Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-229 от 229 отговора

Анкета

Кой лек е бил най-ефикасен при вашето дете?

Може да изберете максимум 20 опции.
Въведи твоя глас

София

Хайде да съберем мнения за различните успокояващи препарати за зъбки?

Ние пробвахме Дентокинд и да ви кажа честно, нямаше много ефект...

Дентокинд
Цитат
Dentokind - Дентокинд
кафяво стъкло, съдържаща 150 таблетки.

За какво се използва Дентокинд?
Дентокинд се използва при оплаквания при поникване на зъби при кърмачета и малки деца.
Как можете да използвате Дентокинд?
Следвайте посочената дозировка или както е изписано от Вашия лекар:
Деца до 1 година: При остри оплаквания се приема по една таблетка на всеки час до максимум 6 таблетки дневно. След отшумяване на оплакванията - по 1 таблетка 3 пъти дневно.
Деца от 1 до 6 години: При остри оплаквания се приемат по 2 таблетки на всеки час до максимум 12 таблетки дневно. След отшумяване на опракванията- по 2 таблетки 3 пъти дневно.

Таблетките се приемат половин час преди или след хранене и се оставят да се разтопят бавно в устата. За малки деца таблетките да се разтварят в малко вода.

Осанит
Цитат
Свойства: хомеопатичният състав на глобулите Осанит е специално създаден за облекчаване на проблеми по време на никненето на зъби. Комбинацията от вещества действа ефективно в случай на зачервени, подути или кървящи венци, спастична болка, раздразнение, безпокойство. Действа също и при късно никнене на зъбки.
Малките глобулки Осанит се разтопяват и освобождават веществата си; чувствителните венци не трябва да се докосват. Благодарение на разтворените в него съставки, Осанит има приятен вкус, който се понася добре от детето.
Показания: спастична болка в периода на никнене на зъбки при бебета и малки деца, придружена от раздразнение и безпокойство.
Дозировка и начин на приложение: ако не е предписано друго, на всеки половин час (при силна болка на всеки 15 минути) около 8 глобулки Осанит се поставят на езика на детето.

Пансорал
Цитат
За успокояване и омекотяване на венците при пробива на първите зъбки на бебето
Действие: Растителните екстракти от лайка, алтея и шафран имат успокояващо и омекотяващо действие при пробива на първите зъбки на детето. Pansoral Teething заздравява и регенерира деликатната лигавица на кърмачето.
Начин на употреба: Гелът се нанася локално, когато е необходимо с леки масажни движения в количество колкото грахово зърно. Подходящ е също за апликация на биберона залъгалка.

Дентинокс
Цитат
Зъбен гел за деца
Дозировка и начин на употреба: Ако не е предписано друго, когато се проявят първите белези на прорастване на зъбите, количество колкото грахово зърно ДЕНТИНОКС гел Н с чист пръст или памучен тампон се нанася и втрива с леки масажиращи движения върху засегнатото място на венеца.
Процедурата трябва да се повтаря 2-3 пъти дневно след хранене и преди сън.
Приложението (при нужда) може да продължи до поникването на всички млечни зъби вкл. късните кътници.
В периода на никнене на млечните зъби ДЕНТИНОКС Гел Н може да се прилага с прекъсвания в продължение на няколко седмици.

Калгел
Цитат
Обезболяващ гел за венци при никнене на зъбки
Как да прилагате CALGEL: Малко количество - около 7-8 мм лентичка от гела се изстисква върху върха на пръста или върху памучна кърпичка и внимателно се нанася върху зачервената част на венеца. При необходимост това се повтаря след интервал не по-малък от 20 минути. Не трябва да се правят повече от 6 апликации дневно.

CALGEL е подходящ за деца над тримесечна възраст.

Противопоказания: CALGEL не трябва да се прилага при деца, които са алергични към продукта или някоя от неговите съставки.

Бочко
Цитат
Специална формула създадена за облекчаване на симптомите  при никне на първите зъбки. Гелът за никнещи зъбки БОЧКО съдържа 100% натурални съставки. Богат букет от билкови екстракти - лайка, градински чай и шипка - по естествен начин успокояват, действат антибактериално и противовъзпалително. Обогатен с витамините С, В1, К и Е. Подходящ за честа употреба.

Генгигел
Цитат
Начин на употреба: След хигиена на устната кухина, локално от три до пет пъти дневно (след хранене) в продължение на три-четири седмици, без прекъсване до изчезване на всички симптоми.
Гел: Нанесете малко количество от гела върху засегнатия участък и масажирайте нежно с чист пръст така, че количеството да се-рт-несе равномерно по повърхността.

Bonjel
Цитат
bonjela Teething gel
За деца нас 2месечна възраст

Mundisal gel
Цитат
Болката отшумява от 2 до 3мин след прилагането, ефекта е от 2 до 3 часа. Не съдържа захар.

Baby Orajel
Цитат
Дневно приложение: до 4 пъти дневно. За деца под 4месечна възраст - след консултация с лекар.
« Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 03:29 от AnMary »
Цитирай

Пансорал.

П.П. Пусни една анкета.  Peace
Цитирай

София

Ами, аз не ги знам всичките... Да направим списък?
Цитирай

Дентокинд
Дентинокс
Калгел
Бочко
Генгигел
CHAMOMILLA CH15

Който знае още да допълва. Ще стане интересна анкета.
Цитирай

burgas

4estita nova godina na vsi4ki mami! :)nie polzvame gel za zabi Dologel.i sam stra6no dovolna.

-------------
Пишете на кирилица.
« Последна редакция: пт, 01 яну 2010, 13:58 от AnMary »
Цитирай

На брега на морето

Честита нова година, аз съм най-доволна от Bonjel-a Peace
Цитирай

Варна

Мазала съм Дентинокс, Пансорал и Калгел, но не мога да кажа, че са особено ефикасни.
Цитирай

Северозападнала България

Pansoral- розовата пастичка Peace. Пробвахме Калгел и Дентинокс, но нямаха ефект. Confused
Цитирай

Варна

Не искам да те отчайвам ,но за зъбки нищо не помага особено много.Всичко е временно.Абсолютно всички гелчета за зъби съм пробвала ,които ги има по аптеките-ефекта беше за не повече от 10-15 мин.При първите и 2-3 зъба мажех с Дентинокс и си мислех ,че има резултат.Мажех и заспиваше.Със следващите колкото и да мажех с каквото и да било-ефект никакъв TiredЯвно вече не я хващаше Laughing
п.с.само ракията на дядо върши работа Mr. Green
Цитирай

Пловдив

Ами аз ползвам Дентокинд хапчетата и Mundisal gel,с гелчето има ефект но хапчетата не винаги действат,трябва да се дават редовно и пак зависи,понякога и без хапчета спи,понякога с хапчета не спи,абе докато не излезнат нищо не помага,сега вадим горни и пак сме сомнамбули Mad Sad.
Цитирай

Габрово

На дъщеря ми й помогна Дентинокс. Болката изчезваше почти веднага след намазване с този гел.
Цитирай

Дентинокс е добро средство. Охлажда венеца някакси и болката поминава, мажех я преди сън.
Пробвала съм хомеопатично Камомила, никакъв ефект нямаше.
Цитирай

