Кое е по-добро Матерна или Пре-Натал?

  • 1 775
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Моят гинеколог ми е предписал Матерна за по време на бремеността. Някой ползвал ли е Пре-Натал. Според описанието на брошурата то е доста добро и дори по-евтино от Матерна. Съдържа ензими които спомагат за усвояване на витамините и минералите до 98%. Освен това съдържанието на желязо е 30мг за разлика от Матерна, където то е 60мг. Кое от двете добавки при бременност предпочитате и защо? Кое има по-малко странични ефекти?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Аз пих Матерна,но доколкото знам вече е отречена в Европа.

# 2
  • Мнения: 843
Бях на "Матерна".   Нещо никак не ми се отразяваха  добре.  И лекараят ме предупреди, че може да се чувствам некомфортно.
        Но не ми предложи алтернатива.

# 3
  • Мнения: 7 186
Аз пих Матерна и продължавам да пия. Не ми е действала зле. За другото лекарство не съм и чувала даже, а и лекарите не са ми предлагали друга алтернатива освен Матерна. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 8 505
И аз пиех Матерна.Не съм забелязала да не ми понася,чувствах се много добре (но аз като цяло изкарах мнодо лека бременност).За Пре-Натал не съм чувала,може да е някоя новост.

# 5
  • Мнения: 8 459
пренатал newsm10-не е лекарство,а витамини на натурална основа Laughing
пих ги през цялата бременност и още ги пия докато кърмя bowuu

# 6
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
пренатал newsm10-не е лекарство,а витамини на натурална основа Laughing
пих ги през цялата бременност и още ги пия докато кърмя bowuu
и аз така, само че ги пих само докато бях бременна и по спомени май се водят хранителна добавка newsm10

# 7
# 8
  • Мнения: 1 639
Не съм пила нито Матерна, нито някакви други такива....и всичко си беше наред .Моя позната беше си взела Матерна , ама хич не беше доволна....
 Към края пиех фолиева , както и сега профилактично , но за нея имам диагноза.....

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Пих Пре-натал и съм СУПЕР доволна!!! Не бих пила МАТЕРНА.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моят гинеколог ми каза, че Пре Натал-ните таблети са подходящи да се пият през 1-вия триместър. Точно тогава ги пих с дъщеря ми(1997г.). После ми препоръча Матерна.
С двете ми деца съм изпила по 1 опаковка Матерна, някъде към 5-6м. от бременността си.

Така знам аз, така съм и действала. Peace

# 11
  • Мнения: 1 999
Аз пиех Матерна и добре ми понасяше! За Пре-Натал нищо не съм чувала.

# 12
Аз съм в четвъртия месец, пия Мaterna и Falacid ( фолиева киселина) Materna ми е доста силна и я пия на почивки 1 седмица пия 1 не. Иначе фолиевата киселина я пия от скоро и ми понася добре Peace

# 13
  • Мнения: 8 459
Само да добавя,че според моя лекар Пренатал са 99% усвояеми,защото са на натурална основа.Такава усвояемост не може да се постигне при синтетични витамини,каквито са Матерна.Канадско производство са.Проблемът е ,че повечето гинеколози наистина не ги познават и си изписват стандартно Матерна.

Общи условия

Активация на акаунт