Имате ли ноти за детски песнички?

  • 116 393
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Може ли някой да ми даде ноти за детски песнички? Някакви като "Мила моя мамо" и други подобни. Намерих в нета много, но все са чуждестранни.

Благодаря предварително.  Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 592
Мила моя мамо

Ми Фа Ми Фа Сол Сол
Ми Фа Ми Фа Сол Сол
Ла Сол ла Сол Ф Фа
Сол Фа Сол Фа Ми Ми

Тръгнал кос:

Сол Ми ми
Фа Ре Ре
До Ре Ми Фа Сол Сол Сол
Сол Ми ми
Фа Ре Ре
До Ми Сол Сол До До До
Ре Ре Ре Ре Ре Ми Фа
Ми Ми Ми Ми Ми Фа Сол
Сол Ми Ми
Фа Ре Ре
До Ми Сол Сол До До До

# 2
  • Мнения: 2 784
Хе-хе, "Мила моя мамо" я налучках наскоро на детското пиано.  Laughing Ходила съм 2 години на уроци, ама нищо не ми е останало в главата.
Благодаря на Буба за "Тръгнал кос"   bouquet и се записвам ,за да следя темата.

# 3
  • Мнения: 1 749
Има едни книжки на издателство "Златното пате",в които има песнички с нотите.Ето ги:
http://zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=22
Тук не са всички.

# 4
  • Мнения: 592
сетих се и за тази( тя също е лесничка)
Днес децата вън на двора ,си направиха от сняг
цял човек голям и страшен,със тояга и калпак

до до до ми сол сол сол ми
ре ре ми ре до ми сол
до до до ми сол сол сол ми
ре ре ми ре до ми до

# 5
  • София
  • Мнения: 272
Дядо Коледа не спал[/b].

 http://www.bnr.bg/sites/hristobotev/ChristmasChart/Pages/8_Djdo_ … leda_ne_spal.aspx
до ре ми фа сол ла сол /2
сол фа ми ре ми фа сол
сол фа ми ре до до.

Може ли някой да ми даде ноти за детски песнички?  Hug Hug Hug

mama79 , а ако са написани на петолиние става ли?

# 6
  • Мнения: 2 732
интересна тема

# 7
  • Мнения: 212
mama79 , а ако са написани на петолиние става ли?
О, да, точно за петолиние ми трябват, искам да ги свиря на малкия. Ако имаш ще съм ти страшно благодарна.  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 272
Дано това ти свърши работа.Не е най-добрия вариант,но  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Ще гледам да каче и още,но по-нататъка. Приятно сверене.
http://nadia76.snimka.bg/education/noti-na-detski-pesni.455675.16517879

# 9
  • Мнения: 212
Благодаря ти! Много си мила, разбира се ще свърши работа.  Hug Hug Hug

За други, когати ти се отдаде възможност, не се безпокой.

# 10
  • Мнения: 212
Ако някой се интересува от нотите на Jingle Bells, ето ги в най-лесен вариант, има и още няколко по-трудни.

http://www.music-scores.com/midi.php?sheetmusic=Xmas_Jingle_Bells_very_easy_piano


# 11
  • Мнения: 3 157
,,Мила моя Мамо

Ми Фа Ми Фа Сол Сол
Ми Фа Ми Фа Сол Сол
Ла Сол ла Сол Ф Фа
Сол Фа Сол Фа Ми Ми

Тръгнал кос:

Сол Ми ми
Фа Ре Ре
До Ре Ми Фа Сол Сол Сол
Сол Ми ми
Фа Ре Ре
До Ми Сол Сол До До До
Ре Ре Ре Ре Ре Ми Фа
Ми Ми Ми Ми Ми Фа Сол
Сол Ми Ми
Фа Ре Ре
До Ми Сол Сол До До До


Зеленчуци който не яде:

ми-сол-ми-сол- ла сол фа ми ре,
ре-фа-ре-фа- сол фа ми ре до.
ми-сол-ми-сол- ла сол фа ми ре,
си--ла сол фа ми ре до''

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
Интересен начин за изписване на ноти Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 157
Тъй като толкова ми компютърната грамотност и не знам как се прави петолиние и се пише на него,продължавам по познатия начин:

Часовник
бемол на ми,ла,сол:ми сол си си,ми сол си си,ла сол фа ла, сол ми.(повторение)
фа,си,сол сол ми ми,фа ми ре  фа,ми ми,фа,си,сол сол ми ми,фа ми ре фа, ми ми.

# 14
  • Мнения: 3 157
И направо да препоръчам една книжка,днес си я купихме-,,христоматия-училищни песни'' от Г.Неделчева и М.Сотирова.Има доста песни:
-сладкопойна чучулига
-знамето ни е трицветно
-звъни звънчето
-часовник
-чудна звезда грее
светът
-обичам те,Родино
сребърни звънчета
-молитва
-детство-песнички за нотите
-ваканция
-щурче
-робинзон крузо
-един неразделен клас
какво му трябва на човека
питат ли ме де зората
тих,бял Дунав
Жив е той
Вятър ечи,Балкан стене
Възрожденски песни-няколко
и т.н.