Greece

Мундизал гел ползвам и съм доволна.
Цитирай

В космоса

Имам едно гелче за никнещи зъбки,което ми е от Щатите.Досега не съм го ползвала,защото е многооо силно и е само за екстремни случай.Казва се Ораджел и основната му съставка е Бензокаин.Това е локална анестезия и след намазването мястото направо изтръпва Shocked #CrazyЕдин път го изпробвахме с мъжа ми-е не си чувствах езика.Има го в два вариянта-дневен и нощен гел.Дневния е с по-малък процент бензокаин,а нощният е с по-голям.Имам позната,която го е ползвала и каза,че е просто вълшебен.Иначе от продуктите на нашия пазар съм ползвала Пансорал Peace
Цитирай

Варна/София

при нас действа Дентокинд в комбинация Pansoral, но явно за всяко дете е индивидуално Peace
Цитирай

Cambridge, UK

Според мен е индивидуално. Аз лично съм ползвала Бонжела с дъщеричката и съм доволна  Peace
Цитирай

Аз съм доволна от Генгигел
Цитирай

Пловдив

Аз давам дентокинд-уж ни помага, но като цяло детето няма проблем с поникването на зъбите.
Цитирай

Видин

Айрин, а какво казват американските педиатри по въпроса с упойките в тези гелчета?  Rolling Eyes
Цитирай

София

Калгел и Дентинокс ползваме, но не мисля,че има много голям ефект.
Цитирай

Мажа с Дентинокс,при нас има ефект Peace
Цитирай

Русе

От калгел бях най-доволна.  Peace
Цитирай

Калкареа Фосфорика помогна много на детето ми.
Цитирай

Търговище

Бях купила Дентинокс, но педи като прочете листовката каза че съдържа лидокаин и е крайно неподходящ за бебета. Вече имаме четири зъбчета и не съм мазала с никакви кремчета.
Цитирай

До две съкровища

Аз давам дентокинд-уж ни помага, но като цяло детето няма проблем с поникването на зъбите.
И моето дете почти нямаше проблем при никненето на зъбките ,давах само Дентокинд.
Цитирай

Варна

Аз редувам дентинокс, като свърши ползвам хомеопатия-хамомила и после на бочко гела за зъбки. Но като цяло най голям ефект съм забелязала от хомеопатията.
Цитирай

Хомеопатичните Калкареа фосфорика имаха много добър ефект при дъщеря ми  Peace
От гелчетата съм доволна от Дентинокс,мажех с него само вечер преди сън.
Цитирай

В близката далечина

Лек за зъбките бих препоръчала търпението
Ние сме се мазали с Дентинокс,ефекта е почти нулев,Дентокинд пихме доста време ефекта беше малко повече от нулев.А за на Бочко крема прсто няма да коментирам.Сега нищо не давам остават ни още 8 зъба до заветните 20.
Цитирай

до една звездичка

За болкоуспокояване съм прибягвала до Панадол.
Иначе, при зъбоникнене - хомеопатичното Хамомила.
Което, можду впрочем, повече помагаше на мен май, ама.... Blush
Цитирай

Бургас

Мазала съм малкия с Генгигел и Пансорал. От Пансорала имаше ефект, макар и краткотраен, от Генгигела - никакъв.
Цитирай

София

Мажех с Пансорал бебе, имаше краткотраен ефект.
Цитирай

Farnborough, Hampshire, UK

Първите зъбчета не ги усетихме. С горните резци се помъчихме малко. С първият пред кътник беше кошмар. Вдигна температура, венецът й се поду и стана доматено червен. В аптеката ми дадоха Калкарея фосфорика 9 СН, преди това бях пробвала всички гелчета за мазане без никакъв ефект. Още на втория прием Криси се успокои и зъбчето излезе на 4 ден от приема. Личната докторка каза, че цепенето на венеца  ни се е разминало на косъм. Вече като усетя признаци на зъбоникнете, при нас обикновено са липса на апетит, обилно слюноотделяне и лапане на ръчички, веднага почвам Калкареята.
Цитирай

Плевен

Давам му Калкареа Фосфорика и съм доволна.
Цитирай

Аз ползвам гелчето baby orajel-от USA го взимаме.Много е силно и ефекта му е почти мигновен и задълго.Има го дневно и нощно,както преди мен една мама го е описала.Познатите ни в Щатите го ползват по препоръка на педитата там,така че се доверявам на тях. : Hug.Мажа само когато е много необходимо,не прекалявам.
Цитирай

Шопия

На мама гърдата.
Цитирай

София

нищо не помага Tired
Цитирай

BG

Нищо няма да помогне,докато не отмине и този период на зъби.
Цитирай

неустановено

Нищо няма да помогне,докато не отмине и този период на зъби.

Така е. Въоръжаваш се с нерви и търпение и това е.
Цитирай

Пловдив-Хасково

Нищо не помага ooooh!
Цитирай

София

Единственото, което е имало ефект беше парацетамола....давала съм заради зъби точно два пъти, когато около час не можеше да се успокои и се раздираше от рев и болки....
В другите случаи най-много му помагаха прегръдки и кърмене.
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Лекът е ТЪРПЕНИЕ.
Казвам ти го от горчив опит. Вече имаме 16 зъба, като за всеки средно по 3 седмици рев и безсъние ни се пада.
На малкия все по 6 едновременно му дълбаеха, за какъв рев и киселеене става дума, да не влизма в подробности.
Всичко сме пробвали. Аз съм за хомеопатията, та там сме абонирани. Геловете отдавна ги отказахме. Всичко има или частичен или никакъв ефект.
Помага ни само нурофен-а. Но и с него внимателно трябва.
Та просто трябва да се преживее.
Успех!
Цитирай

София

Мажех с Калгел или с течен аналгин - не помагаха. давала съм в редки случаи Панадол сироп, но пак ефект нямаше. Затова пък кърменето се оказа голямо облекчение за детето. Като започнеше да хленчи, гушках го, давах му да цока и се успокояваше.
Цитирай

ДОБРИЧ

Нищо не ни помага на нас.
Цитирай

Варна,на края на улицата

Давах Дентокинд и определено сьм доволна.
При нужда мажех и с Пансорал.
Цитирай

София

Мили мами, които сте ползвали Дентокинд за зъбките, моля споделете впечатленията си от него.  Hug

Дъщеря ми, (която след 10 дни става на 6м) от 4тия си месец се мъчи заради растящи зъбки. Преди спеше по цяла нощ; от 3м насам започна да се буди на 2 часа, а последния месец буквално на 30мин!!! Побърках се! От онзи ден вечерта давам Дентокинд и снощи тя спа НЕПРОБУДНО от 9 до 6  #Crazy Просто не можах да повярвам като се събудих сутринта и осъзнах какво се е случило Smile И през деня беше супер спокойна. Та мисля, че няма от какво друго да е, освен от Дентокинда.  Praynig  Whistling Thinking Ще видим и следващите дни.  Praynig Praynig Praynig Вие какво мислите???
Цитирай

Ами,щом забелязваш промяна,продължавай да даваш.Дентокинда е хомеопатично,така,че няма да навреди. Wink
Цитирай

Варна,на края на улицата

Аз сьм доволна,на синьт ми му помагаше Peace
Цитирай

Здравейте! Аз пък забелязах точно обратното нещо. Снощи преди лягане за първи път дадох на дъщеря ми (1г.) дентокинд и дълго време не можа да заспи и беше раздразнителна. След това прочетх в листовката, че са възможни реакции на свръхчувствителност. Не знам какво да мисля.
Цитирай

София

Доколкото знам, хомеопатичните лекарства, действат чрез натрупване във организма ... та въз основа на това, не ми се вярва от един прием, да е спало детето непробудно ...
... както и да е ... след като, смяташ, че ви действа положително, продължи със приема ...

