Моля за съвет- каква готварска печка?

  • 8 046
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 873
Здравейте . Grinning
Моля за съвет-ще си купувам печка,но не мога да се спра на марка,и да реша дали да е със стъклокерамичен или електрически плот(обикновенни котлони).Изчетох архива,но там моделите не са актуални,има теми от преди 2 години.
Искам да е клас А,с голяма фурна,но останалото ми е мъгла. Tired
Тъй като уреда ще е на изплащане,ще отпусна до сума около 700-800 лв.
Помагайте! Praynig  Благодаря! Hug

Последна редакция: сб, 26 дек 2009, 21:34 от Ванчето

# 1
  • Мнения: 5 873
Надявах се на съвет,но явно няма да получа такъв.

Весели празници на всички.

# 2
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Здравейте . Grinning
Моля за съвет-ще си купувам печка,но не мога да се спра на марка,и да реша дали да е със стъклокерамичен или електрически плот.Изчетох архива,но там моделите не са актуални,има теми от преди 2 години.

Не мисля, че въпросът ти е правилно формулиран. Стъклокерамичният плот е електрически. Опитай да си по-специфична - ширина на уреда, колко котлона, какви функции искаш да има фурната итн

# 3
  • Мнения: 5 873
Подведе ме Техномаркет,където обикновенните котлони ги водят електрически.
Ширината не ме притеснява,искам голяма фурна-с обем от 50 л нагоре,вентилатор.В общи линии не съм много запозната с функциите,затова питам.

# 4
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Разкажи, ако обичаш, по-подробно какъв уред ползуваш сега, на кои функции държиш, искаш ли осветление във фурната, да се самопочиства ли, искаш ли вентилатор и да печеш по 2 тави наведнъж, правиш ли еспресо в кафеварка на котлона, искаш ли шиш за грил, често ли ползуваш фурна, би ли готвила на индукционен котлон?

# 5
  • Мнения: 5 873
За 10 годишния Раховец,който ползвам в момента не ми се пише. TiredНо всичко,което си споменала ми се струва страхотно като предложения.
Много готвя(всеки ден),правя торти,питки ,сладки и сладкиши,правя и кафе с кафеварка.
Трудно ми е ,защото нямам лампа във фурната и нищо не виждам без да отворя вратичката,а когато пека еклери например не е желателно отварянето...
И вентилатор искам и шиш за грил. Blush

Много сложно стана. Rolling Eyes

# 6
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Ако това ще те успокои, допреди 2 години, в продължение на почти 20г готвех в малка фурна и понеже сега кухнята ми е малка, съжалявам, че взехме голяма печка. Аз никога не ползувам повече от 2 котлона едновременно. Фурната ми няма вентилатор, но не ми е дотрябвал, всичко излиза перфектно. Моята печка е тясна 50см и ми е предостатъчна, не чувствам нужда от по-голяма и представи си, нямам (все още, изхвърлих последната) микровълнова. Аз готвя на газ и нямам скорошен опит с витрокерамика, която мразя. Обожавам индукционни котлони. Новите на Електролукс, които нямат обособени места (котлони) са направо мечта. Доволна съм от газовите си, де! Сигурна съм, че някой ще ти предложи модел по вкуса ти и джоба Sad. Аз разгледах сайта на техномаркет, но информацията е доста оскъдна и не желая да предложа нещо, което не е според изискванията ти.

Горещо препоръчвам котлоните на печката да бъдат индукционни, защото:

- Лесно се мени температурата. С тях се работи като с газов котлон.
- Невероятно лесни за почистване, в това отношение бият газовите. Стъклото остава студено. Понеже стъклото не се нагрява, дори и да изкипи и попадне храна върху тях не загаря и само се забърсва с влажен парцал и е винаги лъснато
- загубата на енергия с тях е минимална

Минусите са цената им и това, че не всички съдове стават за такъв котлон и може да се наложи да си купиш нови.

чела съм тук, че момичета са си купували много добри индукционни печки от магазини за уреди с транспортни дефекти и дано някой те упъти към такъв.

# 7
  • Мнения: 4 965
Аз лично ползвам основно тези двете /+ 2 мънички печки/ и съм много доволна:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027203
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039436
Втората е вкъщи и на мен ми е по-удобна за ползване, въпреки липсата на електронен таймер и дисплей.

# 8
  • Мнения: 5 873
Благодаря  за отзивите,момичета.  Hug

# 9
  • Мнения: 1 978
И аз в момента съм с една малка Дипломат на газ и като чета предходните постове все повече се навивам за тези индукционни котлони. Има ли обаче готварски печки с индукционни котлони, или са само отделно плотове  newsm78
Трябва да ти дадат мнение хора, които ползват изброените функции и са видели предимството им. Например знам, че с  вентилатора могат да се пекат по 2 различни неща във фурната, но не съм ползвала такава функция. Също така самопочистването не знам дали действително си върши работата или е само поредната екстра, която не се ползва Thinking

# 10
  • Мнения: 237
От два месеца съм с тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=01001746 и съм доволна. Фурната ми е вентилаторна самопочистваща  с осем функции  има инфрачервен нагревател с него стават страхотни сандвичите.Котлонте са стъклокерамични  два от които с уширена зона  много лесно се почистват.

# 11
  • Мнения: 5 873
Благодаря ви . Hug

# 12
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Има ли обаче готварски печки с индукционни котлони, или са само отделно плотове  newsm78
Трябва да ти дадат мнение хора, които ползват изброените функции и са видели предимството им. Например знам, че с  вентилатора могат да се пекат по 2 различни неща във фурната, но не съм ползвала такава функция. Също така самопочистването не знам дали действително си върши работата или е само поредната екстра, която не се ползва Thinking

Да, има печки с индукционни котлони и готвенето на тях е мечта. Аз не си купих, защото исках 50см заради малката ми кухня, в която всеки милиметър е кът а имаше само 60см. Дори пералнята ми е 40см, но аз и такава исках. За да печеш 2 неща във фурна с вентилатор трябва и двете да се печат на еднаква температура. Няма как да печеш сладкиш на 120° и месо на 270°, примерно. Мусака и сладкиш на 160°-180° става.

Самопочистването е мечта. Но не всяко. Хидролизата за нищо не става. Катализата (която имам аз) е най-икономична, но малко грозна (не ми пречи) и панелите вътре са грапави и се развалят от препарат. Моята от 2.5 години НИКОГА не съм я чистила специално, а е като нова. Просто като я включа да се топли и от горещината мазното по стените изгаря и пада. Едно петно не съм видяла! Пиролизата е идеална, защото може и нормално да се чисти с препарат, стените са лъскави, но за да се чисти харчи доста ток, на 500° вдига.

# 13
  • Мнения: 1 978
Значи има 3 начина за почистване-хидролиза, пиролиза и катализа  newsm78 и катализата е най-добре така ли?
Иначе това за температурите и за печенете е ясно, ама аз например така или иначе почти винаги си пека на макс.

# 14
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Значи има 3 начина за почистване-хидролиза, пиролиза и катализа  newsm78 и катализата е най-добре така ли?
Иначе това за температурите и за печенете е ясно, ама аз например така или иначе почти винаги си пека на макс.

Най-добра се води пиролизата, само включвате на специалната програма и накрая с една четка измитате праха. Вътре става 500° градуса, като крематориум Mr. Green и всичко пада от стените на пепел. Но, естествено гори много ток за да държи нагрята до 500-600° фурната два часа.

Катализата е специално покритие, леко грапаво, като мазилка стои и на около 275 градуса гори мазнините и по нея нищо не остава. Докато пиролизната фурна изглежда като нормална вътре и може да се чисти ръчно ако иската, катализната не може, препаратът разваля покритието. Мене ме устройва.

Хидролизата е чистене с пара, ама нищо не чисти и си иска търкане. За мене само 2та горепосочени начина си струват.

Общи условия

Активация на акаунт