Задна хрема

  • 12 521
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
От близо седмица синът ми е така. Слагам му капки пие сиропи, намаля и отново започна. Кашля най-вече сутрин и вечер когато си легне. През деня гласът му е сменен, прегракнал, но навън няма секрети всичко отива назад. Помогнете с предложения за някоя бабешка рецепта. Става въпрос за 4г. дете.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз бих завела детето на хомеопат.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 181
и Стела е с такава хрема от сряда.капя капките на д-р оливаров(приготвя се в аптека) 3*2капки,давам сироп хустажил 3*2.5мл,и сиропа за подсилване не имунитета вместо 1*5мл давам 2 пъти по 5,но ние сме на годинка

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Моят е болен от една седмица и аз се интересувам от същото!Няма видимо сополи, обаче нещо му е заседнало в носоглътката и не може да диша, капки не помагат, освен това почна и да кашля  Sad

# 4
  • Мнения: 1 214
При нас се оказа стафилокок тази задна хрема.Антибиограмата показа,че може да подейства само един единствен антибиотик.На второто намазване приключихме с хремата,но лечението продължи 10 дни.След това отново ни взеха секрет и всичко вече беше о.к.

# 5
  • Мнения: 421
Да не би да имате трета сливица?Когато тя набъбне се получават такива неща като задни хреми..Аз обикновено ползвам в такина случай Коларгол онези кафяви капки. Те единствено свиват малко третата сливица и помагат...

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Да не би да имате трета сливица?Когато тя набъбне се получават такива неща като задни хреми..Аз обикновено ползвам в такина случай Коларгол онези кафяви капки. Те единствено свиват малко третата сливица и помагат...
  thumbsup

# 7
  • Мнения: 285
Моят е болен от една седмица и аз се интересувам от същото!Няма видимо сополи, обаче нещо му е заседнало в носоглътката и не може да диша, капки не помагат, освен това почна и да кашля  Sad
Ох,ние също сме така!Какво давате за кашлицата?Нашата е много лека,от време на време,но все пак...!б Shocked Shocked Praynig

# 8
  • Мнения: 1 089
В какво с изразява тази задна хрема? Преди близо месец Виктория   две седмици беше със сополи. Слагахме капки за нос, от които нямаше никакъв ефект. не кашляше, нито червено гърло, Т. Проби и зъбче и сополките веднага изчезнаха. напоследък я усещам как говори малко по носово, като че ли носът и е запушен, а не е.

# 9
  • Мнения: 111
само веднъж един доктор ни каза, че има трета сливица. После ходихме при друг той не каза такова нещо. От друга стра признаците които са за хъркане, спане с отворена уста ги няма при него.

# 10
  • Мнения: 1 383
При нас се оказа стафилокок тази задна хрема.Антибиограмата показа,че може да подейства само един единствен антибиотик.На второто намазване приключихме с хремата,но лечението продължи 10 дни.След това отново ни взеха секрет и всичко вече беше о.к.

С какво се мазахте? Не че смятам да го прилагам направо, но и ние сме със стафилокок и само сиропи са ни изписвали. Питала съм за локално лечение, ама не.

# 11
  • Мнения: 102
Ние също страдахме много от хрема а миналата година и около 10 пъти стигахме до АБ като хремата слезе надолу.След микробиологията се оказа пневмокок и го махнахме (без други оплаквания )през лятото с Аугментин и се задържа до сега когато почнахме ДГ.Хоп сополи но аз сама си назначих биопарокс (т.к.съм го ползвала и пише че действа на коки)и се пооправихме но май много често го ползвам и ще видим какво ще правим.

До Принцеса Дундеса   
А с какво мога да го мажа .Какъв е този крем .Да го пробваме.

# 12
  • Мнения: 1 214
Мазахме нослето с Бактобран(маз за нос) струва 22лв  Close  ,но е антибиотик и задължително трябва да бъде предписан от лекар ако е необходимо , естествено след изследване на носен секрет ,а не да се пробва.Себе си съм се самолекувала,признавам,но за детето не смея   Thinking

# 13
  • sofia
  • Мнения: 769
При нас се оказа стафилокок тази задна хрема.Антибиограмата показа,че може да подейства само един единствен антибиотик.На второто намазване приключихме с хремата,но лечението продължи 10 дни.След това отново ни взеха секрет и всичко вече беше о.к.

С какво се мазахте? Не че смятам да го прилагам направо, но и ние сме със стафилокок и само сиропи са ни изписвали. Питала съм за локално лечение, ама не.

И за стфилококите идете на хомеопат, а не си тровете децата с антибиотици и кортикостероиди.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И Мони е с някаква странна кашлица от близо месец. Всяка седмица я водим на лекар - както при педиатър-хомеопат, така и при ГеПито. И двамата казват, че гърлото и гърдичките й са чисти. Няма Т (да чукна на дърво!), нито сополи, а всяка нощ между 4 и 5 часа сутринта започва да кашля като стар пушач. Миналия четвъртък й дадохме еднократна доза Фосфор (хомеопатично) и оттогава - "Проспан" 3 пъти дневно. Не виждам някаква промяна обаче.
Сега, като ви чета, се чудя дали и при нея не се касае за задна хрема или пък 3-та сливица?! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт