Кога да "снеса" първия жълтък на беба?

  • 1 134
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Маминки, кога е най-правилно да дам първата 4-тинка жълтък? Какво ли не прочетох!

# 1
  • Мнения: 129
И ние сме на вашата възраст, но мисля че е рано още. Към 6-7м. мисля че е по-добре.

# 2
  • Мнения: 1 032
Ами нашата педиатърка горещо препоръча да започна даването на жълтък при навършени 5 месеца. Не по рано. Аз обаче реших да забавя, защото тогава беше още горещо, пък и ми се струва прекалено рано от петия месец да дам жълтък. Давала съм три или четири пъти до сега. В момента в кърмаческия форум има подобна тема и там повечето момичета са на мнение, че жълтъкът е по- добре да се даде след седми или осми месец

# 3
  • Мнения: 264
Моята педиатърка ми препоръча да започна от 1ви октомври да прибавям по 1/4 жълтък в пюрето (тогава бебка ще е на 4 месеца и половина). Аз захраних с пюрета (зеленчукови) от началото на 4тия месец и сега ще започна да прибавям и жълтък - не виждам нищо смущаващо в това. А и педиатърката ми е страшно печена  и и вярвам безрезервно  Hug

# 4
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Влез в "Най-често обсъжданите теми във форума" - Намира се в началото на таблицата с темите тук. Там ще намериш доста добра информация за жълтъка - Виви добре се е постарала да ги подреди.
Успех! Peace  bouquet

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 631
Маминки, кога е най-правилно да дам първата 4-тинка жълтък? Какво ли не прочетох!
Мисля, че след като си прочела доста неща, и все още не си решила, моят съвет е да  послушаш педиатъра си Grinning
Ние започнахме малко преди 5 месец. Не сме имали проблеми.

# 6
  • Мнения: 1 427
И аз го дадох към края на 4м.Ама май не съм много редовна с даването му Mr. Green

# 7
  • Мнения: 5 299
И на мен педито ми каза да почнем с жълтъка в 5-я месец, но аз още не съм давала, защото малко сме на зор със захранването, малката има сериозни предпочитания за храната. Но сега се записах на кухня и ще взимам месни пюрета, така че постепенно ще въведа много скоро и жълтък.( Макар, че нещо не ми се бърза още)

# 8
  • Мнения: 5 713
Зависи кой по каква схема на захранване върви. За едни на 5месеца, за други около годинката.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 298
Според нашия педиатър жълтъка се въвежда при навършени 5 месеца. При нас той се съобразява и с факта, че бебка я извадиха със секцио 15 дни по-рано, та затова го въведохме на 5 месеца  и две седмици - в зеленчуковото пюре, което хапва от навършени 4 месеца.

# 10
Според мен 5 месеца е рано за жълтък Thinking
Аз дадох на моето след навършена годинка и сега давам по един цял през ден!
Ако ще давате, варете яйцето поне 15 мин!

# 11
  • Мнения: 1 613
Aз започнах да давам някъде към 7-ми месец.

# 12
  • Мнения: 46 489
Моята педиатърка ми препоръча да започна от 1ви октомври да прибавям по 1/4 жълтък в пюрето (тогава бебка ще е на 4 месеца и половина). Аз захраних с пюрета (зеленчукови) от началото на 4тия месец и сега ще започна да прибавям и жълтък - не виждам нищо смущаващо в това. А и педиатърката ми е страшно печена  и и вярвам безрезервно  Hug

Жълтъка е силен алерген, а не виждам особена полза от него  newsm78 Така и не ми стана ясно на какво точно влияе. Мислех да дам след годинка, но изследванията й бяха перфектни и реших да изчакам още, явно не й липсва Thinking

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Всичко зависи от схемата ти на захранване, но чак пък около годината според мен  е късничко. Аз дадох преди седмица за първи път, но повече не съм давала. Не сме имали проблеми, просто съм несериозна. А и ядем от детската кухня и чакам на тях Grinning

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 213
Моята педиатърка ми препоръча да започна от 1ви октомври да прибавям по 1/4 жълтък в пюрето (тогава бебка ще е на 4 месеца и половина). Аз захраних с пюрета (зеленчукови) от началото на 4тия месец и сега ще започна да прибавям и жълтък - не виждам нищо смущаващо в това. А и педиатърката ми е страшно печена  и и вярвам безрезервно  Hug
Браво! И аз така смятам да правя, и нашата педиатърка така казва-в пети месец жълтък - четвъртинка през ден, след две седмици - половинка през ден.

Общи условия

Активация на акаунт