кога лекарство за температура

  • 8 959
  • 26
  •   1
Отговори
при каква температура давате лекарство?

# 1
  • Мнения: 5 577
При 37.5 до 38.0 "Панадол"
При по-висока, която не пада и се покачва - Ефералган свещи4ка (дано не ни се налага  Praynig)

Вие колко имате?

# 2
през нощта-38,4,а сега 37,7.чудя се докога да чакам с лекарството newsm78

# 3
  • Мнения: 2 332
Не се дава температуропонижаващо под 38 градуса! Някои лекари дори съветват да не се дава под 38,5. Аз лично давам като вдигне над 38 градуса. Ако има над 39 градуса е добре или с чорапчета на крачетата и ръцете със студена вода и оцет, или пък - голички във вана, пълна с вода, по-хладка с няколко десети от градусите, с които е в момента, и играейки си във ваната (коритото) неусетно се сваля и температурата. Последното го направихме когато Йоана беше с Т 39,6 - за около 50 минути я свали на 38,2, което направо си беше нормална температура Wink.

# 4
  • Мнения: 8 585
Не се дава температуропонижаващо под 38 градуса! Някои лекари дори съветват да не се дава под 38,5.
Абсолютно погрешно схващане! Няма нито едно научно доказателство, което да поддържа твърдението,че температури от този порядък улесняват хода на заболяването или са благоприятни. Тъкмо напротив-изтощават детето, обезводняват, влошават иначе невинно протичащи вирусни заболявания.
Грижата да се поддържа температурата колкото се може по-близко до 37 (или под) помага детето да запази апетит и настроение, да се чувства комфортно и да не страда.
Към всички поддържащи становище за не даване на температуро-понижаващи при т-ри под 38.5, препоръчвам когато самите те имат 38 или по-висока температура да не вземат нищо и да опитат така цял ден да изкарат. Едва тогава ще разберат какво преживяват децата...

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
Ей, Birdie,
Май ти не си в час... Вземи и попрочети някои по-нови научни изследвания и тогава се изказвай така категорично Crossing Arms
Повишената температура е активиране на имунната система на организма сама да се справи с проблема, а когато мине границата 38 градуса се дават температуро понижаващо, за да не настъпи обезводняване  да се предпази детето от евентуални гърчове.
tzvetel и аз ти препоручвам да вземаш мерки с Панадол или Ефаралган, след 38 градуса и вани като Т на водата да е 2-3 градуса по-жисока от тази на детето и се къпете докато водата стане почти хладка. Предлагай ми редовно вода или ябълково сокче и ще се оправите.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Не се дава температуропонижаващо под 38 градуса! Някои лекари дори съветват да не се дава под 38,5.
Абсолютно погрешно схващане! Няма нито едно научно доказателство, което да поддържа твърдението,че температури от този порядък улесняват хода на заболяването или са благоприятни. Тъкмо напротив-изтощават детето, обезводняват, влошават иначе невинно протичащи вирусни заболявания.

Е тук съвсем друго казват, при това не са единствени :

http://dentalresource.org/topic41fever.htm

И малко извадки:

Myths and misconceptions about fever still abound. The fact is that fever does not necessarily need to be treated. For example: if a child is playful, comfortable, able to sleep, and drinking plenty of fluids, then medical treatment is not likely to be needed.
............
In general, how a child looks and acts during a fever is more important that the actual temperature reading.
Give your child extra fluids to drink, and have your child wear less clothing.
Give fever medicine only if the fever is over 102°F (39°C) and your child is uncomfortable.
.....
Nontoxic children who are 3 months to 3 years old with temperature less than 39°C:
should receive a physical examination to identify the cause of infection, no tests or antibiotics if the child looks well and no bacterial cause is found, be prescribed an antipyretic as needed, and be given a 48 hour follow-up if fever persists.
.....

и тук http://www.lpch.org/HealthLibrary/ParentCareTopics/FeverInfectio … Crying/Fever.html

1. Reassurance:  Your child probably has an early virus infection. Most fevers are good for children and help the body fight infection.  Use the following definitions to help put your child's level of fever into perspective:
100-102°F (37.8 - 39°C)                low grade fevers and beneficial
102-104°F (39 - 40°C)                   moderate grade fevers and beneficial
Above 104°F (40°C)                      high fevers and cause discomfort, but harmless
Above 105°F (40.6°C)                   higher risk of bacterial infections

...........

2.  Treatment for All Fevers:  Extra Fluids and Less Clothing


Give cold fluids orally in unlimited amounts (reason: good hydration replaces sweat and improves heat loss via skin).

Dress in 1 layer of light weight clothing and sleep with 1 light blanket (avoid bundling).  (Caution: overheated infants can't undress themselves.)

For fevers 100-102°F (37.8 - 39°C), this is the only treatment needed (fever medicines are unnecessary).
........
Give acetaminophen (e.g. Tylenol) or ibuprofen (e.g. Advil) for fevers above 102°F (39°C), if your child is uncomfortable

.........

Последна редакция: сб, 01 окт 2005, 17:20 от mam4e

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
при каква температура давате лекарство?

Над 38-38,5 зависи от ситуацията!

# 8
  • Мнения: 8 585
при каква температура давате лекарство?

Над 38-38,5 зависи от ситуацията!
Нищо подобно!
Всички изписани по-горе неща са известни "разсъждения" на английски школи (предимно американски). Европейската педиатрия е резервирана и не подкрепя широко тези мнения. В САЩ през последните 3-4 години упорито се обсъжда доколко имат база схващанията за "полезността на температурата" и като че ли ще има дълбоко преосмисляне (вж Лонг "Принципи и практика на Детските Инфекциозни заболявания".)
Всеки, които е работил педиатрия знае в какво състояние е дете на 3-4 години например с 38.8 в продължение 6-7 часа. За по-малки деца да не говорим. Много ми е чудно как на практика ще дадат течности на тези деца, и как те ще ги приемат без да повръщат. Те поддържаха също твърдението, че при гастроентерити с повръщане децата можели да се рехидратират пер ос, но в последните 3-4 години май се поотказаха и от това.
Няма "beneficial type" температура, защото никой и никъде досега не е доказал къде и в какво точно се изразява полезността и-например деца на които не е даван антипиретик не се възстановяват по-бързо от други със същото заболяване, но с даден антипиретик.
Да се характеризират температури около и над 40 като "high fevers and cause discomfort, but harmless" е направо смешно-половината от децата с температурни гърчове ги правят при температури около 39 и нагоре. Изразът "Your child probably has an early virus infection" и по-долу да се изрежда цялата гама температури от 37 до 40  ми напомня за лекомислието на Мария Антоанета и препоръката към подданиците и да ядат пасти щом като нямат хляб.30 процента и повече от децата с температура около 39 и възраст до 3-4 години дават положителни хемокултури на Стрептококус пневмоние-за какъв вирус става изобщо въпрос?? Изобщо по вида на температурата да се съди за етиологията на заболяването е смешно.
Ние не лекуваме температурата-стремим се да ограничим редицата свързани с нея неблагоприятни развития. Който е работил педиатрия знае за какво говоря. Майките на деца с чести температури-също.

# 9
  • Мнения: 1 399
Аз до голяма степен съм съгласна с Birdie.
Чувала съм, че под 38 - 38,5 не се дава антипиретик.
Ако видя, че детето е жизнено - да, не бързам. Мине ли 38 обаче давам, независимо как се чувства. Особено ако е вечер. Ако не дам, задължително през нощта вдига по-висока температура.
Но ако видя, че се мъчи, тресе я, боли я глава и т.н.  и при по-ниска температура - давам. Няма смисъл да я мъча допълнително.
От собствен опит знам, как понякога 37.5 не ги усещам и друг път, при същата температура, не мога да си намеря място от болки в тялото и треска.

# 10
  • Мнения: 1 080
Аз редувам панадол и нурофен през 3 часа при температура, но ако продължи да я поддържа или повишава, ефералган-свещички.

# 11
  • Мнения: 1 080
Аз редувам панадол и нурофен през 3 часа при температура, но ако продължи да я поддържа или повишава, ефералган-свещички.

# 12
  • Мнения: 8 585
Аз до голяма степен съм съгласна с Birdie.
Чувала съм, че под 38 - 38,5 не се дава антипиретик.
Ако видя, че детето е жизнено - да, не бързам. Мине ли 38 обаче давам, независимо как се чувства. Особено ако е вечер. Ако не дам, задължително през нощта вдига по-висока температура.
Но ако видя, че се мъчи, тресе я, боли я глава и т.н.  и при по-ниска температура - давам. Няма смисъл да я мъча допълнително.
От собствен опит знам, как понякога 37.5 не ги усещам и друг път, при същата температура, не мога да си намеря място от болки в тялото и треска.
Не може да се каже по-точно. Същото имах пред вид и аз.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
при каква температура давате лекарство?

Над 38-38,5 зависи от ситуацията!
Нищо подобно!
Всички изписани по-горе неща са известни "разсъждения" на английски школи (предимно американски). Европейската педиатрия е резервирана и не подкрепя широко тези мнения.................. За по-малки деца да не говорим. Много ми е чудно как на практика ще дадат течности на тези деца, и как те ще ги приемат без да повръщат.

На мен пък ми е много интересно колко си избирателен в подкрепата си на една или друга педиатрична школа. Ама те в Станфорд лекарите си разсъждават просто, деца с Т не са виждали - хайде няма нужда, неколкократно сме си напомняли колко е дразнещ менторския ти тон.
 А и да ти кажа - моето дете не повръща и винаги, когато има Т нямам никакъв проблем да му дам течности ( впрочем задължително ли е, когато детето има Т да повръща, че да е чак такава мисия невъзможна даването на течности?). И никой не твърди, че когато детето е очевидно зле ще го държи нарочно с Т - навсякъде се подчертава, че даването на лекарства е ненужно, до тогава, докато детето е жизнено и в обичайното си състояние.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако Т е до 38 и детето е жизнено- не давам нищо, в противен случай давам сиропче с парацетамол (независимо какво щом е детско).           

Общи условия

Активация на акаунт