Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 ян. 2010, 01:10 ч.

Парочистачка

• 95 957
  • 177
  •   1
Отговори
Ползвате ли и какви парочистачки, доволни ли сте или недоволни и от какво по точно?

Аз искам някаква, но мнения всякакви...

http://www.dirt-devil.de/shop/oxid.php/sid/x/shp/oxbaseshop/cl/d … 5456/changelang/1
тази ми харесва, защото от марката доста хвалебствия съм чувала, а и цената ми се вижда нормална ...

Та споделете своя опит или мнение за парочистачките  Grinning

Последна редакция: ср, 16 апр 2014, 11:38 от Редактор*

# 1
  • на кея до телевизионната кула
гледам темата и се чудя какво е това чудо и изведнъж  включих че и ние го имаме. Точно погледнах марката, нашата е Shark и  изглежда подобна на тази, която си дала на линка. Като цяло сьм много доволна, много е лесна за използване. Слагаш вода в контейнера, която според мьжьт ми не трябва да се сменя, включваш я в контакта и след около 1-2 минути е готова за ползване. Харесва ми това, че самата пара дезинфекцира пода, така че не трябва да се слагат препарати, само вода. Не е сьвсем като да тьркаш на рька, но резултата е добьр. Ако например имаш някакво петно на пода, което трудно се  маха, след като минеш с парочистачката, петното  лесно се изтърква. Сега си мисля че е добре, ако имаш бебе в кьщи, което лази. Мъжът ми я е купил на продажба и е платил около $60, което според мен е добра цена за работата която вьрши. Единствената критика, която мога да дам е, че кабела е малко кьс, но това не е проблем ако имаш доста контакти из кьщата. Парцала, които чисти е постоянен и само трябва да го переш. Потърсих картинка на нашата, но не открих, но както вече писах е доста подобна на тази от линка. Още едно нещо, доста е лека.

# 2
Clean Max - dampfbesen е нашата. Аз съм доволна. Мокетите и килимите не ги почиства, както показват в рекламните клипове - само ги освежава. Чудесно чисти гладки настилки - балатум, паркет, теракот.

В подфорум Нашият дом има няколко теми за парочистачки, погледни ги, мненията там може да са ти от полза.

# 3
Офффф, болната ми тема. Laughing
Аз съм хвърлила око на една, която едновременно пуска пара и прахосмуче и така (на теория) прахосмучеш и миеш с парата само с едно минаване.
За мен специално най-важното нещо е да може да се свърши работата с едно минаване, понеже сега първо минавам с прахосмукачка и после мия с това и цялото упражнение ми отнема часове. #Crazy
Чуденката ми е заради цената.

# 4
  • в едно миланско село
аз използвам то4но неЩо подобно. доволна съм, спрях да купувам препарати, бързо и ефикасно 4исти (малко не го докарва по ъглите, но аз не съм маниа4ка).
не минавам паркет с нея оба4е, нямам кураж за такова неЩо. килими нямам, само теракот.

Аз съм хвърлила око на една, която едновременно пуска пара и прахосмуче и така (на теория) прахосмучеш и миеш с парата само с едно минаване.

ако и купиШ, дай отзиви после, удобно изглежда  Rolling Eyes

# 5
feiam, аз ползвам парочистачката и за естествен паркет, но паркутът е лакиран.

# 6
  • Монреал
И аз ползвам парочистачка (не стик ами с тяло като прахосмукачка и маркуч с  накрайници). Може да се чистят и стени. Много съм доволна. Не ползвам препарати. ПОчиствала съм и аз лакиран паркет без проблем.

# 7
  • Helsinki / Sofia
Ползваме пароструйка на Керхер, мисля, че е ето тази:
http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian& … 240E6FF)/.do?rf=y

Много сме доволни от нея, с нея почиствам и дезинфекцирам идеално банята, както и паркета. Не се слагат никакви препарати. При по-упорити петна, след като се мине с пароструйката, веднага минавам с чиста кърпа и всичко е супер  Flutter
Единствено не мога да премахна засъхналия теракол след ремонта от плочките и търся качествен препарат, с който първо да третирам и след това да си дезинфекцирам.

Няма как според мен да се избегне обаче събирането на прахоляка с прахосмукачката преди това.

Цената, на която я купихме беше 246лв.

# 8
WebMama
за каква марка модел става въпрос?

vipdivata
тази вашата е супер фирма ние с имаме такава прахосмукачка но по голяма - супер съм доволна, не съм и забелязала че продават и такива малки парочистачки...
Паркета не остава влажен нали?

# 9
  • София
Аз ползвам от 2 месеца парочистачка Karcher. Страхотна е! Купих си я от Технополис за 259 лв.
Има приставка за под- не оставя никакви мокри следи по паркета, както Стийм моп-а, освен това има и приставка за килим- определено освежава килимите, а най-ценната приставка, според мен е за почистване на фуги.
С нея банята ми стана като нова, а също така и теракота в кухнята.
Работи с вода от чешмата, не са необходими никакви препарати, дезинфекцира..работи под налягане 3.2 бара- т.е 160 градуса...бижу за всяка домакиня.
Има и модели от 399лв., които включват и ютия, но аз се спрях на по- евтиния вариант.
Техническите параметри са същите като на другия модел, но без ютията.

# 10
  • Helsinki / Sofia
Eli_cz, перфектна е за паркета, а и не само - фугите в банята стават перфектни. В началото като я взехме, първият тест й направихме на банята на нашите, която е правена преди 30г. Нашите като се прибраха бяха изумени - питаха с какво съм почистила банята, че е толкова чисто и бяло всичко.

# 11
ей мерси мерси, аз гледах на сайта им, и на тази се спряхме май
всичко от тази фирма си мисля че е чупер

# 12
ако и купиШ, дай отзиви после, удобно изглежда  Rolling Eyes

Феиам, купих го! От една седмица го имам, 2 пъти вече чистих. Доволна съм!
Моят змей е Polti Lecoaspira 712.

Ще се опитам да изброя основните "+" и "-":

"+" Бълва пара и смуче едновременно и така може да се изчисти, измие и подсуши пода идеално с едно минаване.
"+" Има 5 степени за регулиране на парата, като най-слабата степен 1 я дават, че може да се използва, за да си освежаваш фикуса в хола, ако го имаш. Тоест може да се използва и за доста деликатни повърхности.
"+" Има 3 степени на мощност на прахосмученето, като най-силната степен 3 си е доста мощна!
"+" Има бутони за регулиране на прахосмучене и пара на самата ръкохватка, така че промените в режима на работа стават моментално и в движение, без да се налага да се навеждаш, да спираш, да натискаш, да пускаш...
"+" Котлето за парата може да се пълни по всяко време, без да се налага да се чака да спадне налягането (при всички стари парочистачки е така). Щом писне, че е свършила водата, пълниш и веднага продължаваш.
"+" Котлето загрява бързо и е готово за работа. (На моят модел котлето е от алуминий, вместо стандартната стомана инокс и това ускорява нещата.)
"+" Почистването на пода е наистина идеално и определено по-добро, отколкото старата система на първо прахосмукачка, после миене с кофа и парцал. На кофата, колкото и да сменяш водата, все пак от един момент нататък миеш с мръсна вода. Самият парцал също закача и влачи боклуци. С този вид прахосмукачка бълваш чиста водна пара , която навлажнява и чисти с температурата си, с прахосмукачката влагата и мръсотията се изсмукват във водния филтър и мръсната вода повече никога не излиза навън.
"+" Пести се време и усилия.
"+" Не се използват препарати за почистване.
"+" Към уреда получаваш цяла чанта … 80;ци, които да се използват в най-различни случаи и ситуации. За момента установих, че ми е удобна малката кръгла четчица (321), с която "бърша" прах от мебелите и книгите в библиотеката.
"+" Получаваш и CD с филмчета и обяснения на няколко езика. Аз го изгледах и не смятам, че показва нещо изключително полезно, но все пак е плюс, че го има. По-голяма представа за отделните части придобих от книжката.

"-" Цялата прахосмукачка е доста голяма и обемна, особено в сравнение с някои от най-модерните прахосмукачки. Не е чак толкова огромна на дължина и ширина, но бая са я вдигнали на височина! Предполагам с идея да заема по-малка площ все пак.
"-" Тежка е, тромавичка. По време на самото чистене това не ми пречи, но ако по някакъв повод трябва да я пренасям, тежи. Аз успявам да я вдигна и да я нося с една ръка без да затаявам дъх, но някое по-крехко булче може и да се затрудни.
"-" Маркучът, тъй като е двоен (нормален за изсмукване и към него един по-малък за парата, вижда се на снимката), е по-малко гъвкав от стандартните.
"-" Няма автоматично навиване на кабела вътре в машината!!! Това нещо ме учуди най-много! Предполагам, че са го направили, за да спестят някой кубичен сантиметър.
"-" Шумна е! Шумът се променя в зависимост от степента на прахосмукачката и на 3 бучи доста силно. Но продължавам да твърдя, че съветският пылесос, който притежавахме през 80те години, беше още по-шумен!
"-" Водният филтър трябва да се мие след всяко ползване. Не е трудно, няма трудни за почистване части, но все пак не може да се мине без миене.
"-" Дизайнът на уреда е доста дървен по мое мнение. Можеше да е по-красив някак си.
"-" Цената! 400 евро беше най-добрата онлайн оферта, която намерих, иначе по магазините цената е от 540 евро нагоре.

За сега това се сещам. Не е малко. Grinning Ако има въпроси, мога да отговарям още. Simple Smile

# 13
  • София
Влюбих се Heart Eyes Наистина ли прахосмуче и мие едновременно? Ама така - и трохи и прах по пода си го събира и го мие ? Не се ли налага предварително да се съберат прахоляци и по-едри боклуци примерно? И последно - откъде я поръча?

# 14
Не се ли налага предварително да се съберат прахоляци и по-едри боклуци примерно?
Абсолютно не!
Да, мие и смуче. На ръкохватката има спусък за парата. Ако го натискаш, излиза пара, ако не го натискаш - не излиза. През това време прахосмукачката си работи, независимо от това дали натискаш спусъка за парата или не. От парата подът става влажен, но не мокър. Става мокър, ако много повтаряш с парата на едно място. После спираш да натискаш спусъка за пара, за да изсмучеш и подсушиш влагата. На трета степен на смучене (най-силната), подът остава 90% сух.
Работата се свършва с повече повтаряне и връткане на едно място, отколкото обикновено обиране на прах с обикновена прахосмукачка, но пък качеството на резултата и вложеното време и ръчен труд са несравними спрямо системата първо прахосмукачка, после кофа с парцал (това беше моята система).
Няма проблем да обира прах, трохи, пясък, боклучета, както и разлети течности. Вчера без да искам засмуках цяла хартиена носна кърпичка. Беше паднала под леглото на детето и не я видях навреме. Глътна я и нищо не каза. Blush
Поръчах по интернет от италиански онлайн магазин за техника. Аз живея в Италия. За съжаление не знам дали марката Polti се разпространява в България. Сигурна съм, че има подобни модели и на други марки, макар и да не са много често срещани.

# 15
  • София
Много ти благодаря, размечтах се:) Сега ще поровя да видим дали може да се намери и тук:)

# 16
Страхотни са тези машини ! Аз си купих такава на Karcher - модел SV1902. Всичко, което описва Barbabeau е вярно. Но-то обаче в случая е твърде голямо. Много са тежки, обемни и необходимостта от постоянна смяна на накрайници, в зависимост от покритието на пода, мен лично ме изнервя. Аз я взех за къща - спечелиха ме накрайниците за фуги и тези за почистване на прозорци, защото баните са няколко, а доста прозорци са тип френски. Обаче установих, че ми е адски неудобно за всекидневно /или на 2-3 дни/ почистване. А и ми е  невъзможно да я нося от етаж на етаж. Според мен е хубаво да  имаш такава машина, но да я вадиш за основно почистване на  2-3 месеца. Аз поне ще си взема сега 2 по-малки, мобилни и мощни прахосмукачки. Но за качеството на почистване спор няма.

# 17
  • Стара Загора
Здравей Ели,аз имам точно тази която си харесала, но си я взех за 70лв. и съм много доволна.Само кабела е по къс но това не ме затормозява.Вече няколко мой приятелки си купиха и те също са доволни.Килимите ги освежава ,но ако имаш петно неможе да го махне както е показано на рекламите.Но ако има петно на теракот,ламинат или паркет нямо проблеми ...страхотна е, newsm28 голяма помош за една домакиня

# 18
  • София
Тази много интересна изглежда, която хем прахосмуче, хем чисти..

# 19
Аз нямам,но от познати съм чувала,че ефекта им е силно преувеличен.
Това,което не ми дава мира е как чистите само с парочистачка?
Колкото и да се пази на пода падат всякакви “шушки“ .Да е само прах  да го обере,но примерно трохи,песъчинки...
Струва ми се,че без предварително да почистиш не става.А така парочистачката е просто по луксозен парцал за под.

# 20
  • Muenchen
Момичета,току що куриер ми донесе тази http://www.otto.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Otto-OttoDe-Sit … 75547596&ls=1
Е ужасно съм разочарована или аз не правя нещо както трябва.
Пода е ужасно мокър,килима е мокър,добре че детето спи иначе на него не може да се играе.Имаше 2 малки петънца от шоколад на килима и не ги почисти.
Извън килима съм с плочки и подово отопление.Последно чистех с мокри кърпи за под,че ми омръзна с тез парцали.
Много съм разочарована от водата ,която остава.Трябва да ходиш с джапанки след като съм мила и то пода ми е топъл все пак.
Дайте съвет,може би аз нещо не правя както трябва.И вашите ли така мокрят.Направо се чудя дали да не я връщам.

# 21
Здравейте, от днес и аз съм с Karcher SC1020. Страшно доволна съм, като по-упоритите замърсявания в банята пръсках Пулирапид и после минах с парочистачката. Ефекта е поразителен. Прозорците измих буквално за 10 минути. Пода се полира перфектно!
Като я купих ми дадоха едни почистващи пръчици, знаете ли как точно трябва да се използват. До колкото разбрах са за почистване на самата парочистачка от котлен камък?

# 22
Здравейте, да съживя малко темата с питане за Karcher SC1020. На мен ми трябва основно за почистване на ламинат, но се страхувам, че може да го повреди. Гледах и една на Dirt devil с възможност за регулиране на парата и се чудя коя би била по-щадяща за настилката. Моля някой да ме посъветва какво ползва и как се отразява на ламинат, ще ми бъде от помощ в избора ми.

# 23
Не мисля, че парочистачката е подходяща за чистене на ламинат по принцип.

# 24
  • София
Не мисля, че парочистачката е подходяща за чистене на ламинат по принцип.
Аз си чистя вече повече от 2г. ламината и няма никакви поражения. Идеално ми е, никога не бих се върнала към стандартното чистене с кофа и парцал тип "моп".

# 25
Благодаря, а каква парочистачка ползвате?

# 26
  • София
Здравейте, да дам и аз мнение за Кархер SC 1020, която си закупих наскоро - това е най-олекотеният и евтин уред, но все пак е от фирма, произвеждаща професионална почистваща техника. И не, не работя там, просто съм наблюдавала в продължение на 4 год. как чиктят тези уреди в едно производствено предприятие  Simple Smile

Плюсове:
- лека и удобна за всекидневна употреба
- 2 степени за  регулиране на парата, слабата - за ламинати с уточнението, че се работи по-бързо и се внимава, не мокри повече от един моп, съхне много по-бързо заради топлината.
- перфектна за теракот, след едно основно почистване на фугите с малкия накрайник
- за банята - при по-големи замърсявания първоначално също с малкия накрайник, след това с ръчния. Резултата е повече от впечатляващ!
- стъкла - може и само с ръчният накрайник, след това забърсване с хубана гидория, кърпа, домакинска хартия или кой каквото иска. Пак става поне пет пъти по-бързо и лесно, без препарат. Със специалния накрайник предполагам още по-добре, него ще си го закупя допълнително
- в кухнята - с малката четка и силна пара отстранява засъхнала мазнина, дори да е от предишната петилетка! Естествено пръска повече вода, трябва веднага да се обира, може да се наложи и с парцал с някакъв миещ препарат. Говорим за голяма мръсотия обаче. За кухненски плотове, шкафове и т.н - минава се и веднага се подсушава с гидория. Не може мокрото да изсъхне чак за секунда.

Минуси:
- петна по килими и тапицерия няма как да изпере. Ако искате да върши работа за всичко -  SV1902 или още по-висок клас - виждала съм ги, работят като вълшебство  Laughing
- гидориите са обикновени памучни кърпи. Дали ако са от някакъв микрофибър, няма да има по-добър ефект? Ще пробвам.
 - при първоначално пускане на парата излиза малко повече вода, която е остатъчна по тръбите и не е с толкова висока температура. Ако се чисти в банята, няма проблем. При ламинат да се внимава, първият 1 кв. м. остава по-мокър.
 - естествено трябва да се мине предварително с прахосмукачка, няма как гидорията да събере боклука

И накрая - колкото и перфектен и скъп уред да си вземете, трябва и задкормилно устройство  Wink
Ако искате да отидете примерно на СПА, ще ви е нужно да наемете домашна помощница  Sunglasses  Grinning

# 27
  • Варна
Похвалвам се с Karcher SC1020 и побутвам темата. Такова нещо трябва да има във всяка къща  newsm10
Сбогом  clean

# 28
Здравейте, мами. Тъй като съм се насочила към покупка на КЕРХЕР 1020, ме вълнува един въпрос. Бихте ли споделили, дали по време на работа постоянно трябва да се натиска бутона за парата, или има и други опции. Ако постоянно се натиска, това изисква ли усилие, болят ли ви после ръцете, защото това чета от притежателките на СОЛАК 1450, примерно, която е малка, ръчен модел. КЕРХЕР все пак са по - скъпа марка и се надявам да няма такъв проблем при тях. Надявам се да ми отговорите и ви благодаря предварително. Simple Smile

# 29
  • София
cstoeva да, за да изпуска пара, трябва постоянно да се натиска, работи дори при леко докосване, не изисква никакво усилие  Simple Smile

# 30
sofyia, много благодаря за отговора.  Simple Smile

# 31
  • Стара Загора
Здравейте, имам нужда от малко помощ. И ние от днес имаме Karcher sc1020, обаче нещо не сме доволни. Взехме я главно за подовите настилки, а остава страшно много вода и на теракота и на ламината. Има ли някакъв трик при почистването с нея, за който не подозираме? Пускаме я и с много пара и с малко пара - все същото, вода, която после попивам с обикновен моп. Освен това след като веднъж изключи оранжевата лампа, като започна да чистя с нея тя се включва пак. Така ли трябва да бъде или нашата е с дефект?
Приятелка има обикновен стийм моп и каза, че след почистване с него подовите настилки са леко влажни и затоплени, това при нас го няма. Нормално ли е да е така?
Благодаря ви предварително за помощта!

# 32
  • София
Кой накрайник ползваш? Големият блъска страшно много пара и дори хавлиения джоб не му смогва. С по-малкият е по-добре.
Аз ако не ползвам хавлиените джобчета, обирам с парцел. Все пак тази пара става на вода.

# 33
  • Стара Загора
С големия накрайник пробвах, но ми прави впечатление, че хавлията която е към парочистачката и тези, които са показани по клипчетата в интернет се различават доста - те са едни дебели и се закрепват с велкро. Май ще търсим да приспособим други подложки. А без хавлията си остава доста вода.

# 34
  • София
azumia няма как да чистиш без хавлия  Peace Без нея просто пускаш па пода пара, която се превръща във вода, а мръсотията къде да се попие, просто не става  Simple Smile
Аз не съм си купувала допълнителен комплект хавлии, просто нарязах една качествена и дебела хавлиена кърпа по размер, минах на оверлог да не се ринчи и готово! Също си уших и две резервни за малкия накрайник
Нормално е да светва жълтата лампичка, това показва подгряване на водата и образуване на пара в процеса на работа.

# 35
Здравейте, момичета и  ЧЕСТИТА КОЛЕДА!
Искам да ви информирам, че в ТСМ/ аз съм от Велико Търново/ има подложки, които ми се видяха много добри, почти същата материя, като в клиповете и размерът е почти същият, по 2 лева бройката. Намират се и най - различни по размер и материя - хавлия, микрофибър..., не са скъпи все около 2 -та лева са. Поздрави и весело посрещане на НОВАТА 2014 ГОДИНА! Simple Smile

# 36
Момичета, освен цената има ли разлика между тези две парочистачки. Нали тя е тази, която хвалите?
http://www.technopolis.bg/b2c/details/815754/P11130301/PAROCHIST … HER-SC-1020/1.020
http://karclean.bg/bproducts4.php?product_id=40&start=7& … amp;id_subgroup=0

# 37
  • София
Няма разлика, ioana_g  Simple Smile И моята е от ф-ма Керклийн, те са официалните вносители  Simple Smile

# 38
  • Стара Загора
Хванахме цаката на парочистачката, и истината е в хавлиените подложки - трябва хубави, дебели качествени, а не тези боклуци които са сложени в комплекта. Ние нашата я купихме от Практис за 200 лв.

# 39
  • Варна
момичета интересуваме удобна ли е за всекидневно почистване.. защото чакам бебе и ми трябва основно за подовете. харесала съм една на solac  lv 1450
 ??? newsm78 
 МОЛЯ ПРЕПОРЪЧАИТЕ някоя марка

# 40
  • Burgas, Bulgaria
Някой ползвал ли е Шарк Покет Моп Про – Парочистачка

http://www.sharkclean.bg/vsichki_produkti/parochistachka-shark-poket-mop-pro.html

тя по добра ли е от:

ПАРОЧИСТАЧКА .KARCHER SC 1020/1.020

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … HER-SC-1020/1.020

# 41
  • Варна
ох и мен ме интересува темата. Най-вече Karcher или от тия от телешопа- Шарк покет про, кое е по-добро?

# 42
Мен пък ме интересува не излязоха ли 2 в едно - парочистачка с прахосмукачка с нормална големина и цена?

# 43
  • по морето
Аз купих парочистачка - ползвам я с различните и накрайници и в гаража по колата, по колелетата, по детските колички за почистване, отделно имаме прахосмукачка с воден филтър плюс една подочистачка - от последния уред съм най-доволен, Филипс FC 7070, hard floor cleaner, цената е малко висока (950лв), уреда е супер, от около година го ползваме, сравнено с парочистачката това е по-добре според мен за почистване на твърди подови настилки - паркет, гранитогрес т.н. А и консуматив още не съм сменял, има два валяка с микрофибър, даваха ги на 6 месеца да се сменят, но няма още признаци на изтъркване/закъсване, а на парочистачката хавлията бързо заминава и иска смяна.

# 44
  • Варна
Купих си най-накрая парочистачка. Хваля се! Тъкмо я тествах- чисти много добре и не оставя локви вода. Махнах мръсотията по фугите в банята, минах плочките, огледалото, изчистих прозореца, тръкнах даже мокет. Резултатите са зашеметяващо добри! Купих KARCHER SC 1020/1.020, на посочената в сайта цена, като допълнително закупих приставката за прозорци на цена 39лв и комплект резервни кърпи- 25лв. Ако някой се колебае какво да купува- хич да не му мисли и да отива за този модел. Наистина е добър!
В комплекта има кърпи, но са малко. В смисъл- нали трябва да се перат и в пералня, трябва да си имаш резервни. На мен ми изглеждат като хавлиени, не са микрофибърни. За ламинат също става. Има контрол на парата на 2 нива. Яко пара и по-малко пара, отделно със спусък се натиска, за да се активира и там можеш да приложиш някакъв ръчен контрол. Демек- не е като го включиш и да бълва пара непрекъснато, а ти си натискаш и си пускаш парата. Не е толкова голяма като обем, колкото си я представях, контейнера събира 1л. вода, времето за загряване от студена вода към пара е 8 минути.
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … HER-SC-1020/1.020

# 45
Купих си най-накрая парочистачка. Хваля се! Тъкмо я тествах- чисти много добре и не оставя локви вода. Махнах мръсотията по фугите в банята, минах плочките, огледалото, изчистих прозореца, тръкнах даже мокет. Резултатите са зашеметяващо добри! Купих KARCHER SC 1020/1.020, на посочената в сайта цена, като допълнително закупих приставката за прозорци на цена 39лв и комплект резервни кърпи- 25лв. Ако някой се колебае какво да купува- хич да не му мисли и да отива за този модел. Наистина е добър!
В комплекта има кърпи, но са малко. В смисъл- нали трябва да се перат и в пералня, трябва да си имаш резервни. На мен ми изглеждат като хавлиени, не са микрофибърни. За ламинат също става. Има контрол на парата на 2 нива. Яко пара и по-малко пара, отделно със спусък се натиска, за да се активира и там можеш да приложиш някакъв ръчен контрол. Демек- не е като го включиш и да бълва пара непрекъснато, а ти си натискаш и си пускаш парата. Не е толкова голяма като обем, колкото си я представях, контейнера събира 1л. вода, времето за загряване от студена вода към пара е 8 минути.
Здравей,
дали можеш да ми кажеш с кои приставки се продава парочистачката и за какво вършат работа? Ако можеш да сложиш една снимка да ги видя би било супер. Благодаря

# 46
  • Варна
Ето това е комплекта, в който се продава.
Има приставка за под, друга малка приставка за трудно достъпни места, и дюза с накрайник за почистване на неща като фуги, загорял плот на печка, разни ъгълчета и такива неща. Има и клипчета в интернет, ще потърся да ти линкна

# 47
  • Варна
Намерих клипче- тук си е показано кое за какво е. Аз допълнително купих и чистачката за прозорци, много добре мие, тествах я вече.

# 48
  • Варна
И само да допълня- това, което са писали, че оставя адски много вода- не е вярно. Просто явно хавлията не са я сгънали както трябва. В началото аз я сложих по мой си начин, без да погледна инструкциите и оставяше наистина повече влага (но в никакъв случай локви или нещо подобно). После прочетох инструкцията- хавлийката, която е в комплекта, а и другите резервни, които се продават, се поставят сгънати на 2 ката. Като я сложих по показания в интструкцията начин, вече оставя съвсем минимално количество влага по пода, която след 2-3 мин. вече я няма. Та- мили хора, четете инструкциите.

# 49
И аз си я купих вчера. Ще споделя впечатления като я пробвам.

# 50
  • Варна
  bouquet честита парочистачка

# 51
  • София
Здравейте,

Случайно попаднах на вашата тема и много ме запалихте. Имам парочистачка от типа Стийммоп. При всяко чистене си мечтая да може и да смуче. Сега си е двойна работа.

След като изчетох написаното от вас, моментално се навих да си купя комбинирана, но имам въпрос за хавлиените кърпи. На моята те стават изключително мръсни. Пера ги на ръка и после ги пускам в пералнята, но понеже е изключително трудоемко (а и ми е гадно и ме мързи), го правя не всеки път. Как стои въпросът при Кархер? Колко често се налага да се перат? И прекалено мръсни ли са за пералня?

# 52
  • по морето
Ами затова си купих и Филипс FC 7070, еее знам какво ще пишете че било излишно и че цената е леко нагоре, но уреда е страхотен, а и мога да си го позволя, защото и мен парочистачката ме дразни с това оставане на вода, имам ги и трите уреда както писах по-рано,с филипса на мокър режим вода няма, смуче си здраво машината.

# 53
  • София
Ma как ще е леко нагоре цената! Тя гони 900 лв.! Не ми се ще да съм чак толкова високопрофесионална слугиня.

Последна редакция: вт, 22 апр 2014, 22:45 от Bemol

# 54
  • по морето
Имам и парочистачка и виждам разликата нагледно. Аз само споделям отзиви за работата на уредите които съм закупил, нищо лично към никого Peace

# 55
  • София
Разбира се, това е идеята. Но след като единият уред е повече от 4 пъти по-скъп, той трябва да е и поне 4 пъти по-добър.

# 56
  • Варна
Ma как ще е леко нагоре цената! Тя гони 900 лв.! Не ми се ще да съм чак толкова високопрофесионална слугиня.
хахахаха, направо ме умори от смях с "високопрофесионалната слугиня"  Laughing Laughing Laughing
Аз не бих дала също толкова пари за чистене.

# 57
Спряла съм се на това http://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/vacuum-clean … h1621#prettyPhoto

Дано остана доволна

# 58
На мен ми беше адски мерак за парочистачка. Мислех, че много ще ме улесни, а след като си купих, едва се настройвам да я извадя от кутията. Моята е Солак...Доста по- евтина и с 16 приставки. Върши работа, но доста тежи. За чистене 2х в годината ми е идеална. При тази не знам как стоят нещата, но ми се вижда скъпа. Има тема за Стийм моп, може да я погледнеш за информация. Въпросът не е в парите, а каква работа ще върши уредът, според мен. Аз лично смятам да се оборудвам с нещо по- функционално след време. Пък дори и да е над 500 лв.

# 59
Аз не мога да се ориентирам - на кое викат парочистачка с прахосмукачка 2 в 1?
Може ли 2-3 примерни модела?

# 60
  • Варна
На мен ми беше адски мерак за парочистачка. Мислех, че много ще ме улесни, а след като си купих, едва се настройвам да я извадя от кутията. Моята е Солак...Доста по- евтина и с 16 приставки. Върши работа, но доста тежи. За чистене 2х в годината ми е идеална. При тази не знам как стоят нещата, но ми се вижда скъпа. Има тема за Стийм моп, може да я погледнеш за информация. Въпросът не е в парите, а каква работа ще върши уредът, според мен. Аз лично смятам да се оборудвам с нещо по- функционално след време. Пък дори и да е над 500 лв.
А аз с моята чистя всеки ден. Керхера няма да спра да го хваля. Чудесен е, след няколко дневно търкане на пода (всяка сутрин), кърпата ми вече си стои чиста и бяла след като приключа с чистенето. Такава чистота е настанала у дома, че муха да кацне ще се разчекне Simple Smile

# 61
  • София

А аз с моята чистя всеки ден. Керхера няма да спра да го хваля. Чудесен е, след няколко дневно търкане на пода (всяка сутрин), кърпата ми вече си стои чиста и бяла след като приключа с чистенето. Такава чистота е настанала у дома, че муха да кацне ще се разчекне Simple Smile
[/quote]
Подкрепям  Peace
Аз вече не се претрисам да чистя всеки ден, както когато детето лазеше и лапаше всичко, но минимум 3 пъти в седмицата Кархер-а действа  Simple Smile Бих си взела ето това http://karclean.bg/bproducts4.php?product_id=61&start=0& … amp;id_subgroup=0 ако имах възможност! Виждала съм наживо как работи, изпра една супер омърляна холова гарнитура  Simple Smile

# 62
  • Варна
ихааааа 1300 лв?!? Много е  smile3551

# 63
  • София
ихааааа 1300 лв?!? Много е  smile3551

Множко са, да! За това казвам, ако имах възможност  Wink Моята също е Кархер 1020. Но пък с тази скъпичката една приятелка си разлепва обяви из квартала, вечер или поч. дни когато има време ходи да изпере някоя гарнитура или килим... та вече почти й изби паричките, че ще започне и да печели  Simple Smile

# 64
  • София
Я най-добре дай телефона на тази приятелка!

# 65
Пуснали са в Кауфканд една промоция и се чудя дали си заслужава. Някой да има отзиви?

# 66
Пуснали са в Кауфканд една промоция и се чудя дали си заслужава. Някой да има отзиви?

Днес си я купих. Утре отивам да я връщам.   #Cussing out Спука една плочка в кухнята, защото парата излиза от един малък процеп и явно уредът е бил твърде горещ...а плочката студена...през лятото на  последен етаж.... А как да посмея да пробвам да почистя прозорците? Освен това май не става за чистене на вертикални повърхности.
Не чисти както трябва. Микрофибърната подложка не опира хубаво по повърхността и де факто се налага след преминаване с пара да минеш с нещо по-конвенционално за да почистиш размекнатата мръсотия. Иначе не остава много вода.

Дано без много проблеми ми върнат парите. Това чудо не става за чистене.

# 67
Nqkoi da kaje za shark poket mop 2v1

# 68
Здрашейте! Искам да попитам следното: Някой ползвал ли е тази.. http://www.sharkclean.bg/?med=sem&cex=1671864&src=bg_gen … SXq7ggaAmk68P8HAQ

Чудя се, защото в момента е на промоция. И ако трябваше да се избира коя е по-добра тази или керхер 1020( чета хубави отзиви за него)? Едиствено като + за керхер виждам, че в комплекта има приставка за чистене на фуги(което е супер) Моля ви дайте мнения. С малко бебенце съм и се чудя какво да взема  Confused

# 69
Керхер естествено.  Peace
Шарка е само за под, а Керхера е универсален, можеш да почистваш всичко.

# 70
 Здравейте! Специално заради бебето си купихме екстрактор Керхер (Прахосмукачка KARCHER SV 1802 (перяща прахосмукачка с пара), но от шума бебето плаче, много ми е тежка и т.н и на практика използвам обикновен моп във всекидневното чистене, а когато таткото или бабата имат време и изведат детето на разходка, тогава обирам с тази прохосмукачка.
 Затова имам нужда от мнение за шарк покет моп. Струва ли си? Може ли да я използвам докато детето спи например следобед? Какви са плюсовете и минусите?

Гледам, че сте обсъждали Керхера - перфектният уред е!!!, но не ме устройва шума, който издава и това, че докато го измия след това детето ще е оревало света. Трябва ми уред, с който да свърша работата за 10 минути, а Керхера то си е ясно че ще си го ползваме, но в други моменти от деня.

# 71
  • Пловдив
Здравейте!
Бих искала да попитам дали с парочистачка може да се почисти много наслоена мръсотия и съответно да има дезинфекциращ ефект?

# 72
  • Пловдив
След много чудене купихме парочистачка.  С един куп накрайници..в един голям кашон. Днес я пробвахме. Играчка голяма. Нито ми изчисти фугите в банята(чистила съм я основно преди около 2-3 седмици с веро и търкане...миризмите на силните препарати не ми понасят), нито плочките в кухнята..понеже на места са релефни и задържат мръсотия, която успявам да махна само с обезмаслител, много се надявах, че това чудо ще се справи с това, но увиии. Сантиметър по сантиметър пробвам..ами нито една плочка не изчисти. Пробвахме я на кухненската печка..умишлено от около седмица не я почиствах, за да видим какво ще се получи. Резултатът..много хамалогия за по-лош резултат от почистването, което редовно си правя със сода, топла вода и малко търкане.
Ами ...сега се чудя къде да и търся място, че то голям кашон, а няма да я ползвам.
Много съм разочарована. Това нещо не чисти.
А като си помисля, че всъщност я взехме за почистване на едно много замърсено жилище.. ooooh!
Явно ще трябва да се вика фирма за там. Tired

# 73
  • Боса по асфалта вървя си ...
Seaa, сложи ли малката кръгла четка като търкаше? При мен парочистачката свърши почти идеална работа за една печка със стари засъхнали лоени петна. Бях пробвала какви ли не препарати. Обаче мазнотията бързо се наблъска в космите и накрайника отиде на боклука. Но пък се продават резервни. Дори има и такива с месингови влакна за по-упорити мръсотии Peace

# 74
  • Пловдив
Seaa, сложи ли малката кръгла четка като търкаше? При мен парочистачката свърши почти идеална работа за една печка със стари засъхнали лоени петна. Бях пробвала какви ли не препарати. Обаче мазнотията бързо се наблъска в космите и накрайника отиде на боклука. Но пък се продават резервни. Дори има и такива с месингови влакна за по-упорити мръсотии Peace

Не, не я сложих. Не ми се цапаше като начало. Иначе мазнотията ми я размекна, но пък и разпръсна, та се получи еднаа..пускам пара от едната страна, размекнатата мазнина се разпилява по цялата печка, че и наоколо по плота. То такова сложно обиране на мръсотията се получи.. ooooh!

# 75
  • София
Привет и от мен   bouquet
След дълго умуване и аз най-накрая се сдобих с Керхер 1020 (благодарение на мненията тук  Rolling Eyes ). Надявам се утре да имам възможност да я изпробвам и да споделя и своите впечатления. Да подшушна, че в магазина ме предупредиха да внимавам с тръбите. Някой имал ли е проблем с тях?

# 76
  • София
Update: Очарована съм от парочистачката, фугите се изчистиха с лекота за минути, пода блести, а освен това и въздуха в стаите се овлажнява  Joy

# 77
  • София
Pepel*, да ти е честита  Peace Не съм имала проблем с тръбите, но като се нагреят от парата, логично се разширяват и се разглобяват по-трудно. Та вероятно това са имали предвид, на не се "напъва" много, за да не се счупи някой зъб  Wink

# 78
  • София
Sofyia, благодаря   bouquet При основното чистене по празниците, когато постоянно сменях голямата приставка и малката четка, наистина разглобяването ставаше малко по-трудно, но без особен проблем.

Seaa, със сигурност малката кръгла четка ще ти бъде от полза както за фурната, така и за фугите. За банята и подови плочки, открих, че е доста по-лесно ако първо минеш с голямата приставка веднъж и след това с малката кръгла четка по фугите.   bouquet

# 79
  • София
И аз се навих да купувам, но само едно не разбрах. Може ли да прахосмуче? Или трябва да си използвам първо прахосмукачка, а след това парочистачката. При мен настилките са ламинат и теракот, нямам килими. Проблемът е косопада. Всеки ден по земята има голямо количество и само с парочистачка, не е много добре.

# 80
При този вариант няма прахосмучане той струва около 200 лева, но има и комбиниран който е около 700 евро говорим за Керхер. Аз съм доволна от първия, ползвам го три пъти в седмицата първо минавам с една четка и лопатка за мъха който се е събрал и след това с парочистачката.Нямам килими

# 81
Може ли линк към това, което чисти и прахосмуче?  bouquet

# 82
# 83
Благодаря!

# 84
  • Бургас
Момичета и аз съм се навила за Керхер 1020! Ще почиствам теракот и ламинат. Ако не ми хареса ефекта обаче има ли вариант за връщане?
Гледам, че Шарк имат такъв 30 дневен период за връщане на уреда, а знам че Технополис нямат такава практика.
Кое от двете е по-добро? Все пак разлика в цената има. Аз си мисля, че Керхера е по-добър, па макар и по-евтин в случая.

# 85
Кое е по-добрия вариант - Керхер, който е с пара и прохосмуче или прахосмукачка робот и базовия модел на Керхер?

# 86
  • Варна/OC-California
Здравейте!

Искам да попитам дали някой използва комбинирания вариант за дом, в който има косми от животни? Имаме и куче и коте, затова се чудя дали това е пододящ вариант за нас или по-добре да купя само парочистачка.

# 87
в крайна сметка - парочистачката на Керхер става ли за ламинат? Защо си мисля, че ще го раздуе...

# 88
Става разбира се. По тази логика и стирката ще го раздуе  Peace

# 89
И на мен ми предстои да използвам парочистачка в/у ламинат. При мен първото пръсване обикновено е доста по-водно, за това винаги преди да започна да използвам парочистачката пръсвам 1-2 пъти в мивката, докато започне да излиза само пара.

# 90
интересно защо тогава в рекламата не показват, че чисти и ламинат...

# 91
Линк за друг модел парочистачка, но пише, че може да чисти ламинат. http://www.karcher.co.uk/uk/Products/Home__Garden/Steam_cleaners … minate_floors.htm

Показно видео

# 92
Благодаря!

а микрофибърните кърпи колко време изкарват, преди да се заменят с нови?

# 93
Не знам, честно казано. Моята парочистачка я използвам рядко. Кърпите в комплекта са хавлиени. За най-голямата приставка бях купила няколко малки по размер хавлиени кърпи, прегънах ги на 2, резнах каквото е излишно и отидох на шивачка да сложи един тегел в края Whistling Иначе продават отделно хавлиени и микрофибърни комплекти, но са цифра

# 94
Здравейте!някой може ли да каже мнение за стийм поп х5.Аз все пак ще почета,но ако може помощ.

# 95
А как се справя с чистенето на прозорци?

# 96
  • UK
Аз си купих преди седмица H2O HD, след позитивно мнение на моя позната. Колебаех се между сто вида на пазара, ама накрая купих горепосочената.
Засега нямам ясно изразено мнение. При използване на тънкия накрайник (когато изпозвам ръчната част за почистване на фуги) установих, че от време на време пръска доста вода заедно с парата, което не ми харесва, та се чудех дали това е нормално и за другите видове парочистачки (демек да не се ядосвам много, ако това е нормално).
Преди да го купя много четох и висях в магазина пред едни кархери, и за малко да купя един, но не видях приставка - глайд за килими, и това ме отказа (в къщи имаме предимно килими).
И аз бих се радвала, ако потребители с опит с Н2О стийм мопове напишат мнения и препоръки.

# 97
Здравейте, обмисляме покупка на парочистачка Керхер. Интересуват ме някои неща, за да не се окаже ненужна вещ, на която да търся място:
1. Ще може ли да почиствам банята-нормални следи от сапун, мивката и т.н.?
2. Имахме огромното неблагоразумие да сложим светли, грапави, със светли фуги плочки на коридора, съответно достатъчно добре ли се почистват?
3. Става ли действително за ламинат, при положение, че сега почиствам със стирка с препарат и оставям да съхне на течение?
4.Върши ли работа за кухня-плочки, фурна...?
Много ще съм благодарна на всички, който споделят ЛИЧНИ впечатления.

# 98
  • София
Лично аз почиствам цялата баня с парочистачката на Кархер. Всички плочки и фуги. За фугите ми трябва повече търкане, но се получава. И душ кабината почиствам с нея. Относно грапавит плочки не мога да споделя мнение. Ламината също минавам с парочистачката. Много бързо изсъхват влажните остатъци. Цялата кухня почиствам с Кархер - ПДЧ. Идеална е за вратичките и т.н.
Доволна съм, че при използването на този уред спестявам време при почистване на баня и кухня. И е по-лесно.
Малък недостатък за мен е отделящата се пара. Банята ми е малко и като започна да чистя за секунди цялата се изпълва с пара.

# 99
  • София
Искам да вземем за майка ми парочистачка която да е мобилна, за ширпотреба - за село, нещо което да се държи с едната ръка има ли такова нещо?

# 100
Kristal а ламината на каква степен го почистваш? Аз като го чистя на силната и остават мокри петна, притеснявам се да не раздуят ламината и за това подсушавам, но много трудоемко ми се струва. Иначе гранитогреса на коридора много лесно го чистя.
Сапуна от сапунерката излезе много бързо.
Варовика по душ кабината без препарат не става.
Обаче кухнята ми свети. Много лесно се чисти с нея. А инокса и с препарат се съм успявала да почистя по-успешно.

Starrydream Керхер имат и компактен модел, но той е за инцидентно почистване на малки площи. Още повече че тежи 1,5 а като добавиш и водата... Пробвай 15 мин да имитираш почистване с някаква бутилка 1,5 л примерно - сигурна съм че китката ти ще се откачи.  Peace

# 101
  • София
Ясно, значи отпада, какви са нормалните варианти?

# 102
  • София
Kristal а ламината на каква степен го почистваш? Аз като го чистя на силната и остават мокри петна, притеснявам се да не раздуят ламината и за това подсушавам, но много трудоемко ми се струва.

В момента не се сещам на каква степен почиствам, но мисля, че е на силната. При мен не остават петна и нищо не се е раздуло от ламината. Може да е до качество на ламината. Пробвай на по-слабата степен и прецени.

Starrydream, компактни модели парочистачки има в Топ шоп, но нямам отзиви за качество и работа на тези уреди.

# 103
  • София
Тези за обща употреба колко струват и какво могат да чистят?

# 104
  • гр. София
Относно парочистачката от Топ шоп - майка ми си взе и ми я даде да си изчистя фугите на плочките в кухнята - станаха като нови, но доста мокри. Лошото е, че точно 10 мин. след като започнах да чистя, изведнъж спря. Носихме я в сервиз - разкачен маркуч вътре в тялото й. Втори дубъл - чистене отново около 10-15мин. и се повтори същото. Сега стои като паметник вкъщи - вече на никой не му се занимава с нея. Разбира се, възможно е просто ние да сме случили с дефектен уред, за да се получава непрекъснато така - в това отношение никой не е застрахован без значение каква е марката и вида на уреда. Сега мисля дали да не купя парочистачка на Керхер и дано да е по-издържлива - все пак парата чисти идеално и без много усилия. Някой може ли да ми каже, дали е ползвал парочистачка за чистене на пвц и алуминиеви дограми (имам в пред вид профилите им, за прозорци знам че може), както и интериорни  врати от пвц и алуминий.

# 105
# 106
  • София
Момичета, как чистите фугите  newsm78 Имам от доста години една парочистачка, която стои като паметник и като ви чета, започвам да мисля, че просто не знам как да я употребявам пълноценно. Абсолютно нищо не мога да изчистя като хората с нея, само оставам без ръце от повтаряне върху един и същ участък. Да не говорим, че когато сложа някой от по-малките накрайници, свистенето на излизащата пара става непоносимо след няколко минути. Машината не е никак лоша, испанска, стотина евро беше, но явно аз не мога да се справя с нея.

# 107
  • гр. София
Момичета, как чистите фугите  newsm78 Имам от доста години една парочистачка, която стои като паметник и като ви чета, започвам да мисля, че просто не знам как да я употребявам пълноценно. Абсолютно нищо не мога да изчистя като хората с нея, само оставам без ръце от повтаряне върху един и същ участък. Да не говорим, че когато сложа някой от по-малките накрайници, свистенето на излизащата пара става непоносимо след няколко минути. Машината не е никак лоша, испанска, стотина евро беше, но явно аз не мога да се справя с нея.
Аз почиствам с малката четка върху дюзата, откъдето излиза парата и става много лесно дори върху доста замърсени фуги, но предполагам, че зависи и от какво естество е наслоената в тях мръсотия - ако например е много засъхнала мазнина или нещо подобно незнам дали ще стане. Аз съм пробвала само върху плочките и фугите в коридора, а там се цапа от влизащите с кални обувки.

# 108
Здравейте, и аз обмислям покупка на парочистачка Керхер. Бихте ли препоръчали модел? Всички ли стават за миене на прозорци, баня и кухня (вкл котлони и фурна)?

# 109
не става за миене на прозорци или поне аз не успявам

и за миене на ламинат  не става

# 110
Аз все пак си купих парочистачката на Керхер и съм доволна Simple Smile Изчисти ми фугите в банята и коридора, става за паркет, фурната и тя заприлича на фурна (почти като нова); с прозорците също се справя  добре Simple Smile Тия дни ще я пробвам на щорите Simple Smile

# 111
  • UK
Аз все пак си купих парочистачката на Керхер и съм доволна Simple Smile Изчисти ми фугите в банята и коридора, става за паркет, фурната и тя заприлича на фурна (почти като нова); с прозорците също се справя  добре Simple Smile Тия дни ще я пробвам на щорите Simple Smile
Здравей,
Да те питам дали при работа с керхер-а заедно с парата дали пръска от време на време и вода малко? Аз имам Н2О НD и ми се получава така. Бях решила керхер да купувам, ама нямаше приставка-глайдер за килими и взех горната.
Благодаря

# 112
Не, пръска си само пара

# 113
  • Щастлива мама на 3 слънца
и моятя е такава. супер е

# 114
  • гр. София
Днес чистих прозорците с парочистачката ( нямам приставката за стъкла, но парата размеква чудесно мръсотията от външната страна на дограмата и след това стига едно забърсване с кърпа), но не посмях да пробвам върху щорите ни. Ти пробвала ли си вече? Нашите щори са алуминиеви, хоризонтални. Също така се чудя, дали мога да почистя и банята с нея, тъй като ние не сме с плочки, а с тапети за баня. Как мислите, дали биха се разлепили от горещата пара? newsm78

# 115
Аз пробвах върху платнени щори. Алуминиеви имам само в кухнята и не съм пробвала още с тях. За тапетите в банята - би трябвало също да става. Преди време идваха едни рекламни лица на друга марка парочистачка и ми демонстрираха, че може да се чисти и тапет (имам един фототапет), та според мен ще може и тапетите в банята... но най-добре първу пробвай върху малък участък да видиш как е Wink  Peace

# 116
  • София
Аз направих грешката да си взема  Steam mop,две ползвания и единия накрайник се счупи Tired Днес ще звъня за гаранцията,меко казано съм бясна!
Иначе добра работа ми свърши,доволна бях.

За щори защо да не става,просто на по-ниски градуси и не би трябвало да има проблем.

# 117
  • гр. София
Аз направих грешката да си взема  Steam mop,две ползвания и единия накрайник се счупи Tired

За щори защо да не става,просто на по-ниски градуси и не би трябвало да има проблем.
Майка ми също имаше Steam mop, но и нейния се развали - разкачаше му се един маркуч вътре в корпуса и непрекъснато се нуждаеше от ремонт. Незнам, дали всички са такива или просто тя случи на дефектен уред. Аз съм доволна от парочистачката, за сега нямам никакви забележки. А относно ниски градуси, моята парочистачка Керхер няма такава настройка - има само регулация количеството на пара, но не и градуси. Даже незнам по принцип каква е температурата на парата й. Вкъщи също са идвали да ни демонстрират една парочистачка, но беше на космическа за мен цена и нямаше как да си я позволим. Иначе останах очарована от нея, защото жената си сложи ръката пред парата, а после и аз самата пробвах, и не се изгорих, дори изобщо не ме затопли, а парата чистеше идеално. Струва ми се обаче, че там се използва съвсем друга технология за пара, а не като в класическите парочистачки, затова и цената й беше толкова висока.

# 118
Май сме гледали еднаква презентация, парочистачката беше http://www.ev-international.com/bg_BG/page/homepage и наистина цените са...
На Керхер градусите са 60-90 мисля

# 119
Момичета, май си харесах някаква парочистачка на филипс - само като метла е, няма отделно тяло, но искам да питам понеже имам котка и основната ми драма в момента е, че искам бързо и лесно без да вадя големи прахосмукачки, кофи, мопове да почиствам пода (ест паркет, ламинат и плочки в банята) от косми и разни дребни трохи - дали ще ми свърши работа? Понеже не разбирам дефакто къде отиват боклучетата? Благодаря. bouquet

# 120
За косми и трохи си трябва прахосмукачка Wink Парочистачката върши работата на мопа по-скоро

# 121
  • Щастлива мама на 3 слънца
Момичета, май си харесах някаква парочистачка на филипс - само като метла е, няма отделно тяло, но искам да питам понеже имам котка и основната ми драма в момента е, че искам бързо и лесно без да вадя големи прахосмукачки, кофи, мопове да почиствам пода (ест паркет, ламинат и плочки в банята) от косми и разни дребни трохи - дали ще ми свърши работа? Понеже не разбирам дефакто къде отиват боклучетата? Благодаря. bouquet
на филипс имам ръчната уникална е. на батерия

# 122

Hug Парочистачката не може да замести прахосмукачката ... в смисъл не може да събира нито прах ,нито дребни боклучета. Тя замества мопа . Мие и то доста добре , но преди нея трябва да е минала прахосмукачката. И аз имам котка , затова  разбирам драмата ти / особено космите у дома  ooooh!/ ,но освен котката имам прахосмукачка , робот и две парочистачки ... и всичко влиза в употреба . Аз обикновенно пускам робота и след него минавам с парочистачка / налага се всеки ден/ и веднъж седмично вадя прахосмукачката и след нея пак парочистачката ... Не съм сигурна ,че този Филипс ще оправдае очакванията ти . Ако мога да помогна с нещо питай , насреща съм . Успех в избора  Hug

# 123
Аз имах предвид този модел, който уж има и някаква прахосмукачка за дребни боклучета:
http://www.philips.bg/c-p/FC7020_01/steam-plus-sweep-and-steam-c … #supportcontainer

А иначе могат ли да се чистят с пара паркет и ламинат?

Чудя се понеже не ми вади всеки път голямата прахосмукачка, искам нещо за бързо и лесно почистване на косми и евентуално миеща функция, тип метла... newsm78

# 124
Дам, готини са, но са прекалено големи, с размер на цяла прахосмукачка, не ми се струва удобно, аз ако искам нещо толкова голямо ще си вадя прахосмукачката... Thinking

# 125
  • Sofia
Аз имам доста място в нас и това не ми е проблем. На мен лично ми е доста удобна. Grinning

# 126
Аз имах предвид този модел, който уж има и някаква прахосмукачка за дребни боклучета:
http://www.philips.bg/c-p/FC7020_01/steam-plus-sweep-and-steam-c … #supportcontainer

А иначе могат ли да се чистят с пара паркет и ламинат?

Чудя се понеже не ми вади всеки път голямата прахосмукачка, искам нещо за бързо и лесно почистване на косми и евентуално миеща функция, тип метла... newsm78

Привет ! И аз си харесах модела на Филипс. Доволна ли сте?

# 127
  • Beyond the stars
Да се похваля като горд собственик на Керхер SC2 от вчера  Laughing
Днес тествах и съм очарована - справи се с доста силно замърсяване на паркета , че до скоро там стоеше секция и като я преместихме се сещате какво беше отдолу Wink Не мисля, че има драма с чистенето на паркет - тя навлажнява доста по-малко от средностатистически моп  Peace
Пробвах на теракот - без забележки.
Чудех се между SC1.020 от тук и SC2 , която в момента е на промо в Метро.
Не намерих разлики между двете честно казано, ама половинът взе решение, че трябва да е по-новия модел ..просто щото е по-новия  Laughing

# 128
В събота получих парочистачката. Спрях се на модел  Karcher SC3, защото при по-евтиния вариант режима на работа е само 30 мин. и не може да се долива вода по време на чистене. Мога да кажа, че много си заслужава! Неуместно е да сравня работата на това чудо с тази на обикновен моп. Работи без препарати, чисти безупречно. Банята изчистих за отрицателно време- бързо и лесно. На гърба на кухнята имаше остатъци от мазнина, които не излизаха с нищо (гърба е от естествен камък)- с парата всичко падна. Имах притеснение относно почистването на ламината- но се оказа напразно-остава съвсем леко влажно и изсъхва много по-бързо отколко след моп-а. Към комплекта имах и подарък - дюза за прозорци-прекрасна работа върши. Аз лично, за първи път изпитвам удоволствие от чистенето на дома Simple Smile
Друго предимство е, че е лека, долива се вода при процеса на работа, има си филтър за котлен камък.
Ето от тук си я купих :http://vimax-karcher.com/parochistachki-karcher/sreden-klas-parochistachki?product_id=602
Наистина незаменим уред!

# 129
Аз имам SC4 - страхотна и незаменима ми е. Обаче - поръчах я от Амазон, излезе ми 163 евро с доставката. Недоумявам защо цените в българския магазин са толкова надути, не бих си купила от http://vimax-karcher.com/ предвид перфектното гаранционно обслужване на амазонци.  Crossing Arms

Последна редакция: пн, 08 авг 2016, 15:49 от Макарон

# 130
Може ли линк към продукта в амазон Simple Smile благодаря

# 131
  • Русе
  Коментирали ли сте парочистачката на Лидъл

# 132
  • Варна,София

Купих стийм мопа и го тествах сега.Харесва ми ,измих ламината и банята,минах и килимите -светнаха.Най-много при тях си пролича .

# 133
  • София
не става за миене на прозорци или поне аз не успявам

и за миене на ламинат  не става
Е че то точно там трябва да работи...и плочки/фуги.
Мен за тези цели ми трябва, най-вече за прозорците.  Praynig

Kaто гледам цените май трябваше от Лидълските да взема поне за стъкла...

На Керхер една четка струва 24лв?!?!

Иначе кой е най-универсалния модел, но да не е супер скъп? Кърпите как ги перете?!
За SC3 (или SC2) четох, че било на проточен бойлер принципа и нямало високо налягане?!

https://www.karcher-cleanteh.com/bg/category/29.html
http://karcher-borotrade.com/bg/catalog/220.html

Гледах демонстрация на това и ми хареса, но е супер скъпо, работеше на 6 бара.
http://www.ev-international.com/bg_BG/page/3000technical

# 134
някоя от тези на Кархер да речем може ли да чисти и фурна? Презентираха ни една за над 3600 лв., мн. добре изглеждаше всичко, но се чудим (не са малко парите)...

# 135
И аз гледах презентация на скъпата парочистачка и оттам се запалих да си взема (не скъпата, защото ми е множко). Керхер също се справя с почистване на фурна, фуги и др. Не става от първия път (ако са много замърсени), но резултатът е доста добър

# 136
Аз имам SC4 и след нея фурната свети. Честно казано, дори не мога да си представя колко замърсена би могла да е една фурна, че да й се опре.

Понеже съм си правила изгаряне с моята парочистачка (с две леви ръце съм), бих се сериозно поколебала да си купя парочистачка, която има цели 6 бара.

# 137
Някой собственик на парочистачка може ли да сподели колко точно е влажен пода след като се изчисти?
Като чистя със стирка плочките я изцеждам докато стане съвсем леко влажна, минавам 4 квадрата и после я изпирам, пак изцеждам и така чистя. Съответно влага няма, все едно като да обършеш с мокра кърпичка. Дали и с парочистачката е така, или по-скоро прилича на вариант стирка и кофа, където мокриш обилно и оставяш да изсъхне?
Някой собственик на парочистачка Филипс може ли да даде мнение за уреда? Предстои ни ремонт на баня и искам след това да си мия и банята с него. Дали има опасност плочките да се пукнат? Концентрирана ли излиза струята, като от батерия на мивка, или по-скоро като от душ?
Не мога да си представя, понеже примерно имаме ютия с пара. Тя има две функции - пуска ударно пара на едно място, или разпръсква пара по цялата повърхност. Ако парата е разпределена наравно сигурно няма да се пукнат, но ако е една концентрирана струя, допускам, че има и такава възможност.

# 138
Колко точно е влажен? - ами влажен е. Да кажем като стирка от тези дунапренените, малко по-мокро. Ако сравняваме със стирките на конци - значително по-малко мокър. Ако сравнявам с моп Веледа - малко по-малко от най добре изстисканото. Зависи колко бързо ще движиш подовия накрайник по повърхноста. Зависи колко пъти е сгъната кърпата. Зависи на каква степен на парата се работи.

Да се пукнат плочки? Не мога да твърдя подобно нещо. Мила съм си стъклопакета на терасата и то в студеното време. Нищо му няма.

Как пуска парата? Зависи от поставената приставка. Керхера има приставка която е  за ударно пускане на пара. Т.е. самата приставка представлява нещо като фунийка с много малка дупчица. И 4 бара като преминат през тази малка дупчица и силата естествено се увеличава.

# 139
Колко точно е влажен? - ами влажен е. Да кажем като стирка от тези дунапренените, малко по-мокро. Ако сравняваме със стирките на конци - значително по-малко мокър. Ако сравнявам с моп Веледа - малко по-малко от най добре изстисканото. Зависи колко бързо ще движиш подовия накрайник по повърхноста. Зависи колко пъти е сгъната кърпата. Зависи на каква степен на парата се работи.

Да се пукнат плочки? Не мога да твърдя подобно нещо. Мила съм си стъклопакета на терасата и то в студеното време. Нищо му няма.

Как пуска парата? Зависи от поставената приставка. Керхера има приставка която е  за ударно пускане на пара. Т.е. самата приставка представлява нещо като фунийка с много малка дупчица. И 4 бара като преминат през тази малка дупчица и силата естествено се увеличава.

Супер, много благодаря за информацията, точно това ми беше необходимо!

# 140
  • София
Да споделя и моя опит. Имам една комбинирана прахосмукачка и парочистачка на Хувър. Първо прахосмуча, после чистя с пара, но е само за под и прахосмученето е сухо, не може да изсмуква водата от парата. Имам още една на Хувър, само парочистачка, с всякакви накрайници. Фуги чисти идеално, прозорци, мазни повърхности в кухнята, но накрайника за под не е толкова добър колкото е първия уред.
Сега се замислям за комбинирата на Керхер, да пуска пара и да смуче мръсната вода от парата. Това може би ще е най-удачния вариант за чистене на бели килими и дамаската на меката мебел. Парочистачката ги освежава, но мърсотията остава във водата от парата, която попива в килима и дамаската, съвсем друго ще е, ако мръсната вода се изсмуче ... Сега изсмукването го правя с перяща прахосмукачка Зелмер, обаче много уреди използвам за едно почистване на тези килими и мека мебел, което се случва два пъти в месеца ...
Някой би ли споделил отзиви за комбинираната парочистачка и прахосмукачка на Керхер.

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 15:58 от nati_nat

# 141
  • Пловдив
И аз ще се радвам за отзиви за комбинираната на Керхер.

# 142
Здравейте, пред покупка на kercher sc2 или sc3 съм. Интересува ме чисти ли котлен камък и мухъл (от банята), както и дали е подходяща за кожени мебели. Доколкото разбирам за ламината няма проблем. Освен това искам да питам от допълнителните приставки и аксесоари, които се предлагат, смятате ли че има някоя, която да е полезна и да си заслужава да се закупи още в началото.

# 143
Котлен камък чисти, всички приставки, които имаме от SC2 ни вършат работа - имаме четка за фуги, страхотна е, без търкане направо минаваш и чисти. Имаме четка малка за плотове, мивки, сега мисля да почистя с нея фурната. Приставката за прозорци не сме я поръчвали, защото мисля да си купя отделно имат специална "прахосмукачка" за прозорци. Бих си купила или направила обаче още подложки, защото в комплекта има само по 1 брой за всяка четка, което е по принцип достатъчно, но се налага да се пере постоянно и то докато чистиш /аз например бих искала една хавлийка за стаите и една за коридора/

# 144
Искам да питам притежателите на Karcher SC 2,3,4, колко често купувате кърпи за двата вида накрайници и откъде, т.к оригиналните са доста скъпички. В Ebay има евтини микрофибърни кърпи за различни мопове сигурно някои стават и за Karcher, някои поръчвал ли е?

# 145
  • Beyond the stars
Искам да питам притежателите на Karcher SC 2,3,4, колко често купувате кърпи за двата вида накрайници и откъде, т.к оригиналните са доста скъпички. В Ebay има евтини микрофибърни кърпи за различни мопове сигурно някои стават и за Karcher, някои поръчвал ли е?

Аз съм приспособила хавлиени кърпи  Mr. Green Горе- долу размера и да е плътна кърпата  Wink

# 146
Лидълските микрофибърни кърпи за моп ми пасват точно и съм доволна от тях - по-удобни са ми от оригиналните.

# 147
Здравейте, моля ви за мнения и съвети относно избора на парочистачка!  По гореща препоръка се бяхме насочили към тази на Горение
http://www.technopolis.bg/bg/Water-%26-Steam-cleaners/ПАРОЧИСТАЧ … -SC1800R/p/812627
Вчера мъжът ми отиде уж да я купува, но в магазина са му предложили Хувър,  защото има колелца и всички приставки се прибират в нея
http://www.technopolis.bg/bg/Water-%26-Steam-cleaners/ПАРОЧИСТАЧ … -SCM1600/p/811252
Момичето твърдяло, че всичко друго им е еднакво. Не намирам много мнения за нито една от двете и заради това клоня повече към Горение, че поне имаме някакъв отзив за нея.
Трябва ми за почистване  на под (ламинат, паркет, плочки и много важно килими), почистване на банята, кухненски плотове, фурна, котлони, мека мебел и прозорци (макар че не ми е много ясно как ще чистя труднодостъпните стъкла отвън..), общо взето искам да има широко приложение. Според вас коя от двете е по-добре да купим? Thinking

# 148
С уточнението, че аз имам Керхер /както и повечето в този форум май/, виждам една основна разлика между двете - Хувърът побира 1,5 л вода. Да обясня - като пуснеш парочистачката чакаш 2-3 минути да се загрее водата, после чистиш. Когато свърши водата при евтините варианти /200-300 лв/ обикновено чакаш 15-20 минути да се охлади парочистачката, преди да можеш да я отвориш, да долееш и пак да чакаш да се сгрее водата. Това значи, че в зависимост от необходимостта от почистване ако не ти стига резервоарът ще чакаш доста и ще се забавиш с чистенето. Та питайте може ли да се долива вода веднага, или се чака. Освен това да имаш колелца е безценно предимство за мен - с парочистачка чистиш както с прахосмукачка. Как ще я тътрузиш след себе си, ако няма колелца. Много неудобно ми се вижда.
После и още нещо - аз мисля, че парочистачката не е подходяща за ламинат и паркет. Лично мнение. Може да се подуят, ако не днес - утре. Резултатите с почистването няма да са като да чистиш плочки, прозорци или кухня. Текстил съм минавала с парочистачка и се освежава наистина, но да се почисти, не мисля.
За чистене на кухня трябват - четка малка с къс накрайник, кръгла четка голяма, за фугите на плочките - кръгла четка - малка. За пода - накрайник подобно на прахосмукачка.
Като цяло смятам че парочистачката може да е един безценен помощник в къщи, ако се използва за правилните места - плочки, баня, кухня. Успех ви пожелавам и да се радвате на новата покупка!

# 149
Много ти благодаря, даде добри насоки, особено за резервоара и какви накрайници да гледаме да има. За колелцата и аз се замислям, Горението има каишка да си я носиш на рамо, но я дават 3,2 кг най-вероятно празна, като сложим 1 л вода - 1 кг отгоре, става си тежичка за носене. Мебелите по-скоро за дезинфекция искам да ги минавам, не разчитам ако са изцапани, да се изчисти само с парочистачка. Мокрят ли се много мебелите след минаване с парочистачка (мисля и матраци да минавам с нея). А с килими как се справя, нищо, че отзивът ще е за Керхер. Прозорци също не ми е ясно как ги миете  newsm78 Решили сме събота да ходим да ги видим двете и имаме още няколко дни за проучване  Mr. Green Чакаме бебе и мисля, че за почистване и дезинфекция без препарати ще ни свърши работа такъв уред...  Rolling Eyes

# 150
И ние имаме бебе, и я взехме парочистачката със същата цел - за дезинфекция. Не бих си го причинила да нося парочистачка на рамо, Керхер е супер лека, и я тътрузя из всички стаи на колелца, на рамо ми се струва доста трудоемко /все пак ще трябва и да натискаш копчето постоянно, за да пуска пара, да се навеждаш евентуално, да маневрираш из кухнята - с парочистачка на рамо не знам как става. Ако решите този вариант поне я пробвайте, да проверите дали ви е удобно. Колкото до мокренето - на мен това ми беше голяма тревога, оказа се напразно. Керхер мокри колкото един много много добре изтискан моп, само дето понеже водата е гореща се изпарява буквално за 1-2 минути.Предполагам зимата ще трябват 5 минути, за да изсъхне пода. Но се проветрява винаги по време и след чистене, защото иначе става влажен въздуха. Относно тъкани и мебели - на Керхер пишеше, че високата температура на парата /140 градуса/ може да увреди тъкани и затова винаги трябва да се пробва на малък участък. Честно казано, аз не мисля, че ще е някакъв проблем да се мине дивана например. Само дето очаквам там да стане влажно и да съхне по-бавно. Ние сме с калъфи и ги перем и не сме пробвали диван за колко време съхне. За дърво, МДФ според мен не е подходяща за освежаване. Винаги има опасност горният пласт да се повреди. Също и за ламинат не бих. ПДЧ мисля, че няма да има проблем. Матрак - надали ще му стане нещо, но ще е доста влажен според мен и ще му трябва съхнене. Прозорците - мисля там си трябва специална приставка, която не я видях във вашия комплект. При всички положения няма да стане само с минаване с парочистачката - ще трябва и да се подсуши с нещо след това. Керхер си имат специална водна "прахосмукачка" за прозорци, и аз мисля в нея да инвестирам. Не съм убедена просто, че с парочистачката ще е по-малка разправия отколкото просто да вземеш да ги измиеш с чиста вода и да ги подсушиш. Иначе фугите лъсват, котлони, фурна, всякакви замърсявания даже и от електроуреди премахва без проблем. Огледала ако имаш вкъщи също може да миеш с нея, но както и с прозорците ми се струва ненужно упражнение - после пак ще има нужда от подсушаване. По-добре с влажна специална кърпа за целта - в ДМ продават такива и честно казано, по-лесно е с нея.

# 151
prolet_inchen, много, много ти благодаря за отзивчивостта!  Hug Ще помислим още малко и дано накрая останем доволни от избора! За прозорци и да не става, ще ги прежаля, ако се справя с всичко останало. Не обмислям Керхер като вариант, защото много от приставките трябва да се купуват отделно, но пък има време до събота  Grinning

# 152
Сигурна съм, че всяка друга сходна парочистачка ще ти свърши работа /какво пък може да им е различното, всички са на един принцип в крайна сметка/, просто гледай поне основните аксесоари да ги има, и най-вече помоли да я пробваш и да ти пуснат малко пара, поне да си прецениш ти. Но мисля, че на което и да се спреш, ще ти върши работа и ще си доволна. Най-важното предимство за мен е, че се избягват алергиите от препаратите, пък и се надявам парата да върши това, което обещават - а именно дезинфекция. Успех и съм сигурна, че ще понесе на бебчето много по-добре от всякакви препарати за под, даже и еко/ био да са. Да не говорим, че пода като изсъхне е приятно топъл поне половин час след това - сух, но топъл.

# 153
Със сигурност е по-добрият вариант от препаратите, надявам се и аз парата да дезинфекцира поне колкото химията. Още веднъж благодаря, евентуално ще се включа за съвети за ползване вече  Wink

# 154
Всъщност се сетих още нещо да попитам, купувала ли си нещо допълнително към базовия комплект на Керхер, за SC2 конкретно питам?

# 155
Ами не, те бяха 4ри различни вида четки, за всякакви повърхности. Единствено си купих допълнително хавлийки за четките, защото в комплекта базовия имаше само по 1 брой за всяка четка. Между нас казано, 1 брой си е достатъчен, и са здрави, но просто исках да си имам за смяна, че ми е по-лесно.

# 156
Благодаря ти  bouquet Сигурно са достатъчни, но всичко се случва, ако не можеш веднага да ги изпереш, може да останеш без когато ти потрябват.. В такъв случай, щом базовия комплект на Керхер е достатъчен за почистването, което искам, започвам да се замислям и за тази парочистачка. За нея поне мнения и отзиви много има, има си резервни части... Аз си мислех, че ще трябва да дам за приставки допълнително поне едни 100-тина лв и това най-вече ме отказваше, но явно не е необходимо, поне на първо време.

# 157
  • София
Кети'9, ако още не си направила покупката ще ти дам моите аргументи, с които избрах Хувъра, който си посочила в линка, в съревнование с Горението от линка ти и моделите на Керхер SC 2, 3, 4.
Горението отпадна заради носенето на рамо, само като си я сложих в мгазина на рамото празна и на мига се отказах. Хувърът спечели пред Керхера заради
1. Налягането - при 5 bar силата на парата е много по-голяма от тази на 3.2 bar и съответно се чисти по-лесно и бързо
2. Резервоарът за вода - 1.5 л., е доста повече от тези на Керхер, което намалява времето за изчакване между зарежданията, аз с едно зареждане чистя кухнята, банята и огледалата, без пода.
3. Аксесоарите - при Хувър има специален за прозорци/огледала, с гума, която обира малкото останала вода и не е необходимо да се подсушава отделно.
Що се отнася до подове - чисти, но при този тип уреди парата минава по маркуч и наставяща се тръба и в началото губи от температурата си, съответно от силата докато ги загрее по цялата им дължина. После също донякъде губи от топлината докато преминава през тях. За под са много по-добри от правостоящия тип - парата се произвежда долу при пода и няма загуба на топлина и сила, площта на почистващата плоча е доста по-голяма, което прави чистенето по-бързо, цялата тежест на уреда пада върху почистващата повърхност и почистването от натиска е по-добро, и вода се долива по всяко време, без да се чака спадане на налягането за да се отвори резервоара. Аз пода чистя с такъв  Хувър, но пиша от телефона и не мога да копирам линка към Технополис, но ако се разгледат ще се намери - комбинирана парочистачка с прахосмукачка в момента 315 лв. Има 3 степени на парата, най-ниската е за паркет. Нашият е естествен и за няколко години нищо не му се е случило. Има допълнителна приставка за килими. Недостатъкът е, че тези стават само за под, но моят като е комбиниран с прахосмукачка, ползвах го преди за ежедневно почистване за да не влача постоянно тежката прахосмукачка (сега това почистване е поверено на прахосмукачка робот) Но ако човек не може да инвестира в две парочистачки, тази на колелцата също върши работа за под, просто става по-бавно в сравнение с другата и самия накрайник за под се движи малко по-трудно върху килими, може би защото е по-лек.
Във всички случаи с парочистачка
домът е много по-чист и дезинфекциран и то без вредните химии, а за чистенето на фугите в банята този уред направо е ненадминат. Явно при повечето от нас раждането на бебе е моментът, в който поглеждаме към парочистачките, и ние така, купихме първата, когато се роди дъщеря ни, в момента вече тинейджърка.

Последна редакция: ср, 06 сеп 2017, 10:22 от nati_nat

# 158
  • София
Здравейте Simple Smile
И ние мислим да вземем паричистачка на Керхер, най-вероятно ще е SC2, но имам въпрос:
как чистите абсорбатора? Той си има една мрежа над котлоните, която до момента не мога да изчистя по никакъв начин. Ще трябва ли да го разглобяваме?

# 159
  • София
Моята е на Silvercrest (Lidl) - ето тази:
https://www.lidl.de/media/product/0/2/1/8/6/4/5/silvercrest-damp … 00-b2-zoom--5.jpg

За около 100лв +/- и съм много доволна - не мокри много, което е доста важно за дървен под. Освежавам и килима с нея.

# 160
  • София
Взехме я парочистачката и тъкмо я пробвах. Прави ми впечатление, че остава адски мокро след нея... Вие как процедирате с чистенето на плочките на гърба на кухнята, стъклокерамичните котлони, огледала и т.н.
С домакинска хартия ли попивате или как?

# 161
И на моята Керхер в началото мокреше. Направих това:
1/ Сгрявам вода в кана до завиране, пълня парочистачката и я включвам в контакта. В упътването си пишеше, че може. Чакам да светне зелено,  или там каквото свети,  че е готова. Времето за загряване се намаля наполовина и освен това парата е наистина гореща и не мокри парочистачката така.
2. Изпускам малко пара на някакъв парцал за 5-10 секунди. В началото може да пусне малко вода или да мокри много, затова 5-10 секунди на парцала. После нямам проблем
Не знам, нашата пролетта я взехме и тогава наистина си спомням мокреше. Дали се разработи сега, след редовно ползване, или да сложиш гореща вода е разковничето, но в момента се изпарява за секунда - две след като минеш.

# 162
Здравейте, аз имам един въпрос за парочистачките - изпаренията, когато се чистят замърсени повърхности не са ли вредни да се вдишват, особено такива от банята?

# 163
  • Beyond the stars
Здравейте, аз имам един въпрос за парочистачките - изпаренията, когато се чистят замърсени повърхности не са ли вредни да се вдишват, особено такива от банята?

Изпаренията са водата, която е сложена вътре. Няма препрати и т.н.

# 164
Напоследък се замислям и аз за парочистачка. Преди години имах нещо от сорта на стийм моп. Беше адска глупост.
Сега искам нещо леко и главно ефективно за фугите в банята и на гранитогреса. Гледах разни клипчета на Керхер. На всички почистват фугите с накрайник четка. Пак ли се търка с четката така, както при почистване без пара? Аз си го представям, че парата би трябвало да премахва мръсотията без търкане и натиск? Иначе не виждам каква е разликата.
Това да топля вода в кана предварително ми се струва много неудобно.

# 165
За фугите, и аз очаквах като с магическа пръчка да се махнат замърсяванията. Наистина чисти перфектно, но си трябва да потъркаш. Не е както с четка да търкаш, доста по-лесно е. Но не е и както аз си мислех, минаваш и те засияват. Средно между двата варианта, ако мога така да го опиша. И аз говоря за гранитогреса на пода, а пък на стената сигурно е една идея по-трудоемко.
Колкото до каната, може и без кана, тогава чакаш 5-6 минути да се затопли водата. Освен това, парочистачката тежи 3-4 кг. Да я вдигнеш, да я напълниш от чешмата на мен пък ми се струва адски неудобно /пробвала съм/. Така че дали с гореща вода, или не, кана пак трябва да се ползва, за да се налее водата в парочистачката.

# 166
  • София
Аз нашата я пълня с бутилка или с кана, въобще не ми се налага да я вдигам.
Аз нещо съм със смесени чувства за тази парочистачка... Чистих вчера стъклокерамичния плот и хем остава адски мокро и трябва да се подсушава, хем не изчисти перфектно, както успявам с ножчето и препарат...
Ние като цяло сме в нов апартамент с нови уреди, които съм си поддържала, но има едни петна във фурната, които до момента с нищо не съм успяла да изчистя. Е и парочистачката не успя Sad
За банята - справя се чудесно с плочките, но на нашите бели фуги , които пак имат някакви петънца не виждам да прави разлика.

Ето снимки:

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 05 окт 2017, 15:06 от Госпожа Лаленце

# 167
За да се чисти хубаво, парочистачката трябва да е с по-голямо налягане. Моята Karcher SC5 буквално стопява и издухва петната, а след това забърсвам с кърпа. Да, недостатък е, че трябва после да се попие мръсната вода, но пък не търкам грам. Керхер вече направиха парочистачка, с която първо сваляш мърсотията, а после тя я изсмуква обратно, но е тежка и ужасно скъпа. Като се поусъвършенства технологията, ще си купя такава.

# 168
Ами не знам, но ние купихме апартамента с поставен гранитогрес и фугите бяха адски мръсни / черни. Изчистиха се за един следобяд, около 1 час ми трябваше с малката четка. Но толкова много вода като по снимките не е нормално за мен. При мен не се получава и наполовина толкова вода. Не знам защо е така.

# 169
Пролет, благодаря за полезния отговор!

Макарон, цената на SC 5 е 760лв Shocked По-добре да наема чистачка за тези пари Simple Smile

# 170
Аз я купих от Amazon Warehouse deals, open box, състояние used-good (самият уред беше нов и не ползван, не в оригинална кутия, липсваха обаче някои от аксесоарите, т.е. някои от хавлиените кърпи и едната четка, това беше точно описано), излезе малко над 300 лв без доставката на превозвача. Става въпрос за основния модел без ютията (нея я дебна отделно). Аксесоари купих от aliexpress отделно, но да кажем цялата цена с доставката и допълнително купените аксесоари в никой случай не е била над 400 лв. Отделно като търсех, попаднах на няколко немски магазини, които предлагаха варианти factory refurbished продукти на Karcher, с гаранция и на двойно по-ниски цени от пазарните. Ще погледна из пощата ми да видя дали съм си запазила линковете и ако съм, ще ги постна тук.

Edit - ето ги:
https://www.karcheroutlet.co.uk/products/subcat.asp?mID=Steam-Cl … Domestic-Steamers
https://www.directvacuums.co.uk/steam-cleaners.html
https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00QM98DG6/ref=dp_olp_use … p;m=A8KICS1PHF7ZO, само че състоянието е Sehr Gut и съответно цената е 500 лв.

Всичко това го пиша, ако някой случайно още си търси парочистачка, не бърза и няма против да потърси, почака и купи уред с транспортен дефект или open box и да си докупи каквото му е нужно.

Последна редакция: пт, 06 окт 2017, 09:31 от Макарон

# 171
  • София
Макарон, благодаря за споделеното! От Aliexpres оригинални аксесоари ли купуваш?
И някой има ли случайно тази четка и доволни ли сте?
На мен тази средната с микрофибърната кърпа като че ли не ми е толкова ефективна, а с най-малката успявам да изчистя каквото ми се иска. Та си представям, че с показаната ще е също така ефективно.
Другото, което ме интересува е приставката за чистене на прозорци. Струва ли си?

# 172
За мен приставката за чистене на прозорци не си струва. Чисти, но мокри, и дали ще чистиш с обикновен моп за прозорци или това чудо реално няма голямо значение.
Малката четка и голямата кръгла четка са поне при мен ефективни,  но малката на мен лично ми върши повече работа, защото е точно за фугите на гранитогреса, голямата "стърже" и плочките. Предполагам пак зависи за какво се ползва. Уточнявам - аз ползвам парочистачката за дезинфекциране на пода за да играе там малко дете, като преди това минавам с прахосмукачка. Чистя фугите с малката четка когато се сетя, макар че след основното почистване и просто поддържане им стига. Чистя фурната и котлоните със средната четка, понеже направих алергия към препарата за фурна и този вариант ме устройва идеално.

# 173
  • София
За нас също главната причина да вземем парочистачката е да елиминираме употребата на препарати. Сега с първоначалното чистене ще е по-трудно, защото трябва да се напасна с уреда, но после само за поддръжка мисля, че няма да е трудно. Ще я ползваме за банята, мивките в кухнята и банята, котлоните, фурната, стъклената прегледа и огледалата. Подовете ще ги минавам с цел дезинфекция, там фугите са в добро състояние.

# 174
Здравейте. Моля, ако някой има впечатление от следната марка парочистачка, да го сподели:
https://www.emag.bg/parochistachka-5-v-1-polti-vaporetto-sv-205- … 252/pd/DXLZ77BBM/
Не знам нищо за тази марка, а и не откривам коментари. Искам да я купя за майка ми, която живее в апартамент с доста студен под( няма съседи на долния етаж), затова е застлала с дебели персийски килими. Оттам и проблеми с натрупването на прах, алергии и т.н. Ясно ми е, че на тази цена не мога да очаквам чудеса, но поне да обира праха от килимите, да ги освежава, а също за почиства фугит и плочките в коридора и банята.
Разбрах, че е важно колко бара е парата, която прави, но от описанието на тази от линка не мога да се ориентирам.

Последна редакция: вт, 10 окт 2017, 00:28 от Christis

# 175
  • Варна
Christis, не очаквай това нещо да почисти праха от килими. Може би ще успее да го дезинфекцира за известно време, но не виждам как ще го махне. По-добре избери добра прахосмукачка с воден филтър и турбо четка. Едва след добро тупане на килима си заслужава да се мине с парочистачка, иначе просто няма смисъл.

# 176
Парочистачка върху запрашен килим само ще зафиксира мърсотията в килима. Трябва хубава, мощна прахосмукачка с турбочетка, която да го изсмуче хубаво.

Тази от линка, съдейки от дизайна и цената, ми изглежда много никаква - вероятно ще понамокри и толкова. Мощните парочистачки изглеждат като прахосмукачка, т.е. имат странично тяло на колелца, в което се загрява водата. Освен това с мощните парочистачки трябва да се внимава много - едно погрешно насочване и ти стапя кожата.  (ooooh! личен опит!)

# 177
Здравейте! Колебая се сериозно между Керхер SC3   И  SC4. newsm78

Има ли някой SC4 ? Мисля ?че Макарон имаше... Споделете мнения моля! Има ли някакви съществени предимства пред  другата? Струва ли си ?
Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 15 окт 2017, 11:45 от estela

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт