Изсушаване и напукване на кожата на ръцете :(

  • 41 781
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 97
Едно момиче тук спомена за ръкавиците през нощта... Аз също така си реших проблема... през деня някакъв мазен крем, най-добре Глизолид, а вечер преди лягане - някои от маските или терапиите на Орифлейм или Ейвън, но задължително цяла нощ с памучни ръкавици!

# 31
  • на терасата
  • Мнения: 660
Да добавя и моето лекарство за този проблем. Казва се Дефламол и се продава в аптеките. А обилното намазване вечер и спане с ръкавички направи чудеса със съсипаните ми от една екзема ръце (с екземата се сдобих "благодарение" на един гаден препарат за чинии). Но дерматоложката, при която отидох, ми назаначи точното лечение. И досега ползвам Дефламол като крем за ръце зимата. Малко неприятно мирише, но аз си слагам 1 капка етерично масло и после ръкавички. Така хем ухае хубаво, хем има чудесен ефект.

Казали са вече за свинската мас, тя също е чудесен естествен продукт. Друго, което мога да добавя е маслото от ший. Ползва се по същия начин, вечер с ръкавички.

# 32
  • Мнения: 1 324
Наскоро говорих с една лекарка, която има такъв проблем. Каза ми, че пие хиалуронова киселина.

# 33
  • Norway
  • Мнения: 36
Хм  Thinking, това с Дефламола ще го пробвам.  Peace
Инъче и аз ползвам Нютроджина, ММ ми го донесе армаган от Норвегия  Heart Eyes

# 34
  • Провинция
  • Мнения: 509
Моята кожа по-принцип е суха.За руцете ползвам крем за ръце на Ейвен с глицерин.По принцип цената му е от 1,50 до 3,20лв.някъде,зависи дали е на промоция или като бонус....Много ми помага.

# 35
  • Мнения: 69
Когато ми се напукат ръцете и кожата стане много суха ги мажа вечер преди лягане с крем за крака,в моя случай някакъв на Ейвън.На сутринта ръцете ми са супер мекички.Това ми го каза една маникюристка,много е ефикастно пробвайте.

# 36
  • Мнения: 286
здравейте, аз в крайна сметка взех един био крем от био магазин за проба, взех малката разфасовка от 30 мл. И като мажа редовно, определено има голямо подобрение. Кремът е на SANTE NATURKOSMETIK, но трябва редовно. По едно време спрях за малко и те пак почнаха да се възпаляват.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте момичета!

Ръцете на майка ми тази зима са в ужасно състояние,.. Кожата е направо като олющена, груба и на места - болезнено напукана,..  Confused
Ползва най-различни кремове, които съм й закупила - има един на KLORAN , който уж действа най-добре  Thinking

Прочетох тук за парафиновите маски. Не съм запозната много - те готови ли са?

Между другото една позната й казала, че напуканата по този начин кожа на ръцете имала пряка връзка с камъни в жлъчката   #Crazyи трябва да провери на ехограф както е положението!.. На нея така й били казали,..
И майка ми съвсем се изплаши,.. Тя има някакви песъчинки, но никога не са й правили проблем... Някой чувал ли е за подобна връзка? newsm78

Има ли някоя от вас, на която са правили кръвни проби и тестове при такъв проблем?
В смисъл - да се докаже, че проблема е "отвътре"...
Дали не е нещо по-сериозно от видимите признаци?.. Thinking

Вярно, че тя се мие много често, но това не е от тази зима,..
 Купила съм течни сапуни, глицеринови, с масло от маслина и каквото се сетите - няма ефект! ooooh!


Озадачена съм и се чудя какво да предприемем!,..

# 38
  • софия
  • Мнения: 386
Подрепям Дефламола,малко е мазничък,но върши чудесна работа.Мисля,че и кремове,в чиито състав има Пантенол,са удачни в случая.

# 39
  • Мнения: 2
От няколко години имам този проблем. Застудее ли малко , ръцете ми се напукват,стават червени,кожичките на ноктите ми стават бели и много сухи и започват да се цепят и късат.Решението за мен е само cold крема на Avene . От както го ползвам нямам никакви ама найстина никакви проблеми с ръцето или тялото . Използва се за цялото тяло ,може и лицето . крема е точно за студено време.потърсете повече информация в интерент и ще видите ,колко много хора са доволни и го препоръчват.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
Мога да ви препоръчам http://-spam083-/Krem-race-winter-care-p-735.html?osCsid=da4de53 … 91fb757badf2ab0a3
При нанасяне може да ви се стори по тежък, но след незначително време ще усетите разликата от други кремове.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте момичета!

Наминавам, за да Ви кажа какво изписа личната на майка ми за проблема й - силно напукана кожа на ръцете.

Смесват се:
- 1 супена лъжица течен глицерин (от аптеката)
- 1-2 супени лъжици прясно изцеден лимонов сок
- 2 супени лъжици вода


Имаше чудотворен ефект! Кожата и се възстанови много бързо!
При това тя се мажеше само вечер, през деня е на работа

Вярно,че всичко е индивидуално, но реших да споделя с вас тази лесна рецепта - дано ви помогне и на вас!
 Hug

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!      bouquet

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 14:03 от Lady-B

# 42
  • София
  • Мнения: 965
Много полезна темичка за моите сухи и изтощени ръце  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 179
Момичета имам абс. същия проблем. По принцип имам някаква мания да си мия ръцете и всичко се влоши, когато си купих някакъв евтин гаден сапун. Кожата на ръцете ми около първите две кокалчета е страшно зачервена. Спря да се цепи, но сега е грапава и продължава да е червена. Ще си взема по-хубав сапун, дано помогне.

# 44
  • Мнения: 56
Само с Глизолид се оправиха моите ръце,всяка зима имам проблем с ръцете,препоръчвам го  Peace

Общи условия

Активация на акаунт