... давала съм, и може да се каже, че има някакъв ефект ...  Peace
Цитирай

Пловдив

И аз давам, мисля че успокоява ,но непрекъснатият нощен сън все още е мираж.
Цитирай

tuk nqkade

И аз давам от 4 месеца някъде.Мисля,4е има ефект,но от една седмица се виждам в приклю4ение със спането през деня.Преди спеше по 2 пъти,но сега едвам заспива и веднъж.Не знам дали се дължи на Дентокинд,но мисля да спра да го давам през деня.Може и той да е при4ината. newsm78
Цитирай

София

Давала съм 2-3 пъти и определено имаше ефект  Peace
Цитирай

Варна/София

в момента давам Peace Само тези хапчета ни действат. Изпробвали сме какво ли не ooooh!
Цитирай

сред образи и светлосенки

И аз давам Дентокинд, добре й действа на дъщеря ми, спи непробудно по 12 часа през 9 от 10 вечери, като се има предвид, че наскоро й избиха 4 предкътника наведнъж. Много съм доволна ( и тя  Mr. Green ).  Peace
Цитирай

Варна/София

И аз давам Дентокинд, добре й действа на дъщеря ми, спи непробудно по 12 часа през 9 от 10 вечери, като се има предвид, че наскоро й избиха 4 предкътника наведнъж. Много съм доволна ( и тя  Mr. Green ).  Peace

как го даваш по 3 пъти на ден???
Цитирай

София

Е, 3 пъти се дава, по едно хапче 30 мин. преди или след ядене.
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Мили мами, които сте ползвали Дентокинд за зъбките, моля споделете впечатленията си от него.  Hug

Дъщеря ми, (която след 10 дни става на 6м) от 4тия си месец се мъчи заради растящи зъбки. Преди спеше по цяла нощ; от 3м насам започна да се буди на 2 часа, а последния месец буквално на 30мин!!! Побърках се! От онзи ден вечерта давам Дентокинд и снощи тя спа НЕПРОБУДНО от 9 до 6  #Crazy Просто не можах да повярвам като се събудих сутринта и осъзнах какво се е случило Smile И през деня беше супер спокойна. Та мисля, че няма от какво друго да е, освен от Дентокинда.  Praynig  Whistling Thinking Ще видим и следващите дни.  Praynig Praynig Praynig Вие какво мислите???
Знам, че е добро лекарството. Чувала съм много положителни отзиви. На нас ни действа на моменти. По едно време не можехме без него, после ми се стори, че ефекта намалява. Според мен болката при всички зъби е различна, затова и ефекта. Не е панацея, но определено не е за подценяване. Опитът ще покаже- индивидуално е. Може да сте от щастливците Smile.
В този контекст и Дормикинд-а може да ви помага. Той е от същата серия и се позва при безпокойство и безсъние.
Цитирай

Германия

Давам хомеопатични глобули Осанит, гелче купих, но така и не го ползвам.
Цитирай

Varna

Ползвам Дентинокс и Дологел,но и от двете май няма ефект.
Цитирай

София

Пансорал, ни помага най - много! Peace
Цитирай

Пловдив-Хасково

CHAMOMILLA CH15 и КАЛГЕЛ ама май нямат ефект Sad
Цитирай

Ползвала съм Калгел, Пансорал и Дентокинд без абсолютно никакъв ефект. От два мес. и половина постоянно се буди нощем и няма нито едно зъбче, а често й се подуват венчетата и много зъбки уж са наболи.
Цитирай

Варна

CHAMOMILLA CH15
Няма ефект , защото е хомеопатично лекарство и то не се изписва по този начин. Различните деца могат да се повлияят от различно лекарство. А потенцията въобще пък няма да я коментирам. Когато имате такъв проблем, потърсете хомеопат да определи кое е лекарството, което ще помогне.
Цитирай

Пещера

Тая работа е май като коликите!  Laughing
Сега давам дентокинд!
Цитирай

София

При нас пък точно Дентокинд работеха чудесно. Но трябва да се има предвид, че те са хомеопатични, и за да имат ефект трябва да се приемат по схема. Не става от веднъж...
Цитирай

Pleven

Ние чакаме трето зъбче и до този момент караме само на Панадол и нещо, което мисля че повечето от вас не са чували.
Един аспирин се стрива и към него се добавя същото количество сода. Разбърквате добре и с тая смес се мажат на детето венците. Много успокоява.
И да подчертая , че това го знам от ЛЕКАР.
Надявам се да съм полезна. Peace
Цитирай

София

А този лекар спомена ли ти, че при бебета и малки деца(до 12, а според британците до 16 години даже) аспирина(и вс лекарства съдържащи ацетилсалицилова киселина) е абсолютно забранен, заради риск  от Синдром на Рей....Болестта уврежда фатално черния дроб и мозъка и може за броени дни да доведе до смърт или до пълна инвалидизация на едно дете.
Цитирай

Pleven

newsm09 Леле не това не го знаех. Но нали знаеш в днешно време никой, нищо не ти казва.
Докато бях бременна от приятелки научих повечето неща от рода: кога се правят изследвания и т.н. И аз бях тази дето подсещаше доктора да ми дава направление за кръв и урина. Да не говорим че само веднъж са ме премерили на кантара и са ми мерили кръвно след това данните са си попълвани на както те си знаят.
Вече няма да си правя такива експерименти. Благодаря ти   bouquet
Цитирай

София

Олеле, дано не е хапнало много от аспирина детенцето. Да, и аз съм чела, че е абсолютно забранен. Ето за тези "лекари" говоря в другата тема. Откъде е този лекар?
Цитирай

Варна

Като малка си спомням,че много обичах да хрупам детския аспирин Байер, еднималки розови хапченца, много вкусни. Това ще да е нещо ново с ацетиловата киселеина и забраната и за деца.Къде е забранен? Гледам, че в Щатите се продава.
http://www.bizrate.com/childrens-health-care/childrens-bayer-aspirin/
ето го тук и за зъби го препоръчват: http://www.otcrx4u.com/product.php?productid=17521&cat=299&a … J8CFQ8eZwodAVOV0Q
« Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 21:01 от monda »
Цитирай

София

Да и като цъкнеш на този  ниско дозиран аспирин изведнъж четеш...
Aspirin is not appropriate for everyone, so be sure to talk to your doctor before you begin an aspirin regimen.

Reye's syndrome:  Children and teenagers should not use this medicine for chicken pox or flu symptoms before a doctor is consulted about Reye's syndrome, a rare but serious illness reported to be associated with aspirin.

Directions

* drink a full glass of water with each dose
    * adults and children 12 years and over: take 4 to 8 tablets every 4 hours not to exceed 48 tablets in 24 hours unless directed by a doctor
    * children under 12 years: consult a doctor

И това е за деца даже(наистина основният риск е при вирусни заболявания и при варицела, но не само тогава не е безопасен )...не за бебета на няколко месеца...
И предполагам дори да има в случай, в който все пак да кажат, че да може да се даде аспирин, то този случай няма да е за облекчаване на растящият зъб на 6 месечно бебе....До сега лекарите с, които съм контактувала  са ме предупреждавали  да не давам на малкият аспирин...

Както и да е...който иска е напълно свободен да тества...Болестта всъщност е рядка.... е има и риск и от алергични реакции...да кажем те са по-малкото зло....и все пак аз лично не бих рискувала.
Цитирай

калкареа фосфорика и колик таблетс и двете са супер при никнене на зъби
Цитирай

Лондон

Давам му калгел и помага.На Нурофена също пише ,че е  за болки от никненето на зъбки,но засега съм давала 2-3 пъти.
Цитирай

Пловдивчанка, изгубена във Варна.........

Оrajel! Действа безотказно и мигновено, поръчвам го от Щатския Ибей.
Този е универсален, а втория е нощен.

Доста силен е, може да се ползва до 4 пъти в рамките на денонощие.
Цитирай

Оrajel! Действа безотказно и мигновено, поръчвам го от Щатския Ибей.
Този е универсален, а втория е нощен.

Доста силен е, може да се ползва до 4 пъти в рамките на денонощие.
И на нас ни помага това гелче най- много Peace
Цитирай

София

Ползвам Калгел и Бонжела. Бонжелата е по-силна и съответно помага на сина ми повече, но като цяло съм доволна и от двете.
Цитирай

Моля мамите да споделят успешни практики за успокояване на децата при никнене на първите зъбки.
Цитирай

Ами аз си измивах старателно ръцете и триех венците с пръсти, с равномерен и доста силен натиск. На дъщеря ми явно й харесваше, сама си отваряше устата. Третото зъбче проби вчера Cool вярно цял следобед беше кисела ...

Не съм използвала широко разпространените за целта гелчета, не ми допада съставът им.
Цитирай

софия

С нищо не съм мазала.Имахме проблем само с първото зъбче,но то изби сравнително бързо.Другите не ги усетих.Пожелавам ти нашия късмет Peace
Цитирай

Варна,на края на улицата

Давах Дентокинд-хомеопатично е,мазала сьм при нужда и венеца с една билкова пастичка Пансорал.
Като цяло лесно му избиха зьбите на малкия,само един беше проблемен.Сега остават последните кьтници,да видим те как ще са.
Цитирай

софия

Гингигел
Цитирай

Русе

Дентинокс. Когато положението ставаше нетърпимо - Panadol.
Цитирай

on a carousel

ashton and parsons infants" powder-съдържа матрикария-сиреч лайка,
но може да се купи само от английските BOOTS,
вече и по интернет,
освен това облекчава и стомашните неразположения при зъбоникненето
Цитирай

София

Дентокинд, Дентинокс, Генгигел, Пансорал... Даже и Панадол съм давала като положението стане нетърпимо Peace Всички успокояват, но малко и за кратко  ooooh!
Търпение и здрави нерви му е майката  35
Цитирай

София

Знам, че не е правилно така да си изписваме хомеопатия, но да питам за тази Калкарея фосфорика - как я давате, по колко, колко пъти?
Цитирай

Пловдив

Знам, че не е правилно така да си изписваме хомеопатия, но да питам за тази Калкарея фосфорика - как я давате, по колко, колко пъти?

Да и мен това ме интересува и се чудех.То хомеопат ще каже най-точно де ама вие как давате. newsm78
Цитирай

Stara Zagora

baby orajel от сащ.страхотно гелче,но за съжаление го няма в бг
Цитирай

София

amaru2, открих схема на д-р Михайлов - 2х3 гранулки на ден, до прорязването на чифта зъби, при следващ пак. Можело и продължително. Сега остава да открия в коя аптека ги има...
Цитирай

amaru2, открих схема на д-р Михайлов - 2х3 гранулки на ден, до прорязването на чифта зъби, при следващ пак. Можело и продължително. Сега остава да открия в коя аптека ги има...
аз в момента давам калкареа фосфорика 9 и дормикинд, точно по схемата на д-р Михайлов и да ви кажа бебчо е спокоен
дават се сутрин и вечер от калкареата по3 зрънца, а дормикинд по1 хапченце, като 30 мин. преди и след това не се приема храна, а и е хубаво между двете да се изчаква поне 10 мин.
Ако положението е много тежко и това не помага може да се прибави и камомила вечер преди сън. Това са хомеопатични препарати и ги има в почти всички аптеки
Пожелавам успех на всички мами в успокояването на своите рожби
Цитирай

София

valkanai, а спазваш ли указанието да се дава едва ли не капка по капка разтвореното лекарство в устичката, та да не се гълтало? Мен това ме хвърля в размисъл как ще се справя...
Цитирай

забравих да кажа, че се дават и за по-продължително време, дори предпазват от рахит, а също и д-р Михайлов казва, че е важно да не забравяме сутрин да даваме вигантола
Призовавам всички мами да избягват Панадола и всички препарати съдържащи парацетамол, обърнете се към хомеопатията...
Цитирай

Sofia, Bulgaria

valkanai, а спазваш ли указанието да се дава едва ли не капка по капка разтвореното лекарство в устичката, та да не се гълтало? Мен това ме хвърля в размисъл как ще се справя...
Не се притеснявай, няма такова нещо. Разтваряш в топла вода няколко мл. (по-бързо става) и след това даваш или с лъжичка, или със сламка или с биба. Няма как на малко дете по друг начин.
Дормикинд-а може директно в устата, той лесно се топи.
Успех!
Цитирай

аз разтварам с малко водичка в спинцовка и го давам на малки глътки (по съвет на д-р Михайлов), иначе как да не се гълта незнам newsm78
Цитирай

София

Благодаря ви за отговорите!!  bouquet Ще пробвам как ще ни е по-удобно, само да успея да го намеря пустия препарат... Някой с актуална информация къде може да се купи? Че вече в 4-5 аптеки го няма...
Малко не по темата, ама да питам - valkanai, а д-р Михайлов казва ли защо сутрин Вигантола? Срещам всякакви препоръки, аз например го давам вечер...
Цитирай

Мамиии, ние се спасявахме с Дентокинд!
Много ефикасно, но не веднага разбира се...след 5 или 6-ти ден прием, започваха да отшумяват неразположенията и така до сега всичките 16 зъба дето ги имаме, да е жив и здрав малкия, почти не сме ги усетили (за него не знам де, но за нас беше спокойно)....естествено правехме паузи между приемите....
А! И цицата е много ефикасен лек срещу зъбни мъки и неволи Smile
Успех!

Аз да кажа и за гел4етата...почти не съм ползвала...нямат ефект според мен...изяжда се бързо и облекчават са мо временно и външно...а то болката идва и от вътрешността на венеца, не само отвън, така 4е....аз съм пробвала да си намажа мой зъб (мъдрец например, който ми избива и ме боли) и ефектът е супер никакъв...за малко изтръпва и после пак същото...е всеки преценява сам, то е ясно...
« Последна редакция: пт, 05 фев 2010, 00:51 от AnMary »
Цитирай

Варна

baby orajel от сащ.страхотно гелче,но за съжаление го няма в бг

на някой от Варна ако му трябва, да ми пише на лични.
Цитирай

Пловдив

Малко не по темата, ама да питам - valkanai, а д-р Михайлов казва ли защо сутрин Вигантола? Срещам всякакви препоръки, аз например го давам вечер...

Аз си го обяснявам с това че сутрин стомаха е празен и се усвоява по-добре.Аз винаги го давам сутрин, преди хранене.
Цитирай

София

Здравейте, искам да ви попитам някой от вас ползвал ли е Дентокинд? В инструкцията пише, че се взимат по 1 таблетка на всеки час, максимум 6 пъти на ден, но аз се чудя до кога мога да и давам, в смисъл няколко дена или докато поникне зъбчето? Ще съм ви благодарна ако кажете и още нещо....., което ви е помогнало на вас Smile, защото дъщеря ми  вече трето денонощие не може да спи, тъкмо се успи и след 30 мин. започва един рев Crying or Very sad вече сърцето ме боли, че не знам как да и помогна( е освен с гушкане) тя си има вече 2 долни зъба, но  сега тези горните явно много я мъчат Sad

Ще се радвам да споделите вашият опит и какво ви е помогнало.
Благодаря!
Цитирай

Варна,на края на улицата

Давах сутрин,обед и вечер поне 20 минути преди и след ядене.
Можеш да даваш докато трае цялото зьбоникнене.Това е хомеопатичен продукт и действа с натрупване в организма,може пьрвите дни да не усетиш ефект.
Цитирай

Sofia

Всички помагаха. Еднакво. Май повече психологически - мама прави нещо за него, да му облекчи неразположеността... при силна болка - само панадол. Но пък не е толкова често било.
Цитирай

Ямбол

Ние използвахме само Калгел и бях доволна от него.Приятно е на вкус и синът ми не протестираше много при слагането на гела.
Цитирай

Пловдив

Здравейте, искам да ви попитам някой от вас ползвал ли е Дентокинд? В инструкцията пише, че се взимат по 1 таблетка на всеки час, максимум 6 пъти на ден, но аз се чудя до кога мога да и давам, в смисъл няколко дена или докато поникне зъбчето? Ще съм ви благодарна ако кажете и още нещо....., което ви е помогнало на вас Smile, защото дъщеря ми  вече трето денонощие не може да спи, тъкмо се успи и след 30 мин. започва един рев Crying or Very sad вече сърцето ме боли, че не знам как да и помогна( е освен с гушкане) тя си има вече 2 долни зъба, но  сега тези горните явно много я мъчат Sad

Ще се радвам да споделите вашият опит и какво ви е помогнало.
Благодаря!

Аз давам Дентокинд вечер, за да може да спи, иначе през деня не.Започвам примерно от 17 ч. и така през час докато заспи.Имало е случаи да спи и такива да не спи,вече и аз не знам какво да дам.С долните пак беше така даже и малко по-зле,температура и т.н.,но сега тези горните я мъчат много.Единият вече е хубаво избил, даже и пораснал а другият тия дни го чакам да избие и дано се кротне малко че вече не мога да си държа очите отворени. Sad
Цитирай

[Малко не по темата, ама да питам - valkanai, а д-р Михайлов казва ли защо сутрин Вигантола? Срещам всякакви препоръки, аз например го давам вечер...[/size]
[/quote] аз честно да си кажа го давам когато се сетя, само гледам да не е веднага след храна, д-р Михайлов казва да не го забраваме да го даваме, защото с помоща на вит.Д калцият се усвоява по-пълноценно, но не казва точно кога да се дава
Цитирай

стара загора

здравейте мами,аз малко със закъснение,но да попитам тези които са давали калкареята само по предписание на хомеопат ли сте я давали или по свое усмотрение.
А по темата за вигантола(аз понеже всичко за рахита изчетох,защото на нас ни сложиха такава диагноза) се дава само сутрин на гладно(най-добре 30 мин преди хранене) иначе нямало изобщо никакъв смисъл да се дава особено вечер,това ми го каза неонатолог
 newsm78
Цитирай

Ползвала съм Пансорал,Дентокинд,Хамомила и Калкареа Фосфорика.От гелчето имаше карткотраен ефект-венеца изтръпва.Дентокинд не действа всеки път,дори и като го давам редовно.От Хамомила и Калкареа абсолютно никакъв ефект.В краен случай съм давала Нурофен вечер. Сега вече нищо не давам-само търпение.
Цитирай

димитровград

Давам вечер Дентокинд,а иначе мазах с Дентинокс,но Калгела е по-добър.
Цитирай

стара загора

На нас днес ни изписаха Дентокинда, 3хапчета разтворени в 50 мл вода да се изпие на 3 приема ще пиша след няколко дни дали има ефект  Rolling Eyes
Благодаря синя птичка за отговора  Very Happy
Цитирай

при нас Дентокинд действа  Peace  Peace  Peace
Цитирай

София

Ако нещо изобщо някога ни е помагало за зъбите, това е Дентокинд, но не съм убедена, че не е било просто съвпадение, от гелчета няма никаква полза при нас! PeaceДавах и чай за сън на Блевит, май имаше ефект, но слаб. Tired
Цитирай

София

Ползвах Пансорал, но си мисля, че облекчението идваше повече от самото нанасяне, отколкото от мазилото.
Цитирай

София

По съвет на педката ползвах Калгел, временен ефект, но като цяло облекчаваше  Peace
Цитирай

Русе

На сина ми венците мажех с Калгел,но мисля,че не го облекчаваше.На дъщеря ми няколко пъти съм давала Дентокинд,и мисля че има ефект.Успокоява се,и заспива(давала съм го винаги нощем).
Цитирай

Пловдив

Дентокинд давам всяка вечер преди да и дам да пие мляко.За сега е добре,а понякога се налага да мажа с Дентинокс-доволна съм и от двете
Цитирай

стара загора

И при нас май дентокинда действа,понеже Йоанни-калпазани и без зъбите е много неспокойно дете,постоянно плачеше искаше все на ръце,а сега даже си и поспива,чак ме изумява  newsm78 Не знам дали е от него,но като цяло е много по-спокойна пу-пу  Whistling
Цитирай

Здравейте , Дъщеря ми е почти на 4 месеца и вече почват да избиват зъбки,ако може да ми кажете нещо за облекчаване на болката, 4ух че имало сиропче , защото не искам да и слагал гелове Smile моля кажете някъв начин за облекчаване на болката. Sad
Цитирай

Варна

здравей!Аз ползвам хомеопатичното хамомила 15 за зъбки-разтваря се в вода и се пие,но трябва да ти го изпише доктор-за дозировката-ние слагаме 3 пъти по 5 топченца!
Цитирай

димитровград

Пробвай Дентокинд-не е сироп-таблетки са,но облекчават.Но за по-сигурно консултирай се с педиатъра на детето,не знам дали могат да се дават на толкова малко дете.Аз започнах да ги давам към средата на 6-тия месец.
Цитирай

BG

Сиропи не знам,но гелове съм слагала-Дентинокс.
Цитирай

Мажех с Дентинокс и междувременно давах и Дентокинд.Сега имаме 16 зъбчета и давам само Дентокинд,когато е нужно!
Цитирай

Пловдив

Аз давах на малката Дентокинд от трети месец и определено имаше полза Peace
Цитирай

Здравейте!Аз искам да попитам майките,които са ползвали Дентокинд,как го дават.Както е посочено на опаковката и всеки ден ли го давахте.
Цитирай

димитровград

Ами когато й е много криво й давам вечер преди сън,засега през деня овладявам положението и не й давам Дентокинд.Разтварям и 1 хапченце в 2-3 лъжички вода и й давам,опитвала съм го-вкус няма никакъв.
Цитирай

София

дентинокс
Цитирай

София

Аз и мажа венчето с Гингигел.Има ефект, макар и краткотраен.
Цитирай

софия

Давам дентокинд, вечер преди лягане задължително,а през деня,когато положението стане напечено. Mr. Green
Цитирай

Mars Hotel

Давам дентокинд, вечер преди лягане задължително,а през деня,когато положението стане напечено. Mr. Green

Точно по същия начин действах и аз и имаше ефект.
Цитирай

неустановено

Аз съм 90% сигурна, че още няма и хабер да избива зъб. Въпреки че на 4 месеца много деца се сдобиват с такъв... Не всяко засилено плюнчене и киселене на бебето означава, че има зъбче на път( моето бебе от 1 месец се плюнчи доста обилно, кисели се значително поне 3 дни в седмицата, но зъбите са последното ми оправдание)

Разните гелове не съм ползвала никога при никненето на зъбите на дъщеря ми. Действат локално и много за кратко време. От камомилата имаше известен ефект, но като че ли в един момент привикна към нея.
С бебето сега ще заложа вероятно на дентокинд, преди 5 години го нямаше на пазара.
Цитирай

Калкарея фосфорика.
Цитирай

у дома

"osanit"-страхотно ХЛ
Цитирай

Здравейте!Мисля че на малката и излизат 3 зъпки на веднъж много я сърбят венците дори с пръст я чеша и така ходих до аптеката и ми препоръчаха Дентинокс въпроса ми е колко вида има защото до колкото разбрах аптекарката са няколко или не?  Smile
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Здравейте!Мисля че на малката и излизат 3 зъпки на веднъж много я сърбят венците дори с пръст я чеша и така ходих до аптеката и ми препоръчаха Дентинокс въпроса ми е колко вида има защото до колкото разбрах аптекарката са няколко или не?  Smile
Аз знам за гел, но не ни помагаше. Пробвай Калгел.
Цитирай

Пловдив

Дентокинд и Калгел.
Цитирай

стара загора

Аз съм 90% сигурна, че още няма и хабер да избива зъб. Въпреки че на 4 месеца много деца се сдобиват с такъв... Не всяко засилено плюнчене и киселене на бебето означава, че има зъбче на път( моето бебе от 1 месец се плюнчи доста обилно, кисели се значително поне 3 дни в седмицата, но зъбите са последното ми оправдание)

Абсолютно съм съгласна,ние започнахме да се плюнчим ама много обилно още на 3 месеца и е страшно кисела,но до сега (вече сме на 7 месеца) и помен няма от зъби,макар и педито да каза,че ще никнат ама ....
Но иначе изписа Дентокинда 3 хапченца разтворени в 50мл вода на 3 приема в кобинация с мазане с Калгел
Не съм го давала честно казано само 1 ден
« Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 13:22 от AnMary »
Цитирай

прованса

Здравейте:)
Интересува ме следното: Дъщеря ми е на 6м. и след няколко дни ще пробие първия зъб. Какви медикаменти давате на детето или мажете, за да облекчите болката и сърбежа. Все още се чудя какво да и взема.
Цитирай

Видин

Вкъщи подръка имам Генгигел бебе, но не съм го ползвала. Зъбите ни излизат неусетно  Praynig
Цитирай

димитровград

И аз използвам Генгигел и засега съм доволна.Но не мажа редовно, защото понякога няма нужда.
Цитирай

прованса

А друго забравих да питам - случайно да сте попадали на хомеопатични мазила? newsm12
Цитирай

димитровград

Ами за хомеопатичен продукт мога да кажа Дентокинд(таблетки).Аз използвам и тях понякога.
Цитирай

Северозападнала България

Мажа малкия с Пансорал- розавата кутийка...тя също се води хомеопатична Peace
Цитирай

Аз използвам Хамомила вулгарис 15 СН, по 1-2 топченца стрити и разтворени в малко вода в лъжичка преди лягане! Smile
Цитирай

София

Мажа малкия с Пансорал- розавата кутийка...тя също се води хомеопатична Peace

И аз  Peace
Цитирай

София

Здравейте:)
Интересува ме следното: Дъщеря ми е на 6м. и след няколко дни ще пробие първия зъб. Какви медикаменти давате на детето или мажете, за да облекчите болката и сърбежа. Все още се чудя какво да и взема.
Погледнете и тези две теми
хомеопатични хапчета за зъбки
? за Mundisal-гел при никнене на зъбки
Цитирай

у дома

осанит Peace
Цитирай

За зъби давам Камилия на Боарон. Действа безотказно, за съжаление трудно го намирам, защото в България не се внася.
Цитирай

София

Използвам Дентокинд и прахчетата на Аштън и Парсънс. При много критични ситуации прахчетата са безотказни за успокояване на детето Peace И двата продукта са хомеопатични.
Цитирай

Давам Дентокинд, а от няколко дни го замених с Chamomila CH 30, но не мога да кажа, че има някакъв умопомрачителен ефект. Едната вечер спа без да се буди, но другите се буди и поне 2ч. се върти и приплаква. Мисля да купя Калгел и Дентинокс/ Пансорал и да пробвам комбинация с хапчетата, че положението е много напечено  ooooh! За 3 седмици му избиха 5 зъба  ooooh!
Цитирай

София

Вчера добавих анкетата. Мисля, че успях да събера всички медикаменти споменати в темата.
Цитирай

стара загора

Давам Дентокинд, а от няколко дни го замених с Chamomila CH 30, но не мога да кажа, че има някакъв умопомрачителен ефект. Едната вечер спа без да се буди, но другите се буди и поне 2ч. се върти и приплаква. Мисля да купя Калгел и Дентинокс/ Пансорал и да пробвам комбинация с хапчетата, че положението е много напечено  ooooh! За 3 седмици му избиха 5 зъба  ooooh!

И при нас беше така и тогава нищо не помага,докато не избият зъбите,но като че ли като давам Дентокинда излизат по-бързо иначе на нас един зъб никне поне месец,а и я поуспокоява малко,определено има разлика като го давам,но чудеса не очаквайте
Цитирай

гр. София

ние не даваме нищо
Цитирай

Русе

от това което сме пробвали май Калгела май ни помага
Цитирай

София

Дентокинд
Цитирай

София

Дентокинд и Панадол.
Цитирай

Дентинокс и Панадол
Цитирай

гр. София

лек за зъбки - търпение и никаква химия
Цитирай

Пловдив

Калкареа Фосфорика  Peace
Цитирай

София

Аз съм давала на моето дете chamomilla vulgaris и мисля, че облекчаваше положението.
Цитирай

София

Дентокинд и Панадол когато се налага
Цитирай

Калгел ни помага понякога.
Цитирай

Варна

Оф, гласувах от кумова срама, за нурофен и пансорал, ама
честно с тях без тях същата работа, като че ли...С дъщеря ми
изпробвах почти всичко от изброеното, е пак скимучеше и се
кривеше, само дето я зобих с разни препарати, сега дребния
от време на време го черпя с нурофен , но пак ...нъцки
Цитирай

Бургас

Дентокинд.
Цитирай

София

Дали знае някой откъде мога да намеря гелчето за зъбки  Baby Orajel?Четох в темата за зъбки,че не се продава в Бг,но някоя мама ако знае ще  съм благодарна? Smile
Цитирай

Варна

За колики и зъби нищо не помага NaughtyНие мажим,даваме капки обаче всичко е за заблуда на родителя Mr. GreenОблекчаването е за много кратко време и в повечето случаи няма такова.Натали нямаше колики,но 16-сетте и зъба избиха за 7месеца/6месец до 1 и 3месеца/.Нищо не съм давала и и избиха много бързо и лесно Peace
п.с.Не,че ако не давате  "лекове" за зъбки ще избият бързо и лесно Blush..просто не виждам ефект от гелове и хапчета,съдя по моите познати.
Цитирай

На Изток от Рая

Давала съм Дентокинд и съм мазала с Калгел, но да си призная зъбите не ги усетихме кога излязоха.... Laughing
Цитирай

Варна

Много добра тема! Дано е от полза на повече майки на мъничета с пробиващи зъбки!  Hug

Ползвали сме локални гелчета - Калгел, Дентокинд и т.н. Но ефекта е временен, според мен.
По-скоро бих заложила на хомеопатичните средства - Камомила и Калкареа Фосфорика  Peace
и както са казали момичетата по-горе: мнооого търпение.

Smile
Цитирай

дентокинд
Цитирай

Ами това ми е въпроса  Mr. Green
Ще се радвам да споделите как мина озъбването на вашите съкровища! Ние сме на 6 месеца, а венците са подути от повече от месец... Спи много неспокойно, тази нощ пак се будеше на около половин-един час, често се буди плачейки... Много ми се ще да му облекча неразположението!
Цитирай

София

При сина ми нищо не помагаше особено. След като пробвах разни гелчета, накрая една приятелка ми препоръча едно хомеопатично - Калкареа фосфорика. Не знам аз ли си въпбразих или наистина имаше ефект, но синът ми започна да спи с една идея по-спокойно (не се будеше през час), а само по 2-3 пъти на нощ.
Сега дъщеря ми започват да я мъчат зъбите (тя е от тези деца, на които има поникват по-късно), изкараха и два кътника (противно на всякакви теории за резци и пр.) и рабира се, се появи и неспокойният сън. Пробвам да и давам пак от хомеопатичното (защото и на нея Денинокса не й действа), та да видим.

общо взето лек няма - единственото е търпение, докато поникнат всичките Smile
Цитирай

...
общо взето лек няма - единственото е търпение, докато поникнат всичките Smile

Досега (1,5 месеца горе-долу) го караме съгласно тази максима и вече мисля да пробвам друго...та затова и питам! Дано или да не е с всички зъби толкова дълго, или като порасне още малко и може да се забавлява да е по-леко, или поне да излизат по-бързо!  Mr. Green
Цитирай

София

Ние ползваме Дентокинд,но не виждам особен резултат,а за гелчетата да не говориме!През деня се успокоява,като си дъвче разни гризалки или каквото си реши той!
Цитирай

димитровград

При нас периода е като при повечето-ужасен.Давах Дентокинд,ама май няма много ефект от него. Иначе през нощта проплаква,буди се,мрънка.През деня дъвче каквото напипа.Сега излиза последния кучешки.Дано последните кътници минат като предкътниците-без проблем.Иначе както са казали другите-търпение.
Цитирай

OSANIT - направо са чудодейни тия хапченца.
Цитирай

Като пробвали абсолютно всичко от БГ, от Англия и от Америка, това го чувам за първи път и направо се развълнувах, че има още нещо което може би ще помогне! Би ли разяснила от къде да се купят, свободно ли се продават в аптеките или трябва да ги издирвам, както много други досега?  Smile
Цитирай

За съжаление го няма в България, аз го купувам от Германия.
Хомеопатично е и е доста икономично.
Струва 6 евро.

Казваш,че си пробвала неща и от Америка - използвала ли си Orajel?
От тях съм също много доволна, но те са под формата на гелчета...или поне аз такива имам.
Цитирай

Брат ми ми донесе 6 или 7 опаковки Orajel и имам още 2 успокоява я наистина но само докато премине изтръпването и след 20-30минути е същото, особенно през нощта, буди се през  час! Имам познати в Германия и не ми е проблем да ги помоля да ми вземат  и да пробвам Osanit, те на каква разфасовка са, колко ще ми препоръчате да поръчам, знам че хомеопатичните започват да действат по-късно, та да се запася, че ни предстоят кътници и кучешки да никнат:)
Цитирай

Май нищо не помага отначало дентокинда сякаш имаха ефект , но спряда да и действат newsm78 впрочем как са със съня вашите мъници , от близо месец не съм мигнала , само се върти из леглото ту се онася ту се събужда ох а имаме само 2 долни зъба ooooh!
Цитирай

Сън ли? Какво беше това? От 11месеца не съм спала, през 1 час се буди, отворих и нова тема именно за това! нищо не помага! Има 8 зъба, очакваме 12 още и то само кътници и кучешки, още дълго ще си будуваме май:)
Цитирай

София

Кой лек за зъбки?, с анкета
Цитирай

42°37'41.83N 23°21'53.29E

Май нищо не помага отначало дентокинда сякаш имаха ефект , но спряда да и действат newsm78 впрочем как са със съня вашите мъници , от близо месец не съм мигнала , само се върти из леглото ту се онася ту се събужда ох а имаме само 2 долни зъба ooooh!

При нас положението е абсолютно същото!
Аз ползвам Калкареа фосфорика, но както ми го обясниха то е за по-бърз растеж, а не за облекчаване на болките  newsm78
Цитирай

Дентокинд,калкарея фосфорика9CH,хамомила15CH /докторката каза вечер/ ако е 9CHщяла да е нервна,мажа обикновенно преди сън Дентинокс гел,вземала съм и Калгел .При голяма болка давам Панадол или Нурофен.Бебето досега има 8 зъбчета,а кака и на 10мес. и излезе първия.
Цитирай

Alex100
мисля, че 2 опаковки ще ти бъдат напълно достатъчни.
Все пак зависи и как ще ги даваш.
Когато детето има криза се дават по 8 хапченца през 15 минути.
Но аз никога не съм ги давала толкова често.
Общо взето ги давам по 3-4 пъти на ден.
Цитирай

калкарея фосфорика9CH как се даваха - по колко зрънца през колко време , имам тук  бях и купила но забравих как се даваха Embarassed
Цитирай

калкарея фосфорика9CH как се даваха - по колко зрънца през колко време , имам тук  бях и купила но забравих как се даваха Embarassed
Според нашата докторка веднъж дневно 5 зрънца.
Цитирай

София

Мажех с Калгел, но не мога да преценя дали препаратът беше ефективен, или просто моите деца не ги болеше чак толкова и не им пречеше на съня.
Цитирай

Бургас

В момента ние сме в такъв период - никнене на зъбки. Имаме два зъба отдолу (не ги усетихме как излязоха), но сега почти е пробил горен зъб и това много тормози малката ми душица. На няколко пъти вече мажем с Калгел и мисля, че има ефект - успокоява се със сигурност. Иначе през деня си дъвчи разни гризалки.
Цитирай

И аз искам да питам за калкарея фосфорика9СН направо в устата на детето ли ги давате или ги разтваряте първо в малко вода.
Цитирай

42°37'41.83N 23°21'53.29E

Според нашата докторка веднъж дневно 5 зрънца.

Аз знам сутрин и вечер по 3.

Давам ги направо, без да ги разтварям, но според мен много си зависи от самото дете  Peace
Цитирай

София

Ооох, зъбки, зъбки....
В момента ни растат кътници, кучешки  Sad

Преди използвах Пансорал и Дентинокс, но ми се струва, че ефектът от тях е изключително краткотраен. Сега, в крайни случай давам Панадол и се успокоява.
Цитирай

При нас се успокои от Дологел  Peace
Цитирай

London, UK

Давам Дентокинд таблетки - предпочетох го, т.к. този хомеопатичен продукт така или иначе е микс от няколко вещества, вкл. и Chamomilla. Таблетката давам директно, (разтваря се в устата изключително бързо, а и вече приемаме твърда храна и няма риск от задавяне) половин час преди или след хранене. Нашата доза е 4 таблетки дневно, като последните две са през час непосредствено преди лягане.
Не мога да преценя дали има ефект или бебчо сравнително добре понася зъбоникненето. Thinking
Цитирай

Дентокинд си купих и аз след няколко добри отзиви - ами според мен моето сете стана по-неспокойно. А и на доста места намерих, че такива смески от билки хомеопатите ги отричат, не знам дали е вярно или не, но аз спрях таблетките след 3-дневен прием. И оставам с впечетление, че най-добрия лек е ТЪРПЕНИЕТО  Peace
Цитирай

При синът ми положението беше много зле,когато му никнеха зъбките.То не бяха ревове,тръшкания,писъци...Вдигаше и температура,сополивеше се....Първоначално ползвах Дентинокс,но не помогна...Пробвах и с Калгел,имаше леко подобрение,но нищо особено.Тогава педиатърката ни препоръча да вземем Хамомил...Та това ни беше спасението на нас. Peace
Цитирай

Варна/София

на нас ни никнат кътниците и е кошмар  ooooh! Дентокинд, Пансорал... нищо не помага  ooooh!
Цитирай

у дома

пробвай с"осанит" Peace
с него се"родихме"
Цитирай

Варна/София

пробвай с"осанит" Peace
с него се"родихме"

не съм го чувала  Embarassed Ще пробвам. Всички зъби ни измъчиха, но последните кътници направо са ... ooooh! ooooh! ooooh!

п.с. виждам, че е немско. Дали се намира в БГ или да го поръчвам.
Цитирай

у дома

Аз си го поръчвах,по приятели,които пътуват-6.5евро е,но е за доста време.
Цитирай

Варна/София

Аз си го поръчвах,по приятели,които пътуват-6.5евро е,но е за доста време.

ясно  bouquet
Цитирай

Plovdiv

Здравейте и аз да се вкл. в темата.  Smile Ние имаме 2 зъба отдолу и нямаше никакъв проблем при никненето, но сега излизат 4 отгоре и доста поплаква  и е неспокоен през ноща.Давам Дентокинт таблетки и се усеща че е по-добре.
Цитирай

Sofia

Аз съм давала и Панадол, след консултация с педиатър, така пищеше милия, явно много го болеше, не можеше да спи...последните дни преди да му пробие зъбчето бяха кошмарни. Дадой Панадола като болкоуспокояващо.
Цитирай

Ние също пищяхме много три дни и три нощи нямаше сън и накрая я заведох на зъболекар и ми изписаха Трипафлавин 1% направо се родих спря да пищи,успокои се и почна да спи спокойно само дето много цапа(жълто).
Цитирай

Давах Калкареа Фосфорика и от време на време мажех с Пансорал, но не мисля, че имаше траен ефект!
Цитирай

Ловеч

Само Хамомила смасяваше положението при нас Peace
Цитирай

В аптеката ни препоръчаха като най-ефективен Калгел. (по техни наблюдения) Но тъй като проблема при нас не е сериозен и най-вече , защото прилагам лекарства в краен случай се спрях на Бочко - напълно на билкова основа и имаше резултат.
Цитирай

Варна

При синът ми калгел-а доста помогна. Peace
Цитирай

И аз сега поръчах Озанит за поредните 2 зъба, че положението стана нетърпимо Crazy
Цитирай

у дома

И аз сега поръчах Озанит за поредните 2 зъба, че положението стана нетърпимо Crazy
С него всичко ще е наред  Peace
Цитирай

Давала съм Панадол.
Цитирай

Варна/София

Давала съм Панадол.

аз за зъби не съм го давала. Все пак е с парацетамол newsm78
Цитирай

София

И аз давам лекарства в краен случай. Когато положението е нетърпимо давам прахчета Аштън&Парсънс. Успокоява за броени минути  Peace
Цитирай

Ловеч

Ендирче,какви са тези прахчета...досега не съм чувала за тях...а и не са ми ги предлагали в аптеката....Има ли ефект от тях?
Цитирай

София

Съни,тези прахчета се произвеждат и продават в Англия, за съжаление в България не се предлагат. Иначе са страхотни, действат много бързo, билкови са на основата на лайка. Ето линк: http://www.boots.com/en/Ashton-Parsons-Infant-Teething-Powders-20-pack_1674/
Цитирай

София

Дентокинд  - при баткото действаше без грешка, сега също давам на дребния и веднага се усеща разлика  Peace
Цитирай

София

При нас много помагаше Генгигел. Но педиатърката ми е казвала, че не трябва да се сменят постоянно марките, защото така се губи ефекта.
Цитирай

София

Доволна съм от Генгигел. Сега с второто смятам да опитам Дентокинд.
Цитирай

Plovdiv, Bulgaria

Давам само Дентокинд,нищо за мазане не ни помага!
Цитирай

София

Мажа го с Генгигел, когато стане нетърпимо. Дентокинд помага най-много. Разбрах го когато един ден бях дала само един път сутринта и цял ден бяхме навън. Оттогава имам един в чантата.
Цитирай

Дентокинд и Пансорал.
Цитирай

BG

Мундизал гел.  Peace

На секундата се успокоява, особено ако е пред заспиване.

Купихме го от Гърция. Доколкото разбрах, тук го няма, но може и да са ме подвели.

Цитирай

При нас най-ефикасно се оказа Осанит. Обикновенно се успокоява след 5 до 10 минути след приема му.
Цитирай

Дентокинд и Пансорал Peace
Цитирай

Варна

досега съм давала всичко,дентокинд,осанит,пансорал,дологел,камомила,калкареа и вече не знам кое действа и кое не.От три дни е ад през нощта и сега смятам да пробвам мундизал гела,някой може ли да ми каже по колко и как се маже и става ли за бебе на 1,2 мес.,благодаря
Цитирай

под сините скали

Дентокинд!
Цитирай

happy in USA

Мазала съм Дентинокс, Пансорал и Калгел, но не мога да кажа, че са особено ефикасни.

И на нас не ни действат.
Виждам обаче,че няма едно средство,което безспорно помага при нас и на който съм го предложила всеки е доволен.Течен витамин С.Много я успокоява и прави организма по-здрав,помага и за по-бързото никнене на зъбките.Давам две/три ампулки на седмица. Peace
Цитирай

В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица

За първото зъбче минахме само с Дентокинд и Дентинокс. В момента ни избива второто и се стигна дотам, че преди 3 вечери му дадох Нурофен, а днес Панадол - голяма мъка е с тоя зъб.
Цитирай

Дентокинд Peace
Цитирай

Панадол но не цяла доза, а само се маже върху венците - без да се пие. Получава се изтръпване колкото да заспи малчо.
Цитирай

в огледалото на живота

Глас за Дентокинд!
Късно го започнах,но разликата бе осезаема  Peace

От геловете имаше само моментно облекчение...
Цитирай

вече Пловдив

Гласувах за дентокинд и дентинокс. От както открих дентокинд, нямахме проблеми с болките и температурата, докато изникнат зъбките Peace А колко нощи не бяхме спали двете заради болките  ooooh!
Дентиноксът помагаше да облекчи веднага симптомите, затова и за него гласувах.
Цитирай

на последния етаж

Ползвала съм Пансорал, Дентинокс, за кратко Дентокинд. Според мен нямаха никакъв ефект.
Цитирай

София

С първото дете съм ползвала няколко пъти прахчета Аштън§Парсънс. Много ефикасни бяха. С ворото дете не ми се е налагало. Кърменето помагаше за всичките му неразположения.
Цитирай

Гласувах за Дентокинд.Помага  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-229 от 229 отговора