Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Plovdiv

Моята дъщеричка днес навърши 3 месеца. Кърмя я за сега без добавки. Тази сутрин отидохме на доктор и се оказа че е качила само 400 гр. за цял месец Crying or Very sad Направо ми се доплака. А иначе е много слънчево и спокойно дете. Вечер спи по 8-9 часа без да се събужда. Сутрин в 7 като се размърда малко и и кажа добро утро и се смее Laughing После си похапва през 2 часа до 1 и след това заспива до 5-6 часа. После пак така хапва начесто по малко. В 10 часа едно солидно смукане и заспива.
 Tired
Незнам какво да си мисля.  Tired Crying or Very sad
Небеше акала 3 дни и тази сутрин напълни хубаво пампа, и не беше яла много.... все си търся оправдание за това че не е качила  Crying or Very sad
А през деня е весела и щастлива. Смее се на глас, гука, рита с крачета.... Това което ми направи впечатление е че в последно време хич ама хич не и харесва покорем. 
Моля кажете каво може да е? Страшно ли е? Аз ли съм лоша? Бъркам ли някъде? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Цитирай

UK

а колко трябва да качва според теб/доктора ти? аз наистина не знам колко е препоръчително на тази възраст и от какво се определя (примерно тегло при раждане или нещо друго). ние също не сме от наддаващите(на 7 месеца е почти 7 кг), но аз съм спокойна,защото всичко друго е наред- яде с апетит, пълни пампи, активна е , весела е. надявам се, че ще получиш и по-конкретни отговори от по-знаещите мами и ще се успокоиш и ти Very Happy Hug
Цитирай

на върха

Ние имаме абсолютно същия режим и също не качваме много, та ще следя темата с огромен интерес Smile
Цитирай

Виж тези стойности http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325 и ще се успокоиш, че "ненаддаването" на детето ти не е толкова малко Wink
Цитирай

София

Не мога да не се включа, защото и моето бебче е "кльощаче", както аз я наричам. Първият месец наддаде 850 грама, оттам насетне се въртим около 500-400, а последният месец само 250 /5-ти/. Детенцето изглежда страхотно, доста по-активно, в сравнение с други деца на нейната възраст, но да си призная и аз постоянно се притеснявам за теглото ни. В момента е 6.150 и 66 см на 5 месеца. Но вингаи се успокоявам с това, че е здрава и се моля така да бъде и занапред.  PraynigПостоянно се чудя, ако това дете не яде достатъчно, то откъде ще има толкова много енергия newsm78 И на мен ми иска да наддава повече, но... явно това е положението. И аз си мислех да пусна подобна тема, а също и да разбера има ли и други слабички кърмачета или аз не съм наред?! Но като ходя на срещите на кърмачките (която е утре, междудругото), винаги получавам подкрепа и мнението им е, че детето е добре (според hedra например няма нищо обезспокоително). Убедена съм, че има деца на които генът им е такъв. Ясно е обаче при тези, които ги хранят с шишето и знаят колко изяждат децата им. При нас обаче (кърмачките) винаги съществува това съмнение, яде ли достатъчно, щом не наддава добре - значи нещо не е наред в храненето ни и т.н.
Въпреки всичко, аз ще продължавам да кърмя дъщеря си, а скоро тя ще навърши 6 месеца и ще се присъедим към изключително кърмените бебета. Тогава ще я захраня, защото тя определено проявява интерес към другата храна, но дотогава продължаваме само на кърма. Това е най-доброто, което мога да дам на детето ми!!! Peace
Цитирай

london

Здравей Мимозка Hug,и аз бях пусна същата тема преди 1 месец,и много се бях притеснила.Детето си е жизнено и щастливо,обаче наддало за 1 месец 410 гр,и това никак не се хареса на докторката.
Успокой се,не си лоша,разбира се Wink,аз си имам теория,че бебетата започват да се движат доста активно в тази възраст,в сравнние с предишните месеци и затова качват по-малко.Естествено аз не съм доктор.А какво каза доктора,добре ли наддава според тях?
това,че не и харесва по корем,ми просто не я слагай така,моят от скоро сам взе да се обръща по коремче,сега си стои когато си иска,но преди никак не му харесваше.
И горе главата Laughing
Цитирай

София

Мимозка, не се притеснявай  Very Happy!
Децата не могат да растат с едни и същи темпове всеки месец. Един път ще качват повече, друг път по-малко.
Виж тук са дадени средни стойности спрямо рожденното тегло: http://www.bg-mamma.com/contents.php?id=277
Цитирай

София, Младост 2

Мамите са прави - нищо притеснително няма Very Happy След като детето е здраво,весело и жизнено и пълни памперсите,значи всичко е наред Very Happy
Това,че спи нощем толкова дълго е чудесно за твоята почивка,но понякога може да е причина за по-бавно наддаване на детето - все пак се получават 9ч без храна и без стимулиране на гърдата,а има и още един сравнително голям интервал без сучене по време на следобедния сън.Ако искаш,може да опиташ за няколко седмици да включиш едно нощно хранене по твоя инициатива - примерно да навиеш часовника за 3ч и да предложиш гърдата дори без да я будиш съвсем - това най-вероятно ще се покаже на кантара още след 1-2 седмици Very Happy
Цитирай

Plovdiv

Благодаря на всички за успокоението. То май си е гинетично заложено от баща и. Неговия син е такъв един кльощав и дребен, а яде та се пръска.  #Crazy Но пък видимо моята принцеска си е едро бебе. newsm78
Така или иначе аз не си лягам преди 2 така че преди да си легна ще и дам да си цокне и пак да спинка.
Днес не ни е видял доктора, само се претеглихме и тъй като имаше много хора оставих за утре консултацията. Та утре следобед пак ще я тегля да видим.
Вероятно вечерта пак ще пиша в темата за бисери относно кърменето.  Rolling Eyes
Но няма да се дам. Щом ми се смее и рита като за световно значи се чуство добре и доволна 35
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.