помощ!!! информация за шум на сърцето

  • 1 337
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
В понеделник водих сина ми Боби на лекар, защото кашляше. За мой голям ужас докторката каза, че има шум на сърцето, но трябва да изчакаме да оздравее, за да ни даде направление за ЕКГ. Направо ще се побъркам от тревога. Моля ви, ако имате някаква информация - пишете

# 1
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
спокойно, може да е резултат от сегашното му боледуване. Ти гладай да оздравее сега.
Дъщери ми беше на 4 години и беше с нас на летен лагер на морето, когато се разболя и докторката тогава - много добра моя приятелка, ми беше подлудила - има шум, дай ходим в Бургас и така 2 дни докато не спряхме температурата и тя самата се сети и ми каза - няма да я забравя "Аз съм една луда паника, ама ти недей да ме биеш" - щото аз бях се докарала до изтерия вече.
така по-леко. Ако ти си неспокойна, това влияе и на детенце Hug

# 2
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Когато децата са понастинали може и да се чуе така наречения Функционален шум на сърцето, това не означава че на детето му има нещо. Дори да има някакъм шум в масовия случай се израства до пубертета. Спокойно. Изследването не е неприятно и няма да стресира детето.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 883
Не се тревожи наистина и не очаквай най-старшното. На моят син му бяха лепнали какви ле не диагнози, една от друга по-страшни. Общото с вашия случай е , че ми казваха, че крачетата му посиняват заради сериозни проблеми със сърцето, после бяха съдови проблеми. Та по това време оставихме много пари и сълзи при д-р Велковски от Трета градска, който е капацитет в детската кардиология. Ако се чудиш къде да заведеш детето за консултация, заведи го там. И бъди оптимист, защото на силните мами им се случват повече хубави неща Успех!

# 4
  • Мнения: 479
Заведи го задължително на кардиолог. ЕКГ не е достатъчна. Трябва да се види на Ехограф.  Също така не виждам защо да не ти даде направление още сега. Това, че кашля или е болен не пречи да се направи изследването. Моя личен лекар /не е кардиолог/, но си има апаратура за ЕКГ в кабинета. Това е най-елементарното, което трябва да има един личен лекар, заедно с апарата за кръвно. Аз съм с шум на сърцето и ЕКГ-то ми е отлично. Може да се види причината само с ехографско изследване.

# 5
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
На малката ми дъщеричка един ден преди да се роди й откриха сърдечна аритмия! След преглед при доц. Томова се установи, че има шум и след раждането да отидем на кардиолог!

Един месец след раждането /20 септември беше/ я заведах с направление от лекарката ни на кардиолог пак при доц Томова в поликлиниката на педиатрията. Влезнахме в болницата за 1 ден, за да я прегледа с ехограф с доплер и установи, че има Междукамерен дефект /мкд/, който в повечето случаи се израства, но дори и да остане не е страшен и детето ще си води съвсем нормален живот! Тя каза, че много голям процент от бебетата се раждат така и даже не се разбира, че го имат а с времето се израства!

Така че не се питеснявай, но по-добре отидете на кардиолог да го прегледат детенцето. На нас ни каза да ходиме на профилактични прегледи през около 6м.

Успех!

# 6
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Моето дете също имаше такъв шум ,но го израстна. Направи си изследванията,за да си сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт