Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Давате ли гъби на бебетата/децата си?Нищо не съм чувала за тази храна,а и в повечето пюрета липсва.Някой знае ли защо е така?
Цитирай

БГ - София

Здравей,
Гъбите са една от най-тежките храни и според мен не са много подходящи за малки деца.
Вики (2 г.и9м.) е пробвал гъби, но избягвам да му давам повече от една, две, когато готвя нещо с гъби, за него ги махам при сервиране.
Цитирай

Ако ги махам имали проблем?Например аз готвя страхотна пилешка каша с гъби,мисълта ми е дали мога да давам на Краси  от нея ако отстранявам гъбите?Той е на 11 1/2 месеца? Very Happy
Цитирай

За съвет при пилешката ти супа, не мога да помогна, ама и аз съм чела че са доста тежка храна (дори и за  възрастни) и не се дават на малки деца.
Цитирай

Sofia

гъбите са много вредни и за нас големите хора.Съдържат тежки метали, те са белите дробове на природата, събират всичко гадно
Цитирай

sofia

Здравейте мами!
Някъде бях чела рецепти за деца и там видях че има гъбена каша.Много ми стана интересно как могат да предлагат гъби на деца (забравих да спомена че рецептите бяха за деца от 1-3г.възраст).Не че съм против гъбите,но все пак е доста тежка храна ,както и зелето.Не съм давала ,но мисля и да не давам на щерка ми да хапва гъби,но да пуснеш 1-2 гъбки за аромат мисля че става,но не и да ги яде.
Това мисля аз по въпроса.
Целувки и лек ден.
Цитирай

Sofia

Аз също съм чела, че гъби на деца не се дават, поне до 1 година( според д-р Л. Трифонова). Други забранени неща са черният пипер и дафиновия лист. Но защо е така е пропуснала да обясни.
Цитирай

sofia

За черният пипер съм съгласна,той даже не е полезен и за възрастни,уврежда черният дроб.Но относно дафиновият лист...!!!Нищо не мога да кажа .Аз и слагам дафинов лист в манджите на същеря ми и няма никакви странични явления.Плюс това се слага за аромат ,а не за ядене.
Сетих се за един виц за дафиновият лист,но ще го напиша на другото място.
Цитирай
Абе преди няколко месеца само, че в дира бях пуснала такава темичка и там в общи линии мамите ме убедиха, че гъба и дете са несъвместими. То и за възрастните си е тежичко да се преработи от организма.
И като се замисля голямата ми дъщеря е на 3 и половина и гъба в устата си не е слагала. (за добро или лошо)
Дори в клуб Вегитариянци бях чела, че и те самите избягват гъбите.
Нищо полезно не губим чрез тях си мисля Wink  Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.