Фоторазходка

  • 1 110
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 856
За тези от вас, които пият сутрешното си кафе пред компютъра (като мен) и за онези, които не могат да излезнат навън поради лошо време (наптимер), предлагам една виртуална разходка из далечната, топла и екзотична Малайзия.
Нашата ваканция там беше преди няколко месеца, както казват някои - трети меден месец. Разходката ни започна от столицата на Малайзия - Куала Лумпур. От там са първите снимки, които ще видите. Най-известната туристическа атракция са двете кули, които са били най-високите в целия свят, до построяването на кулата в Тай Пей преди няколко месеца. Кулите са невероятно красиви, предствляват тръговски и бизнес център. Свързани да с мост на 48 етаж, където се допускат туристи (има няколко снимки с гледката от високо).
Другото по интересно в столицата на парковете с много палми и най-различни екзотични растения, а също и двореца на султана, който ние за съжаление не можахме да посетим.
Ние прекарахме основната част от времето си на два острова. Единия от тях е Peneng, с центарлен град Georgetown. Той е бил център на английска колония и са запазени доста сгради с колкониална архитектура. В града могат да се видят най-различни храмове, тъй като Малайзия е мултирелигиозна страна, в която живеят малайци, китайци и по-малко индийци. Съответно всяка от тези религии си има свои храмове, така че от едната страна на улицата може да се види джамия, а от другата страна - будистки храм.
По екзотичен и див беше остров Langkawi, от където са повечето снимки. Той е изцяло туристически, с много хотели и курорти, които обаче са разпръснати по целия отров и са доста уединени. Нашият курорт беше разположен на брега на морето в тропическа джунгла. По тази причина верандата ни често беше посещавана от малки маймунки. Курорта е изграден от типичните за Малайзия наколни къщички (има няколко снимки).
Морете беше безкрайна топло и кристално чисто. Ходихме и до коралов остров, кадето водата буквално бъкаше от разноцветни коралови рибки.
Местните като цяло са доста бедни. Основната им храна е ориз, като навсякъде в Азия, и допълнително някакви сосове и парченца месо. В повечето случаи храната е люта. Плодовете им да много сочни и сладки, повечето от тях абсолютно непознати за нас.
Ето и самите снимки и приятна "разходка":
http://asia.pg.photos.yahoo.com/ph/neko_mur/album?.dir=/a926& … =phguetDB_ezLmnYx

# 1
  • Мнения: 7 430
Много красота има в тази Малайзия Wink наистина прекрасно място и интересна архитектура Peace Благородно ви завидях Hug
...ама вас защо не ви видях newsm78

....за инфо...аз разглеждам снимките, докато си пия вечерната биричка и след малко лягам да спинкам
Wink

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Интересни растения си имат там Flutter
Много хубави снимки!
А маймунките само ви навестяваха или вършеха и щуротии?

# 3
  • Мнения: 856
Поправям се: и разходка за лека нощ, за тези, които са от другата страна на океана Wink
Маймунките нас не са ни притеснявали, но навсякъде имаше предупреждения да не се оставя храна по верандите и отворени прозорци когато сме излезли. При нас веднъж дойде една маймунка, която много добре знаеше, че прозореца е място, от където може да се влезе и се опитваше да си отвори сама. Много беше забавна и ни остави да се снимаме с нея, изобщо не се страхуваше. Обаче щом по алеята минаха двама мъже от охраната, маймунаката веднага избяга от верендата, преди още те да са я забелязали.

# 4
  • Мнения: 1 793
прекрасни снимки. разгледах ги с голямо удоволствие. като че ли за миг се пренесох там. приказно е. Simple Smile

# 5
Strahotno e ! Mnogo krasota se e sabrala v tazi Malaizia,a na vas napravo zavidiah...
 Wink

# 6
  • Мнения: 1 399
Супер снимки и увлекателно разказче.
Беше ми приятно да прочета и разгледам.
Благодаря  bouquet

# 7
  • Мнения: 463
Благодаря ти!Много красиви снимки,направо като картички.С тези екзотични цветя и плодове направо се размечтах.Много ми хареса нощната снимка.

а и определено фотографът си го бива!

# 8
  • Мнения: 1 465
Ei neveroiatna priroda i krasota Hug i razkaz4eto - interesno Thinking
Oba4e ima 2 snimki, koito nai-mnogo mi haresaha - Tazi sas slona ot kamak i poslednata - s ribkite v kristalno-4istata voda Hug

# 9
  • Мнения: 3 098

 yes Благодаря ти много за 4удесната екскурзия,която си ни устроила Grinning
Неземна красота е там,какви невероятни растения.Много ми хареса онази снимка с маймун4ето.Като си представя само:пиеШ си кафето сутрин на терасата и някакво маймун4е идва да ти прави компания.Айде,4е се разме4тах

# 10
  • Мнения: 1 909
Много красиви снимки - и в Малайзия, и в Япония!
Много ми беше интересно да ги разгледам,
благодаря, че ги сподели с нас!  Hug newsm10

# 11
  • Мнения: 2 381
И аз ти благодаря, че сподели с нас това пътешествие.
Снимките са страхотни  Hug

# 12
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Много хубаво снимки.  Колко време бяхте там?

# 13
  • Мнения: 1 854
Прелестни снимки !!! Сякаш бяха от уеб шотс сваляни- перфектни!
Предполагам сте си направили и специални ваксинации преди заминаването? Идеята да посетя Азия винаги ме е привличала, но и се страхувам от болестите с които това пьтуване би могло да ме сбльска. Имам приятел англичанин който много често пьтува по тази част на света и все се оплаква от стомашни разстройства поради лошо качество на храната.....или маларийни комари и разни други инсекти....и главоболие от климата.

# 14
  • Мнения: 1 178
Прекрасни снимки, невероятно е как от бетонния град с високите кули се пренасяш в усамотен остров с много зеленина и екзотични цветя. Храмовете са впечатляващи, а морето приказно. Благодаря за "разходката"!

Общи условия

Активация на акаунт