Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Варна

Мили мами, днес след един преглед по мое желание разбрахме, че сме с дупето напред. В края на 7 м. всичко си беше добре, а сега изненада ooooh! Много се разтревожих и искам да попитам, може ли нещо да се направи за да подпомогна беба да се обърне или вече е много късно.
Цитирай

Окончателното си положение бебето заема 1-2 седмици преди раждането. Има време, спокойно! Сигурна съм, че ще се обърне и ще родиш нормално!
Успех и леко раждане!  bouquet
Цитирай

Burgas

Възможно е да се обърне и няколко дни преди раждането, не се притеснявай.
Желая ти леко и безпроблемно раждане!  bouquet
Цитирай

Варна

Благодаря ти, имах нужда да чуя точно това. Незнам защо, но така се шашнах.
Цитирай

София-Ливан

Sissa изобщо не се шашкай, вчера бях на жк и бебо е на страни но док.ми обясни че има много време да се обръщаме това може да стане и малко преди раждането и да не го мисля от сега
Цитирай

Бургас

Нямаш представа колко добре те разбирам.През цялата бременност се готвих за нормално раждане, в седмия месец бебето ми се обърна с дупето напред. Направо се шашнах! Трябваше да помисля и за операция.Поне седмица ми трябваше да се окопитя и да се сетя, че най- важното е да родя здраво бебе, пък секцио или не- голяма работа!
Бременноста си карах с една приятелка, чието бебе също беше със седалищно предлежание.Нейното се обърна, моето- не. Така че е най добре да си информирана как се процедира и при двата варианта, за да си по-спокойна и подготвена.

Има хомеопатични упражнения, които в повечето случаи помагат. Посъветвай се с твоя лекар.

Пожелавам ти успех!!!
Цитирай

в пространството на любовта

Sissa, пратих ти мейл.Изтегли файла(не е вирус) и го прочети спокойно.
Цитирай

Пловдив

НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ НИЕ МИНАЛАТА СЕДМИЦА БЯХМЕ СЕДАЛИЩНО, А ВЧЕРА ГЛАВИЧНО,А АЗ СЪМ В ДЕВЕТИЯ.СПОКОЙНО ОЩЕ МНОГО ЩЕ СЕ ВЪРТИ,НО НАКРАЯ ЩЕ СИ ЗАСТАНЕ-БЕБО СИ ЗНАЕ РАБОТАТА newsm10ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ
Цитирай

София

И нашето съкровище си седи с дупето надолу още и до сега само веднъж за коло седмица- две се беше врътнала както си му е редът и после пак обратно! Напълно разбирам колко ти е притеснено, защото и аз се чувствам така, макар че четох тук из старите теми, че някои бебета все пак се обръщат малко преди раждането, а и акушерката ми каза, че при по- мъничко бебе до 37 седмица има време да се намести, но мисълта, че няма да мога да родя нормално много ме тормози, защото от една страна се бях подготвила за такова психически, а и от друга ме е страх от секцио, при положение, че няма да има кой да ми помага и да се грижи и за мен, ако аз не мога да се справя с всичко, освен мъжа ми ,който и да иска е безумно зает и няма да е тук постоянно  Sad
Казват, че за всяко не обърнало се бебе си имало причина, но тя рядко можело да се установи със сигурност  Crossing Arms Това, което може да се прави е стоянето на четири крака по около 15 минути на ден (така уж се освобождавало повече място за бебо да се позавърти, в случай че му е тясно и не може), а в по- късен етап някои лекари се опитват да го завъртят с ръце през корема ти, което ми се вижда малко кощунско и въпреки, че и тук се опитват да ми го предлагат като възможна алтернатива, надали ще се съглася на това, защото крие мноооого рискове. Поне това са възможностите, които са ми извесни на мен за сега, дано някои тук сподели още нещо, а до тогава ни остава да се примирим с мисълта, че все пак може и да ни режат......нали важното е все пак на финала бебо и мама да са наред, пък другото са бели кахъри.
Пожелавам ти все пак бебенцето ти да се завърти и да имаш прекрасно и леко раждане и едно здраво и обичливо бебе   bouquet
Цитирай

Лондон

Не се притеснявай, има още много време и бебчо може да се обърне.

Аз родих със секцио заради седалищно, но моята бебка си беше така през цялата бременност. Все чаках да се обърне и все се надявах (а и лекарите също), че ще ми се размине операцията, но тя ни изненада 3 седмици по-рано. Дори преди операцията пак ме гледаха на видеозон, дали случайно не се е обърнала.
Иначе, тук ми предлагаха варианти, да се пробват да я обърнат с лекарска намеса (не се сещам как обаче, понеже изобщо не бях навита на този вариант и не слушах внимателно като ми обясняваха). Но ми казаха, че е болезнено и вероятността да се обърне е много малка и не си заслужавало.

Успех и лека бременност! Стискам палци да се обърне  Praynig
Цитирай

Sofia

Наистина има още време и много възможности да се обръща бебка.Моето бебе до 2 преди да родя беше главично  и незнам кога се е обърнала,но когато влезнах за раждане беше вече седалищно и родих с операция след 12часа мъки.Така че го има и обратния вариант.
Цитирай

София

Можеш да опиташ с един хомеопатичен препарат Pulsatila 30 CH - през 3-4 часа по 3 гранулки. Хомеопата на синът ми е разказвал как след прием на пулсатила, бебето се обръща от седалищно в нормално положение в рамките на 24 часа.
Цитирай

София

Не се притеснявай, важното е да е добре бебето, а не как ще излезе. Нали не живеем преди години, когато и седалищно щеше да се наложи нормално да го родиш.

Дариа стоя с главата надолу до 8-мия месец, когато се завъртя и седна по дупе с един прегънат крак под нея и един вдигнат пред лицето й - ужасна стойка, която разсмиваше всички лекари гледащи я с видеозон.

Родих я секцио, но аз имах настройка за такова раждане от самото начало и за мен това беше добрия, а не лошия начин да родя.
Цитирай

Моето пък отдавна  е  с главата надолу  ,а съм в 35  седмица...да не  вземе  да се   заобръща  сега с главата нагоре , тъкмо си помислих,че се е нагласил ве4е ... #Crazy  Дано си кротува така.
Цитирай

И моето бебче си стоеше с главата надолу, докато да започна седмия месец, когато реши да направи едно хубаво кълбо и в резултат на това сега е седалищно! В първия момент като ми го каза доктора се изненадах неприятно. Но пък като се размислих реших, че важното е бебето (а и аз) да е добре, пък секциото вече си е нормална интервенция. Все пак, щом държиш на нормално раждане, ти стискам палци да се обърнете до раждането! Както казват и другите никога не е късно!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора