Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 окт. 2005, 12:17 ч.

Ядем 4 пъти, а сме на месец и половина

• 473
  • 9
  •   1
Отговори
  • Burgas
Здравейте на всички мами!

Започнах сериозна да се притеснявам, защото бебките бяха, на 5 хранения , а от 2 дни сме вече на 4  . Според книгите, на този режим се минава едва на 12 месеца.
 На адаптирано мляко сме- Фризолак, а на консултацията си бяха наддали съвсем нормално по около 800гр всяка
Моля, споделете вашия опит, колко пъти на ден се храните, има ли някоя друга мама с такъв проблем.
В понеделник ще ги заведем да ги претеглим, но до тогава..........
По принцип, те сами се будят за хранене, а през другото време са спокойни , не реват, но все пак 4 пъти не е ли прекалено?! Вярно, че сме госпожици и трябва да сме финни...   

Благодаря ви предварително!!!!

# 1
  • София, център
Дани мина на 4 пъти хранене през 4 часа като навърши 4 месеца. А почти всички ми казваха че трябва да яде 5 пъти... Детето само си показва. След като качва нормално няма какво да се притесняваш. Опитай да предложиш мляко през по-малък интервал от време и ако ти откаже си го остави да яде когато поиска. Аз винаги съм се вглеждала в нуждите на Дани и никога не съм го насилвала да яде повече от колкото иска. Като беше на 5 месеца педиатърката каза да му вкарам 5-то хранене защото беше качил 350гр. Дани отказа да яде 5 пъти. Последния месец, когато децата качват по 400-500гр Дани качи 600гр.  Моето мнение е да се вслушваш в детето си.

# 2
и на мен ми се виждат малко тия хранения... обаче пък ако наддават нормално би трябвало да няма проблем
а кога се хранят - 4 пъти денем и после през нощта спят или ?

# 3
  • Sofia
И според мен не е проблем колко пъти се хранят ако наддават нормално. Дъщеря ми така се хранеше от самото раждане. Спеше страшно много и се будеше само за храненето, но изяждаше двойни дози Wink. Когато споделих с лекарката тя се развика и ми нареди да съм я будела на често и да я храня с по-малко мляко, но нищо не се получи. Детето не можеше да се събуди и заспиваше отново на първата глътка. Ние също бяхме на Фризолак.
 Според мен е излишно да ги тормозиш те сами си показват. Можеш да се притесняваш само ако не наддават.

# 4
  • София
Аз също мисля, че щом си наддават дечицата нормално, значи се хранят достатъчно. Явно просто по-бавно храносмилат, особено, ако отскоро сте на Фризолак (той е по-трудно смилаем от кърмата) и още не са се нагодили.
Моят син също имаше един период от около месец, когато ядеше по 4 пъти и аз си мислех, че е рано, но после отново минахме на 5 пъти през 3 часа.
Не знам как е по принцип при близнаците, ама щом и двете така ядат, значи няма нищо тревожно.

# 5
  • Burgas
Благодаря много за успокоителните думи  bouquet!

Тони - в общи линии основно се храним през деня, първото хранене е около 6.30-7ч. и от там нататък през 3,5-4ч, пробвам ги и по-рано ама няма смисъл, започва едно въртене,неискат и това е, или направо си заспиват.

Кам4о-ние също като отидохме на първата консултация и като казах на лекарката, че сме на 5 хранения направо се втрещи, но нищо не каза предвид наддаденото тегло. Но не ми се мисли , че след 2 седмици пак съм на консултация и като й кажа, че сме на 4 хранения сигурно ще ме обвини в това, че съм недобросъвестна майка Sad Sad Sad.

# 6
Didus, ама как ще те обвини, че си недобросъвестна майка, недей такива неща да си мислиш Simple Smile здрави и нормално наддаващи бебета и недобросъвестна майка на мен не ми се връзват Simple Smile радвай се на бебетата и на това, че си поспиват Simple Smile използвай го и си почивай и ти
ако се окаже на консултацията, че имат проблем с теглото тогава ще помислите за нов режим и ще оправите нещата Simple Smile на мен  в момента всичко ми изглежда наред
просто явно децата са си по-различни
а и то няма гаранция, че този режим ще се запази, те са на периоди общо взето и като нищо след седмица ще започнат да ядат в други часове и други количества Simple Smile

# 7
  • Burgas
T o n i -то със сигурност, си права, ама нали знаеш как е , като ти е за първи път, само за глупости се притесняваш. Mr. Green Mr. Green

# 8
  • на върха
Голямата ми дъщеря на 1 месец беше на 4 хранения #Crazy Спеше от 8 до 8 и както се сещаш няма начин да поместиш повече от 4 хранения в останалите 12 часа, при положение, че се храни през 3. Та така - порасна си диването, качваше си съвсем в норма всеки месец и това си е Grinning Е, слабичка е и до ден днешен, но това е защото е доста злояда Tired

# 9
T o n i -то със сигурност, си права, ама нали знаеш как е , като ти е за първи път, само за глупости се притесняваш. Mr. Green Mr. Green
мда Simple Smile така е Simple Smile но ето виж, има и други такива бебета, така че докато си наддават сладурките нормално според мен няма от какво да се притесняваш Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт