Как да науча двумесечното си бебе....

  • 1 763
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте, мами,
много съм доволна, че открих тизи форум и от известно време го следя с интерес, но днес реших да се включа и с един въпрос.
 Та положението при нас е следното: малката ми дъщеричка е на 2 месеца и е изцяло на кърма и упорито отказва да пие вода или да смуче залъгалка. До тук- добре, това не ме притеснява. Проблемът е там, че аз планирам да започна работа в близко бъдеще, а малкото слънце не иска да приеме нито капка мляко с биберон. Веднъж ни се наложи да я нахраним навън, за което бях приготвила кърма в шише и да не ви казвам каква борба настана докато успея да я накарам да преглътне поне половината мляко. Просто детето не иска да пие от шише, и това си е! Да но скоро ще и се наложи поне 3 пъти на ден да го прави. Моля, кажете ми как да я науча! Не искам да използвам крайни методи от рода на " Като огладнее, няма къде да ходи, ще се научи".  Подскажете ми някоя хитринка, използвана успешно или подочута от тук- там Grinning
Поздрави и усмивки на всички мами и татковци (виждам, че и татковци се появяват чат-пат из форумите)!

# 1
  • Мнения: 43
Oх, явно никой не се е сблъсквал с подобно неудобство. Нищо, здраве да е - ще се справим някак си!

# 2
  • Мнения: 1 417
Ако измислите нещо ми пиши и на мен, ние сме със същия проблем. В началото на септември имаме резервации за почивка и до тогова тати ни е поставил срок да минем на адаптирано мляко иначе няма да има почивка.Единствените 30-40мл.адаптирано мляко изпива когато е мнго огладнял и реве и не може да схване какво пие първите няколко мин., но от там нататък борбата е жестока и безуспешна - засега. Не си единствената мама с такъв проблем, но и аз не знам как ще се справим. Дано се включи някоя мама с решение!

# 3
  • sofia
  • Мнения: 562
пробвайте с лъжичка!
по друг повод така давах на моето момиченце мляко!може да имате успех!

# 4
  • Мнения: 672
Повечето биберони са с малка дупка (поне тези  до 3 мес.) и много трудно се сучи от тях. Пробвай с по- голям номер ( или поне разшири дупката ). Друго за което се сещам са бибите  за шишета на Нук. Те имат анатомична форма и се приемат добре от повечето бебета. Не е необходимо да си купуваш шише на Нук. Бибите стават и на другите шишета.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 294
Да не би шишетата да са ти на Avent? Много са им твърди бибероните и мойта бебка отказваше да пие от тях.... пробвай с други и сигурно ще успееш...
Успех!

# 6
  • Мнения: 1 770
Моят също отказваше биберон, особено тези нз Авент. Но с бибероните на Нук се справя добре - взела съм му размерът за възрастта - добре му е. Иначе ние също сме на кърма, от шише пие само вода.

# 7
  • Мнения: 211
И аз имам бебче на почти 2 месеца, но забелязвам, че прави разлика между шишетата и бибероните. Харесва едни, а с други се дави и яде трудно. Дупките трябва да са нито малки, нито големи. И най-важното - не го насилвай. Може би детето има нужда от време да свикне. И е нормално да яде по-малко докато това стане. Всъщност е добре мами с деца на една възраст да си пишат и обменят опит.  И аз понякога имам нужда от съвет. Добра ли е идеята? Много усмивки за бебето Grinning

# 8
  • Мнения: 43
Izviniabaite za latinitsa, no kirilitsata mi se skapa ne6to Sad .
blagodaria za savetite, no tuk pri nas ne sam vijdala nito 6i6eta Avent, nito Nuk (taka li se pi6at?). Az imam nai-razli4ni vidove biberoni , no problemat iavno ne e w tiah. Slan4itseto dori i ne se opitva da zasmu4e kato useti gumata v ustata si.
6te prodalja borbata i ako nameria re6enie 6te spodelia opit i s ostanalite maiki s takav problem.

# 9
  • Мнения: 43
Сиси, чак сега видях предложението ти. Разбира се, че идеята е добра. аз непрекъснато се чудя за едно или друго. Голямата си дъщеря родих в България преди 7 години и тогава съветите които получавах от педиатрите бяха  едни. Сега тук лекарите имат противоположни мнения. Малко ми беше объркващо в началото. Е, после разбрах, че каквото и да направи една майка е винаги правилно Grinning .  Важното е да си обича детето и грешни решения няма Simple Smile.

# 10
  • Мнения: 8 163
Трикът е да избереш биберон, чиято форма е най-близка до тази на зърното ти. Изборът е доста голям.

# 11
  • Мнения: 318
Joy, в Канада Нук се наричат Gerber ако не се лъжа, или поне са част от тази компания. Както и да е , аз давам само с тях млякото на дъщеря ми и съм много доволна, никога не ги е отказвала. Бибероните са от силикон, нормална форма, но има и такива приспособени за небцето. Продават се по 2 в синя опаковка.

Между другото моя приятелка имаше същия проблем с дъщеря си и пробва какви ли не биберони, докато накрая бебето прие някакъв във форма на зърно на гърдата.
Успех и терпение, на бебето му трябва време да свикне.

# 12
  • Мнения: 1 770
Забравих да допълня, че моят силиконовите не ги ще, явно са му твърди. На Нук му купих каучуков - доста по-мек е. Ти пробва ли с каучукови?

# 13
  • Мнения: 141
E,  pone shisheta Chicco ima sas sigurnost
Probvai Wink

# 14
  • Мнения: 2 655
Цитат на: Joy

 Та положението при нас е следното: малката ми дъщеричка е на 2 месеца и е изцяло на кърма и упорито отказва да пие вода или да смуче залъгалка.


Бебето инстинктивно знае кое е най-добро за него. Тук в Америка на курсовете за кърмене ни учиха да не даваме вода до 6 месеца. Да не купуваме никакви шишета и биберони, защото бебето с тях задоволява сукателния си рефлекс и после отказва гърдата.
Ти си постигнала толкова много с кърменето, колкото други майчета не успяват. Според мен е важно да обмислиш кое е най-доброто за теб: здравето на бебето или работата. А и в България можеш да ползваш няколко часа за кърмене, ако не се лъжа. Просто се договори с работодателя и не мъчи детето.

Общи условия

Активация на акаунт