Кръщене в Св. Александър Невски?

  • 9 632
  • 27
  •   1
Отговори
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Здравейте момичета, Simple Smile
доста теми изчетох за кръщенетата, но не видях някой да е правил кръщене именно в тази черква. Имате ли представа защо? Чувала съм, че процедурата по уреждане на кръщене там е много тромава, но това е само слух и не знам дали е достоверен. Ще се радвам, ако някой може да ми даде малко повече информация,
Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 575
Там не правят венчавки и кръщенета, панахиди и т.н. ...

# 2
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Ахааа, ето защо било.
Мерси за инфото! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 821
Чувала съм, че процедурата по уреждане на кръщене там е много тромава, но това е само слух и не знам дали е достоверен.

Пък щом пишеш, че е тромава, а не невъзможна, то вероятно се олекотява от някои финикийски знаци Twisted Evil

# 4
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Пък щом пишеш, че е тромава, а не невъзможна, то вероятно се олекотява от някои финикийски знаци Twisted Evil

Дам..., което не става с пари, става с много пари....  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 8 280
Там не правят венчавки и кръщенета, панахиди и т.н. ...

Тъй ли  newsm78 .... а аз защо съм виждала тогава снимки от венчавка там

# 6
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Лично съм присъствала на кръщене там. На сина ми кръстницата беше кръстена именно там. Отиваш в храма и питаш. Не мисля,че форумът е по-компетентното място  Peace

# 7
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Със сигурно ще ходя да питам и ще ви пиша какво са ми казали  Hug

# 8
  • Мнения: 8 999
Дори и да правеха кръщенета, не бих си кръстила там децата. Някак много анонимно ми звучи в този голям храм, далеч от вкъщи, с някакви непознати попове. Кръщенето е интимен ритуал, предпочитам кварталната църква и кварталния поп.

# 9
  • Мнения: 395
Аз като учех за екскурзовод, нашата препододавателка ни обясняваше, че този храм е построен в чест на загиналите руски войници, при освобождаването на БГ от турско робство. Той и за това се нарича храм-паметник! В смисъл посветен е на починали хора, все едно да кръстите или жените в гробница. Така, че аз лично не бих си кръстила детето там.

# 10
  • Мнения: 6 031
За кръщене не знам, но съм ходила на венчавка там.
Прави се със специално разрешение от синода и струва доста пари.
/Друг е въпроса, че младоженците се разведоха след два месеца./

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Не е невъзможно, аз съм кръстена там.
Стана между другото, между две лекции в Софийския. Впоследствие разбрах, че било много тегаво, но факт е, че с мен всички служители бяха много любезни и отзивчиви /стана за около седмица след първото ми посещение с тази цел там/.

# 12
  • Мнения: 303
Със сигурно ще ходя да питам и ще ви пиша какво са ми казали  Hug

Какво ти казаха?

Има ли друг храм /църква/ с името Александър в БГ?

# 13
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Знам, че кръщават и венчават, но не съм се интересувала. Това не го правеха по време на социализма само.

# 14
  • Мнения: 1 520
Най-добре кръстете детето в Руската църква.

В Ал. Невски не кръщават и не венчават.

Последна редакция: пт, 02 апр 2010, 22:02 от krem-karamel

Общи условия

Активация на акаунт