Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 088 974
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 12 015
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Енерго-про въобще не се разстроиха.  #2gunfire И не предприеха такъв ход.

# 12 016
  • Мнения: 4 708
152лв  за 5 февруари - 7 март. -70 лв от предният месец. И да ви питам някой има ли представа на обикновените /стари/ електромери, кое е дневната, кое е нощната тарифа?

# 12 017
  • София
  • Мнения: 11 987
192,33 от 05.02 до 06.03

40 лева по-малко от предишната.

# 12 018
  • Мнения: 4 303
152лв  за 5 февруари - 7 март. -70 лв от предният месец. И да ви питам някой има ли представа на обикновените /стари/ електромери, кое е дневната, кое е нощната тарифа?
Нашият стар/контролен имаме, иначе са в общо табло на улицата и са електронни/ горната тарифа е нощна, долната дневна. Те имат и една стрелкичка, която показва като каква се отчита в момента. На новите не мога да разбера, но те пък си имат вграден часовник с дата.
На фактурата са написани в обратен ред. Пък и по цената и показанията ще се ориентираш.

# 12 019
  • Мнения: 6 709
Относно засичането на електромерите да ви кажа, че ЕнергоПро засичат и в почивните дни. Миналата събота видях инкасаторката да минава от вход на вход, след това докато пътувахме до село видяхме в едно от селата инкасатор, който засичаше електромер на улицата. Peace

# 12 020
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Здравейте да попитам за мнение
В апартамент в които никои не живее за един месец е ходено 4 вечери само и единствено за спане вечер не е пускан никакъв отоплителен уред има тв. Пускан за няколко часа през тези 4ри нощи бойлер на минимума за съвсем малко топла вода и хладилник... Токът за февруари е 97лв......😵
Съседите знаят че никои не живее там.. Може ли да са се включили към Нашия електромер и да дърпат ток...
Мислим да извикаме енерго про да направят проверка.. според нас е невъзможно такъв ток да има...
Какви са процедурите да отидем да пуснем  жалба и да изпратят човек за проверка през това време  няма да плащаме тока нали.. Благодаря

# 12 021
  • Мнения: 46 508
Възможно е да е съсед, да. Извикайте си техник да провери, без да разгласявате много.
А предния месец живееше ли някой в имота?

# 12 022
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Не баба ми си купи апартамент но не живее там и съсвдита са на ясно с това единствено майка ми която работи близо до апартамента когато е втора смяна на работа е до 22:30ч на работа и отива да спи там защото на следвашия ден е от 7ч сутринта  на работа и е по близо после си се прибира в нейния си апартамент... За януари месец които беше студен отново е спано само вечер 4-5 нощи и е пускана духалка за по 1ч.на вечер токът беше 76лв...
Много нереално ми се струва...

# 12 023
  • Мнения: 46 508
Не знам, трудно може да се прецени така. Възможно е и да си ги харчи, но да не може да прецени потреблението си. Дните сигурно ли е, че са толкова?
Проверете и хладилника, ако е неизправен може да дърпа и 40 лв. (това от опит го видях).

# 12 024
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Да сигурно е..    4 нощи през февруари тя беше и в отпуска през Февруари 1 седмица и тогава никои не  е ходил там... Хладилник е нов както и бойлера купувани са юни и лятото имахме по 15лв ток..
Утре ще отидем до енерго про да пуснем жалба...
Януари месец беше студено със духалка е 76лв ток
Февруари нищо не е пускано е 97лв..
А когато се пусне жалба токът остава не платен докато не се изясни случаят нали?
Ще си платим да се направи проверка
Миналия месец го платихме тока защото реално е пускано нещо за топлене макар и за по 1час пак ми се стори много висока сметката.. Но сега, вече е огромна..
Благодаря

# 12 025
  • Мнения: 6 709
Попитай като пуснеш жалбата дали трябва да изчакаш развитието на жалбата и тогава да платиш. Peace При Еон се изчакваше, не знам как е при ЕнергоПро.

# 12 026
# 12 027
  • Мнения: 5 997
От 2.02 до 1.03- 166 лв много прилично климатиците се спираха само в топлите дни за по 5-6 часа.

# 12 028
  • София
  • Мнения: 2 995
156 лв. за февруари - къща 120 квадрата, всичко на ток и отоплението не е спирано.

# 12 029
  • София
  • Мнения: 746
Добре де, не мога да си обясня от къде идва тази разлика в сметките. Аз имам 206 лв за 70кв.

Общи условия

Активация на акаунт