амниоцентеза в майчин дом без уговорка с лекар

  • 59 280
  • 215
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 104
Благодаря за отговорите, момичета!    bouquet
Хексе, знам, че след процедурата е необходим пълен покой и почивка, но за мен престоят в стационар е лукс, тъй като няма на кого да оставя детето...татко ни е на работа и е невъзможно да отсъства, но поне вечер ще ме отменя. Ще го мисля някак...важното е всичко да е наред с резултатите... Praynig
Хубав ден на всички!

# 151
  • Варна
  • Мнения: 17 841
Благодаря за отговорите, момичета!    bouquet
Хексе, знам, че след процедурата е необходим пълен покой и почивка, но за мен престоят в стационар е лукс, тъй като няма на кого да оставя детето...татко ни е на работа и е невъзможно да отсъства, но поне вечер ще ме отменя. Ще го мисля някак...важното е всичко да е наред с резултатите... Praynig
Хубав ден на всички!

При кого ще бъде детето по време на процедурата?
 Остави си поне един ден покой, не става въпрос за лукс, а за риск.

# 152
  • София
  • Мнения: 104
Благодаря за отговорите, момичета!    bouquet
Хексе, знам, че след процедурата е необходим пълен покой и почивка, но за мен престоят в стационар е лукс, тъй като няма на кого да оставя детето...татко ни е на работа и е невъзможно да отсъства, но поне вечер ще ме отменя. Ще го мисля някак...важното е всичко да е наред с резултатите... Praynig
Хубав ден на всички!

При кого ще бъде детето по време на процедурата?
 Остави си поне един ден покой, не става въпрос за лукс, а за риск.
Мъжът ми ще я гледа, взел си е свободен ден, но, за съжаление - повече няма как. А баби "под ръка" нямаме, далече са, оправяме се сами, засега успешно Simple Smile
Надявам се поне почивката през първия ден да ми се отрази благотворно, пак е нещо Simple Smile
 Hug

# 153
  • Варна
  • Мнения: 17 841
Щом ще имаш поне ден почивка съм съгласна.  Laughing
Успех и добър резултат!  Hug

# 154
  • София
  • Мнения: 104
Здравейте, момичета!   Hug
Ето ме отново тук след амниоцентезата. Преди да споделя как протече при мен процедурата, искам да се похваля, че резултатите на бебчо са добри, няма база за притеснения, и от сутринта, откакто разбрах добрите вести, дишам далеееч по-волно!  Grinning
Хексе, ти се оказа повече от права, че оставането в болница е най-добрият вариант - при мен ситуацията се усложни неочаквано и провали всичките ми предварителни нагласи...надявам се за добро. Та накратко: както се уговорих по тел. с доц. Карагьозова, в петък към 8.30 бях вече в МД, минах набързо, без кой знае какво чакане през регистратурата, 213 каб.  и 14 етаж (там чаках малко повече, но не повече от 20 мин), където попълних всички необходими за процедурата документи,след което се отправих към 10-ия етаж..и от тук се започна Великото Висене - близо 2 часа чаках докато ме приеха, настаниха и доцентката ме прие за преглед. След него се оказа, че шийката ми е скъсена (27 мм.) и имам леко разкритие...даже разбрах, че при моето състояние имат право да ми откажат манипулацията. Карагьозова беше категорична, че трябва да ме остави минимум 3-те дена  на системи, а след това ме чака пълен покой, липса на движение, за вдигане на малката и реч не може да става! Направо ми се завъртя всичко пред очите, защото ситуацията ми се видя в онзи момент изцяло без изход! Както и да е, да не разводнявам - останах до понеделник, но се прибирах заради бебка за през нощта, а сутрин сe връщах за системите. Самата манипулация мина идеално, доц. Карагьозова се оказа правилният избор, беше неприятно заради очакването и незнанието, но общо взето бързо свърши Simple Smile Та така...Сега лежа уж, въпреки, че не ми се получава особено Simple Smile Да е жива и здрава бабата на мъжа ми, която се притече на помощ, въпреки, че е на 77 год. и с високо кръвно...а милата ми майчица е със счупена кост на рамото и до средата на април е "извън строя"...
Стана доста дълго май, за което се извинявам Simple Smile Дано поне с нещо да съм била някому полезна.
 Hug

# 155
  • Варна
  • Мнения: 17 841
Поздравления за добрите новини! Hug

# 156
  • Мнения: 18
Охх, вчера си получих резултатите от БХС, които честно казано изобщо не чаках, защото през първото тримесечие лежах два пъти в родилното, отделно на това се лекувах и в нас и смятах, че съм приключила с проблемите. Мислех си, че единственото което ме чака вече са родилните мъки, но уви!

Рискът при мен за синдром на Даун е 1/45, което директно ме отвежда в София в Майчин дом.
Вчера приех новината мн тежко, но като прочетох страничките от тази тема се убедих, че има надежда, защото диагноза все още нямам. Имаше една мама тук, която бе с резултат 1/7, но от амнио-то се оказало, че няма ни най-малко място за безпокойство.

Записах се за амниоцентезата за 31.07., когато по УЗ ще съм завършила 17-та седмица. Жената с която разговарях, каза че най-подходящ период за процедурата е между 17 и 19 г.с. Така че стискайте отново палци и ще пиша за резултатите Simple Smile

# 157
  • Мнения: 6 666
Успех!!!  Hug

# 158
  • Мнения: 455
Здравейте,момичета!
Много съм притеснена,защото другата седмица ми предстои амниоцентеза в Майчин дом-София.Имам няколко въпроса и ще съм ви благодарна,ако ми отговорите:
До колко часа трябва да съм там на записания за прием ден?
Какво ще речр допълнителни генетични изследвания?За кои болести?Вие правихте ли ги и ако да с кои реактиви от МЗ или от Майчин дом?
Какви изследвания трябва да направя предварителна?
Как са условията и храната?Ако храната е мизерна има ли заведения или магазинчета,от които да си купиш нещо за хапване,вода?
Хубав ден!

# 159
  • София
  • Мнения: 1 667
Здравей, когато аз бях около преди година бяхме около 7-8 сутринта там, защото имаше обикаляне по кабинетите. Мисля,че по телефона казват точен час, защото мина време и не съм абсолютно сигурна. Генетичните изследвания са две - ДНК анализ и цитогенетичен анализ. Второто покрива първото с няколко болести повече (мисля,че обхваща 98% от всички генетични заболявания или 99% не помня с точност),а ДНК анализа е за няколко -синдром на Даун и какви бяха други още най-често срещаните. ДНК анализа излиза за около 5 дни, цитогенетичния за 2-3 седмици. Правиш или единия, или другия, защото здравната каса покрива само едното. Ако искаш и двете се доплаща - по спомен още 130лв. Мисля, че повечето правят само ДНК анализа и е напълно достатъчен. Аз като по страхлива исках и двата и платих още 130лв, след което пробата ми се замърси и не успяха да направят ДНК анализа и чаках около 3 седмици за цитогенетичния, а парите не са ми върнали, така че прецени си, според мен нужда и от двата няма.Изследванията трябва да ти кажат какви да си направиш - пълна кръвна картина, скорост на кръвосъсирване (мисля, че нещо такова беше).Условията там са как да кажа- на мен не ми харесваха - храната е МАЛКО, особено за бременни жени, аз ако разчитах на тях щях да пукна от глад. Има заведения наблизо като капанчета, а долу в самата болница има място, където продават сандвичи, плодове, снаксове и всякакви такива.Аз карах мъжа ми да ми носи от нас разни пържолки и такива подобни  Simple Smile Бях си платила и избор на екип - според мен няма особен смисъл, защото така или иначе се отнасяха пренебрежително с мен, пък и нали се замърси пробата, та можеш да си спестиш 150лв за избор. Това е и успех с резултатите.

# 160
  • Мнения: 455
Здравей! Simple Smile
Сърдечно ти благодаря за изчерпателния отговор!Това е много важна информация за мен.
Благодаря! Hug

# 161
  • Мнения: 8
insane, правилно ли те разбирам, че в момента се плаща веднъж за избор на екип 150лв. и освен това 130лв ако искаш и двете изследвания (ДНК и цитологично)?

# 162
  • Мнения: 455
insane, правилно ли те разбирам, че в момента се плаща веднъж за избор на екип 150лв. и освен това 130лв ако искаш и двете изследвания (ДНК и цитологично)?
Здравей!Видях,че питаш и понеже аз знам отговора реших да ти пиша.Извини ме!
Да,правилно си разбрала.За допълнителното изследване се плаща 130 лв,ако искаш да го правиш,естествено и 150 лв за екип.
Аз заплатих само изследването.Реших,че всички лекари там са добри.А и не знам кой да избера,понеже не ги познавам,но ми се падна много добър лекар-Д-р Манчев. Peace
Успех!

# 163
  • София
  • Мнения: 1 667
Да, simona е обяснила добре. Но може и нищо да не плащаш и да направиш едното или другото изследване-  повечето правиха само ДНК анализа и не избираха екип и съответно не са плащали нищо

# 164
  • Мнения: 8
Благодаря, момичета, за инфото! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт