СПЕШНО- как да изсуша яке от гъши пух?

  • 22 700
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 339
Та така вчера изпрах едно такова яке обаче се счупи сушилнята и сега вися на радиатора цяла нощ,но не изсъхва. Пуха е на топки якето прилича на вестник има ли спасение изобщо? Ще стане ли яке от това или да тичаме за ново? Ако го занеса на химическо в този му вид там да го изперат и изсушат дали ще се оправи? Благодаря предварително!

# 1
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Освен да го закачиш на закачалка и да чакаш не се сещам за друго,понякога се чудя как се навивате да ги перете в обикновена пералня,никога не съм си правила такива експерименти,въпреки,че имам програма за пух,но якета,завивки,възглавници от гъши пух винаги и само на химическо нося,виждала съм яке съсипано по този начин и изглеждащо както ти си го описала, така си остана и замина на боклука.

# 2
  • Мнения: 863
Занеси го на химическо Peace
Наскоро и аз се мъчих вкъщи с едно такова яке,обаче така и не можа да изсъхне,занесох го на химическо,изпраха го и си го взех пухкаво като ново Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 339
Сега ще ти кажа как се навих  Blush Сменихме две химически и от двете ни го връщаха ужасно смрадливо ама смрад на мръсни чорапи. И аз реших или ще става нещо от него или да се маха така или иначе смърдящо не може да се носи. Да ама за късмет точно на него сушилнята сдаде багажа и хопаа. Сега попрочетох,че съхнело с дни ще пробвам ако не да заминава и без това не го понасям като не мога да си го хигиенизирам редовно.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 339
Занеси го на химическо Peace
Наскоро и аз се мъчих вкъщи с едно такова яке,обаче така и не можа да изсъхне,занесох го на химическо,изпраха го и си го взех пухкаво като ново Peace

Благодаря значи все пак има спасение   bouquet Сега ще пробвам с трето химически ако и от там ми го върнат смърдящо го изхвърлям просто  ooooh!

# 5
  • Мнения: 2 724
Опитай се да разчепкаш топките от пух.
Процесът е бавничък, но се получава Praynig.

Дъщеря ми има яке с такъв пълнеж и го пера в автоматична пералня после го суша на лирата в банята .
Досега поне пет пъти е прано и е като ново. За първи път като го изпрах и аз като теб си помислих ,че е за боклука.
Не разбрах по какво прилича на вестник   Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 1 339
На вестник в смисъл, че от огромно яке е тъничко все едно няма нищо вътре  Grinning

# 7
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
На вестник в смисъл, че от огромно яке е тъничко все едно няма нищо вътре  Grinning

Не го носи никъде, просто имай търпение! И аз така първият път се стреснах. Сега и пухените юргани пера в пералня. Пухът като е мокър се степва, после си възвръща предишната пухкавина. Сложи го на закачалка до парното или топло тяло! Може да го закачиш на някоя врата, на по-високо изсъхва по-бързо.

# 8
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Мъжа ми и дъщеря  ми имат такова якета винаги ги пера в пералнята и после на сушилката до камината.За ден два изсъхват и стават пак пухкави.Според мен няма нужда до го носиш на химическо.

# 9
  • София
  • Мнения: 23 156
И аз се мъча редовно с едно пухено яке.
На химическо не си струва да се носи според мен, то за няколко пъти си купувам ново.
Та изпирам си го, после съхне няколко дни и резултата е че изглежда тъничко и смачкано.
Хващам го за някой край и го разтръсквам и така няколко пъти и се оправя.
Но повече пухени работи не искам да притежавам.

# 10
  • Мнения: 85
Остави го да изсъхне хубаво след това го потупай тук там и ще се оправи. Моето винаги го пера в пералнята и като изсъхне хубаво го натупвам и си връща пухкавината. Успех

# 11
  • София
  • Мнения: 1 339
Тупам го и го разчепквам ама пусти пух не ще да съхне още е мокър та явно за това не става. Ще се мъча до утре не стане ли пак в химическото, а може и в кофата  #Cussing out Не ща да чувам вече за гъши пух. Бях се засилила и олекотени такива да взимам добре,че ми се видяхя скъпи та отложих  Tired

# 12
  • Мнения: 2 724
Еvка, спокойно,като изсъхне, ще се оправи.

# 13
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ако е само пух, без перушини може и да се оправи, но има ли пера не ми се вярва...аз лично  не съм имала проблеми,но и на етикетите ясно е посочено, че подръжката е химическо.
Съжалявам, че си попаднала на химическо, което връща вмирисани дрехи, на мен никога не ми се е случвало   newsm78

 

# 14
  • София
  • Мнения: 1 339
На това си пише,че може да се пере ръчно на 30 градуса и сушилня ама пуста сушилня сдаде багажа. Две химически смених така,че проблема може да си е в самото яке. Мисля,че е само пух ще го видим.

Общи условия

Активация на акаунт