul/TURKEY Phone: +90 (216) 376 5373 Fax: +90 (216) 376 5673
Current Time : Fri, 08 Jan 2010 15:32:35 +0200
къв английски домейн бре пуфи  Thinking може и лунен да е домейна, важно е мястото на изпращането - щом на подател пише NON EU забрави и прости
и по-добре - купувайте си български прежди като мен - така даваме работа на нашите хора а не на чуждите ...  Peace

не че ми се спори но български са Габровци-който произвеждат Лори и Кари и т.н.,но техния сайт не работи; и Еделвайс, който не знам  от къде точно бяха. Стенли внася преждите и им лепи техен бг етикет. и на Хоби не са много български преждите като производство

# 681
  • Мнения: 114
Фри, вече ще бъде друг адресът. Ще видиш. От Англия ще идват. Има и друг начин, поръчваме до английски адрес, после с БГ фирма. Абе сиромах - жив дявол!

# 682
  • Мнения: 4
момичета търся жакардни мотивчета..да ви се намира линк към нещо такова?
аз мога да се похваля с нови чорапки с плетенички благодарени е на додо  Heart Eyes и пеленка ще снимам по - късно и ще покажа  Blush

# 683
  • София
  • Мнения: 17 592
Анук, прекрасно се справяш с шапето.  Hug Защо не ме послуша да я затвориш на обръча без шев?

ами трябваше да пробвам
ама на

така или иначе имам проблем

Снощи се пробвах да... как се казва - да засичам (нали трябва да почна да я събирам).
Искам да става така - красиво, но не става -

към тази снимка имам и схема как се прави
но не...ще може би проблема е в начина по който замятам.
Аз не плета на пръст или през вратът , а с безопасна игла - от лявата страна на гърдите
(не зная дали някой друг прелет така) и мисля, че подлог начин замятам бримките и за това сега с тази схема на ми се получава, а се засукват бримките.

dodofit - много съжалявам, че късно разбрах за това ви начинание
и не успях да го посетя.

Snejana_G - от линка който си дала много ми харесва това
http://picasaweb.google.com/anaanglicar/uYxZXB#5184654432045725586
но с уменията ми ... мога само да си го гледкам Simple Smile
страхотно ееееееее


Плета и на врат, и на безопасна игла, ако е много напечено - и на ръка, ама не ме кефи.

Това се получава по следния начин:

Вземаш бримка като за лицево изплитане. Това не означава да я прехвърлиш на дясната игла, а да бръкнеш, все едно ще плетеш лицева бримка и тогава да я изхлузиш от лявата игла.
Изплиташ лицево следващата бримка.
Хващаш предния конец на прехвърлената бримка с лявата игла и с нейна помощ я прехвърляш през изплетаната.

Оплитането на бримката идва от начина на прехвърлянето й.

Опитай няколко различни, докато постигнеш желаната визия.

# 684
  • Мнения: 134
katiABV - Благодаря за обяснението

за сега се спрях на обяснението което ми пусна big pufana на фиг.16.16
общо взето става, но не мога д аплета равномерно и малко се криви, но като за начало дано се справям добре

# 685
  • Мнения: 4
извинявам се за огромните снимки









 Joy Joy Joy

елате в додовата ръкавичка

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 18:38 от dodofit

# 686
  • Мнения: 0
Здравейте плетачки, страшни неща сте сътворили по празниците! Аз пък се запалих по каскето на Джей Ло, някой който го е плел да ми помогне моля. Намерих описанието в Осинка, там пише че се плете с "полустълбчета", така ли е? че нещо не ми се получава и как точно се плете за "задната нишка на бримката"? newsm78

# 687
  • Мнения: 0
Queen - поздравления и от мен. Супер са станали и двете.
Аз пък си поръчах Деним да я видя какво представлява, че много ми харесват цветовете на сайта, обаче цвета дето си поръчах в действителност не ми харесва изобщо. Така си стои преждата, още не съм решила какво да я правя.

# 688
  • Мнения: 52
Queen - поздравления и от мен. Супер са станали и двете.
Аз пък си поръчах Деним да я видя какво представлява, че много ми харесват цветовете на сайта, обаче цвета дето си поръчах в действителност не ми харесва изобщо. Така си стои преждата, още не съм решила какво да я правя.

 zoo , и аз му се чудя на този Деним, но  не съм си поръчала още. Наистина е трудно да се преценят цветовете в сайта и това може би ме спира.

# 689
  • Мнения: 7 385
                 Най-лесно се намаляват снимките като действате по следния начин:Натискате "вмъкни изображение" пишете думичката height=200 с един интервал в първите скоби . Цифрата определя големината на снимката.
    Това е големината на картинката с цифра 200. Peace За да видите как точно става влезте в моя пост с цитат и ще видите изписването.Ама го обясних като ......нямам думи. Embarassed



Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 20:36 от Didia

Общи условия

Активация на акаунт