# 15
  • Мнения: 18
Това ,което горе сте изписали не са ноти, а тонови имена.Мога  да те зария с ноти на детски песни, но как да ти ги пратя? Учител съм по музика. А и не знам какво ти е нивото, за да ги свириш.  Някои са с не много лесни аранжименти.На голяма част от песните аз си пиша нотите, след като ги прослушам. Но за по-бързо и лесно не ги пиша подробно, а само тоналност и акорди. Пиши ми ,ако искаш  ще ти помогна, доколкото мога.

# 16
  • Мнения: 212
Благодаря ти много за отзивчивостта!
Ами не ми е високо нивото изобщо, трябят ми елементарни изписвания. Евентуално мога да ти дам имейл да ги пратиш, ако ги имаш сканирани или снимани с апарат  newsm78 , знам ли?

# 17
  • Мнения: 18
Със скенер ще се затрудня. Нямам в къщи, а сега не мога да излизам-бебето ми е болно. Но мога да се опитам с апарата. Трябва да излезе нещо. Дай ми адреса си. И ме ориентирай горе- долу за коя възраст искаш. Ако знаеш и кои песни-още по-добре.

# 18
  • Мнения: 153
Mishel_09 моля, би ли изпратила и на мен подходящи песнички за 2 годинки. Благодаря.

# 19
  • Мнения: 212
Mishel_09, детето ми е на 1г и 3 м. Песнички от рода на Мила моя мамо, От днес имам нови панталонки, Кой нарисува тази дъга, Има ли, има ли зелка(май така беше).Всякакви песнички стават.
Пращам на лични имела си.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
Момичета, зависи дали искате само да свирите песничките на децата или искате да ги карате да пеят. Ако пеят песни като "Дъга" и "Смешка"(има ли, има ли зелка) са чак за деца над 3-4 клас. Като текст може да са подходящи, но не и като диапазон на пеене. Дори и "Зайченцето бяло" не е подходящо за най-малките, въпреки популярността си.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да ви кажа, моите деца запяват, а татко им налучква нотите.
mama79 - така няма ли да можеш?

# 22
  • Мнения: 212
Момичета, зависи дали искате само да свирите песничките на децата или искате да ги карате да пеят. Ако пеят песни като "Дъга" и "Смешка"(има ли, има ли зелка) са чак за деца над 3-4 клас. Като текст може да са подходящи, но не и като диапазон на пеене. Дори и "Зайченцето бяло" не е подходящо за най-малките, въпреки популярността си.

Искам аз да му ги свиря, той още е малък  Laughing , знае само мама, баба, гага и гълягъля да казва.

# 23
  • Мнения: 212
да ви кажа, моите деца запяват, а татко им налучква нотите.
mama79 - така няма ли да можеш?


Ами иска ми се да имам истинските ноти, а за пеенето - моето дете е много малко, за да ми запява, иначе таткото е със самочувствие, че може да налучква нотите.   Wink

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
И един съвет от работила 11 години като музикална в детски градини и ясли - малките най-много обичат песни, в които има подражания на животни - па-па-па, мяу-мяу-мяу, ко-ко-ко ... и всякакви други от този род Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 426
ами има една поредица от книжки с детски песни и нотите им на издателство "Златното пате" тази е едната http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=21

ето и другата ние я имаме тази http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=24

и третата http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=22


Страхотни са книжките

# 26
  • София
  • Мнения: 109
Попаднах на темата понеже и за търся такива детски песнички, но няма почти нищо.
По-долу са тези които намерих (някои ги има и тук) и някои, които се опитах сама да открия нотите без да претендирам за точност

Мила моя мамо
Ми Фа Ми Фа Сол Сол
Ми Фа Ми Фа Сол Сол
Ла Сол ла Сол Ф Фа
Сол Фа Сол Фа Ми Ми

Тръгнал кос

Сол Ми ми
Фа Ре Ре
До Ре Ми Фа Сол Сол Сол
Сол Ми ми
Фа Ре Ре
До Ми Сол Сол До До До
Ре Ре Ре Ре Ре Ми Фа
Ми Ми Ми Ми Ми Фа Сол
Сол Ми Ми
Фа Ре Ре
До Ми Сол Сол До До До

Зеленчуци който не яде

ми-сол-ми-сол- ла сол фа ми ре,
ре-фа-ре-фа- сол фа ми ре до.
ми-сол-ми-сол- ла сол фа ми ре,
си--ла сол фа ми ре до.

За старата любов докрай (по слух)

Ла сол ми ми до ре до ре
Ла сол ми ми сол ла
Ла сол ми ми до ре до ре
(Горно) Ми ре до – (нормално) ла ла сол (горно) до

Аз съм Сънчо (по слух)
Ла фа сол ре ми ре до ми ре до
Ла фа сол ре ми ре до ми ре до
Ла си- горно до- ла- горно до- сол сол
(Горни) фа ми ре фа ми
(горни) ре до си (горни) ре до


Jingle bells
сол ми ре до сол
сол ми ре до ла
ла фа ми ре си
сол сол фа ре до

припев:
ми ми ми
ми ми ми
ми сол до ре ми
фа фа фа
фа ми ми
сол сол фа ре до

Днес децата вън на двора
 ,си направиха от сняг
цял човек голям и страшен,със тояга и калпак

до до до ми сол сол сол ми
ре ре ми ре до ми сол
до до до ми сол сол сол ми
ре ре ми ре до ми до

# 27
  • Мнения: 4
Здравейте!

Трябват ми нотичките на "Чело коте книжки": http://vbox7.com/play:ba8f56b2. Може ли някой да ми помогне? Дъщеричката ми е на 5 години и иска да се научи да го свири на пиано. Т.е. не ми трябва цялата мелодия, а ще се радвам дори и по слух някой да напише 20-30 нотички - опростена версия на мелодията. 

# 28
  • Мнения: 819
Здравейте!

Трябват ми нотичките на "Чело коте книжки": http://vbox7.com/play:ba8f56b2. Може ли някой да ми помогне? Дъщеричката ми е на 5 години и иска да се научи да го свири на пиано. Т.е. не ми трябва цялата мелодия, а ще се радвам дори и по слух някой да напише 20-30 нотички - опростена версия на мелодията. 
Eто ти нотите на песента-"сол сол сол ми,сол ла сол ми,сол сол сол до ми,фа ре
                                         фа фа фа ре   ,фа сол фа ре, фа  фа ми  фа сол  ми
                                           сол сол сол ми,  сол ла  сол ми ,сол ми фа сол ла
                                        До ла до ла до ла до  ,до ла до ла до ла до ,
                                       до ла до ла  сол ла  ми ре до
Тези са нотите до припева.Но все пак нотите трябва да се четат на петолиние!
Нати, защо не запишеш направо детето на уроци по пиано?Хем ще се научи на нотна грамотност,хем ще научи да изсвирва вярно детските песнички.Така не е ясно дали детето ще успее ритмически да изсвири точно песента!
Ако имаш някакви други въпроси по отношение на детските песнички или музиката,питай?

# 29
# 30
  • Мнения: 4 458
Ще ти помогна с косето. Мойте деца много ентусиазирано свиреха тази мелодия, но под друго заглавие " Lightly Row". Много се зарадвах да чуя, че става въпрос за "тръгнал кос". Може така да я намериш в нета, под това име. Ако искаш ще ти снимам нотите.

А някой може ли да ми каже на коя буква или кое число отговарят тези ноти които ги давате? Моите деца така учат - по цифри и букви, не по ноти (американската система). Предполагам ще им е интересно да пробват нещо ново  Grinning

# 31
  • Мнения: 4
Благодаря ти, Mnogodetna mama.  Hug
Всъщност дъщеричката ми ходи на уроци по пиано. На последния урок тя поиска от учителката й да я научи на песничката "Чело коте книжки", но понеже не я беше чувала, ни помоли да я изпеем. Аз опитах, но когато учителката изсвири по слух не се получи. Явно вината е в мен, защото не пея кой знае колко добре. Затова потърсих в нета, но нищо не открих. Мислих и за вариант да я занеса на диктофон и учителката да я изсвири.
Дъщеричката ми учи с най-голямо желание любими песнички и затова държах много именно на тази. Отново ти благодаря за помощта!

# 32
  • София
  • Мнения: 272
А някой може ли да ми каже на коя буква или кое число отговарят тези ноти които ги давате? Моите деца така учат - по цифри и букви, не по ноти (американската система). Предполагам ще им е интересно да пробват нещо ново  Grinning

               
си    до    до#   ре    ре#    ми    фа   фа#    сол    сол#    ла    ла#    си     до
H     c       cis      d     dis      e       f      fis        g       gis       a      ais      h      c
7     1                 2               3       4                 5                   6                7       1

#(диез) - това ти е черен клавиш, и към буквата е прибавено (is)
--- (бемол)-няма как да ти го изпиша, към буквата пак се прибавя (es)

Дано да ти помагам, въпреки, че това не е начина за свирене.А има и значение как е изписана самата буква(главна,малка,подчертана),  Winkно колкото до детските песни дано ти свърши работа. Peace

# 33
  • Мнения: 4 458
А някой може ли да ми каже на коя буква или кое число отговарят тези ноти които ги давате? Моите деца така учат - по цифри и букви, не по ноти (американската система). Предполагам ще им е интересно да пробват нещо ново  Grinning

               
си    до    до#   ре    ре#    ми    фа   фа#    сол    сол#    ла    ла#    си     до
H     c       cis      d     dis      e       f      fis        g       gis       a      ais      h      c
7     1                 2               3       4                 5                   6                7       1

#(диез) - това ти е черен клавиш, и към буквата е прибавено (is)
--- (бемол)-няма как да ти го изпиша, към буквата пак се прибавя (es)

Дано да ти помагам, въпреки, че това не е начина за свирене.А има и значение как е изписана самата буква(главна,малка,подчертана),  Winkно колкото до детските песни дано ти свърши работа. Peace


Много благодаря  Hug

Не разбирам втория ред  Thinking

Трябват ми как са по латинската азбука. Нямам учебника пред мен, но една песничка би започвала с нещо такова: А А С С А D B B A

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
Ами на втория ред са наименованията на нотите с латинската азбука.

# 35
  • Мнения: 4 458
Ами на втория ред са наименованията на нотите с латинската азбука.


  ooooh! чак сега загрях. Peace


Вилия Палаузова, благодаря за линка, хубаво са се сетили хората да добавят числата  Grinning

# 36
  • Мнения: 15
ако някой има нотите на сладкопойна чучулига, ще съм му изключително благодарна

# 37
  • София
  • Мнения: 2 672

Вчера видях на "Славейков" при книгите "втора употреба" много добър стар учебник с ноти и текстове. На цена 10 лева.

# 38
  • Мнения: 4 458
Искам специално да ви благодаря за дадените ноти.   bouquet

Снощи децата научиха 'мила моя мамо' и 'зеленчуци който не яде'. Много се забавляваха и предполагам ще се похвалят на учителката. Кой знае може и тези мелодии да ги има под друго заглавие на английски  Grinning Интересното беше че залепих на пианото нотите на български и сложих листа с това което преписах от тук. Децата гледаха умно понеже никога не са виждали подобно нещо НО започнаха да свирят по записките. Лесно било, не трябвало да разбират какво пише, просто натискали клавиша на който има същите йероглифи като на листа  Joy Дори и аз се научих да ги свиря тези песнички и получих похвала от децата!  newsm44

Дали на някой ще му се занимава да снима или сканира някои от песните в тези книжки които споменавате?  Praynig

# 39
  • Сливен
  • Мнения: 200
И аз търся ноти, но за начинаеща цигуларка. Госпожата й дава песнички, но повечето не ги е чувала, като изключим "Мила моя мамо". Иска ми се да я зарадвам с нещо детско и разбира се лесно.

# 40
  • Мнения: 819
ако някой има нотите на сладкопойна чучулига, ще съм му изключително благодарна
Сладкопойна чучулига е в размер 3/4,а тоновите имена на нотите са:
ми фа/ сол ми сол/ фа ре фа/  ми ми/,   ми фа/ сол ми сол / фа ре фа/ ми  ми /,  до до / ла  ла / ла си ла / сол       /,ре ми   / фа  фа /  фа ми фа  / сол      /  до до / ла   ла / ла си ла / сол      /   сол ди  / си фа ла / сол ре ми / до !
Майчета,ама този начин на изписване е много непрофесионален!Записвайте децата на пиано при квалифициран преподавател!Така не се учи музика,не се развива музикалния слух,а напротив-неритмичното заучаване на известни мелодийки води до изкривяване на слуха!

# 41
  • Мнения: 4 458
И аз търся ноти, но за начинаеща цигуларка. Госпожата й дава песнички, но повечето не ги е чувала, като изключим "Мила моя мамо". Иска ми се да я зарадвам с нещо детско и разбира се лесно.

Чували ли сте 'Twinkle, twinkle' ?
Ние имаме Suzuki Violin book 1. Ако искаш нещо от там ще ти снимам.  Peace

# 42
  • Сливен
  • Мнения: 200
Благодаря ти, kiara!
Не се сещам за такава песничка. Ще се радвам, ако ми услужиш с ноти.  Hug
Аз започнах да се ровя из интернет -книжарниците за някоя книжка, но не съм намерила нищо.

# 43
  • Сливен
  • Мнения: 200
 Embarassed, сетих се - "свети, свети, звездичке", погледнах в you tube, стори ми се позната мелодия. Възможно ли е да я има и под друго име в български вариант?

# 44
  • Мнения: 307
Ето ноти на Жаба Жабурана. Тя е в Ми мажор, ама тук за по-лесно на свирещия я записах в до мажор

# 45
# 46
  • Мнения: 4 458

Някой дали има или може да ми напише нотите за лява ръка (A B C D...)  на тази песен за изпита по пиоано  Chattanooga Choo Choo Slow Demo  



 

.

Последна редакция: нд, 13 яну 2013, 18:41 от kiara

# 47
  • Мнения: 307
утре, ако ми остане време ще я чуя. Сега в къщи спят.

# 48
  • Мнения: 4 458
Много ти благодаря  Hug

Мелодията е кратка, само около 40 секунди  Grinning
Това е за първо ниво и за нас си е трудно   Blush

# 49
  • Мнения: 307
Готово

Последна редакция: пн, 14 яну 2013, 15:21 от sinapovaaya

# 50
  • Мнения: 6 931
Здравейте! Виждам, че много от вас имат добре развит слух, за разлика от мен  ooooh! извинявам се, че не съм изцяло по темата, но дали някой разполага с ноти за пиано на популярни български песни?   Hug

# 51
  • Мнения: 4 458
sinapovaaya, благодаря ти. Аз обаче търся нещо на което са написани нотите като букви от азбуката. Ние имаме книжката с нотите, но не съм сигурна дали дъщеря ми ги е наименувала правилно.
НАли знаеш, как записват А, С, В... под всяка нота? Ей тези букви ми трябват  Blush

# 52
  • Мнения: 1
до-С ,ре-D ,ми-Е ,фа-F ,сол-G, ла-А ,си-Н, си бемол-В.Мисля,че това е което ви трябва.

# 53
  • Мнения: 168
Прегледах темата, ако мога с нещо да помогна ще се включа.
Само добавям (както и по-горе някой беше писал), че към буквените означения на нотите ако се прибави "is" означава диез, а "es" - бемол. Изключение е ми бемол - става Es (едното е отпада) и B си бемол (както е написано по-горе).

# 54
  • Мнения: 7 171
Пуснах отделна тема, но сега видях и тази. Искам да намеря ноти за пиано на българска песен, може и да не е съвсем елементарна. Трябва ми за пиано, две ръце. Българска народна песен ще е най-добре.  Мерси.

# 55
  • Мнения: 1 842
Темата е готина, а някой води ли детето си на уроци или само в къщи си свирите? Peace

# 56
  • Мнения: 307

sophiemmaspencer Коя песен?

# 57
  • Мнения: 7 171

Аз намерих вече. Мерси.

# 58
  • Мнения: 2 090
Мога сам (На ризката на джобчето...  Simple Smile)
Моето семейство

# 59
# 60
  • Мнения: 4 458
Темата е готина, а някой води ли детето си на уроци или само в къщи си свирите? Peace

Да, моите деца ходят на уроци по пиано и вече са второ ниво (успешно взеха изпита).  Grinning

# 61
  • Мнения: 7 171
Темата е готина, а някой води ли детето си на уроци или само в къщи си свирите? Peace

Ами и двете, но моите са големи. Ходят на урок - веднъж седмично, а после се упражняват вкъщи, по принцип ежедневно, а през уикендите и по повече пъти, ако имат нужда. Сами си преценяват вече. На изпит не са се явявали. Свирят доста по квартални концерти (мога да ги сравня с читалищни конецерти), средно ниво са, по-голямата е малко по-напреднала. Важното е да свирят и да развият както интерес към музиката, така и чувство за отговорност - когато си поел ангажимент, трябва да го изпълниш. Освен това могат да свирят доста добре почти всички Christmas carrols, та има и практическо приложение свиренето. И двете са музикални и имат отлично развито чувство за такт (генетично Laughing), но професионална музикантка няма да стане нито едната. 

# 62
  • Мнения: 4 458
Те и моите едва ли ще станат професионаисти, но смятам, че е добре да се явяват на изпити и да затвърдят нивото си. Никога не се знае кога ще ти потрябва диплома (с международна валидност) или евентуално познание по структурата на изпитите.
Юни месец на пример са на изпит по солфеж, само теория без инструмент. Другата година са на изпит за първо ниво по цигулка и евентуално второ ниво по пиано.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
Никога не бях чувала, че има ниво на свирене на музикалните инструменти. Явно светът много се е променил.
Какви са изискванията за нивата? Има ли ги някъде да видя за какво става въпрос?

# 64
  • Мнения: 4 458
Е, как да няма нива. То е все едно да кажеш, че няма ниво на познание на чужд език и не ти трябва сертификат или диплом за завършено едно ново за да продължиш на пред. Същото е, само, че тук изучават инструмент и теория  Grinning Едно момиче след нас се явяваше и на изпит по пеене, явно и това имат.
Моите деца са към ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music, Англия), не знам дали ги има в Б-я, но би трябвало. Имат 8 нива за различните инструменти, като не си длъжен всяка година да се явяваш на изпит, по желание е. Ако си много добър може и да пропуснеш ниво, направо да се явиш на по-горно. Няма възрастови ограничения.

http://abrsm.org/

 Peace

# 65
  • Мнения: 307
Киара благодаря за инфото.

# 66
  • софия
  • Мнения: 2 542
 Прекрасна темичка.  bouquet Ще бъде от полза на моята кандидат- пианистка.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
Е, как да няма нива. То е все едно да кажеш, че няма ниво на познание на чужд език и не ти трябва сертификат или диплом за завършено едно ново за да продължиш на пред. Същото е, само, че тук изучават инструмент и теория  Grinning Едно момиче след нас се явяваше и на изпит по пеене, явно и това имат.
Моите деца са към ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music, Англия), не знам дали ги има в Б-я, но би трябвало. Имат 8 нива за различните инструменти, като не си длъжен всяка година да се явяваш на изпит, по желание е. Ако си много добър може и да пропуснеш ниво, направо да се явиш на по-горно. Няма възрастови ограничения.

http://abrsm.org/

 Peace

Казах, че не съм чувала за нива. Завършила съм музикално училище и музикална академия и имам диплом за завършено образование без да съм покривала нива. Доколкото знам дипломите се признават не само в България. Не ми се е налагало, но доста от съучениците ми работят в чужбина и казват, че им се признават.

# 68
  • Мнения: 4 458
ЗлаВещица , при теб нещата са различни  Peace  Когато завършиш музикално училище и/или университет и получиш диплом тогава се предполага, че си минала нивата, научила си основата и всичко останало нужно за да получиш тази диплома. Между временно обаче, в годините на обучение си държиш изпити за нивата които са под различно наименование, я тест, я концерт... Сама казваш, че си завършила музикално училище (едно ниво) и си продължила на горе (следващо ниво)  Wink

Когато обаче говорим за деца или хора които не са имали възможността да учат в специализирано училище, то те държат същите тези изпити отделно като на края пак получават валидна диплома.

И в двата случая се стига до диплома с която показваш ниво на познание, нещо на което да се упреш при нужда.

Не ме разбирай погрешно, само пояснявам.  Wink  Може на някой да му е полезно да знае, че има и други начини да се акредитира и утвърди без да е завършил/а консерватория.
За моите деца тези дипломи ще са от голяма полза след време когато кандидатстват в елитно училище или за стипендия (не сме в Б-я и тук нещата са по-различни).

sinapovaaya, за нищо  Peace

gabelas17, успех в начинанието  Hug

Последна редакция: чт, 18 апр 2013, 19:36 от kiara

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
Поясних, за да отговоря на това:

Е, как да няма нива. То е все едно да кажеш, че няма ниво на познание на чужд език и не ти трябва сертификат или диплом за завършено едно ново за да продължиш на пред.

Аз не съм чула в България да има нива. А работя в образованието повече от 20 години. Ако някой знае нещо подобно (за България) ще съм благодарна да сподели. Не оспорвам това, което е там, при вас, но не мисля, че някой трябва да се възмущава на въпроса ми при положение, че тук е така.

# 70
  • Мнения: 4 458
Аз не се възмущавам на въпроса ти  Naughty  и не успорвам доводите, все пак си преподавател, знаеш много по-добре как стоят и се наричат нещата. 
Нали това казах, само пояснявам, че има и други начини извън консерваторията, особено за децата които няма как да запишем в консерватория. Тези деца, ако имат дипломи ще им е много по-лесно след време ако решат да продължат пътя си в консерваторията.
В Б-я се нарича музикално училище и консерватория вместо ниво. Разликата е там  Grinning Всяка година в училището ти е едно ниво наречено клас  Grinning.
Не знам колко години се учи за да се вземе диплом (двете училища взети заедно).
Нивата тук са 8 което грубо казано отговаря на 8 години обучение ако се явяваш на изпит всяка година. 

# 71
  • Мнения: 307
Между другото и аз съм с Музикално училище и музикална академия и не бях чувала за нива, но горе долу се ориентирах като материал какво искат. Много е хубаво, че има четене на прима виста още от първите нива.

Макар че киара,  с музиката е малко по различно и няма нужда от дипломи и нива. Просто сядаш и показваш какво можеш, и или го можеш или не. Разбира се всичко може да се учи, но когато нещо си забравил  или занемарил тези нива не те спасяват в момента.

# 72
  • софия
  • Мнения: 2 542
          За музиката - или го можеш или не, освен това трябва да го искаш.  Това е дадено от бога като рисуването, спортните умения. Никога няма да забравя приятелка , която ходи 9 години на  уроци по цигулка. Всички изпити взе.Мъка. Мъка...... Като се махна от родителите си и стана студентка,  грабна китара и свиреше по купоните. Идваше ѝ от вътре. Цигулката остана на тавана на баща ѝ.

# 73
  • Мнения: 7 171
Поясних, за да отговоря на това:

Е, как да няма нива. То е все едно да кажеш, че няма ниво на познание на чужд език и не ти трябва сертификат или диплом за завършено едно ново за да продължиш на пред.

