Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора
Здравейте,
от известно време моят съпруг ме е заврънкал да му сготвя нещо с ролца от раци, но аз не знам никакви рецепти. Моля ако някой може, нека да сподели с мен нещо вкусно приготвено с ролца от раци.
Благодаря ви, както и моят съпруг  Very Happy . Той много си пада по вкусното ядене, а аз му готвя с удоволствие.
Цитирай

Какви са тези ролца от раци, да не са seafood sticks?
Цитирай

Цитат на: anan
Какви са тези ролца от раци, да не са seafood sticks?

нещо подобно  Very Happy
crab sticks
Цитирай

Ето и моята любима салата:
1. 1 пакетче ролца от раци;
2. 1 буркан кисели краставички;
3. 1 1/2 чаена чаша царевица;
4. 1 бурканче майонеза;
5. 3 - 4 супени лъжици кисело мляко;
6. 1/2 лимон или лимонтозу;
7. 1 -2 чаени лъжички сол / на вкус/
8. черен пипер /на вкус/.

Роладините и краставичките се нарязват на ситно. Към тях се прибавя царевицата, предварително сварена. Всичко се залива с разбитата майонеза и кисело мляко. Овкусява се с лимон /ако ползвате лимонтозу го разбий хубаво с малко вода/ и сол по желание.
Цитирай

Аз ги приготвям по-следният начин:
100 гр. ролца от раци
6-7  сварени картофа
Картофите се нарязват на парчета, а раците на колелца, посоляват се на вкус и се заливат с майонеза. По желание се слага и лимонов сок.
Цитирай

Аз ги нарязвам на кръгчета и ги задушавам в масло и малко чесън, ако се прибавят и белени скариди и царевица също става много вкусно  Smile
Цитирай

Можеш да ги панираш с паста патафри, като нарежеш релцата на три - четири парченца. Стават вкусни хапки, които се сервират с лимон и вървят с бира.
Цитирай

Рулцата и така се ядат без обработка, моят мъж си ги хапва като му се припуши защото отказа цигарите.
Може и супичка да се направи:
- 1 пакет се нарязва на колелца, които са дебели около 3 мм, +1 водна чаша сладка царевица, се задушават за 2 мин в малко масло, + 2 с л  царевично брашно + 3 водни чаши вода. Вари се 3-4 мин да се сгъсти. Сервира се в неголеми купички и е вариант на китайска супа от раци.
Цитирай

Аз съм ги правила панирани. Както са цели се топват в разбито яйце, след това в галета и се пържат. Стават доста пикантни
Цитирай

Аз също съм ги правила панирани , много са вкусни. Ще пробвам вашите рецепти за салати. Very Happy
Цитирай

А пробвали ли сте ролца на скара Rolling Eyes  Wink  Laughing става велико мезе за студено бяло вино Wink  Exclamation
Цитирай

Благодаря ви за отговорите, непременно ще пробвам повечето от идеите. От мерак моят мъж няколко пъти купува от ролцата.  Като резултат имам мнооого ролца в хладилка, а сега и мнооого идеи за изпробване Very Happy
Цитирай

1-11 от 11 отговора