«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

јлтернативна медицина
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 60 отговора

ѕазарджик

ћнени€: 304
ѕравила съм си такива промивки! Ќо без чайниче! —лагам от течността в шепа и смъркам!  Ќаистина си изтича от другата ноздра, но и през устата също! Ћекар€т ми беше казал да сложа в 300 мл гореща вода пакетче чай от лайка с чаена лъжичка сол!  ато отпусне билката и течността изстине до телесна “ се прави промивката! јз първи€т път н€ма да об€сн€вам какво извадих от себе си! “огава ушите чак ме бол€ха, не чувах а и б€х бременна в 3-€ месец! “ази промивка ми помогна! »наче сега съм отново задръстена, пих јЅ до скоро но положението се повтар€ с€каш нищо не съм пила! ќт днес ход€ на физиотерапи€ и дано помогне защото аз в момента в който събера повече секрети и не чувам!
÷итирай

»мигрант в "деветото чудо на света"

ћнени€: 362
—помн€м си, че д€до ми имаше чудовищен синузит и вс€ка зима виеше от болки. Ќе помн€ кой го посъветва да си капне сок от корените на това:
http://www.bgflora.net/families/primulaceae/cyclamen/cyclamen_he … hederifolium.html
ћай и баба ¬анга го беше препоръчвала н€къде.
ƒ€дката жив€ още към 25 години без помен от синузит. —амо че прежив€ването е ужасно, хил€ди пъти по-зле от ÷итросепт. «апочват да изтичат едни гадости, ревеш, кихаш... јз б€х малка тогава, след амнайсе пункции и престой в болницата ме навиха да ми капнат разреден наполовина сок - помогна за доста време напред.
÷итирай

Ќеизвестна планета

ћнени€: 71
Ќе искам да ви плаша,но синузита може да е при4инен не само от простуда или друга всеизвестна при4ина.јко например имате стафилококова инфекци€,синузита може да е симптом за не€...јз дълго време имах синузит,за който не исках да ми прав€т пункции..’одих да се изследвам за инфекци€та в лаборатори€"јнаста"../такова е името и на ваксината,ко€то постав€т там/ќказа се 4е имунитета ми спр€мо инфекци€та е много слаб..¬аксинирах се по схема,ко€то ми назна4иха и след ле4ението,из4езна не само синузита,а и много други непри€тни усещани€ които при4ин€ва...
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 279
Ќа мен навремето ми помогна много коларгола ,пих и нещо друго, но не се сещам. ато че ли най-много ми помогна физиотерапи€та .јко не си правила те съветвам да отидеш.
÷итирай

Ќеизвестна планета

ћнени€: 71
Ќаскоро ми казах една много дивашка л€тна рецепта за ле4ение на синузит...казаха ми 4е на н€какво моми4е и е подействало... огато дойде л€тото/аз напримех н€кога имах много силна секреци€ от носа ц€ло л€то/ръцете се пъхат в пресен мравун€к за около петнайсет минути...’аресва ми защото е дивашко,но ми казаха 4е помага..—екрета изти4ал мигновенно и после вси4ко минавало...¬се пак н€мам н€какви особени гаранции да е в€рно,но много отдавна се интересувам от вс€какви билкови рецепти/и хомеопати4ни/за синузит и разпитвам за рецепти по4ти всеки,с който се запозна€...“а в тази рецепта може да има истина,защото мрав4ената киселина е много полезна...
÷итирай

Sofia, Bulgaria

ћнени€: 425
¬ момента съм с обострен синузит на алергична основа, запушен нос, гърлото ме боли от дишането през уста, и ползвам от 3 дни хомеопатичен спрей ≈”‘ќ–Ѕ»”ћ  ќћѕќ«»“”ћ = 8-12 Ћ¬., —“ј¬ј » «ј ƒ≈÷ј » Ѕ–≈ћ≈ЌЌ», Ѕ≈«¬–≈ƒ≈Ќ...
ѕочна едно чистене на синусите, главоболието изчезна,4ак косата ме болеше при ресане от напрежението и гадните бактерии вътре... Peace  акво ли не пробвах,преди се оправ€х с клеева,но немога да € впъскам така надълбоко както спре€,а сега ми е чак най-нависоко до мозъка чак са се качили гадовете...,
”спех,
÷итирай

ћнени€: 0
¬ момента съм с обострен синузит на алергична основа, запушен нос, гърлото ме боли от дишането през уста, и ползвам от 3 дни хомеопатичен спрей ≈”‘ќ–Ѕ»”ћ  ќћѕќ«»“”ћ = 8-12 Ћ¬., —“ј¬ј » «ј ƒ≈÷ј » Ѕ–≈ћ≈ЌЌ», Ѕ≈«¬–≈ƒ≈Ќ...
«дравей ƒжулиа,
ако знаеш кое ти е конституционното хомеопатично лекарство, можеш само с н€колко гранули 30—Ќ да се оправиш.
 омбинирани€т спрей е по-скоро алопатичен в ниските потенции, отколкото хомеопатичен.
¬се пак мол€ те да ни информираш, ако наистина ти помогне и н€ма странични ефекти.

Ћесно и бързо излекуване ти жела€

…ордан
÷итирай

най-шареното м€сто

ћнени€: 5 558
ѕила съм √еломертол - помагаше. »наче инхалации, 2-3 часа на топло след т€х, задължително топло чело /шапка/.  огато се оправи за профилактика когато тръгне хрема - смъркане на солена вода. “ова знам от добър ”Ќ√
÷итирай

Sofia, Bulgaria

ћнени€: 425
«дравей ƒжулиа,
ако знаеш кое ти е конституционното хомеопатично лекарство, можеш само с н€колко гранули 30—Ќ да се оправиш.
 омбинирани€т спрей е по-скоро алопатичен в ниските потенции, отколкото хомеопатичен.
¬се пак мол€ те да ни информираш, ако наистина ти помогне и н€ма странични ефекти.

Ћесно и бързо излекуване ти жела€

…ордан

ѕривет,

урааааааа, оправ€м се Peace

√лавоболието и дискомфорта в очите спр€, но неудобното е че сутрин доста се киха и прочистват синусите...,
б€х забравила колко е хубаво да можеш да дишаш през носа със затворена уста...

’апчета немога да гълтам/геломиртол/, затова си търсих спрей,4е капките номога да си ги впъскам така надълбоко...

ћерси, ƒруги€т път ще последвам съвета ти, но сега го б€х мн.закъсала, имах чувстото 4е 4ак до мозъка са ми стигнали гадините и този ми попадна съвсем случайно и слава богу.... Blush

ƒават го 4е е за хроничен синузит, озена, хрема на алергична,вирусна,бактериална основи... Thinking Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 893
ќсвен €денето на хр€н и компрес с хр€н, мога да препоръчам впръскването на разтвор от 1 равна чаена лъжичка нишадър, разтворена в 200 мл преварена вода в двете ноздри. јз изливам по половин спринцовка от разтвора във вс€ка ноздра, като главата е силно наведена назад, така че разтворът да "разбие" синузита, а не да се стича по гърлото. ѕърви€ ден прав€ това по-често - да речем 5-6 пъти през 30 мин. - 1 час, а после разреждам впръсквани€та. ќбикновено на 2-€ ден вече нищо ми н€ма. ќт друга страна, това е киселина и не съм убедена, че е редно да се прави често, защото може да увреди лигавицата а носа.
÷итирай

» аз не знам къде...

ћнени€: 593
Ќа мен ми помага хомеопати€та и по-точно лечението на хомеопатката ми - класически хомеопат  Peace! ¬ече н€колко пъти ме спас€ва, но този път и хомеопати€та не усп€ и съм на јЅ! Ќе ми се беше случвало от година, но този път ще е така, да сме живи и здрави  Praynig!
÷итирай

ћнени€: 52
ћога да предложа билков продукт. ойто желае-на лични.
÷итирай

ћнени€: 22
Ќагревки с морска сал силно загр€та
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 472
—едем дни се борих със  зверски остър синузит, пиех антибиотици, никакъв ефект. «а три дни се оправих само с хомеопати€ и диета. ћога да об€сн€ на лични какво се пие, ефекта е поразителен.
÷итирай

ћнени€: 5 809
јз се интересувам от хомеопатични, давайте лични съобщени€ Peace Hug
¬чера сутринта се събудих с главоболие, сълзене на очите и супер запушен нос....  Mad ѕак същата картинка, ама то и да свършва вече та€ зима, просто не е истина! Crossing Arms
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 60 отговора