«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

»скам бебе
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Sliven / Florida, USA

ћнени€: 3
«дравейте на всички насто€щи и бъдещи мами.

—лед€ този форум от около два месеца /откакто мо€т съпруг и аз решихме да си имаме бебче/ и искам да кажа, че това е един наистина страхотен форум. Ѕлагодарение на вас разбрах подробности за фолиевата киселина, за пресм€тане на овулаци€та и вс€какви други въпроси, които посто€нно изникваха и продължават да изникват в съзнанието ми.
“а така...взех си тест за овулаци€, пресметнах си € (мисл€, че беше на 29 новмври) и със съпруга ми поработихме известно време, за да се по€ват двете чертички на 14 декември 2009.  Very Happy
—ега не смеем да споделим с никого, защото искаме първо лекар да потвърди бременността. ѕроблемът ми е, че живеем извън Ѕългари€ (—јў) и нито познавам лекари, нито имам иде€ какви са стъпките, които тр€бва да се следват. ≈, естествено, че ще ходим на лекар-гинеколог (предполагам), но не знам кога най-рано се ходи...„ета из н€какви сайтове, че се ходи между 6-7 седмица, но това г.с. ли е? јз утре влизам в 5г.с. по мои изчислени€.
Ќе е ли много късно 7-8 седмица? Ќе изтървам ли н€кои важни изследвани€??? Rolling Eyes

Ѕлагодар€ ¬и, мили момичета за отговорите!
ѕожвлавам ви много спокойствие и сбъднати мечти...мо€та май е на път да стане реалност  Hug
÷итирай

ћнени€: 676
«дравей Smile
ѕърво честито! Ќе се съмн€вай, всичко ще е наред!  bouquet
јз вид€х двете чертички на 8.12. и на 14.12. б€х на лекар, където при ехогравски€ преглед вид€хме нашата малка точица.
“ака че споре мен вече може да отидеш.
» аз така доста време се чудех дали не е прекалено рано, но не издържах Smile
÷итирай

32∞ 6′ N, 34∞ 49′ E

ћнени€: 2 507
Gugata, можеш да отидеш на лекар, ако искаш резултатите да се потвърд€т и чрез кръвен тест, веднага щом заподозреш, че си бременна  Wink

јко искаш да се потвърди с ултрасаунд, изчакай поне седмица след закъснението на менструаци€та, а аз дори отидох след две седмици закъснение и вид€хме сърдечен пулс  Peace «а това и са препоръките за преглед през 6-7 г.с.  Peace

«а специфични въпроси, свързани и с практиките в —јў, бих ти препоръчала и тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=355291.new;topicseen#new

”спех и лека бременност  bouquet
÷итирай

ћнени€: 500
Gugata , честито и лека бременност ти пожелавам! —помн€м си, че аз отидох в началото на 5г.с, но само, за да ми потвърди гинеколога, че бременността си е маточна. —лед това ме извика след 20 дни ( кра€ на 6г.с - началото на 7г.с) за преглед и тогава вече се вид€ха и пулсациите на ембриончето.
÷итирай

карлово

ћнени€: 67
«дравей и честито и от мен,лека и безпроблемна бременност ти жела€!«а съжаление аз още не съм вид€ла двете чертички,и немога да ти помогна със съвет,но ще след€ темата.“ова е въпрос,които интересува и мен.
ћога само да те посъветвам да пиеш фолиева киселина(ако се си започнала вече).Ќие бебеправим от н€колко месеца и а от един пи€ фолиева киселина.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 69
«дравейте на всички насто€щи и бъдещи мами.

—лед€ този форум от около два месеца /откакто мо€т съпруг и аз решихме да си имаме бебче/ и искам да кажа, че това е един наистина страхотен форум. Ѕлагодарение на вас разбрах подробности за фолиевата киселина, за пресм€тане на овулаци€та и вс€какви други въпроси, които посто€нно изникваха и продължават да изникват в съзнанието ми.
“а така...взех си тест за овулаци€, пресметнах си € (мисл€, че беше на 29 новмври) и със съпруга ми поработихме известно време, за да се по€ват двете чертички на 14 декември 2009.  Very Happy
—ега не смеем да споделим с никого, защото искаме първо лекар да потвърди бременността. ѕроблемът ми е, че живеем извън Ѕългари€ (—јў) и нито познавам лекари, нито имам иде€ какви са стъпките, които тр€бва да се следват. ≈, естествено, че ще ходим на лекар-гинеколог (предполагам), но не знам кога най-рано се ходи...„ета из н€какви сайтове, че се ходи между 6-7 седмица, но това г.с. ли е? јз утре влизам в 5г.с. по мои изчислени€.
Ќе е ли много късно 7-8 седмица? Ќе изтървам ли н€кои важни изследвани€??? Rolling Eyes

