Почистване на пералня - варовик... може би

  • 38 359
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 276
Проблема е следния: смятам, че е натрупала котлен камък(невидим с просто око - както казваха в една досадна реклама). Пералнята е "6то чувство" на повече от 6 години... до 8 г. са.
Ползвам уж добри препарати, но са от произведени за Булгаристан.
Антиваровикори препарати не ползвам.
Вчера отворих филтъра и отлаганията се виждат и усещат... е не са скали, но все пак.
Едно време от бебе-стерилизатора за МВ след едногодишна употреба не натрупал малко варовик но с накисване за 1 нощ в оцет (неразреден) се оправи,
....но тук как да го налея  newsm78.... иска ми се някакъв препарат - наливам, пускам на максимална програма и той заедно с водата се върти и изчиства за 2 часа... ако я налея с
50тина литра оцет ще ми избяга домочадието Mr. Green (пък и стерилизатора беше от пластмаса)
Машината е "желязна" и не ми се сменя, е винаги може по-добро, но не сега момента, а ако мога да отложа ще ще е добре ....



# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Аз в моята мятам една таблетка от тези за миялните машини или има едни специални препарати за прочистване на миялни (ползвах за пералянта) и пускам на 95` програма да извърти и така. Споменатият препарат не помня как се казва, но го намерих в Кауфланд

# 2
  • Мнения: 5 207
В България няма много такива препарати.
Можеш да пробваш с Claro. Купих го от Пикадили за под 4 лева.
Пакетчето е 250 г. Изсипва се директно в барабана, без да се слагат дрехи, разбира се, и се пуска програма на 90 - 95° с всички плакнения и центрофуги.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 22:56 от guess who

# 3
  • Мнения: 803
Да, това е решение.
И преди бях писал - това са 250 грама лимонена киселина

# 4
  • Мнения: 5 207
И преди бях писал - това са 250 грама лимонена киселина

И аз ти бях отговорила, че не е вярно.  Wink

Съдържа:
Ureaphosphate
Sodium Sulfate
Sulfamic Acid
Sodium Bisulfate
Silica

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 00:27 от guess who

# 5
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
ъъъъъ, дъ предложа само и аз решение, за които още не са в течение Laughing. 100 гр лимонтозу на най-дългата програма (може и на 60°, не е нужно на 90°). Машината светва. Искам само да предупредя, че е по-добре да ползувате по-малки дози по-често отколкото много киселина наведнъж, защото силната киселинност може да повреди някой части на нагревателя. Най-добре е първо да отворите и да видите наистина ли има толкова много котлен камък. Ако да, няма проблем, киселината реагира с него и много бързо киселинността пада, ако няма, обаче, високата киселинност може да увреди (ръждяса) нагревателя, който е в пряк досег с водата. При миялните не е чак толкова важно, те са проектирани през тях да минава гореща СЛАБА киселина на всеки цикъл на фаза изплакване.

Ако Кларо съдържа

Съдържа:
Ureaphosphate
Sodium Sulfate
Sulfamic Acid
Sodium Bisulfate
Silica

не бих го ползувала само заради фосфора! Ползувайте лимонтозу! Резултатът е същият, ако не и по-добър (аз само това ползувам в район с много твърда вода)! Лимонтозуто е екологично, компактно, лесно и безвредно за хората и домашните животни. Освен това осигурява препитание на много китайци bowuu. Дедо, евтин ли е транспорта от Китай hahaha hahaha?

# 6
  • Мнения: 803

И аз ти бях отговорила, че не е вярно.  Wink

Съдържа:
Ureaphosphate
Sodium Sulfate
Sulfamic Acid
Sodium Bisulfate
Silica

И аз ти бях отговорил с подробности  Laughing

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 13:49 от Дедо

# 7
  • София
  • Мнения: 8 276
  bouquet
Благодаря за отговорите.

# 8
  • Мнения: 5 207

И аз ти бях отговорила, че не е вярно.  Wink

Съдържа:
Ureaphosphate
Sodium Sulfate
Sulfamic Acid
Sodium Bisulfate
Silica

И аз ти бях отговорил с подробности  Laughing

Беше ми отговорил "Не е за коментар", доколкото си спомням.  Wink
Защо редактира това, което беше написал - че Кларо е фалшив?
Да не искаш сега да ме караш да го тествам?  Simple Smile

Между другото и Невена дава добър вариант, но не знам доколко за България ще е по-евтино, при положение, че не съм виждала никъде да продават големи опаковки лимонена киселина. Само от малките за сладкарски нужди.

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... Ползувайте лимонтозу! Резултатът е същият, ако не и по-добър (аз само това ползувам в район с много твърда вода)! ....

Какво количество лимонтозу слагаш?

# 10
  • Мнения: 803
Гес,
не вярвам да го цитираш-препоръчаш, без да си го тествала в лабораторията.
Викай да помагам, ще науча и аз новост  bouquet

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 08:33 от Дедо

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Водата в София е всичко друго, но не и варовита.
И няма такъв филм, като тези дето го дават в рекламата на Калгон. Нагревател или казан с толкоз много отлагания на котлен камък поживотно не съм виждала...
А хората все още си перат с Перла 03 и Перла 73, както и с някои техни посестрими, нап. Канди 407Ф

# 12
  • Мнения: 5 207
Гес,
не вярвам да го цитираш-препоръчаш, без да си го тествала в лабораторията.
Викай да помагам, ще науча и аз новост  bouquet
Аз го коментирам, защото съм го видял и бях шокиран. Затова и редактирам Heart Eyes

Не мога да тествам абсолютно всичко в лабораторията, с която разполагам. Например този Кларо мога да го тествам дали съдържа всяко от изброените вещества, плюс лимонена киселина.
Не препоръчвам, а просто отбелязвам, че е един от малкото на пазара. Вярвам на това, което пише на опаковката и в информационните листи, които трябва да придружават всеки продукт.
Нищо не можах да разбера, честно. Какво си видял и от какво си бил шокиран? Искаш да кажеш, че Глобол пълнят китайска лимонена киселина в кутийки с надпис Кларо и фалшифицират информационните листи, като едновременно изписват друг състав върху опаковката? Ако това е вярно, то е за солена глоба и съд!

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
... Ползувайте лимонтозу! Резултатът е същият, ако не и по-добър (аз само това ползувам в район с много твърда вода)! ....

Какво количество лимонтозу слагаш?

100 гр лимонтозу на най-дългата програма (може и на 60°, не е нужно на 90°). Машината светва.

Шани, дори меката вода предизвиква отлагания на котлен камък. Просто ако водата е мека няма нужда от често почистване.

Интересно ми е за какво им е на производителите да фалшифицират, след като напълно легално могат да си сложат надпис "лимонена киселина" или "Е330". Тук продават поне 10 марки препарати за почистване на перални, които съдържат това (Е330) и само това. Такива са повечето еко препарати. Да не забравяме, че (все още) средностатистическият потребител дори не чете съдържанието или поне не се вглъбява (като нас) в това.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Невена, не ми трябва лекция. Имам очи и опит Wink

Общи условия

Активация на акаунт