Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 60 отговора

anywhere

Не може повече така, не може! Откакто се разболя, Емата така се разлигави с нощното спане, че това вече на нищо не прилича - нито на кърмене на поискване, нито на attached parenting, нито на сън, на нищо!  #2gunfire Цяла нощ иска да спи в моето легло и да суче през половин час!  ooooh! Преди да се разболее бяхме свели нощните кърмения до две - едното в 12, а другото чак в шест сутринта. Сега е просто ад!!! Аз цяла нощ не мога да спя, тя се върти, бута ме, непрекъснато се навира да суче, мрънка...  Crazy Две нощи вече не съм мигнала, просто мозъкът ми е блокирал, спя докато вървя...  Няма да издържа повече така, не знам кой (освен Белинда може би  Mr. Green) би могъл!  Rolling Eyes Не мога да я отвикна, защото почва да реве пронизително, ако откажа да я взема при мен в леглото или да й дам да суче. Не минават нито биби, нито води...  Twisted Evil Накрая се предавам и я взимам при мен, но това нищо не решава (поне за моя сън  Sad). Ох, не че можете да ми помогнете, ама да ви се оплача... Rolling Eyes   
Цитирай

София, Младост

Не, че ще те успокои, но и ние сме така от едно извастно време, даже тази нощ така се разположи м/у мен и баща си, че беше застанала напречно(лавата към мен, краката опряни в баща й), а ние се крепим по краищата на спалнята.
Цитирай
Zashto ne opitash s adaptirano mliako prez noshta i v nego sloji 1-2 supeni lajici bebeshka kasha, za da i napalni dobre koremcheto i da spi po dalgo. pri men tova se okaza uspeshen variant. ako bebeto ti e pod 4 meseca, mai ne moje da izpolzvash kasha. Adaptiranato mliako e po 'tejko" za bebeshkite koremcheta ot karmata. Prez noshta mojete da se reduvate s maja ti da davate shisheto s mliako i taka moje i ti da uspeesh da pospish.
ot kakvo e bolno bebeto?
Цитирай
Smiatam za mnogo pogreshno pri kakvito i da e obstoiatelstva bebeto da spi v legloto na roditelite.
Otu4vai dokato e vreme.
Sorry, che sega niamam mpoveche vreme za izcherpatelen otgovor.
Diana
Цитирай

anywhere

Smiatam za mnogo pogreshno pri kakvito i da e obstoiatelstva bebeto da spi v legloto na roditelite.

И аз, Дианче, и аз...  Twisted Evil
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Зъхи, мила, оплачи се! Пък белким ти помине  Hug
Ми детенцето просто има нужда от теб и твоята закрила.
Защо се сърдиш - виждаш сама че с водичка и биба не помага
Така мъчиш повече себе си
Период е, ще мине. Ти дотука издържа че сега това недоспиване ще те уплаши

А това мнение на Уши - всяко нещо с времето.
Има момент в който децата сами остават да спят в леглата си без проблем.
Не е нужно да си причиняване на себе си и на мъниците излишни страдания просто щото бебето трябвало да си спи в леглото.
Ами ако е болно - пак ли така ще подходите?
Айде нема нужда с такива изхвърляния.
Все пак сме майки на децата и най вече когато имат нужда от нас
Цитирай

Варна

Само не ми стана ясно , кое точно е изхвърляне. Да - детето е по-добре да спи в леглото . Най-малкото , за да може да се обръща на където си поиска и естествено мама и тати също да си починат. Какво ще помогне на едно болно дете ако родителите го вземат в леглото си . По-бързо ли ще се излекува?Що ли ?! Ако има проблем вземаш го , гушкаш го и пак в леглото . Добрият сън спомага за борбата с болестта .
Има много други начини на успокояване .  Naughty
Цитирай

София, Младост 2

Много е гадно,като са болни Sad Но както се сещаш,като се оправи,нещата ще се нормализират и ще я върнеш обратно в нейното креватче,както си мечтаеш - предполагам,че и с баткото ти се е случвало да го взимаш понякога при теб,докато е болен,и знаеш,че после се оправят работите Very Happy
И на нас ни се случват такива моменти,в които и без да е болна,се буди по 100 пъти и само мрънка,да има начин как да е нон-стоп закачена на гърдата,чак зърната ми изтръпват и на следващия ден гледам на хикс,ама наистина са само моменти(и слава богу) Very Happy
А я си престави да трябва да ставаш през половин час и след половинчасово приспиване да се опитваш да я сложиш в нейното легло,само за да писне отново и да повторите процедурата отначало,и така - до сутринта Crazy Оставяй я в леглото,че и ти да успяваш да дремнеш и поне да си легнала и на топло,а не да мръзнеш в някой стол - да жертваш временно принципите е оправдано на моменти в името на простото оцеляване Wink
Хайде - и недей губи време с форумната краста,ами полягай с Емата да наваксате малко сън - баткото има сигурно кой друг да го позабавлява,нали е уикенд Very Happy
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Само не ми стана ясно , кое точно е изхвърляне. Да - детето е по-добре да спи в леглото . Най-малкото , за да може да се обръща на където си поиска и естествено мама и тати също да си починат.
Точно когато е болно ли ще почиват?  newsm78
За твое сведение имам две малко по големи деца и малко повече опит с болестите!
Не искам да споря но казаното беше наистина като поредното компетентно изхвърляне
Otu4vai dokato e vreme.

