Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 септ. 2005, 11:10 ч.

Червени точици и нишки в акото.Дали е алергия?

• 2 846
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте,мами.
Откакто започнахме захранването,бебо все има някакви проблеми.И това стана заради неговата скъпа баба,която е уж детска мед.сестра и работи с бебета.Та така,в началото на 4 месец тя го захрани с прясна круша.До тогава бяхме изключително на кърма.Бебо беше добре,макар че аз знаех,че не е правилно.Казах й няколко пъти,но нали все пак това й е работата.След като ме увери,че всичко е наред,аз й се доверих.Звънннах и на нашето педи и тя каза,че няма проблем да се захраним с пресни плодове-което е много груба грешка,но разбрах в последствие Cry.
Свекито каза да давам узрял банан и ябълка последователно след това.Аз така и направих,с пауза 2-3 дена межу тях и само кърма в паузата.Добре,но след като му дадох първите лъжички пюрирана ябълка,след 2 часа по личицето на бебо излязоха 4-5 пъпчици/само по лицето/.Вечерта ака нормално ако,но с червени точици и жилки вътре.Ясно ми стана,че нещо сме се раздразнили и спрях пюрето.На следващия ден бяхме само на кърма,но вечерта бебо изака розова слуз /без ако/, доста като количество.Направо полудях.Една седмица бяхме на кърма само след това и после го захраних с каша/ориз и царевица на Фризокрем/.Тя се прие много добре и акото ни стана идеално-без слуз и други работи.Няколко дена след това реших да пробвам отново с пюренца-дадох първо ябълка и банан,после ябълка и круша-готови-и историята се повтори.3 дена след като дадох пюрето в акото ни започнаха да се виждат червени точици и жилки-кръв.И това става само като давам ябълка.Дали може да е развил някаква алергия към нея?Иначе няма пъпки и други нерзположения.
Много дълго и объркано стана,но се надявам да ми помогнете,защото нашето педи е много зле-като й се обадих вчера,каза да съм му давала месо и сокчета-на бебе с раздразнено коремче #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 1
Ами така както го описваш ми прилича на непоносимост към плода . Не знам дали е алергия, сега диагноза "Алергия" се поставя на всичко.......
  Защо не потърсиш друг педиатър за второ мнение? Или както повечето майки тук спри захранването и го отложи за към 6-ти месец   Wink . Така ще укрепне организмът на бебо, а и казаваш ,че кърмиш каква по-хубава хтана от това?!  Peace

# 2
Да ли е "алергия" не знам/тази дума за всичко се употребява и е дразнеща/, но слуз в акото е признак на раздразнено стомахче. За мен най-доброто лечение в такива случаи е само на кърма. Защо бързаш със захранването? На тази възраст бебетата се нуждаят единствено от кърма. И ако я имаш в достатъчно количество нямаш причина да му предизвикваш такива неразположения.
ПП: Когато станат постоянни, такива стомашни разстройства се лекуват много трудно - от опит го знам.

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
Аз на твое място бих оставила бебенцето още месец само на кърма.Започни с друга храна в началото на 6 месец и се консултирай с лекар обезателно каква може да е причината за тези в неща в акито.

# 4
  • София

И това стана заради неговата скъпа баба,която е уж детска мед.сестра и работи с бебета.
По принцип няма нищо лошо в това, което е направила бабата. Недей да я съдиш толкова много. Плодовете, които му е дала на детето наистина могат да бъдат давани, друг е въпросът че порядъка не е този, защото крушата например е разхлабващ плод и се дава в пъ-късна възраст, но при всички положения не вреди. Ти до сега не си ли давала плодови сокове на детето? Те се дават след навйршване на 1 месец. Плюс това не забравяй, че всяка една нова храна внесена в организма на бебето довежда до промяна в изхожданията му, е няма логика от кръв, но винаги има промяна в цвят, консистенция и миризма. Съветвам те да пробваш със всеки плод по отделно за да видиш дали има непоносимост към някой от тях или комбинацията им довежда до това състояние.

# 5
  • sofia
Много рано сте се захранили и това са раздразнени черва, които не могат да се справят с преработката на тази храна. Най-добре иди на хомеопат (при моите деца при подобни ситуации съм давала Ipeca 9CH няколко дни преди храна), но заведи детенцето.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт