Арабска кухня - изпитани рецепти и полезни съвети - втора част

  • 72 967
  • 218
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 3 090
ако все пак искаш мога да ти пусна и нашата.
Разбира се, че искам! И ми е интересно по какво се различава вашият вариант...

# 121
  • Мнения: 59
Здравейте момичета! Искам да направя арабски хлебчета по оригинална рецепта  ,много ще съм благодарна, ако някой сподели рецептата   newsm17

# 122
  • Мнения: 337
Разписвам се само да се похваля ...днес направих най-вкусните баклавички na света по рецептата на hadil с готови кори от баница . Хадил ,  Hug
В нашето семейство обожаваме баклава и често купуваме от един арабски магазин до нас  , но днес реших да се пробвам да направя и сама , след като попаднах на рецептата тук и... О чудооо!! Стана , при това перфектна , смея да твърдя , че беше и една идея по-вкусна от тази в магазина (тоест все още е , защото я оставих  да престои ,следвайки стриктно инструкциите , но вече е наполовина тавата  Blush) Mr. Green!!

# 123
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Mаxi , а с каква плънка направи баклавата?

# 124
  • Мнения: 337
Mаxi , а с каква плънка направи баклавата?

 Едро смлени орехи и кашу (сурови) и поръсих с много малко канела , разкошна стана на вкус  Peace

# 125
  • Мнения: 169
Да се запиша и аз да ви следя
Хадил   bouquet
Днес съм се приготвила да готвя ръща
Идеи приемам всякакви

# 126
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4eтох, 4е вие я правите бяла! а какво слагате то4но? тук си е 4ервена ,ина4е никой няма да я погледне! та доматено пщре ,зехтин и малко 4есън се джъзват, месцата на малки хапки и после се залива с гореща вода! ври до увиране на месото! подправките са хариса, 4ервен пипер, канелка, куркум ,табел и целина, на връзка- прясна! зарзаватите са морков, бакла, картоф
морков, нахут , лифт, спанак
накрая се слага цял пипер в соса !

# 127
  • Мнения: 169
Марси аз точно така я направих- с червен сос.Аз също не обичам белезникави води  Peace

# 128
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет  Hug

вчер опитах maamoul.
някой има ли рецепта? пишеше, че са с грис и пълнеж от фурми. има ли и други пълнежи?
някой има ли изпитана рецепта  Simple Smile
как да ги направя като нямам форма?

# 129
  • Мнения: 800
привет  Hug

вчер опитах maamoul.
някой има ли рецепта? пишеше, че са с грис и пълнеж от фурми. има ли и други пълнежи?
някой има ли изпитана рецепта  Simple Smile
как да ги направя като нямам форма?



свкърва ми ги прави с форма, но прави от същото тесто и обикновена правоъгълна  сладка, подобна на бисквита с фурма вътре.

# 130
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

свкърва ми ги прави с форма, но прави от същото тесто и обикновена правоъгълна  сладка, подобна на бисквита с фурма вътре.

ми дай рецептата де  Simple Smile

# 131
  • Мнения: 800

свкърва ми ги прави с форма, но прави от същото тесто и обикновена правоъгълна  сладка, подобна на бисквита с фурма вътре.

ми дай рецептата де  Simple Smile

е, и аз не я знам  Crazy  ама чакай, в блога на Амал май че мернах рецепта. Изчакай само малко

# 132
# 133
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

супер  Hug
мерси много.
трябва да измисля как да ги оформя, много са красиви.
тази, която вчера ядах беше голяма - колкото дланта ми.
много са вкусни  Mr. Green

# 134
  • Мнения: 800

супер  Hug
мерси много.
трябва да измисля как да ги оформя, много са красиви.
тази, която вчера ядах беше голяма - колкото дланта ми.
много са вкусни  Mr. Green

освен , 4е са вкусни са и доста трайни. Обаче не знам фурмата как точно я слага, не е цяла фурма, а като пюре намачкано нещо и без костилка разбира се Simple Smile

Ще чакаме снимки, за да изплагиатствам формата от теб Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт