Изследвания за приемане в ясли

  • 2 711
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 315
Здравейте!

Имам едно въпросче. Трябва да занеса в ХЕИ проба от изпражненията и отпечатък от ануса (за изследване за глисти), но забравих да попитам педиатърката сутрин кога да го направя. Ако бебето се е изакало ще стане мазало, а ми се струва, че ако го направим на измито дупе смисъл няма да има от отпечатъка....  Embarassed Моля ви да ми разясните точно кога се прави.

Благодаря ви!   bouquet

# 1
Zdravei,imam sin na 3g i minalata god se sbluskah sus sushtiq problem.Nqma znachenie izpragnenieto ot koga e vagno e ako e ot predniq den da go suhranish v hladilnika,a otpechatuka se vzema sutrinta.Vecherta mogete da go izmiete i na sutrinta kato go subudite da mu vzemete otpechatuka...dano svikne lesno deteto vi zashtoto nie vse oshte plachem.Uspeh

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това с лепенката го направете преди да се е изакало и без да сте го мили същата сутрин. А изпражненията могат да се съхраняват в шишенце в хладилник до 24 часа.

# 3
  • Мнения: 6 315
Мерси много!   bouquet

# 4
На нас ни взеха отпечатъка направо в лаболаторията. ние отидохме да питаме какво трябва, а те ни извадиха едно тиксо, лепнаха й го на дупето и тя дори не разбра - беше мита сутринта, а това се случи следобяд.
Дадоха ни също две шишенца - едното празно , а другото с някаква течност - и в двете да сложим ако. Освен това и на един от двамата родители Васерман. Това е всичко. Ако детенцето е под 2 годинки всичко се плаща - излиза около 20лв.
Когато са готови изследванията се ходи при личната лекарка на детето да направи заключение, че може да ходи на ясла.
Успех на яслата! Ние ходим от 19.09, още си поплакваме сугринта, но иначе спяла и ядяла там. За сега добре се справя, а иначе е малка - на 1г. и 4 мес.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
.................Ако детенцето е под 2 годинки всичко се плаща - излиза около 20лв...............................

Това не е вярно! Нещо са ви изшикалкавили! Напълно безплатни бяха нашите изследвания, а Мони тръгна на ясла през юни, когато беше на година и два месеца.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
. Това е всичко. Ако детенцето е под 2 годинки всичко се плаща - излиза около 20лв.

 Shocked Няма такова нещо, щом сте имали направление. Какво значение има възрастта на детето?

# 7
  • Мнения: 14
А как се чувстват децата ви на ясла. Ние сме на 1г и 6м. и ще ходим от 20 октомври, но съм много притеснена. Мисля, че е много привързан към мен и ще плаче много. От друга страна ме страх от инфекции.

# 8
  • Мнения: 6 315
Да кажа за цената изследванията прясно инфо (разводнявам си собствената тема  Laughing). Не се заплаща нищо. Аз нямах направление за Васерман от моето Джи Пи и платих точно 7.60.

П.П. За останалите разводнявания - детето ми ходи на частна ясла в момента и се чувства добре, но той е там от март месец. Надявам се да се адаптира бързо на новото място.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 152
Дойде и нашият ред да се изследваме.
Повдигам темата, за да попитам от къде мога да взема предметно стъкло за отпечатъка от дупето / освен от ХЕИ / newsm78? И пробата от акото в какво шишенце да я занеса - пак ли трябва да се вземе от ХЕИ или може друго?
Предварително благодаря  bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт