Кой лек за зъбки?

  • 67 610
  • 229
  •   1
Отговори

Анкета

Кой лек е бил най-ефикасен при вашето дете?

Опции:

* Може да изберете максимум 20 опции.

  • София
  • Мнения: 2 508
Хайде да съберем мнения за различните успокояващи препарати за зъбки?

Ние пробвахме Дентокинд и да ви кажа честно, нямаше много ефект...

Дентокинд
Цитат
Dentokind - Дентокинд
кафяво стъкло, съдържаща 150 таблетки.

За какво се използва Дентокинд?
Дентокинд се използва при оплаквания при поникване на зъби при кърмачета и малки деца.
Как можете да използвате Дентокинд?
Следвайте посочената дозировка или както е изписано от Вашия лекар:
Деца до 1 година: При остри оплаквания се приема по една таблетка на всеки час до максимум 6 таблетки дневно. След отшумяване на оплакванията - по 1 таблетка 3 пъти дневно.
Деца от 1 до 6 години: При остри оплаквания се приемат по 2 таблетки на всеки час до максимум 12 таблетки дневно. След отшумяване на опракванията- по 2 таблетки 3 пъти дневно.

Таблетките се приемат половин час преди или след хранене и се оставят да се разтопят бавно в устата. За малки деца таблетките да се разтварят в малко вода.

Осанит
Цитат
Свойства: хомеопатичният състав на глобулите Осанит е специално създаден за облекчаване на проблеми по време на никненето на зъби. Комбинацията от вещества действа ефективно в случай на зачервени, подути или кървящи венци, спастична болка, раздразнение, безпокойство. Действа също и при късно никнене на зъбки.
Малките глобулки Осанит се разтопяват и освобождават веществата си; чувствителните венци не трябва да се докосват. Благодарение на разтворените в него съставки, Осанит има приятен вкус, който се понася добре от детето.
Показания: спастична болка в периода на никнене на зъбки при бебета и малки деца, придружена от раздразнение и безпокойство.
Дозировка и начин на приложение: ако не е предписано друго, на всеки половин час (при силна болка на всеки 15 минути) около 8 глобулки Осанит се поставят на езика на детето.

Пансорал
Цитат
За успокояване и омекотяване на венците при пробива на първите зъбки на бебето
Действие: Растителните екстракти от лайка, алтея и шафран имат успокояващо и омекотяващо действие при пробива на първите зъбки на детето. Pansoral Teething заздравява и регенерира деликатната лигавица на кърмачето.
Начин на употреба: Гелът се нанася локално, когато е необходимо с леки масажни движения в количество колкото грахово зърно. Подходящ е също за апликация на биберона залъгалка.

Дентинокс
Цитат
Зъбен гел за деца
Дозировка и начин на употреба: Ако не е предписано друго, когато се проявят първите белези на прорастване на зъбите, количество колкото грахово зърно ДЕНТИНОКС гел Н с чист пръст или памучен тампон се нанася и втрива с леки масажиращи движения върху засегнатото място на венеца.
Процедурата трябва да се повтаря 2-3 пъти дневно след хранене и преди сън.
Приложението (при нужда) може да продължи до поникването на всички млечни зъби вкл. късните кътници.
В периода на никнене на млечните зъби ДЕНТИНОКС Гел Н може да се прилага с прекъсвания в продължение на няколко седмици.

Калгел
Цитат
Обезболяващ гел за венци при никнене на зъбки
Как да прилагате CALGEL: Малко количество - около 7-8 мм лентичка от гела се изстисква върху върха на пръста или върху памучна кърпичка и внимателно се нанася върху зачервената част на венеца. При необходимост това се повтаря след интервал не по-малък от 20 минути. Не трябва да се правят повече от 6 апликации дневно.

CALGEL е подходящ за деца над тримесечна възраст.

Противопоказания: CALGEL не трябва да се прилага при деца, които са алергични към продукта или някоя от неговите съставки.

Бочко
Цитат
Специална формула създадена за облекчаване на симптомите  при никне на първите зъбки. Гелът за никнещи зъбки БОЧКО съдържа 100% натурални съставки. Богат букет от билкови екстракти - лайка, градински чай и шипка - по естествен начин успокояват, действат антибактериално и противовъзпалително. Обогатен с витамините С, В1, К и Е. Подходящ за честа употреба.

Генгигел
Цитат
Начин на употреба: След хигиена на устната кухина, локално от три до пет пъти дневно (след хранене) в продължение на три-четири седмици, без прекъсване до изчезване на всички симптоми.
Гел: Нанесете малко количество от гела върху засегнатия участък и масажирайте нежно с чист пръст така, че количеството да се-рт-несе равномерно по повърхността.

Bonjel
Цитат
bonjela Teething gel
За деца нас 2месечна възраст

Mundisal gel
Цитат
Болката отшумява от 2 до 3мин след прилагането, ефекта е от 2 до 3 часа. Не съдържа захар.

Baby Orajel
Цитат
Дневно приложение: до 4 пъти дневно. За деца под 4месечна възраст - след консултация с лекар.

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 03:29 от AnMary

# 1
  • Мнения: 9 814
Пансорал.

П.П. Пусни една анкета.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, аз не ги знам всичките... Да направим списък?

# 3
  • Мнения: 9 814
Дентокинд
Дентинокс
Калгел
Бочко
Генгигел
CHAMOMILLA CH15

Който знае още да допълва. Ще стане интересна анкета.

# 4
  • Мнения: 4
4estita nova godina na vsi4ki mami! :)nie polzvame gel za zabi Dologel.i sam stra6no dovolna.

-------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 01 яну 2010, 13:58 от AnMary

# 5
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Честита нова година, аз съм най-доволна от Bonjel-a Peace

# 6
  • Мнения: 2 477
Мазала съм Дентинокс, Пансорал и Калгел, но не мога да кажа, че са особено ефикасни.

# 7
  • Мнения: 1 424
Pansoral- розовата пастичка Peace. Пробвахме Калгел и Дентинокс, но нямаха ефект. Confused

# 8
  • Мнения: 666
Не искам да те отчайвам ,но за зъбки нищо не помага особено много.Всичко е временно.Абсолютно всички гелчета за зъби съм пробвала ,които ги има по аптеките-ефекта беше за не повече от 10-15 мин.При първите и 2-3 зъба мажех с Дентинокс и си мислех ,че има резултат.Мажех и заспиваше.Със следващите колкото и да мажех с каквото и да било-ефект никакъв TiredЯвно вече не я хващаше Laughing
п.с.само ракията на дядо върши работа Mr. Green

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Ами аз ползвам Дентокинд хапчетата и Mundisal gel,с гелчето има ефект но хапчетата не винаги действат,трябва да се дават редовно и пак зависи,понякога и без хапчета спи,понякога с хапчета не спи,абе докато не излезнат нищо не помага,сега вадим горни и пак сме сомнамбули Close Sad.

# 10
  • Мнения: 10 983
На дъщеря ми й помогна Дентинокс. Болката изчезваше почти веднага след намазване с този гел.

# 11
  • Мнения: 6 713
Дентинокс е добро средство. Охлажда венеца някакси и болката поминава, мажех я преди сън.
Пробвала съм хомеопатично Камомила, никакъв ефект нямаше.

# 12
  • Мнения: 1 372
Мундизал гел ползвам и съм доволна.

# 13
  • Мнения: 1 219
Имам едно гелче за никнещи зъбки,което ми е от Щатите.Досега не съм го ползвала,защото е многооо силно и е само за екстремни случай.Казва се Ораджел и основната му съставка е Бензокаин.Това е локална анестезия и след намазването мястото направо изтръпва Shocked #CrazyЕдин път го изпробвахме с мъжа ми-е не си чувствах езика.Има го в два вариянта-дневен и нощен гел.Дневния е с по-малък процент бензокаин,а нощният е с по-голям.Имам позната,която го е ползвала и каза,че е просто вълшебен.Иначе от продуктите на нашия пазар съм ползвала Пансорал Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 30 085
при нас действа Дентокинд в комбинация Pansoral, но явно за всяко дете е индивидуално Peace

Общи условия

Активация на акаунт