«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-5 от 5 отговора

—офи€, ћладост 1

ћнени€: 1 882
ћайчета, иам въпрос:  ак се консервира коприва и спанак - стерилизирани бурканчета или във фризер? - ћайка ми държи да ми приготви полуфабрикат от тези две зеленини, защото на мен са ми любими, но не знаем как да го направим. ћол€, помагайте със съвети Praynig

ќсновно не знаем колко време се стерилизират бурканчетата, колко време е трайността после и трайността във фризер. ћоже ли само да свари  и пасира копривата и сложи в пликчета в камерата, а аз после да добав€м сиренце и вода с мл€ко /адапте/?
÷итирай

ќстровит€нка ћанка

ћнени€: 414
Ќай-добре да ги замразите във фризера. “ака ще им се запаз€т витамините.  опривата аз не € режа, направо както си е € слагам във фризера, после вад€ и готв€. —панакът го изчиствам от корените и пак го слагам без да го режа в плик, защото като замръзне е достатъчно просто да се начупи с ръка за да се направи на ситно Smile

јко ще ги вариш, можеш да насипеш пюрето в кубчета за лед, да замразиш и после да сложиш в пликове във фризера. “ака ще можеш да вадиш толкова кубчета, колкото си пожелаеш и да ги омешваш с каквото си поискаш. јз така правех и с други неща, примерно пюре от сливи, праскови и т.н., после правех желаната комбинаци€.
÷итирай

√усто майна филибето,слънце грее от небето

ћнени€: 1 645
јз току що бланширах спанак,и го чакам да изтине.ѕосле ще го направ€ на порции,и ще го сложа в фризера.
Ѕланширах го така както ми каза един познат - изчиствам спанака,и после го слагам във леко подсолена вр€ща вода за 1 - 2 минути и е готов.
«а копривата не мога да ти кажа.
÷итирай

в село на заво€ преди Ўенген

ћнени€: 4 244
 опривата е най добре да се изсуши!
Ќо иначе според мен ако е за консервиране - определно замраз€ването
» за спанака и копривата - не повече от 2 мин в вр€ща вода, след това - директно се "стр€скат" с студена вода, за да останат зелени
÷итирай

—офи€, ћладост 1

ћнени€: 1 882
Ѕлагодар€ ви много за бързите отговори, във фризер ще е  Laughing
÷итирай

ћнени€: 3 646
коприва не обичам, но спанак - във фризера
обаче разстелен в пликче като филийка, за да може после да си отчуп€ по-лесно колкото си искам
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-5 от 5 отговора