А пък и всяка майка си знае кое е най добро за нейното гардже
Цитирай

София, Младост 2

Само не ми стана ясно , кое точно е изхвърляне. Да - детето е по-добре да спи в леглото . Най-малкото , за да може да се обръща на където си поиска и естествено мама и тати също да си починат. Какво ще помогне на едно болно дете ако родителите го вземат в леглото си . По-бързо ли ще се излекува?Що ли ?! Ако има проблем вземаш го , гушкаш го и пак в леглото . Добрият сън спомага за борбата с болестта .
Има много други начини на успокояване .  Naughty
Едно болно кърмаче най-често иска постоянен достъп до гърдата и пищи,ако се отдели от нея,при това е важно да суче колкото може по-често,още повече,че обикновено докато е болно отказва всичко друго.Доказано е също (то е и близко до акъла),че по този начин чрез честото сукане приема и повече антитела,които му помагат да се бори с болестта.Така че за удобството и именно с цел всички да могат да се наспят,а не да обикалят до побъркване къщата с ревящо бебе на ръце,оставането в родителското легло за 2-3 нощи не е фатално изобщо.
Интересно ми е какъв начин на успокоение и заспиване ще предложите за дете,което иска постоянно гърдата и не признава залъгалка,при това има температура и единствения начин,по който задрямва,е да е на гърдата и да посуква?Да го оставят да се нареве в неговото си легло,щото така не може,има си принципи и болно-неболно - няма такива филми?Хайде стига - има известни специфики в отглеждането,които са обусловени от начина на хранене и най-малкото трябва да се уважават.Както се видя,Зъхи не пита какво да я прави и не иска съвет как да я отглежда и възпитава,а просто се оплаква,че не се е наспала и й е тежко в момента с ясното съзнание,че обикновено нещата при тях не стоят така.
Цитирай

Варна,морето,сините вълни.

Не, че ще те успокои, но и ние сме така от едно извастно време, даже тази нощ така се разположи м/у мен и баща си, че беше застанала напречно(лавата към мен, краката опряни в баща й), а ние се крепим по краищата на спалнята.
Така спи и Калина, откакто е болничка и иска да е в моето легло(т.е. от 2 дена). Обикновенно към 6 сутринта татито не издържа и отива да се свие на леглото в другата стая.
Цитирай

Stara Zagora

А ние сме малки но всяка вечер спи при мен Sad иначе в чудо се виждам. Спалнята осводена от таткото за един период от време Smile както и циците  Embarassed Mr. Green ама предпочитам така отколкото да ставам по 21322515481 пъти на вечер да го взимам докъто заспи зада не пищи и да може баща му че и съседите да поспят малко . После като почне да разбира се надявам да го предумам с любими играчки да си спи на неговото си легло.
Цитирай

София

А ние сме малки но всяка вечер спи при мен Sad иначе в чудо се виждам. Спалнята осводена от таткото за един период от време Smile както и циците  Embarassed Mr. Green ама предпочитам така отколкото да ставам по 21322515481 пъти на вечер да го взимам докъто заспи зада не пищи и да може баща му че и съседите да поспят малко . После като почне да разбира се надявам да го предумам с любими играчки да си спи на неговото си легло.

После ще е още по трудно. Лошите навици трудно се променят. По лесно е приучаване към тях.
Цитирай

София, Младост 2

После ще е още по трудно. Лошите навици трудно се променят. По лесно е приучаване към тях.
О,не е точно така - има и нещо,което се нарича израстване на нуждата и касае особено тези толкова болни за родителите теми като спане в родителското легло,отбиване,приучване към чистота и раздяла с биберона-залъгалка,които изглеждат,сякаш ще продължават вечно просто поради неправилни очаквания за това каква е нормалната им продължителност Wink ВСЕКИ един навик може да бъде променен,стига да се въоръжи човек с убеденост,търпение,любов и да дава на детето алтернативно поведение,а не само ултимативна забрана.Има си начини как да стане съвсем безболезнено за родителите и детето - но наистина трябва да се изчака определено ниво на разбиране.Обаче тези неща са вече офф-топик.
Просто дали нещо е $лош навик$ много често е само въпрос на разлики в гледната точка,заради които не си струва да се спори,понеже всеки си има своя такава Wink
Цитирай

София

Зъхи, и моята Ема повечето време от нощта прекарва при нас, например снощи спа от 0130  до към 0600 при нас (последно беше яла в 2100 и тогава горе-долу заспа) и така е от доста време, и при нас НЯМА друг вариант освен да и дам да суче, повечето пъти суква няколко пъти и пак заспива, в случаите когато преценя, че е дълбоко заспала я премествам в нейното легло, а ако и аз съм заспала (в повечето случай, както и снощи) си остава при нас. Мисля да си я оставя да го израсте. Така ще е най-малко травмиращо за нея, а и за нас...  Laughing  просто трябва да го приемеш, че извество време ще е така.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 60 отговора