Аз не съм чула в България да има нива. А работя в образованието повече от 20 години. Ако някой знае нещо подобно (за България) ще съм благодарна да сподели. Не оспорвам това, което е там, при вас, но не мисля, че някой трябва да се възмущава на въпроса ми при положение, че тук е така.


http://bg.abrsm.org/en/home

S


Steve Todorov

 

T 02 827 5000
 J.K. Liulin-7
 Block 741, 4th Floor, Apt 14
 Sofia 1324

# 74
  • Мнения: 9 899
АБРСМ и другите западни системи са много хубави за малки деца, с картинки, теорията се поднася много приятно и забавно. Навремето ние имахме само българската школа и руската школа  Laughing  обаче тогава не беше разпространено така свиренето за удоволствие, както сега на запад. На пиано тръгваха деца, показали категорично музикален слух.
по тези системи/аз харесвам Bastien, но ползвам всичко, което ми попадне/ всяко дете почва да свири с интерес, има фън, и може да се занимава година-две, ако не е много музикално. Тези нива са за радост на деца и родители повече. Могат да се съпоставят с нашите продукции и колоквиуми навремето. Дори в книжките най-отзад има една картонена страница-сертификат, който да попълниш и да връчиш на детето да си го лепне на стената. Явно им е важно. А и бизнес-моментът е много важен. Тук при нас уроците струват много пари, годишните изпити са част от театрото, за да се задържат учениците.
 и наистина, в Бг децата, които свирят извън музикално училище, нямат как да удостоверят докъде са стигнали. За теорията също/въпреки че не знам трябва ли да удостоверяват нещо някъде/. При нас например няма музикални училища, има музикални институти - частни, един вид читалища, които официално следват АБРСМ, Оксфорд или някоя друга система, канят скъпоплатени изпитващи и така дават на децата документ за знания. Голямо наливане на пари е.
Нивата, за които говори киара, имат смисъл след четвъртата година - според мен. 

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 14:34 от тити

# 75
  • Мнения: 4 458
Много е хубаво, че има четене на прима виста още от първите нива.

Ох, това четене на ноти, според мен си е доста трудна работа (за начинаещ само с инструмент). Не е невъзможно, но се иска много практика и постоянство. Предполагам в нашия случай много помогна и това, че отделно ходят на курс по солфеж.

Макар че киара,  с музиката е малко по различно и няма нужда от дипломи и нива. Просто сядаш и показваш какво можеш, и или го можеш или не. Разбира се всичко може да се учи, но когато нещо си забравил  или занемарил тези нива не те спасяват в момента.

Абсолютно съм съгласна с подчертаното!
Същото важи и за други области, като на пример познанията по чужд език. Дипломата не е гаранция че можеш, но показва едно ниво на подготовка което при нужда сам доказваш. Отделно знаем за много случи когато "неуки" или самоуки знаят и могат много повече ...



При нас например няма музикални училища, има музикални институти - частни, един вид читалища, които официално следват АБРСМ, Оксфорд или някоя друга система, канят скъпоплатени изпитващи и така дават на децата документ за знания. Голямо наливане на пари е.
Нивата, за които говори киара, имат смисъл след четвъртата година - според мен. 



И с това се съгласявам!  Grinning Не е евтино подобно начинание  Sad Отделно си плащаш и за изпита.

Едно момче се явяваше за пето ниво и свиреше много добре и много дълги парчета. При него вече се гледа всичко - тоналност, поза на тяло, ръце и каквото друго се сетите. Не знам дали взе изпита, ще разбера на раздаването на дипломите.

За първо ниво не се изисква поза, гледат дали децата свирят в тон и правилно. За устния изпит  искаха да изтананикат каквото изпитващия изсвири на пианото, да сравнят две близки по значение мелодийки и да кажат къде е разликата и в какво, трябваше да пляскат с ръце в тон и да покажат ударението, отделно трябваше да кажат колко такта са в дадена мелодия. После им дават ноти без надписи и детето трябва да успее да възпроизведе мелодията, тона, ритъма.. абе да си изсвири мелодийката както си трябва.
На мен всичко това ми се стори доста трудно, но аз нали и без това нищо не разбирам от тези неща и каквото и да ми дадеш ще гледам така  Shocked    Grinning

Всъшност, всички мелодии за изпита от всички нивата ги има в youtube. Можете да ги погледнете и да прецените какви умения се искат, особено ако/като сте професионалисти  Peace

# 76
  • Австрия
  • Мнения: 28
Това ,което горе сте изписали не са ноти, а тонови имена.Мога  да те зария с ноти на детски песни, но как да ти ги пратя? Учител съм по музика. А и не знам какво ти е нивото, за да ги свириш.  Някои са с не много лесни аранжименти.На голяма част от песните аз си пиша нотите, след като ги прослушам. Но за по-бързо и лесно не ги пиша подробно, а само тоналност и акорди. Пиши ми ,ако искаш  ще ти помогна, доколкото мога.

Здравей Mishel_09 ,
търсих в нета за ноти на детски песнички и попаднах на твоят постинг. Много ще се радвам ако ми изпратиш за :Зайченцето бяло, Две калинки с пъстри перелинки.
Живея в чужбина и учителката на децата ми пожелала да пеят песничка на български. Нямам обаче ноти. Тя свири на китара.

# 77
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 062
Изключително полезна тема. Записвам се.

# 78
  • Мнения: 1
Mojesh i s cirri ako e na online piano Eto : 34 34 55 34 34 55 65 65 44 54 54 33

# 79
  • Мнения: 9 899
това свирене по цифри ми е голяма отврат. Как изразявате трайността на тоновете? и къде пише кой ви е началният тон? Цифрата 1 може да бъде навсякъде Simple Smile
и що за пиано е онлайн пиано?

# 80
  • Мнения: 2
razbirase sega shte vi dam nqkolko
   ми фа ми фа сол сол ми фа ми фа сол сол ла сол ла сол фа фа сол фа сол фа ми ми    3, 4, 3, 4, 5, 5, 3, 4, 3, 4, 5, 5, 6, 5, 6, 5, 4, 4, 5, 4, 5, 4, 3, 3    Мила моя мамо сладка и добричка как да кажа мамо колко те обичам. Цели нощи зная ти над мен си бдяла в тая топла стая песни си ми пяла.



   ла фа фа сол ми ми ре ми фа сол ла ла ла ла фа фа сол ми ми ре фа ла ла ре ми ми ми ми ми фа сол фа фа фа фа фа сол ла ла фа фа сол ми ми ре фа ла ла ре    6, 4, 4, 5, 3, 3, 2, 3, 4, 5, 6, 6, 6, 6, 4, 4, 5, 3, 3, 2, 4, 6, 6, 2, 3, 3, 3, 3, 3, 4, 5, 4, 4, 4, 4, 4, 5, 6, 6, 4, 4, 5, 3, 3, 2, 4, 6, 6, 2    Тръгнал кос с дълъг нос през гората гол и бос. Тупнал с крак - так-так-так, като същ юнак.


, който не яде    ми сол ми сол ла сол фа ми ре ре фа ре фа сол фа ми ре до ми сол ми сол ла сол фа ми ре си ла сол фа ми ре до    3, 5, 3, 5, 6, 5, 4, 3, 2, 2, 4, 2, 4, 5, 4, 3, 2, 1, 3, 5, 3, 5, 6, 5, 4, 3, 2, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1    Зеленчуци, който не яде, той голям не ще да порасте. Не ще има розови страни, всеки ще го победи 


# 81
  • Мнения: 2
mnogo po lesno e
broish ot do - do do-1
re-2
mi-3
fa-4
sol-5
la-6
si-7
do-8

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
Загледах се в цифрите на второто "нотиране" и не можах да позная песента. Чак после видях, че е "Тръгнал кос". Само че при така изписаните "ноти" не е указано, че фа-то е диез , песента става минорна вместо мажорна и звучи по съвсем различен начин.
А трайностите могат да се отгатнат на магия Simple Smile

Освен , че не я познах при този вид си представих, че е валс:
ла фа фа
сол ми ми
ре ми фа
сол ла ла ....

# 83
  • Мнения: 9 899
и то почти се превърнало във валса на Антъни Хопкинс  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 30
Здравейте!
Наскоро започнах да изсвирвам на дъщеря си /15мес/ по някоя от любимите и детски песнички на нейното детско пиано Simple Smile Тя много се забавлява и редовно ми го носи и чака "концерта". Танцува, пее, голяма радост.
Научих всички песнички, които сте споделили в темата, но не мога никъде да открия Зайченцето бяло.
Ще се радвам, ако някой може да помогне Simple Smile

# 85
  • Мнения: 9 899
http://teofila.info/%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF … 0%B0%D0%BD%D0%BE/  ей тук го има, макар и в не най-простия вариант. Има и други песни. А изобщо в гугъл се намират все повече ноти, което ме радва.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
http://teofila.info/%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF … 0%B0%D0%BD%D0%BE/  ей тук го има, макар и в не най-простия вариант. Има и други песни. А изобщо в гугъл се намират все повече ноти, което ме радва.

За първи път виждам нотиран "Котешкият марш", направо съм впечатлена  Laughing

# 87
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://teofila.info/%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF … 0%B0%D0%BD%D0%BE/  ей тук го има, макар и в не най-простия вариант. Има и други песни. А изобщо в гугъл се намират все повече ноти, което ме радва.
За първи път виждам нотиран "Котешкият марш", направо съм впечатлена  Laughing

Нали!

То това всеки докопал се до пиано си го може/свири  Mr. Green  Дори и аз  bowuu, единствената в семейството НЕпознаваща ноти.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
Ама я виж ако трябва да го свириш по ноти дали ще можеш ?   Laughing

# 89
  • Мнения: 9 899
Аз имам котешкия марш в една австралийска серия за начинаещи. Не се казва така, но е нотирано съвсем добре.

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 14 057
Ами не знам, при наличието на толкова арматурни знаци е наистина трудно да се свири по ноти. А иначе, както е казала Шани, чрез гледане е много лесно и всеки докопал се до пиано  може зрително да го повтори и изсвири.
Ако ми покажат само нотите ще ми трябва време да отгатна от къде са  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт