Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
60-74 от 733 отговора
Благодарности за поощрението момичета! bouquet

http://media.snimka.bg/6162/018580260.jpg - копирано е от салфетка
http://media.snimka.bg/6183/018620463.jpg - от картинка
http://media.snimka.bg/6243/018741495.jpg - от етикет за вино

Вторите риби са прекопирани от шаблон за стикер- предполагам за стена.

Lei@ не се отказвай, много харесах пилците и мечките! thumbsup

Аз събирам идеи и техники, но е доста оскъдна информацията...
Успех момичета!
Цитирай

Искам и аз да се занимавам с пирография ..започнах сам да се уча но нямам инструменти...можете ли да ми дадете съвети за добр машини и някакви цени за да знам докъде мога да стигна..благодаря ви и ако може на shortcut_bs@mail.bg да ми пишете че рядко влизам в форума...ще ви бъда мниого благодарен
Цитирай

Mumita, много ми хареса това, че успяваш да направиш преливане в полутонове -  bouquet
Цитирай

Олеее! Имало темичка за рисуване с пирограф, а аз да не зная!  doh

dilu, благодаря ти, че ме насочи!  bouquet

А тук са някои от пирографиите ми, предимно анимационни герои, за сега съм още на този стадий:

http://flori4ka.snimka.bg/hobby/novoto-mi-hobi.223002.6127303
http://flori4ka.snimka.bg/hobby/pirografii-2009-g.349844.10917961

В последно време (от около година) почти нищо не съм направила.  Embarassed
Връщам се да чета темичката!
« Последна редакция: Вт., 22 Юни 2010, 13:11 от Passiflora »
Цитирай

Добре дошла на Passiflora !
dilu благодаря!
Толкова много харесах пилците на Леи, но чак сега намерих моите:
http://media.snimka.bg/6539/019333979.jpg
Успех ви желая от сърце!
Цитирай

Здравейте,всички!Реших да се включа и аз.Пирографията ми е хоби от доста време.Като бях ученичка веднъж рисувах с фулмастри картинки по дървените кръгчета,които баща ми бе изрязал.Естествено,като се намокреха с вода се размазваха.После той ми купи от книжарницата пирограф руски - УЗОР-1.Така започнах и повече от 10 години това е любимото ми хоби.
]

Някои неща ги правя само с пирограф,а други допълнително ги оцветявам,в зависимост от предпочитанията. Smile
Цитирай

Здравей Ана!
Добре дошла bouquet
Много харесах работите ти, правиш го с удоволствие и желание и за това се получават красиви неща!
Да се надявам, че в този форум ще има повече посещаемост и размяна на идеи, критики и новости!
И дано не сме само двете тук  Mr. Green
Още веднъж   настанявай се удобно!
Цитирай

Здравей Ана,
наистина чудесни са работите ти! Имаш ли сайт или нещо друго да разгледаме малко повече?
Твоят пирограф с контролиране на температурата ли е? А в/у какъв тип дърво работиш?
Цитирай

Поздрав на всички! SmileПирографа е същия,който споменах.Работи безотказно.Само U накрайник.Има въртящо се копче за регулиране на температурата.Само не ме карайте да го снимам,че е много изстрадал - децата понякога ми го бутат и веднъж падна по лошо,горкият и му се счупи кутията и го облепих с изолирбан,мисля,че се казваше(тиксо за изолация).Работила съм с различно дърво.При липа се получава много добре,чам също.Изобщо по-бялата и по-мека дървесина е по-добра за пирографиране - по тъмни излизат пирографиите,по-лесно се обгаря дървото.Хубави са пирографиите върху червена върба,защото дървото е по-скоро бих казала с розов отенък,а светлосенките,които се правят с пирографа са по-финни.Твърдата и по-тъмна дървесина не е препоръчителна,например орех,трудно се обгаря с пирографа и е малък контраста между дървото и пирографията.За хубава пирография са нужни много любов,търпение,старание,постоянство, е и таланта да рисуваш добре и знам,че вие ще се съгласите с мен.
Мои творби съм качила на Snimka.bg:Изкуство  Ето две мои по-ранни неща:

Цитирай

Много интересно !  Hug
Цитирай

Здравей,La Vida Loka...!Добре дошла! bouquetА ти занимаваш ли се с пирография,или някое друго интересно хоби?Най-после някой да пише тук,покрили са се нещо.Може пък да са по почивки,лято е все пак.Аз нямам тая възможност.Но най-много обичам да правя картини с пирограф.Имам и други хобита,но това надделява,защото рисуването е моята страст.Рисувам откакто се помня.Като малка предпочитах да рисувам вместо да играя с другите деца.Предпочитах да ми купуват скицници,моливи,фломастери,боички отколкото играчки.Това е за сега от мен.Надявам се да се включат още хора,да пишат тук и да качат по нещо.И аз ще покажа от моите ,но искам да се изявят и други,да стане по разнообразно,по-оживено тук.
Цитирай

Здравейте!  Hug
Ей, разкошни неща!  Cool

Аз направих две бързи пирографийки, едната е рибка, но докато да я снимам и я подарих, но ме помолиха да направя още една същата рибка, та може да успея да ви я покажа; а другата е драконче. Ама все от онези карикатурни анимации (още съм на тази вълна). Дракончето мъжо си го хареса и категорично забрани да го подарявам на когото и да било!  Laughing  (Снимки ще се опитам да ви покажа следващия път- всичко на куп.)
Сега имам една поръчка, ама кога ще намеря време да я направя  newsm78 Идея си нямам! Embarassed

Само да ви издам нещо много интересно: пробвайте да рисувате върху кратунка! Стават много интересни неща  Peace (особено ако е в битов стил), аз вече имам една такава пирография, но беше за проба и не й се постарах много, но като направя нещо по за пред хора, ще го щракна!

Успех на всички и много творчески пориви!  Love
Цитирай

Здравей,Passiflora!Най после дочаках някой да пише тук,все проверявах и нищо,доскуча ми.Търся си съмишленици,да си споделяме разни неща.Моя мъж също иска да правя неща за нас.Но в момента съм безработна,а имаме първокласничка и затова приемам поръчки за картини с пирография.Това е голямата ми страст,искам това да превърна в моя професия,но Видин е малък град с много безработни хора или ниско платени,така че е трудничко.
Ето една от последните ми творби.Това е Крепостта Баба Вида в моя град Видин.

Цитирай

Здравей, Ана!  Hug
Определено много добре се справяш с пирографа!  Peace  Така че нищо не ти пречи да се опиташ да превърнеш хобито си в професия! И аз се замислям за нещо такова, но не съм рисувала сериозно повече от 20 г. и ми отнема доста време да направя нещо по-сложно. Но обмислям идеята за сайт, само дето нямам никакво време.
Да се върна на темата: примерно тази крепост как я правиш? Първо очертаваш контурите с пирограф и след това я оцветяваш? С какви бои работиш? От къде си намираш дъски с тези интересни форми?
Аз да си призная цветовете не са ми страст. И преди си работех основно с молив, за това сега пирографът толкоз ми допада!  Very Happy
Ще ти пиша нещо на лс.
Цитирай

Здравей,Passiflora!И мойта страст е графиката и обичам тоналната пирография,да придавам сенките и гънките само с пирографа.Но много хора предпочитат шаренкото и не могат да оценят по достойнство графиката.Затова правя и от двата вида.Виж горните ми снимки,там съм снимала как ги правя с пирографа първо и после оцветявам.Дори на оцветените полагам преди това сенки с пирографа,след това ги оцветявам с моливи и ги лакирам.Заготовките от дърво, за сега ми ги прави баща ми.Една хитринка-за да си помагам в работата,когато извеждам децата на вън,си вземам по някоя дъсчица и шкурка и си я заглаждам на вън.Така се завързват и разговори и контакти,хората любопитстват какво правя.Винаги заглаждам хубаво с шкурка,да стане гладко,като лист хартия,но разбира се жилките,шарките на дървото си личат.Моята страст към графиката си личи от рисунките в моите скицници още преди години.Можеш да ги видиш на Snimka.bg:АНА-пирография  Там съм качила новият ми албум с мои ранни рисунки.  Всяка графична рисунка би могла да се направи като пирография.
« Последна редакция: Пет., 10 Септ. 2010, 23:36 от ana1 »
Цитирай

60-74 от 733 отговора