Дарения в болниците

  • 980
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 798
Мили момичета,предстои ми влизане в болница.Гинекологът ми каза,че трябвало да направя дарение при престоя си там.ЗДравноосигурена съм,но по моите изчисления ще ми излезе около 200лв операцията/сравнение-в частна клиника е 350лв/,защото има куп изследвания,които ще си плащам,касата не ги покривала. newsm78
Всички знаем какво е дарение,а на мене ми намирисва на рекет.Какво ще стане ако откажа да дам 100лв/дарението трябва да е ПОНЕ #2gunfire толкова/?
Моля за съвет!

# 1
  • Мнения: 1 798
Никоя от вас ли нее давала такова дарение? Sad

# 2
  • София
  • Мнения: 488
Туй си е чист рекет. Ако има официална такса- няма да пропуснат да ти я вземат. Но дарението е форма на "доброволен" рекет и то без документи. Ако си доволна- ти решаваш, дали да "почерпиш".

 

# 3
  • ново
  • Мнения: 5 960
За болницата не бих дала и стотинка. Миналата година ми се наложи да вляза в болницата за една хирургическа интервенция, докторката ме изчака почти да се съблека и каза "Ами трябва да ми дадеш 50 лв." Попитах я ЗА КАКВО? Тя ми отговори "Амииии това е задължителна такса" Аз пак попитах като е задължителна такса, защо не ми е казала да я внеса на касата и последва скандал #2gunfire. Просто се облякох и отидох на частно, платих повече, но останах доволна. Там поне няма недомлъвки има си ценоразпис и си плащаш по него  bouquet
Мразя корупцията, която е навсякъде!

# 4
  • София
  • Мнения: 488
Да, де ама....... Напоследък нещо съвсем се орезели нашто родно здравеопазване- отиваш на частен преглед и едно такова миличко отношение за да дойдеш и 2-ри път. А откъм лечение - гола вода. Пресен пример- отиваш на платен прием при лекар, който те е посъветвал да отидеш в частния му кабинет. Плащаш като поп, че и 2-ри и 3-ти път, а резултат 0. Сменяте няколко пъти лечението и ти му вярваш, защото е име в областта си. Но, винаги има но.... Неговата специалност била по-широка, ако мога така да се изразя. Имало специалисти-светила баш в подходящата област, но ти и хал хабер си нямаш още. Лечението не действа, правиш си мини- аптека у дома и всякакви налудничави изследвания, но ефект нулев. А тоз доктор знае към кого да се обърнеш, но......... нали трябва пари да взема. Обикаляш, плащаш и т.н. докато някоя сестра не се смили над теб да ти каже за друг. Отиваш, купуваш лекарства за 20 лв и си здрав. Но трябва да знаеш, че имало и такива лекари. А за какво си дал една маса пари- не е ясно.

# 5
  • Мнения: 1 798
На мен ще ми правят конизация в Пета градска.Казаха ми,че имало `задължително` Shocked дарение от 100лв/поне/.И през целия ми престои там сестри,лекари ще ме увещават да подпиша въпросните документи за дарението.От списъка със задължителни изследвания,които трябва да направя предоперативно  повече от половината ще трябва да си платя,а в болницата сигурно няма и да ми ги погледнат.ЗНачи аз уж съм осигурена,а пак си плащам,че и дарение да правя.... #Cussing out......
Ако не го направя ще ме изхвърлят  от болницата ли,какво?!?! newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 488
 В Пета градска съм лежала 3 пъти с каката и не е ставало въпрос  за дарение. Последен път бяхме там миналата година 07-08,2004 г. Май месец ходихме посред нощите за консултация, приеха ни  и 10 лв. такса за частен прием без направление. Е, без документ. Преди няколко месеца имаше скандал за върнат пациент и май осъдиха шефката на болницата.

Може би има някаква такса за престой /2-3-5 лв на ден/  Та, идеята е следната- плащаш официалните такси с фактура и ако те притиснат за дарение,  попитай: 1/ дали ще ти издадат документ за да ползваш данъчни облекчения 
2/ за каква кауза е дарението, защото сестра ти е журналистка и би могла да я популяризира- напр. имат нужда от някакъв апарат- да, ще напишем по вестниците , че Пета градска се нуждае от......, ще попитаме МЗ и т.н.

# 7
  • Мнения: 1 798
Мама 2, Crazyблагодаря!!Много удачни и абсолютно подходящи въпроси hahaha.Мисля,че отговор няма да има.... hahaha
Така де,трябва да знам къде и за какво ще отидат парите ми!А иначе леглоден е 2.50лв мисля.

# 8
  • Мнения: 190
Едва ли някой ще ти отговори на тези въпроси. Мен друго ме вълнува, какви са тези изследвания, които трябва да се направят преди влизането ти в болница, като там на място се правят всички необходими изследвания за нужната манипулация, защото неписано правило на болниците е, че не се използват чужди изследвания. Всяка болница вярва на собственната си лаборатория и трудно приема изследвания от друга такава, така че попитай и за това. Плюс това ти се предполага, че ще вървиш по клинична пътека, което означава, че всички нужни изследвания се поемат от касата.

# 9
  • Мнения: 1 798
Изследванията са тези,все едно ще излиташ в мисия за Марс #Crazy:
1.пкк+суе
2.биохимия/креатинин,пик.киселина,общ билирубин,тимол,общ белтък,йонограма-K,Na,Ca,Cl,кръвна захар/,SGOT,SGPT.
3.Кръвосъсирване/протромбиново време,време на съсирване,време на кървене,фибриноген/
4.урина/белтък,седимент,уробилиноген,билирубин/
5.RO-графия на бял дроб и сърце
6.екг
7.wasserman,спин,австралийски антиген
8.тестуване за упойка
9.кръвна група
10.консулт. с анастезиолог

Това е....Направила съм половината,като спин,хепатит и васерман се плащат,кръвната група-също.
И аз така знам,че всяка болница не зачита чужди изследвания,ама нямало да има проблем като ги направя навън.Убедена съм,че няма и да ми ги погледнат преди операция.
Имам много противоречиви чувства,но все са отрицателни,защото само обикалям като луда,пари все за нещо трябват..А и в болниците все в ръцете те гледат,все едно си ДЛЪЖЕН да дадеш. #2gunfire

# 10
  • София
  • Мнения: 488
Искрено ти съчувствам, но по добре се огледай за добра лаборатория, където да ги направиш за да не ги правиш два пъти. Лично на мен ми изкараха ъкъла преди три месеца, с 10 пъти по- високи от нормалното стойности и то при бебе на 2 месеца. Как не пукнах- не разбрах. Било грешка!!!! А изследванията направих във Военна болница!!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 488
http://www.cibalab.com

Тук поне ще може да се ориентираш за цени на някой от изследванията.

# 12
  • Мнения: 1 798
Навсякъде стават грешки,няма Военна,няма частна реномирана/уж/ болница.Човек,както казваш,може да си умре от грешен резултат. #Crazy
А относно даренията,всеобща явно е заблудата ,че като дадеш пари за благото на болницата newsm78 ще те носят на ръце.Майка ми беше с инсулт и аз буквално за минути бях излязла,като предупредих сестрите.Майка ми викала и тръгнала сама да излиза,беше паднала в коридора.А сестрите-все едно нищо нее станало.А аз още като постъпи -подаръчета,всеки ден кафета и ..кой каквото си поискаше.
Умирам от страх за тая конизация,но едва ли 100-те лева ще направят опериращия-по-голям специалист или персонала-по-човечни.....

Общи условия

Активация на акаунт