Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора
Здравейте!
Налага ми се да заведа сина ми на ортопед в Стара Загора.Не съм ползвала досега услуги на такива специалисти.Можете ли да ми препоръчате  добър ортопед.Може да се наложи и скенер, така, че ако може да работи със здравната каса.става въпрос за травма на крака .
Много Благодаря предварително!
Цитирай

Не разбирам колко е голям синът Ви...най-добрият детски ортопед е Дърмонов-0887420294. Шеф е на детска ортопедия във ВМИ.
Другият-Васев (аз лично имам резерви..)-0888218166
Дано са им актуални телефоните..

За възрастни -Братоев и Бинев (Трета поликлиника)-сега "Св. Ив. Рилски"
http://www.bolnicata.com/treta/structure.html
Цитирай

Благодаря!Синът ми е на 15 години.Мисля, че ще потърся Братоев или Бинев, както ме посъветвахте.Джипито ми препоръча Д-р Пиперов, но последния път ме изпрати при доста кофти специалист, така, че може и да е добър човека, но много не смея да и вярвам.
Цитирай

Препоръчвам ти лекарите от Детска ортопедия към МБАЛ "Проф. Д-р Стоян Киркович”. Аз лично съм много доволна от д-р Радичев. Завеждащият отделението доц. Васев е отличен ортопед, само че излиза скъпичък...
За лекарите от "Св. Ив. Рилски" нямам отзиви от познати, затова нищо не мога да кажа.
Цитирай

Аз съм много доволна от д-р Дърмонов, водих там дъщеря си преди 5 години .
Беше много внимателен и любезен, препоръчахами го ортопеди от Сливен  Peace
Цитирай

аз съм много доболна от Пиперов, но съм водила щерката при него преди 8 г.
За д-р Дърмонов имам резерви - общо извесно е че ако заведеш бебе под 3 мес. възраст и е момиче задължително му изписва ортопедични гащички.
Цитирай

За д-р Дърмонов имам резерви - общо извесно е че ако заведеш бебе под 3 мес. възраст и е момиче задължително му изписва ортопедични гащички.

Това категорично не е така Stop

А относно ортопедичните гащи, истината е че се препоръчват като профилактика във всички родилни домове и разбира се за носене след това! Peace

http://www.pregnancy.---спам-спам-спам---/content/%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%BE-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8

Повиването в пелени води до болни стави
Posted Вт., 07/16/2009 - 19:27

Във Втора градска болница обуваме всички новородени в разкрачващи гащи още през първата седмица. Правим това дори когато бебетата нямат никакви проблеми с крачетата. Методът е част от програмата за профилактика на локсацията на тазобедрените стави, която осъществяваме съвместно с Националния институт по ортопедия. Бебетата носят тези гащи до шестия месец. Приспособлението държи краката им в разкрач 30-40 градуса. Повиването в пелени е докарвало впоследствие на мнозина разтягане на ставните връзки и локсации. Вече трета години в акушеро-гинекологичната клиника на Втора градска болница на бебетата не се дава изкуствена храна. Колкото и да е добра, тя не може да замести естественото майчино мляко. При нас всяка майка кърми детето си сама. Ако родилката няма достатъчно мляко, санитарките донасят замразено от банката за майчина кърма. Починът е на УНИЦЕФ. Заради него Втора градска влезе в програмата на международната организация "Болници приятели на бебетата". Световната практика показва, че майчината кърма освен силен имунитет и защита от диабет помага и за по-доброто умствено развитие на децата. Смята се, че кърмените бебета са по-интелигентни.

Д-р Румяна Маринова
Цитирай

MTV няма да коментирам тъй като цитата е извън темата. Става въпрос за лекарите ортопеди. Когато д-р Дърмонов изписва гащичките не казва че е за профилактика а ти взема пари за ехографски преглед с който устоновява колко са зле ставите на бебето ти и трябва да носи гащички. Което според мен не е коректно лекарско отношение. Ако е профилактика добре ама не да те плашат с какво ли не само за да си купиш гащичките.
Цитирай

Да, извън темата е-просто го дадох за инфо.

Относно компетентността на Дърмонов-и аз като теб реагирах когато изписа такива на сина ни. Еми със снимката от неговия преглед (ехографа не се поема от ЗК-затова го заплащаме) отидох и при Васев и друг (вече не помня името Blush), които потвърдиха че се налага носенето им. Peace
Цитирай

Знам че не се поема ехографа, ама на нас не ни дадоха снимка от прегледа. Аз на своя глава не слагах гащичките постоянно защото бебето се изприщваше с тях тъй като времето беше много горещо и като отидохме на контролен преглед доктора беше супер доволен - ставите на бебо били като по учебник и ме похвали че съвестно сме ги носели  Embarassed. В последствие като се запознах с други мами се оказа че не само аз съм несъвестна мама която не е слагала гащичките редовно. Ама какво ми е било с мислите че така си увреждам детето само аз си знам. Неможеше ли доктора да ми обясни че е профилактично а не да ми говори че детето ми е увредено. 
Цитирай

Благодаря на вси4ки, които писаха по темата.В крайна сметка заведох детето при Д-р Пиперов в трета Поликлиника.Готин е . Хареса ми.Смятам, че си разбира от работата.Единствения проблем е, че има много хора , но ми се стори доста експедитивен.
Проблемът е, че синът ми си удари коста  под коляното преди година и като го натовари, при баскетбол, например , доста го  боли.А мина вече година.На рентгена няма нещо особено.Коста не е много равна на мястото на удареното, но няма нищо видимо, поне на рентгена.Сега ще го мажем с Волтарен , гел.Лекаря спомена, че  може да е останал някой хематом зад периоста, ако правилно съм разбрала.Само не ми е ясно, какво ако има там хематом.
Ще съм много благодарна, ако някой  има предложения за лечение на болки след травма.
а може би трябва нова тема , за да попитам?!
Както и да е, Благодаря на Всички, Лек и спорен Ден!
Цитирай

1-10 от 10 отговора