Ѕлагодар€ ¬и, мили момичета за отговорите!
ѕожвлавам ви много спокойствие и сбъднати мечти...мо€та май е на път да стане реалност  Hug
» аз на 14-ти вид€х своите!
–адвам се, че задаваш тук въпроса, защото и аз в момента се вълнувам от същото.
ќт една страна н€мам търпение лекар да потвърди бременността ми, а от друга пък майка ми ми каза, че било най-добре до трети€ месец да не те преглеждат, защото имало опасност от сами€ преглед да се предизвика спонтанен аборт - не знам дали е в€рно, но звучи ужасно и в момента не знам какво да мисл€...
ј ти си щастливка - имаш щастието да отгледаш детето си в цивилизована и наистина свободна страна!
∆ела€ ти лека бременност и прекрасно бебче накра€!
÷итирай

ћнени€: 676
÷итат
а от друга пък майка ми ми каза, че било най-добре до трети€ месец да не те преглеждат, защото имало опасност от сами€ преглед да се предизвика спонтанен аборт

ѕри мен н€маше вагинален преглед, гледа ме само на ехографа и се вид€ точицата. “ака че н€ма нищо опасно, ходете си на преглед и не се плашете. ≈динствено ако не се вижда нищо, може да се наложи да ви гледат с вагинален ехограф, ама чак пък да предизвика аборт ми се струва нереално.... ƒа кажат по-запознатите.
÷итирай

Sliven / Florida, USA

ћерси за топлите думи, мили момичета...изтръпнах, докато ги чет€х....ћоже би защото все още не сме споделили с никого (само аз и съпругът ми знаем), н€как си не съм свикнала все още да ми честит€т по този повод ли...не знам, но наистина чувството е красиво.
”тре ще се опитам да доби€ н€каква представа за болниците около нас, ще се обад€ и ще си запаз€ час при гинеколог. Ќе знам за кога ще мога да си запаз€, понеже тук ако наистина не е нещо спешно те остав€т да си чакат по 1- 2 седмици. (т.е. всичко графикът на доктора е запълнен дотогава).
»наче - да, пи€ фолиева киселина, не пи€ газирано, гледам да се хран€ пъноценно. ѕроблем ми е това, че досега се първото ми хранене беше едва в 4 часа следобед (знам, че е много вредно), но така си свикнах организма, че ми е трудно да го промен€  Smile. —тара€ се от 1 седмица да хапвам по банан и н€какви крекери/солетки през ден€...

ќще веднъж, страхотни сте!
Ћелееее какви хубави и добри майки Ѕългари€ ще има  Laughing Ѕългари€ ще има хубаво бъдеще!
÷елувки от сърце на всички!
÷итирай

32∞ 6′ N, 34∞ 49′ E

ћнени€: 2 507
ќт една страна н€мам търпение лекар да потвърди бременността ми, а от друга пък майка ми ми каза, че било най-добре до трети€ месец да не те преглеждат, защото имало опасност от сами€ преглед да се предизвика спонтанен аборт - не знам дали е в€рно, но звучи ужасно и в момента не знам какво да мисл€...

Ќе е в€рно, н€ма никакво основание за подобно твърдение (дори и да те прегледат вагинално, макар че за установ€ване на бременност не е необходимо).

»ма жени, които и през ц€лата бременност не ход€т на лекар - техен избор, аз го уважавам и разбирам. Ќо не позвол€вай да те плашат излишно  Peace

¬ началото се гледа дали плодът е вътре в матката, дали има сърдечен ритъм, могат да ти кажат и дали има близнаци или едно бебе.
¬ първи триместър се прави и т.нар. нухална транслуценци€, по ко€то определ€т риска за ƒаун (това не е задължителен преглед и не навс€къде го прав€т, доколкото ми е известно).

margo19, на въпросите за бременността и прегледите ще намериш отговор и в подфорум "ћайки (бъдещи и насто€щи)".  Smile

Gugata, не се притесн€вай  Hug јко н€маш н€какви оплаквани€, наистина не е спешно и след седмица-две е ќк да те вид€т за първи път  Peace
÷итирай

ћнени€: 4 947
Ќа лекар отидох 10 дни след като вид€х  EFP.
Ќищо не се вид€ обаче на ехографа и доктора ме викна след още 10 дни.“а дефакто на 20-€ ден от закъснението се вид€ плоден сак.
÷итирай

ћнени€: 467
» аз отидох много скоро, след заветни€т "+"  Very Happy ѕреглеждаха ме с вагинален ехограф и се вид€ сак и ембрион, сърдечната дейност започва в 5-та или 6-та г.с., не си спомн€м точно.
÷итирай

ћнени€: 67
ќтидох 3 дни след закъснението на лекар и вид€ха точица в матката.«ависи от лекар€т и апаратурата все пак.Ќ€ма риск от спонтанен аборт ако те гледат с вагинален,това е безумие.
÷итирай

јсеновград

здравейте и от мен,аз утидох на лекар след като ми закъсн€ 1 седмица и ме гладаха с вагинален ехограф.Ќаистина е безумие че може да предизвика аборт. «атова се казва интравагинален ехограф защото е по чувствителен от другите. ј и все пак е "¬агинален" не маточен ,че да предизвика каквото и да било.  Smile
÷итирай

Ќад облаците

ћнени€: 122
јко ти е редовен цикъла и ти закъснее с една седмица, то е време за лекар. јко не е редовен, то след около две седмици.
÷итирай

—офи€-ћладост 4

ћнени€: 83
ƒве седмици след закъснение,според мен е добре! Peace
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора