Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора
Здравейте,
чета от доста време вашия форум, но чак сега се регистрирам.. По този повод четох доста мнения за това, че много от вас са раждали с помощта на въпросното лекарство цитотек и сега много се учудвам, когато отивам на гинеколог, за да направя аборт и той ми предписва цитотек вагинално една таблетка 4 часа преди самия аборт, съответно след цитотека - кюретаж.. Искам да попитам има ли някой, който е правил аборт по този начин и това дали въобще е стандартна процедура при аборт или само моя лекар мисли така?? Между другото съм в 7 седмица.. Интересува ме също дали много ще боли от въпросния цитотек и контракциите, които ще предизвика в този стадий на бременността (предполагам има значение дали се случва в по-напреднала бременност или не). Много ще съм благодарна, ако споделите дори мнение, без да сте го преживявали..
Цитирай

Ако нещо те притеснява, защо не попиташ лекаря да поговориш с него да ти обясни. За първи път чувам за такова нещо, но то е защото нямам опит в това.

Малко странно ми звучи това
Цитат
и сега много се учудвам, когато отивам на гинеколог, за да направя аборт и той ми предписва цитотек вагинално една таблетка 4 часа преди самия аборт, съответно след цитотека - кюретаж..
Това нали не ти се случва честичко?
Цитирай

Не, за първи път ми се случва - учудва ме това, че е възможно едно и също лекарство да се ползва, както за аборт, така и за раждане.. - ясно, че и при двете предизвикваш контракции, но ми се струва опасно най-вече при раждане..
А относно горното - аз се консултирах с лекаря, който ще ми извършва процедурата - просто искам да чуя (прочета) и друго мнение..
Цитирай

Не съм чувала за такава практика.
Цитирай

az sam pravila abort,no ne sa mi izpisvali takiva xap4eta.Prosto trqbva6e da ne sam qla i pila i mi napravixa kiuretaja s palna upoika.Tvoqt kiuretaj kakav 6te bade?za6toto ako e sas vakum tam moje ne6tata da sa po-razli4ni ne znam.
Цитирай

Имам три аборта- един по желание и два заради мисед. При втория докторка от МД ми даде цитотек около 8 часа преди кюртажа. Сложих си го вкъщи, прокървих доста след около 2 часа и сутринта като отидох в болницата доста кървях. След кюртажа док ми каза, че плодния сак е паднал сам във влагалището.- ЗА болка е трудно да се говори - по скоро подобно на менструална. НО щом успях да спя през нощта само с две пробуждания за сменяне на превръзката- значи не е проблем. НА моя приятелка при  първия кюртаж заради кухо яйце в Токуда също й сложиха 1-2 часа преди него. НО не знам всъщност дали е било цитотек или друго.
Цитирай

iraikova аз по принцип съм страшно бъзлива (на 17-18 ми вадиха сливиците с пълна упойка..), но реших аборта да го направя с местна, особено като се има предвид, че така и така правя нещо достатъчно стресиращо за организма, поне да спестя вредата и опасностите от пърната упойка.. а иначе няма да е с вакум

desive78 благодаря за инфото! поне да знам, че не само моят лекар така е преценил, явно има такава практика и другаде.. А да те питем ти с каква упойка ги направи?

« Последна редакция: Ср., 13 Ян. 2010, 13:05 от kelly26 »
Цитирай

vsa6tnost tova lekarstvo za da izxvarli6 ploda li e ili za ne6to drugo?Za6toto ako e za da izxvarli6 ploda ne e mn jelatelno taka da stava.Po-xubavo e abort da napravi6.Kazvam go za6toto osven aborna po jelanie koito napravix imam i 2 spontanni i  znam ot li4en opit 4e posle pri jelana bremennost ne6tata moje da se uslojnqt.Az sled spontannite kogato zabremenqx se naloji da leja za da zapazq ploda.Taka se slu4i i pri dvete mi deca.Dano efekta na tova lekarstvo da e drug.
P.P. celta na napisanoto ot men ne e da te pla6a,samo spodelqm li4en opit.
Цитирай

kelly26 , за лекарството не мога да се изкажа, но обмисли добре това с упойките-не искам да те плаша, но с местната си направо без упойка, а другата не е пълна като при операция, а т.нар краткотрайна венозна и това за "вредата и опасностите" по мое мнение е абсолютен мит
Цитирай

Мила Кели,

лекарството "Цитотек" няма разрешение за ползване от Изпълнителната агенция по лекарствата. Което на прост език значи, че не е разрешено за ползване в България и абортът ти, направен по този начин е криминален! А затова попадаш под ударите на закона, както ти, така и лекарят извършил го.
Ориентирай се към друга болница и друг лекар.
Цитирай

това да не са хапчета за предизвикване на аборт? newsm78

защото тук една гинеколожка ми каза, че с тези хапчета било по- безвредно за в бъдеще пред истинския аборт, но било страшно много болезнено и дори нямаш право да пиеш аспирин- никакви болкоуспокояващи. слава Богу, не ми се наложи да правя аборт, защото не бях бременна  35 35 35
Цитирай

Мила Кели,

лекарството "Цитотек" няма разрешение за ползване от Изпълнителната агенция по лекарствата. Което на прост език значи, че не е разрешено за ползване в България и абортът ти, направен по този начин е криминален! А затова попадаш под ударите на закона, както ти, така и лекарят извършил го.

а защо тогава го продават в аптеките newsm78 когато раждах ми казаха предния ден да си го купя и на др ден да отида да раждам и си го купих от аптеката до болницата
Цитирай

Мила Кели,

а защо тогава го продават в аптеките newsm78 когато раждах ми казаха предния ден да си го купя и на др ден да отида да раждам и си го купих от аптеката до болницата
това наистина е доста странно, защото и аз къде ли не четох (най-вече във връзка със скорошния случай със доктор от Пазарджик, извършвал незаконни аборти и при обиск били иззети еди колко си опаковки от незаконното лекарство - навсякъде в нета го има), че лакарството е внос от Турция и не е легализирано за продажба на българския пазар..
Цитирай

Мдаа, помня, че и моята док миказа, че го имала от ТУрция, но свършвало и пак трябвало да поръчва.
vsa6tnost tova lekarstvo za da izxvarli6 ploda li e ili za ne6to drugo?Za6toto ako e za da izxvarli6 ploda ne e mn jelatelno taka da stava.Po-xubavo e abort da napravi6.Kazvam go za6toto osven aborna po jelanie koito napravix imam i 2 spontanni i  znam ot li4en opit 4e posle pri jelana bremennost ne6tata moje da se uslojnqt.Az sled spontannite kogato zabremenqx se naloji da leja za da zapazq ploda.Taka se slu4i i pri dvete mi deca.Dano efekta na tova lekarstvo da e drug.
P.P. celta na napisanoto ot men ne e da te pla6a,samo spodelqm li4en opit.
До колкото разбирам все пак не става въпрос само на хапчето да се разчита,а след него да се направи и кюртаж.
Цитирай

ами значи това е лекарството, с което лекарката ми беше казала да правя аборт. каза че било забранено в Гърция, но било разрешено в Англия например... каза, че било по- безопасно от кюртажа, но било супер болезнено.
         Но защо ли е забранено- има нещо... Може би ни имат за опитни зайчета. Касапите му с касапи... Twisted Evil
         Колко струва това лекарство в бг аптеки, защото тук ми беше споменала докторката за 200 евро...  #Crazy
Цитирай

1-14 от 29 отговора