Плаче ми се....

  • 3 011
  • 64
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 978
Свекърва ми е непресъхващ извор на мъдрост. За нея кърменето е нещо селско, просташко и циганско...Постоянно слушам изказвания от сорта " Няма висшистка (!!!!) която да е кърмила", " В родилния дом само циганките кърмеха", " На една съседка детето също не харесвало кърмата на майка си и започнали да слагат захар в нея" ( последното по повод че Димана този месец яде значително по-малко от миналия, само по 600-650 грама на ден, но пак си качи 700 грама за месеца), постоянно ми се казва "Ти пък каква дойна крава излезе" ( това когато й казахме че сме си купили фризер за да съхраняваме кърмата...В върха е тази вечер, преди малко ми се обади и ми каза, че детето ми е злоядо, че с тази кърма нищо не постигам, защото тя не го кара да полага усилия, че трябва да започна да давам плодове и зеленчуци, защото са по-трудно смилаеми и ще я стимулират да яде...тя даже солна киселина на капки била давала на дъщеря си, когато била бебе за да й "дразни" стомаха и да яде....Е, да ви кажа подивях....разкрещях се за първи път от 6 години и й затворих телефона...И в момента се треса.....не издържам повече....
Толкова много се старая, а само простотии слушам.

# 1
  • Мнения: 7 837
Успокой се и абсолютен игнор от тук нататък.
Независимо дали кърмиш или не, за мен това е недопустимо отношение от нейна страна. Меко казано е обида  Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 3 978
Успокой се и абсолютен игнор от тук нататък.
Независимо дали кърмиш или не, за мен това е недопустимо отношение от нейна страна. Меко казано е обида  Confused

Да, знам, обаче стискам зъби, нали трябва да си вижда внучето...Обаче всеки наш разговор след това ме кара да плача и да се тръшкам на мъжа ми, просто нямам нерви вече...

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
" Няма висшистка (!!!!) която да е кърмила"
Их! Веднага й кажи, че има, и то не една, които кърмят над 2-3 години в България и то!
Аз ако съм на теб, отдавна да съм й вдигнала мерника...Свекърва или не, няма право да те обижда така.

# 4
  • Мнения: 7 837
Ако мъжът ти те подкрепя, нека в прав текст обясни на майка си 4е не е уда4но да се бърка в неща, които не са и в компетенцията  Simple Smile
Не е нужно да и се кара, просто нека и стане ясно, 4е обижда майката на детето му и косвено самото дете  Wink

Ей, простотията е безгранична  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 3 978
Ако мъжът ти те подкрепя, нека в прав текст обясни на майка си 4е не е уда4но да се бърка в неща, които не са и в компетенцията  Simple Smile
Не е нужно да и се кара, просто нека и стане ясно, 4е обижда майката на детето му и косвено самото дете  Wink

Ей, простотията е безгранична  Confused

Абе до сега все оставях на него да се оправя, ама него все го е страх да не я обиди...тя е голяма манупулаторка, веднага започва да отрича и да реве...Почва да се вайка и да хленчи, "амаааа аз само детенцето искам да виждам, не ми обръщайте вниумания аз ще седна в ъгъла и няма да преча...абе иде ми да се гръмна направо....
Ама това със солната киселина просто ми преля чашата.

# 6
  • Мнения: 5 228
Солна киселина  #Crazy #Crazy #Crazy?
Възхищавам ти се на търпението, че чак сега си й се развикала. Аз вече да съм я метнала през балкона. Изобщо не слушай глупостите й, ако сега след скандала не се усмири, дай й да разбере кой взима решенията по отношение на детето ти.  И не й се ядосвай. А за връзката между образованието и кърменето... Какво да ти кажа, всички кърмачки, които познавам, имат висше образование. Това е факт. Не че това има някакво значение в случая.
А за свекървата:  #2gunfire

# 7
  • Мнения: 8 460
Изумена съм. Shocked
Провеждаш един директен разговор с нея и я поставяш на място. Twisted Evil
Твоето дете си го гледаш ти,на нея ако не и изнася,как го гледаш,може да си гледа внучето само на снимка.Бъди учтива,но категорична.

# 8
  • Мнения: 7 837
Мира, следващия път и се усмихни и й кажи, 4е с вси4ките тези приказки, те кара да се амбицираш да кърмиш възможно по-дълго  Simple Smile
Сигурно ще издивее  Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 1 383
Не искам да те отчайвам, но мисля че и директен разговор няма да помогне. Този тип хора си опяват, независимо дали ги слуша някой. Най-добре я избягвай, колкото по-рядко се виждате по-добре. И в никакъв случай не и оставяй детето! Не знаеш какво може да сътвори.
Ама това за солната киселина наистина ли?

# 10
  • Мнения: 6 243
Мира,
Донякъде те разбирам, защото съветите на двете баби при отглеждането на голямото ми дете граничеха с абсурдите, които си чула от твоята свеки. В един момент се налага да избереш - своето спокойствие или правото на бабата на редовен достъп до детето. Аз се спрях на първото, бабите имат възможност да се виждат с децата, но не и да ги "гледат" (което понякога ми тежи). Но преди да се решиш натова, което е доста крайно, бъди 100% сигурна, че таткото е на твоя страна. Успех в битката, защото е тежка.

# 11
  • Мнения: 2 567
Боже Господи!  #Cussing out Какво е това създание, дето "дразни" стомаха на детето си, за да яде  #2gunfire Е, бива простотия, но това беше прекалено...
|нямаше много смисъл от моя постинг, Embarassed но просто не се сдържах   #Crazy
Упех с борбата и ни дръж в течение  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 3 978
Мира, следващия път и се усмихни и й кажи, 4е с вси4ките тези приказки, те кара да се амбицираш да кърмиш възможно по-дълго  Simple Smile
Сигурно ще издивее  Twisted Evil

ако щеш вярвай, ама наистина ме амбицират.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 978
Не искам да те отчайвам, но мисля че и директен разговор няма да помогне. Този тип хора си опяват, независимо дали ги слуша някой. Най-добре я избягвай, колкото по-рядко се виждате по-добре. И в никакъв случай не и оставяй детето! Не знаеш какво може да сътвори.
Ама това за солната киселина наистина ли?

Ми отде да знам, преди малко се прибра мъжа ми й го питах, дали е вярно, а той само каза, че женицата тотално е сдала багажа и така и не разбрах... Sick

# 14
  • Мнения: 8 460
Това със солната киселина печели по точки като безумие,свързано с отглеждането на деца Twisted EvilНяма друг такъв бисер! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт