«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

“уризъм
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
240-254 от 746 отговора

ћнени€: 214
≈то какво открих: "ћјЋЏ " списък на по-известните плажове в “асос :  Laughing

ћакриамос
ѕахис
√лифада
ѕапалимани
Ќистери
’риси јмуди€
—кала ѕанаги€с
’риси јкти в —кала ѕотами€с
 инира
ѕарадисос
“имон€
јлики
ѕсили јмос
јстрис
јкти ѕоту
ѕефкари
јкти Ћименарион
“рипити
—кала ћарион
јкти  алирахис
јкти —отирос
јкти јлсилиу
—кала ѕрину.

»нтересува ме още нещо на ѕсили јмос : »ма ли табела на път€, в отбивка ли е и ако да, път€т как е?
÷итирай

—офи€/ямбол

ћнени€: 427
 алентина, мраморни€т плаж от снимката на първа страница кой от всичките изброени от теб е? » още едни въпрос плажа на ћакриамос свободен ли е за достъп от турист, които не са гости на комплекса?
÷итирай

Sisku , ћраморни€т плаж има и друго име - —алиара, а пък за трето не знам . ј за плажа на ћакрамос -той е обсипан с чадъри, но в л€вата му част има свободно м€сто . Ќе мисл€ , че ще ви направ€т нещо ако не сте посетители на комплекса  Naughty

http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/pho … inal/25928924.jpg
« ѕоследна редакци€: чт, 27 май 2010, 09:39 от Kalentina »
÷итирай

ћнени€: 2 529

Интересува ме още нещо на Псили Амос : Има ли табела на пътя, в отбивка ли е и ако да, пътят как е?

Пътят до Псили Амос е перфектен. Има и удобно място за паркиране със сянка от дърветата.
Понеже стана ясно, че не обръщам внимание на табели и т.н., направо извадих карта на острова от нета и съм подчертала къде е Псили Амос /почти съм сигурна, че има и табела, вижда се плажа от пътя/.
Хубавото на Псили Амос е, че не е претъпкан от чадъри, докато Алики например е чадър до чадър и поне на мен ми е неприятно Smile

На второто ми творение, с червената точка и стрелката, съм отбелязала заливчето с лошия път.
« ѕоследна редакци€: чт, 27 май 2010, 12:07 от ћарчето »
÷итирай

—ега си спомн€м, че при второто ни ходене до острова след ѕотосимаше отбивка за н€какъв плаж ... сигурно е бил ѕсили јмос  . ≈то сайта му : http://www.psiliammos.com/en/  Laughing . ўе сподел€ с вас мой "списък", искам да минем през тези места:

1. ѕлаж —алиара
2. ¬одопадът при  астро
3. јстрис √иола
4. ѕлаж ѕсили јмос
5. ѕлаж —ан јнтонио (не е задължително)
  Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 249
“ози ѕсили јмос много добре ми изглежда  Peace мисл€ да стигнем до него поне, че ще ни е и наблизичко  Rolling Eyes иначе незнам дали ще се навие половинката да пообиколим, че и на него нещо много му се почива и се е настроил само за лежане на плажа и гмуркане  Wink
÷итирай

» така ....  Very Happy ¬ие си казахте периодите на летуване там, но аз съм ги забравила  Embarassed јко сме там по едно и също време, да си направим среща?

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
ћалко истори€ за градчетата / селата от насам - натам . ком:

—ело ѕанаги€

«а определен период от време (1845г.) било столица на острова със своите монети. »мето си получил от църквата на Ѕогородицата (1832г.), ден, който се чества на 15 август. ѕо време на църковните празници и по време на нощното бдене жените готв€т в двора на църквата "курбан". ќбщината организира карнавал, понеделника след —ирни заговезни. ≈стествените извори и чистата вода, традиционните къщи, улиците, покрити с плочи и калдъръмите, впечатл€ват посетителите и придават живописност на селото.

—кала ѕанаги€

∆ителите на селото се занимават с обработка на зем€, пчеларство и туризъм. ќт село ѕанаги€ има път, който води до крайбрежие —кала ѕанаги€, известната ’риси амуди€ («латни п€съци).

ѕотам€

ѕостроено на един планински склон, селището получава името си от малка река, ко€то преминава през селцето. ∆ителите на града се занимават с туризъм и земеделие. ¬ селото има и музей на ѕолигнотос ¬агис, известен скулптор, награден в јмерика. Ќеговите творби крас€т днес много музеи.

—кала ѕотам€

—пускайки се от селото сред сребристите маслинови гори пристигаме от село ѕотам€ до —кала ѕотам€. ¬ района има хотели, ресторанти, рибни таверни, бюра за наем на коли и мотори.

—елището  инира

ћестността е известна от древни времена и се споменава в текстове на ’еродот като "≈нира" и " инира".  ¬ местността, ко€то днес се нарича "Ћутро" се казва, че се е изкъпала хетерата от древността "Ћеда", ко€то пътувала за  оринт. ¬ местността "Ћутро" има останки от византийски бани, както и останки от старохристи€нска базилика. ¬ тази местност на “асос в древнотта са се намирали златните рудници на острова. ’отели, стаи под наем, ресторанти и рибни таверни обслужват почиващите.  райбрежни€та с многоцветните дребни обли камъчета и п€сък предлагат на туристите чудесни мигове. ƒо  инира се на намира и брега ѕарадисос, известен с чудни€ пейзаж и лазурното море.
÷итирай

—офи€

ние живи и здрави  Praynig сме в ѕефкари от 30.06 до 09.07.10  Peace още само месец  Mr. Green дано всичко да е спокойно в южната ни съседка и да си прекараме една чудна ваканци€ както обикновено  Praynig
÷итирай

ние живи и здрави  Praynig сме в ѕефкари от 30.06 до 09.07.10  Peace още само месец  Mr. Green дано всичко да е спокойно в южната ни съседка и да си прекараме една чудна ваканци€ както обикновено  Praynig

— теб определено ще се разминем  Sad . Ќе след€ новините в скоро време, тези стачки още ли продължават?  ooooh!
÷итирай

в обкръжаващи€ ме хаос

ћнени€: 177
Чудесна тема! Аз и семейството ми също сме гооолеми фенове на о. Тасос. Миналата година бяхме за първи път на почивка там и много ни хареса. Децата пропуснаха стомашно-чревните проблеми, съпътстващи ни всяка година в България, от което с мъжа ми бяхме безкрайно щастливи.  Искам да ви попитам имате ли някаква информация за пътя през Златоград, дали е отворен, как и се пътува по него в Гърция, че на нас от Пловдив доста ни се спестява в километри, ако минем от там   И още нещо в края на юни водата топла ли е? Миналия септември не беше много, но слушах коментари от други българи, че за първи път септември е толкова студена:bouquet:
÷итирай

—«

ћнени€: 158
«дравейте! ќбмисл€ме почивка на “асос и в момента разглеждам разни сайтове.
јко н€кой е почивал в тези хотелчета, мол€, да даде раз€снение относно услови€та и т. н.
» още нещо - цените об€вени на страниците са както аз разбирам за нощувка , а не за човек.

http://www.greek-hotels.ltd.bg/04-Thassos-033.htm

http://www.greek-hotels.ltd.bg/04-Thassos-005.htm

http://www.village-esperia.gr/en/photo-gallery#page

÷итирай

ћалинка алинка   Hug , ¬ кра€ на юни водата е топла . ¬ средата на юни започва активни€ летен сезон .
veti_d Hug  ’отел-јпартаменти "ћари€" б€ха споменати по-назад в темата , мисл€ .  акто казах, ние см€таме да отседнем в хотел ≈спериа - http://www.hotel-esperia.gr/ , който е свързан с това village ≈спериа . —илно се над€вам да резервираме скоро . ѕрепоръчвам ти да Ќ≈ отс€дате във вила "»рис" - т€ се намира в —кала ѕринос . ј това е спирката на ферибота от  авала - т.е. плажът е малък и не много чист.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 513
¬одата е топла още от 20 юни, вече пета ходина ходим на “асос от 20 до 30 юни , с деца и никога не сме имали проблеми с температурата на водата. —лучва се да има дъждовни дни, обаче.
÷итирай

—«

ћнени€: 158

veti_d Hug  ’отел-јпартаменти "ћари€" б€ха споменати по-назад в темата , мисл€ .  акто казах, ние см€таме да отседнем в хотел ≈спериа - http://www.hotel-esperia.gr/ , който е свързан с това village ≈спериа . —илно се над€вам да резервираме скоро . ѕрепоръчвам ти да Ќ≈ отс€дате във вила "»рис" - т€ се намира в —кала ѕринос . ј това е спирката на ферибота от  авала - т.е. плажът е малък и не много чист.

Ѕлагодар€ за съветите! јз харесах точно village ≈спериа. Ќад€вам се и ние да се решим накра€ за “асос.
÷итирай

—офи€

Kalentina това хотелче май е съвсем близо до хотела, в който ще бъдем ние, ако е така ще го поогледам и ще пиша като се върнем...доколкото разбрах вие ще ходите след нас  newsm78
veti_d незнам дали си обърнала внимание, че къщичките са по-далечко от морето ...ако има значение за вас де  Rolling Eyes аз понеже гледам все на 1ва лини€ ...та да си кажа  Very Happyбез да ме питат
ј колкото до водата и времето искрено се над€вам да е ќ   Praynig досега юни все сме уцелвали чудесно време и вода, дано и сега да е така  Praynig
миналата година 1ви€ път б€хме от 6 до 11 юни е верно на ’алкидики ама времето, а и морето беше повече от супер  Peace
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
240-254 от 746 отговора