Болница Токуда - тема 4

  • 78 928
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18
Благодаря ти, Биби,
Проблемът е, че личният ми лекар не е на работа, а и аз вече съм минала някои изследвания. Допълнително се осигурявам в Закрила, но от там ми съобщиха, че в договора с работодателя ми не се включва ЖК. Направиха ми ехограф, установиха, че съм в 8 г.с., пуснаха ми доста кръвни изследвания(но бяха маркирани с разни абревиатури на латински и незная какви са) и урина. Казаха, че фитална морфорогия не правят и ще ходя да си взема изследванията в понеделник - 25.01.2010г. От всичко разбрах много малко: кръвна захар, венерически болести, кръвна група, хепатит, васерман и още много други, които неможах да разбера. Незная дали са достатъчни, но мисля да си ги занеса в Токуда и там ако нещо ми липсва да ми го пуснат допълнително.
Какви още изследвания правят в Токуда за 150-200лв?

# 31
  • София
  • Мнения: 6 550
Хм, ако нешето Джи Пи не е на работа винаги пише кой го замества - не сме имали такъв проблем.  Rolling Eyes
Важното е, че при теб началните изследвания за регистрация на бременност са ти направени и няма да ги плащаш пак. ( в Токуда може би няма да ти признаят само кръвнтата група - признават само изследвана при тях, въпреки че си занесох ламинирано и подпечатано картонче от Цибалаб от предишната бременност и отказах да ми я изследват пак, защото още не съм убедена, че ще раждам там). Не зная дали са точно 100-150 лв изследванията, защото аз ходя по фонд Доверие, но не бяха разбрали, че съм по фонд и само за цитонамазка и  микробиология ми поискаха 50 лв. Изследвали са ми още сифилис, СПИН( васерман май е едно и също),Аnti HCV, HBsAg,пълна кръвна картина, урина,кръвна захар.

# 32
  • Мнения: 18
Ясно  Simple Smile вече ми се изяснява целия процес в Токуда.
А кога се прави фетална морфология? Четох в предходни дискусии, че се правят две такива изследвания, но не разбрах в кои месеци от бременността са и двете.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 550
Ясно  Simple Smile вече ми се изяснява целия процес в Токуда.
А кога се прави фетална морфология? Четох в предходни дискусии, че се правят две такива изследвания, но не разбрах в кои месеци от бременността са и двете.
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 45&Itemid=100
Това е "примерния график"  Grinning. Могат да ти ги правят или в Токуда или на друго място. Много важно е и изследването БХС (биохимичен скриининг), което се прави само в Майчин дом. Не се шашкай, ще научиш всичко - д-ра ще ти обясни. Регистрирай се и в т. нар отчетна тема - Очакващи бебета през едикой си месец и там има много полезно инфо или влез в първата старница на която и да е отчетна тема и там ще получиш много ( даже прекалено много  )инфо. Леко бременеене ! Peace

# 34
  • Мнения: 723
В Токуда не правят фетална морфология. Аз ходя при доктор Евтимова в Токуда и тя ме изпрати на фетална морфология на друго място (препоръча ми "Марковс", "Фемина" и "Света София"). Предполагам, че нямат добри специалисти в тази област, както и нужната техника (3Д и 4Д ехографи) там. До колкото знам не е задължително специалиста, който ще прави този преглед да е АГ.

# 35
  • София
  • Мнения: 50
Здравейте, всички. Обмислям раждане в Токуда в края на месеца, при д-р Димитров. Бебето е седалищно, ако не се обърне междувременно, Димитров ще ми направи секцио.  Confused

Въпросът ми е: задължително ли е да си взимам единична стая, при положение, че искам бебето да е при мен през нощта? Доколкото четох в теми 2 и 3, ако си в обикновена стая също се допуска бебето да остане при теб през нощта, макар и с известна доза скандали и разправии с останалите родилки и акушерките. Това, което ме притеснява е, че ще съм раждала секцио, и може да ми откажат бебето да остане при мен под предлог, че първите една-две нощи не мога да го вдигам сама, или пък че още нямам мляко и трябва да се дохранва и т.н. А ако съм в единична стая, предполагам таткото ще може да е с мен през нощта и да ми помага с грижите за бебка.

И още две подвъпросчета: задължителен ли е петдневния престой при секцио, или може да си тръгнеш и по-рано, ако зарастваш бързо? Също така, може ли да си сменяш нормалната стая с ВИП по време на престоя, например нощта преди секциото да съм в обикновена, а след операцията да ме прехвърлятв единична?

