Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
30-44 от 54 отговора
Едно момиче тук спомена за ръкавиците през нощта... Аз също така си реших проблема... през деня някакъв мазен крем, най-добре Глизолид, а вечер преди лягане - някои от маските или терапиите на Орифлейм или Ейвън, но задължително цяла нощ с памучни ръкавици!
Цитирай

Да добавя и моето лекарство за този проблем. Казва се Дефламол и се продава в аптеките. А обилното намазване вечер и спане с ръкавички направи чудеса със съсипаните ми от една екзема ръце (с екземата се сдобих "благодарение" на един гаден препарат за чинии). Но дерматоложката, при която отидох, ми назаначи точното лечение. И досега ползвам Дефламол като крем за ръце зимата. Малко неприятно мирише, но аз си слагам 1 капка етерично масло и после ръкавички. Така хем ухае хубаво, хем има чудесен ефект.

Казали са вече за свинската мас, тя също е чудесен естествен продукт. Друго, което мога да добавя е маслото от ший. Ползва се по същия начин, вечер с ръкавички.
Цитирай

Наскоро говорих с една лекарка, която има такъв проблем. Каза ми, че пие хиалуронова киселина.
Цитирай

Хм  Thinking, това с Дефламола ще го пробвам.  Peace
Инъче и аз ползвам Нютроджина, ММ ми го донесе армаган от Норвегия  Love
Цитирай

Моята кожа по-принцип е суха.За руцете ползвам крем за ръце на Ейвен с глицерин.По принцип цената му е от 1,50 до 3,20лв.някъде,зависи дали е на промоция или като бонус....Много ми помага.
Цитирай

Когато ми се напукат ръцете и кожата стане много суха ги мажа вечер преди лягане с крем за крака,в моя случай някакъв на Ейвън.На сутринта ръцете ми са супер мекички.Това ми го каза една маникюристка,много е ефикастно пробвайте.
Цитирай

здравейте, аз в крайна сметка взех един био крем от био магазин за проба, взех малката разфасовка от 30 мл. И като мажа редовно, определено има голямо подобрение. Кремът е на SANTE NATURKOSMETIK, но трябва редовно. По едно време спрях за малко и те пак почнаха да се възпаляват.
Цитирай

Здравейте момичета!

Ръцете на майка ми тази зима са в ужасно състояние,.. Кожата е направо като олющена, груба и на места - болезнено напукана,..  Confused
Ползва най-различни кремове, които съм й закупила - има един на KLORAN , който уж действа най-добре  Thinking

Прочетох тук за парафиновите маски. Не съм запозната много - те готови ли са?

Между другото една позната й казала, че напуканата по този начин кожа на ръцете имала пряка връзка с камъни в жлъчката   #Crazyи трябва да провери на ехограф както е положението!.. На нея така й били казали,..
И майка ми съвсем се изплаши,.. Тя има някакви песъчинки, но никога не са й правили проблем... Някой чувал ли е за подобна връзка? newsm78

Има ли някоя от вас, на която са правили кръвни проби и тестове при такъв проблем?
В смисъл - да се докаже, че проблема е "отвътре"...
Дали не е нещо по-сериозно от видимите признаци?.. Thinking

Вярно, че тя се мие много често, но това не е от тази зима,..
 Купила съм течни сапуни, глицеринови, с масло от маслина и каквото се сетите - няма ефект! ooooh!

Озадачена съм и се чудя какво да предприемем!,..
Цитирай

Подрепям Дефламола,малко е мазничък,но върши чудесна работа.Мисля,че и кремове,в чиито състав има Пантенол,са удачни в случая.
Цитирай

От няколко години имам този проблем. Застудее ли малко , ръцете ми се напукват,стават червени,кожичките на ноктите ми стават бели и много сухи и започват да се цепят и късат.Решението за мен е само cold крема на Avene . От както го ползвам нямам никакви ама найстина никакви проблеми с ръцето или тялото . Използва се за цялото тяло ,може и лицето . крема е точно за студено време.потърсете повече информация в интерент и ще видите ,колко много хора са доволни и го препоръчват.
Цитирай

Мога да ви препоръчам http://---рекламен спам---/Krem-race-winter-care-p-735.html?osCs … 91fb757badf2ab0a3
При нанасяне може да ви се стори по тежък, но след незначително време ще усетите разликата от други кремове.
Цитирай

Здравейте момичета!

Наминавам, за да Ви кажа какво изписа личната на майка ми за проблема й - силно напукана кожа на ръцете.

Смесват се:
- 1 супена лъжица течен глицерин (от аптеката)
- 1-2 супени лъжици прясно изцеден лимонов сок
- 2 супени лъжици вода

Имаше чудотворен ефект! Кожата и се възстанови много бързо!
При това тя се мажеше само вечер, през деня е на работа

Вярно,че всичко е индивидуално, но реших да споделя с вас тази лесна рецепта - дано ви помогне и на вас!
 Hug

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!      :bouquet:
« Последна редакция: Ср., 31 Март 2010, 14:03 от Lady-B »
Цитирай

Много полезна темичка за моите сухи и изтощени ръце  Mr. Green
Цитирай

Момичета имам абс. същия проблем. По принцип имам някаква мания да си мия ръцете и всичко се влоши, когато си купих някакъв евтин гаден сапун. Кожата на ръцете ми около първите две кокалчета е страшно зачервена. Спря да се цепи, но сега е грапава и продължава да е червена. Ще си взема по-хубав сапун, дано помогне.
Цитирай

Само с Глизолид се оправиха моите ръце,всяка зима имам проблем с ръцете,препоръчвам го  Peace
Цитирай

30-44 от 54 отговора