«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
420-434 от 721 отговора

Sofia

ћнени€: 7 119
 ажете н€ко€ рецепта за надут-пухкав кекс  Praynig јз се опитах на н€колко пъти да прав€ следни€ кекс:
6 €йца
1 1/2 ч.ч. брашно
6 с.л. олио
1 1/2 ч.ч. захар
6 с.л. вода
1 ванили€
1/2 бакплувер

Ќа мен не ми се надува и стои като сбит  Rolling Eyes а коЎмийката го прави едиииииииииииииииин ммм.... все едно е пълен с въздух-страхотен .ѕомагайте  Thinking
     Ѕих разбила белтъците със 1 ч.ч. захар
     ∆ълтъците с 1/2 ч.ч. захар
     Ќе бих слагала бакпулвера.....“акъв кекс при мен бухва само от разбитите белтъци.
     «а бъркането Venetta ти е об€снила много хубаво.
     —ъгласна съм с Tari Tasartir ,да се пече на не загр€та фурна.
÷итирай

забравих си мисълта...

ћнени€: 2 248
Shocked само??? јз се над€вах седмица-10тина дни да издържи  Confused —ега какво да го прав€  Rolling Eyes

јми опитай го просто и ще знаеш дали е още добре или не. јз веднаж като не знаех кога ще ползвам останалото Mascarpone го замразих. Ќе си спомн€м колко е сто€ло замразено, но не беше малко, може би около месец.  ато го размразих и ползвах си беше все още супер.
÷итирай

ћнени€: 942
—елма  bouquet
ƒа ви кажа какво стана с кекса Laughing
–азбих белтъците със захарта,отделно жълтъците с водата и олиото  -  добавих ги към брашното предварително прес€то и премесено с ванили€та и бакплувера.ѕосле добавих белтъците и бърках с дървена шпатула леко в една посока,сместа стана една пухкавааааа ама ѕј  не се надууууууууу Sad.
—топих шоколадови останки  Mr. Green и зал€х кекса.≈то резултата на сплескани€ с височина 10 сантиметра кекс ooooh!.

Ќаправих и виенски кифлички с локум и шоколад-поне те ми се отдават  Wink ето ги в суров вариант  сега се пекат
÷итирай

–усе

ћнени€: 59
«дравейте!

Ѕих искала да попитам за н€какви идей как да сготв€ юрдек  newsm78 .ƒонесоха ми един,но до сега не съм готвила такава птица  Embarassed
÷итирай

забравих си мисълта...

—елма  bouquet
ƒа ви кажа какво стана с кекса Laughing
–азбих белтъците със захарта,отделно жълтъците с водата и олиото  -  добавих ги към брашното предварително прес€то и премесено с ванили€та и бакплувера.ѕосле добавих белтъците и бърках с дървена шпатула леко в една посока,сместа стана една пухкавааааа ама ѕј  не се надууууууууу Sad.
—топих шоколадови останки  Mr. Green и зал€х кекса.≈то резултата на сплескани€ с височина 10 сантиметра кекс ooooh!.

јз не съм —eлма, но да ти кажа моето мнение.
Ѕелтъците се разбиват първо на сн€г и след това се прибав€ захарта. «а кекс, н€ма нужда от подобно нещо обаче. Aз разбивам жълтъците със захарта, а белтъците ги разбивам само на сн€г и ги прибав€м най-накра€. јко желаеш опитай ето тази рецепта н€кой път. Ќа мен винаги ми се получава. јко искаш може да не добав€ш към тестото какао или шоколад, а да го залееш със шоколад или друго покритие, или ако желаеш го направи точно по рецептата и като видиш как се получава, тогава можеш да промен€ш спокойно.
÷итирай

ѕазарджик/Ћондон

ћнени€: 1 828
mamsy, може проблемът да е в рецептата , не в теб - малко ми се вижда брашното в тази рецепта, и бакпулвера също - според мен тр€бва да е едно пакетче.ѕробвай н€ко€ друга рецепта, не се отказвай от кексовете Hug.
÷итирай

ћнени€: 942
Venetta други€т път ще пробвам тво€т кекс  Peace изглежда апетитен   Hug
 јелис ще пробвам- да ,€вно тази нещо не ми се получава  Rolling Eyes
“енкс момичета  bouquet Love  :bouquet:
« ѕоследна редакци€: чт, 21 €ну 2010, 20:01 от mamsy »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 9 895
«дравейте!

Ѕих искала да попитам за н€какви идей как да сготв€ юрдек  newsm78 .ƒонесоха ми един,но до сега не съм готвила такава птица  Embarassed

ƒоколкото съм запозната юрдекът е патица. “ака че, ако искаш да € готвиш ц€ла - можеш да € напълниш с ориз и гъби, да нарежеш около не€ кисело зеле, да € покриеш с фолио и да € печеш 2-3 часа на умерена температура. Ќакра€ само махаш фолиото и запичаш, за да хване коричка.
ѕатицата е мазна птица, така че страхотно пасва с кисело зеле.

ƒруги€т вариант е - ако ц€ла ти е много - да € свариш предварително и направиш на порции. —лед това с кисело зеле, с ориз, с картофи - както обичате.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 181
«дравейте, бихте ли ми казали, дали сварено месо може да се замраз€ва?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 9 895

ƒа, може. јз съм замраз€вала сварено пилешко за детето като беше бебе да му прав€ пюрета.
÷итирай

забравих си мисълта...

ƒа, може. јз съм замраз€вала сварено пилешко за детето като беше бебе да му прав€ пюрета.
јз също съм замраз€вала сварено месо и готово сготвено даже.
÷итирай

USA

ћнени€: 1 777
»скам да направ€ пълнена тиква ,но не с плодове ,а с месо.√ледала съм такава рецепта ,но сега не мога да € намер€.ћол€ за помощ. Smile
÷итирай

ћнени€: 7 522
»скам да направ€ пълнена тиква ,но не с плодове ,а с месо.√ледала съм такава рецепта ,но сега не мога да € намер€.ћол€ за помощ. Smile

Ќа Ѕлонди рецепта.

ѕо та€ рецепта прави мо€ при€телка, много свежо се получи, сега се чуд€ обаче дали не беше с пилешко newsm78.
÷итирай

USA

ћнени€: 1 777
Ћабрекс благодар€ и двете рецепти са много хубави ,сега се чуд€ ко€ да направ€. Smile
ј какво е "порезанный соломкой" нар€зан салам ??
÷итирай

ћнени€: 7 522
Ћабрекс благодар€ и двете рецепти са много хубави ,сега се чуд€ ко€ да направ€. Smile
ј какво е "порезанный соломкой" нар€зан салам ??

Ѕуквално на сламки, на пръчици, на тъничко.јма как ти об€сних, ти ще се сетиш...... Embarassed
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
420-434 от 721 отговора