Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
притеснявам се, че ще трябва до последно да работя и после максимално бързо да започна работа, може би на третия четвъртия месец, тъй като съм съдружник във фирма за внос.
Естествено ако сме здрави с бебчо, това някак ще го наредим, но ако имате опит - споделете
Цитирай

София

Човек предполага - Господ разполага.
Цитирай

София

Ами, не е лесно. Но щом трябва...

Бебчето ти ще е още малко, така че за него нещата ще са по-лесни. Най-важното е да имаш доверие на човека, който ще го гледа, за да си спокойна и ти. Добре е седмица - две преди да тръгнеш на работа да сте заедно, за да си сигурна, че може да се справи със всяка ситуация, а и детенце да свикне с него. На теб със сигурност ще ти е търсене, но това сме - мами...

Ще се справиш, не се притеснявай.
Цитирай

Варна

Аз прехвърлих майчинството на майка ми. Ако нямаш такава възможност-може би ще можеш да си позволиш жена-дететгледачка. Успех! Very Happy  thumbsup
Цитирай

за детегледачките виж тук:
http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=4594
Цитирай

София

Първия път започнах работа 3м. и половина след като родих. Оставих дъщеря си на майка ми да я гледа през деня, но ние живяхме у тях докато малката не стана на 1 г. (и без това правехме ремонт на нашето жилище). Докато ми се полагаха си ползвах 2 часа по-малко работно време и ходех по-късно на работа (след сутрешното кърмене), на обяд тъкмо я бях захранила с картофено пюре, за следобедното кърмене се прибирах от работа. Абе беше доста напрегнато, но пък е разнообразие и докато бях на работа определено си почивах. Само горката ми майка се измъчи - на стари години да гледа бебе, но пък се радваше на първо внуче наволя. Сега каката е на 5г. вече и сме позабравили тези славни времена.
Синът ми го гледах докато навърши 6м. и после - пак на работа. Само че него го водим всеки ден на баба му (пак моята майка) и вечер си го прибираме и така сме и до сега вече почти 2 години.
Щом иска човек се справя с всякаква ситуация, само трябва стройна организация! Laughing
Цитирай

гр. Пловдив

Аз си работих до събота и в понеделник отидох да раждам, дори и в предзала си говорих по телефона служебно. Но като почна зора, захвърлих и телефон, и списание, и всичко. После шевовете така ме боляха, че 20 дни въобще не ми беше до служба. Щом можех да седна обаче и бебето можеше да излиза, тръгнахме двамата на работа. Сутрин в девет, десет ядем, мятаме се на колата и на работа, прибираме се в 12-13 часа, пак ядем, спим и следобяд, ако няма кой да го гледа - пак заедно по бизнес. Хубаво е, че през деня си спи в количката пред офиса на сянка и аз мога да си върша работата, пък и винаги има някой да го наглежда. Случих на шеф, разбира се! Много съм благодарна и на мъжа ми също, с когото работим заедно и който ми върши голяма част от работата сега. Но както казват другите, организация и мобилизация му е майката. Не искам да мисля за момента, в който ще стане студено и няма да можем да продължим така, не искам много бавачка, май ще мисля как мога да си организирам нещата максимално от вкъщи.
Цитирай
Аз си ходих на работа до 09.12.2002 г. и родих на 11.12.2002г.
 След това оставих дъщеря си да я гледат на 4 месеца / идва жена , която ми помага в къщи/- обаче и аз ще кажа , че това си зависи от много неща - най-вече ако детенцето е от спокоините - спинка си , хапва си адаптирано мляко , и се е приспособило към създадения режим -иначе това не бих казала че щеше да ми е възможно с първата дъщера , която още от малка си е много жизнена и непослушна.
Цитирай

Montreal

Az se spravix sas jena ina4e niamashe kak batkoto go gledax do shestia meses , a malkata do vtoria Embarassed . S tatkoto se redyvaxme koi kogato imashe vazmojnist se pribirashe po nai barzia na4in v kashti 4e i jenisata da po4ine. Taka mi e bilo nai spokoino i sam bila sigorna 4e detense e dobre ima sygoren 4ovek koito da se grigi za nego, a za men spokoistvieto e na parvo miasto, kogato sam pritesnena ne sam osobeno raqbotosposobna.
Цитирай
трудно ще мие да свикна с мисълта, че този чужд човек наистина ще се грижи качествено за моето малко нещо
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.