# 36
  • София
  • Мнения: 1 391
Най-добре е да питаш Димитров, но ако си в стая с други момичета, би следвало да се допиташ до тях дали няма да имат нищо против бебето ти да е с теб постоянно. За скандали и дума не може да става дори персонала да не е съгласен с теб ще ти го кажат спокойно и без нервни изблици. Аз например сложих на гърда Андреа веднага щом ме преместиха в стаята ми, независимо, че акушерката ми каза да не го правя (защото не съм се къпала Rolling Eyes) тя видя но не е реагирала агресивно. Само ми каза "Нали Ви казах да не го правите", но разбира се бях на противоположното мнение и само и се усмихнах дяволито и тя просто си излезе от стаята. Даже на следващия ден на визитация разправяше на другите: "запознайте се с най-съвестната майка кърмачка" Laughing

# 37
  • Мнения: 73
Nenna, благодаря ти много наистина! Аз имам някои изследвания направени другаде, не знам ще ги признаят ли. Ако искат в Токуда да ми правят нови изследвания, ще бъдат ли те по ЗК ако доктор Димитров ми следи бременността, или трябва да ме следи Евтимова, за да са по ЗК?

Не знам кого да избера за следене на бременността в Токуда.  newsm78 newsm78

# 38
  • Мнения: 69
Здравей Carmen,

до сега ме следи д-р Евтимова и да ти кажа че съм доволна от нея така че ако решиш при нея няма да сбъркаш.Ако се интересуваш за нещо друго относно д-р Евтимова питай  newsm51

# 39
  • Мнения: 69
Д-р Евтимова е по ЗК и всичко необходимо което трябва тя го прави  Hug

# 40
  • Мнения: 73
katence_77 Много благодаря!   bouquet  bouquet
Имам първи час при д-р Димитров в понеделник, май се води предродилна консултация. Ще е удобно ли да поискам хем да раждам при него, хем да ме следи Евтимова? И какво да направя (и къде) за избора на лекар за проследяване? Някакви документи попълват ли се и къде се подават?
Извинявам се за въпросите, аз съм много неинформирана тъй като преди 10 дни се върнах от чужбина, искам да раждам в Токуда, но нямам абсолютно никаква представа кое как се урежда. Благодаря от сърце за информацията и помощта!!   smile3525

# 41
  • София
  • Мнения: 6 550
В Токуда не правят фетална морфология. Аз ходя при доктор Евтимова в Токуда и тя ме изпрати на фетална морфология на друго място (препоръча ми "Марковс", "Фемина" и "Света София"). Предполагам, че нямат добри специалисти в тази област, както и нужната техника (3Д и 4Д ехографи) там. До колкото знам не е задължително специалиста, който ще прави този преглед да е АГ.
http://www.tokudabolnica.bg/show_page.aspx?key=departments&d … amp;dKey=Analysis
Правят - ето тук го пише, но и мен д-рката от  Токуда ме изпрати при Марков. Ходила съм и при Димитрова във Фемина. За ФМ не е нужен 3Д и 4Д ехограф. Предгледът се прави на 2Д, другото е радост за окото на родителите най-вече.  Peace Нистина е важно кой гледа на апарата и къдеи как е обучен да го прави. В чужбина (за САЩ зная със сигурност) специалистите наистине не е нужно да са АГ.

п.с. целта на поста ми е не да те репликирам, а да дадем на питащите макс. точно инфо.  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 50
Благодаря за отговора, Ниандре. Естествено, ще попитам и на място в болницата при предстоящия ми преглед, но друго си е да питаш "патило". Simple Smile

Все пак, ако някой има още информация по темата, моля да я добави.   bouquet

# 43
  • Мнения: 69
Carmen,

Значи ти при д-р Евтимова си следи по ЗК, така или иначе трябва да си избереш екип защото тя не изражда.Моят термин е на 20.02.2010 г. и на преглед при Евтимова съм в понеделник и до тогава трябва да и кажа кой д-р съм избрала за раждане.Принципно е хубаво да имаш и един резервен доктор освен този който си избрала така ми каза нейната мед.сестра

Питай без да се притесняваш smile3521

# 44
  • Мнения: 723
bibi, и моята цел също не беше да те репликирам, а да дам точно инфо  Peace При положение, че и мен, и теб, както и доста други момичета ни изпращат на друго място за ФМ, значи че има някаква причина да не я правят там и най-вероятно информацията дадена на сайта не е актуална.  Все си мисля, че ако имаше специалисти в тази област в "Токуда", лекарката, която ми следи бременността там би предпочела да ме насочи към някой от тях (все пак работят на едно място и се познават добре), а не да ме изпраща в друга клиника.

Това е хубаво да се знае, защото например в МЦ "Марковс" часове за ФМ се взимат много трудно. Говоря за порядъка от 4-5 седмици. И е добре момичетата да знаят тези неща, а не да разчитат на такова изследване в "Токуда", от където почти 100% е сигурно, е ще бъдат насочени към друго място. В момента минавам по този път и ми е доста прясно всичко  Peace

Общи условия

Активация на акаунт