Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 окт. 2005, 10:19 ч.

Колко пъти в годината посещавате гинеколог

• 2 404
  • 22
  •   1
Отговори
Според вас през какъв интервал от време жената, която няма оплаквания трябва  да прави профилактични прегледи при генеколог?

# 1
Според мен не е лошо 2 пъти в годината да ходиш на профилактичен преглед, дори да нямаш оплаквания. Хубаво е да си правиш цитонамазка всяка година! Simple Smile

# 2
2 пъти годишно със съответните изследвания.

# 3
  • Burgas
Ами 1- 2 пъти годишно. Цитонамазка също е добре да се прави веднъж годишно.
Аз не съм от най- редовните откъм профилактични прегледи, но смятам да се стегна за в бъдеще. На една моя позната от неходене на гинеколози, поради липса на оплаквания съвсем скоро и откриха 5 см киста на яйчника и сега ще я оперират. Tired Много е лошо, че има заболявания /някои от които и много сериозни/, които се развиват без абсолютно никаква клинична картина и оплаквания. Tired А ние сме свикнали да ходим на лекар като ни заболи...
Между другото откакто започнах да ходя профилактично и на стоматолог зъбите ми са в много по- добро състояние. Simple Smile

# 4
  • sofia
Поне 2 пъти  с ехограф и цитонамазка.

# 5
  • София
Според вас през какъв интервал от време жената, която няма оплаквания трябва  да прави профилактични прегледи при генеколог?

Един път годишно с цитонамазка. Аз посещавам на 6 месеца с намазка заради проблеми с шийката

Последна редакция: сб, 01 окт 2005, 19:32 от Vache

# 6
според мен трябва на 6м или 1 год , ама аз съм толкова немарлива в това отношение. Много рядко ходя и всеки път си казвам ,че ще го променя , но уви!

# 7
  • софия
аз преди мразех да ходя по лекари,включително гинеколози но сега всяка седмица ,че и по два пъти и то по мое желание ходя да гледам бебо Embarassed
иначе доколкото съм чувала жени до 30 години трябва веднъж годишно да ходят на профилактика и при гинеколог и при мамолог.за над 30 -по често.

# 8
  • София
Веднъж годишно, ако всичко е наред. Ако има други обстоятелства - лекарят ще си каже.

# 9
веднъж годишно; с цитонамазка и ехограф

# 10
  • София
1-2 пъти годишно

Калоян    - 29.09.2004 г.
Кристиан - 08.11.1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

# 11
Ходя поне два пъти, ако нямам проблеми.Пускат ми два пъти цитонамазка и един път ме пращат на мамолог.

# 12
Мен ме е срам да си призная - последния път ходих преди 4 години. ОТ миналата година се каня пак да отида, ама дано сваря до края на тази да се замъкна.

Мами, тези, които живеят сами с тати без баба, и ходят на работа - кажете кога сварвате да се грижите да себе си?
Знам, че е препоръчително да се ходи, още повече имам бучка още от първото дете, ама съм една мързелива...

# 13
Татито гледа малкия, докато аз ходя на прегледи, но той със ссвободна професия и по-може да се откачи, за разлика от мен,

# 14

Мами, тези, които живеят сами с тати без баба, и ходят на работа - кажете кога сварвате да се грижите да себе си?

Ами не сварваме Wink
Аз ходя неритмично, но ходя......ето сега пак закъснявам......

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт