Търся съвети!

  • 1 026
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
Здравейте момичета!
Редовно чета форумите,но рядко пиша.Сега Ви моля за съвет.Наше приятелско семейство се опитват да имат бебенце от близо 2 години,но и досега нищо.Момичето е изключително слабо около 40 кг към173 висока.Мислите ли че причината е в поднорменото тегло?Насочете ме как да им помогнем,как деликатно да им намекнем да се обърнат към лекари за помощ?Те все казват ами когато стане,но за мен не е нормално при редовен полов живот да не се получава толкова дълго така желаното бебенце.........Момичето не яде по цял ден почти нищо........и абе дори и е нямала зачеване...незнам много съм объркана,много държа на тези хора и сега незнам как да им помогна.Не се обръщат към лекар,само пият постоянно жен шени и пчелни млечица и незнам още какви треволяци.......нямам нищо против хомеопатията и билколечението, но това тяхното не е такова,а безразборно пиене на отвари,кой каквато им каже..........

Последна редакция: нд, 02 окт 2005, 15:20 от nelipyxo

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Ми то не е лошо ( зависи от някой неща де ) може би , че не е вманиячена на тая тема , ама 40 кг на 173 см  Shocked #Crazy , определено мисля , че може да сложи някое друго кило , пък току виж се окаже и бременна след това . Това разбира се ако няма проблем наистина .
Но както наднорменото така и поднорменото тегло може да са причина .
По прста сметка , както го знаем от време оно от ръста - 110 = нормалното тегло , а в случая 173 - 110 = 63кг ... е да не е чак толкова , но и от 55 например тя е доста под .

Ще се включат по компетентни от мен , дано имат някакъв съвет .
На мен просто ми се видя фрапиращо кг / см .

Желая и' късмет !

А ... и честито ти рожденниче  Grinning ! ( ако е вярна лентичката де )

# 2
  • Мнения: 2 099
Толкова е кг,толкова...направо е ходещ скелет......
Някъде четох,че за да функционира правилно половата система е необходимо да има определен %мазнини в тялото на жената.Ако можете да ми пратите статии за поднормено тегло и пречки за забременяване или нещо с което да ги насочим да прибегнат до услугите на лекар......незнам,според мен момичето изглежда зле.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
недохранването и силно поднорменото тегло определено могат да бъдат причина за проблемно забременяване - те могат да доведат до спиране на цикъла, хормонални растройства, липса на овулация. един популярен пример от живота на известни личности е бившата спайска - Гери Халиуел, която отслабна драстично, след което задълго загуби менструацията си и даже се обърна публично към британските девойки с призив да не се подлагат на ограничаващи диети, за да не ги сполети нейната съдба...

лошото е, че акъл в чужда глава трудно се налива.
ти не знаеш дали твоята приятелка има проблеми с цикъла, дали има овулация... това само тя може да си знае. ако тя не счита, че има проблем - нищо няма да направи.

# 4
  • Мнения: 2 517
"Ние не бързаме, когато стане", е моя типичен и винаги готов отговор когато ме попитат какво става с бебеправенето.
Мисълта ми е, че само девойчето си знае дали наистина е така и може би ти незнаеш но тя ходи на лекар, мери температура, трепери над теста за бременост и куп други неща.

# 5
  • Мнения: 7 718
Nelipyxo, бих ти препоръчала да не се месиш в чужди работи и съвети да даваш само, ако ти ги искат.
Аман от "доброжелатели"!!!
А ако ти се струвам груба, виж   ТУК.

Последна редакция: нд, 02 окт 2005, 22:02 от Lali

Общи условия

Активация на акаунт