«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

ћнени€: 234
Мили момичета, от скоро е спряно производството на това лекарство /да не се бърка с Преднизолон/! Наличните все още количества по аптеките са със срок на годност до края на годината. Някой има ли представа от къде мога да го купувам /Турция, Гърция....и т.н./
Ако някой имам каквато и да е информация ще бъда много благодарна!
÷итирай

ћнени€: 1 547
ѕитай за заместител-dexamethason 0.5mg на н€ко€ друга фирма.јмпули знам,че се внас€т на KRKA,но питай и за табл.
÷итирай

,,—иноними: Prednisolon F (Balkanpharma), Millicortene (Novartis), Dexa-Helvacort(Helvepharm), Dectancyl (Roussel), Decadron (MSD), Oradexon (Organon), Chronocort injektionssusp. (Streuli), Predni-F Tablinen (Sanorania), Fortecortin (Merck), Dexamethason Ц Jenapharm (Jenapharm), Dexametasone (KRKA).

Ћекарствени форми: Prednisolon F Ц tabl. x 0,5 mg; Millicortene Ц tabl. x 1 mg; Dexa-Helvacort Ц amp. x 4 mg, i.v., i.m.; Dectancyl- tabl. x 0,5 mg, fl. x 5 mg/1 ml et x 15 mg/3 ml pro inj. localis; Decadron Ц tabl. x 0,5 mg, amp. x 4 mg et x 8 mg, i.v., i.m.; Oradexon Ц amp. x 4 mg, i.v., i.m., s.c. et intrasinovialis; Chronocort Ц amp. x 6 mg i.m. et intraarticularis; Predni-F Tablinen Ц tabl. x 0,5 mg et x 1,5 mg; Fortecortin Ц tabl. x 0,5 mg, x 1,5 mg et x 4 mg; Fortecortin KS Ц kristallsusp. amp. x 4 mg/1 ml et x 8 mg/1 ml pro inj. i.m. et localis; Fortecortin Mono Ц amp. x 4 mg/1 ml, x 8 mg/2 ml, x 40 mg/5 ml et x 100 mg/10 ml pro inj. i.v., i.m.; Dexamethason Ц Jenapharm Ц tabl. x 0,5 mg et x 1,5 mg.''

÷итирай

—офи€

ћнени€: 84
ƒопреди 2 месеца давах на дъщер€ ми и го откривах в аптеките в —офи€. ўе ход€ скоро в близката аптека и ще ти пиша, ако има.
÷итирай

ћнени€: 234
ћомичета, благодар€ ви от сърце! Hug
Ўоколадче,  инфото, което си ми дала съм го м€ркала нейде из фитнес форумите, но не знам до колко мога да в€рвам на написаното там. ¬ смисъл- ѕреднизолон ‘ се произвеждаше от јктавис, а не от Ѕалкан фарма за Ѕългари€....ƒругите медикаменти пък или изобщо не се намират на български€ пазар, или милиграмите са други....—ега ще ги провер€ едно по едно да вид€! Smile √орещо ти благодар€!!!!!
≈вита, дано малката ти принцеса никога повече н€ма нужда от тези гадости! Very Happy
÷итирай

wine,јктавис и Ѕалканфарма е едно и също-јктавис е новото име на завода.«а милиграмите не е в€рно,че са различни-всички таблетки,които съм посочила съдържат 0.5 мг дексаметазон....то просто друга дозировка от това лекарство н€ма!ƒали се намират или не на пазара не мога да кажа в момента,защото н€мам нужни€ справочник,но ако питаш в аптека съм сигурна,че могат да ти направ€т за н€колко минути справка кое го има и колко струва.
—правка за съдържанието на лекарството можеш да направиш на сайта на јгенги€та по лекарства-bda.bg.
« ѕоследна редакци€: вт, 29 дек 2009, 09:42 от шоколадче »
÷итирай

ћнени€: 1
zdraveite ot dva meseca se lekuvam i vzimam Prednizolon F .
Razbrah che sa go sprqli ot proizvodstvo , kakvo bihte me posuvetvali ?
Imate li predstava dali moga da go namerq v Gurciq , germania, Ispaniq ?
Znaete li za6to sa go sprqli ?
Ima li vse o6te apteki v Sofia kudeto bih mogla da go namerq ?
÷итирай
http://www.actavis.bg/bg/news/Corticisteroids.htm
÷итирай

¬арна

ћнени€: 3
ћомичета, ще драснете ли два реда, като се по€ви наново ѕреднизолон ‘?...то е €сно, че първо в —офи€ ще излезе, нищо че ще го произвежда –азград......много ми тр€бва, на 02.02. обиколих половин ¬арна за "останали" вкл. и с изтекъл срок - е н€ма и н€ма.... Sad
÷итирай

—офи€

ћнени€: 38
«дравейте и от мен.јз също търс€ преднизолон 5мг,за една мо€ позната от ’асково.

Ќ€кой знае ли къде в —офи€ мога да намер€ останали опаковки,защото навс€къде,където съм питала н€ма и казват,че е спр€но от производство,предлагат ми н€какъв американски заместител.ћного благодар€ предварително!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 775
Май няма да намерим, много го търсих  в София, но все едно и също -няма, и в складовете няма
÷итирай

—офи€

ћнени€: 38

¬ аптеките в —офи€ от 2 дни вече може да се намери ћедрол,което е американски€ му заместител. Ќад€вам се да ви помогне.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 3
хм, този ћедрол колко мг е?....защото на мен ми тр€бва слаби€ ѕреднизолон ‘ - 0,5мг....а него тр€бва –азград да почне да го произвежда, по-горе беше поместен линк към стати€ как јктавис го прехвърл€ на завода.....затова би тр€бвало "все некой ден" да почнат да го произвеждат...
÷итирай

ћнени€: 206
ћомичета, ще драснете ли два реда, като се по€ви наново ѕреднизолон ‘?...то е €сно, че първо в —офи€ ще излезе, нищо че ще го произвежда –азград......много ми тр€бва, на 02.02. обиколих половин ¬арна за "останали" вкл. и с изтекъл срок - е н€ма и н€ма.... Sad

ѕреди време ми го б€ха предписали, купих го, но като прочетох листовката се отказах да го пи€!
ѕонеже прочетох,че търсите, извадих го сега от шкафа, имам2 кутии, н€кой ако иска да му го прат€, ако ви е спешно!
÷итирай

ћнени€: 1 933

¬ аптеките в —офи€ от 2 дни вече може да се намери ћедрол,което е американски€ му заместител. Ќад€вам се да ви помогне.

Ѕлагодар€ за ценната информаци€ ! ўе потърс€, баща ми има спешна нужда от ћедрол.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора