Запек при кърмачета

  • 1 498
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
Мамчета сина ми е на кърма, но от капките за колики се запече.Какво да правя да премахнем този дисконфорт?

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Какво означава запек? Ако не може да се изака, напъва се, плаче и го боли,изхожданията са сухи и топчести - да,това е запек. Ако обаче просто не ака няколко дни - няма проблем.
Яж разхлабващи храни ти - круши,сливи,мюсли  Peace
На колко месеца е бебето?

# 2
  • Мнения: 79
Много често при кърмачетата не акането няколко дни (до 7) не е проблем и amanita ти го е казала, ако не се напъва, плаче, коремчето е твърдо или просто усеща дискомфорт няма място за притеснения  Grinning

# 3
  • Мнения: 367
Пепи 15 здравей, ако бебчето ти усеща дискомфорт, плаче и се опитва да се изходи, а не може, може би наистина се е запекло. Тогава го кърми колкото се може по-често и самата ти хапвай разхлабващи плодове - круши например. Възможно е, просто да се изхожда през няколко дни, и ако само това е симптомът, не е проблем.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 114
И аз това ще кажа като другите-ти самата хапвай често разхлабващи храни-киви,круши,сини сливи/сушени и накиснати/,домати,грозде...и смени капките за колики.

# 5
  • Мнения: 9 429
Неизхождането при бебета е доста често срещано.
Както са те посъветвали по-горе яж разхлабващи храни.

# 6
  • Мнения: 1 428
Пий и сок от круша  Peace

# 7
  • Мнения: 764
Колко е голямо бебето. Моят син се запече като беше на три месеца. Тогава една лекарка ми каза,  освен това, че аз трябва да ям повече разхлабващи храни (киви, круши), да му давам сутрин на гладно една мъничка лъжичка прясно смляна круша. Имаше голям ефект.

# 8
  • Мнения: 695
Ако искаш разкажи повече за вас: колко е голямо бебето, как наддава, как се кърмите, колко често се изхожда, в какво се изразява дискомфорта.

Можеш да разгледаш тези статии:
Запек при бебето
Запек при бебето и твърди храни
Изхождането при бебето.

# 9
  • Мнения: 1
Ако искаш разкажи повече за вас: колко е голямо бебето, как наддава, как се кърмите, колко често се изхожда, в какво се изразява дискомфорта.

Можеш да разгледаш тези статии:
Запек при бебето
Запек при бебето и твърди храни
Изхождането при бебето.
:
Какво означава запек? Ако не може да се изака, напъва се, плаче и го боли,изхожданията са сухи и топчести - да,това е запек. Ако обаче просто не ака няколко дни - няма проблем.
Яж разхлабващи храни ти - круши,сливи,мюсли  Peace
На колко месеца е бебето?
на 3 месеца

# 10
  • Мнения: 28
Моят бебок, когато беше на около 2-3 месеца, изведнъж спря да ака всеки ден по 2-3 пъти и започна да пропуска дни. Докато не стигна до 4 дни, в които не акаше и ака на петия. Бях се доста шашнала, консултирах се с педиатърката, какво ли не. Тя ме посъветва да дам овесена вода, КОЕТО Е ГРЕШНО!!! Направих го веднъж, за което и до днес съжалявам! Нямаше резултат - бебчо си се изака, когато той си реши. Докато не отидохме на контролен преглед при най-добрия педиатър в Плевен (Д-р Йонов - прекрасен човек и лекар!), който много внимателно ми обясни, че на тази възраст бебетата растат много и съответно усвояват максимума от кърмата (което аз бях прочела в нета и заради което не дадох повече овесена вода, но друго си е да ти го каже специалист). Като добавим и факта, че в кърмата има много малко "отпадни съставки", както се изрази той, ето ти го и акането на няколко дни веджъж. Важно е, когато ака бебето, да ака с нормална консистенция, без напъни, дискомфорт, плач, болка. Знаеш каква е консистенцията на акото на кърмено бебе - кашаво, понякога и като бозичка даже, така че съблюдавай преди всичко за това и никакви термометри и подобни глупости! Нито овесена вода или сиропи с лактулоза, какъвто ми беше препоръчан пак от предиатърката ни!

# 11
  • Мнения: 1
аз имам един въпрос малката е само на кърма и е на три месеца точно . имаме проблем с изхождането напъва се ама не се изхожда цялата почервенява ама няма резултат , имаше и малко температура която падна след като два дни и помагах да се изходи със  свещи1ки , вчера сама се изходи напъва се напъва и свърши работата и от вчера не е ходила снощи се напъва много цялата почервеня но без резултат и днес също казаха ми да и давам овесена вода ама се чудя за да се била изхождала а четох че било нормално защото бебетата почвали да усвояват храната но се притеснявам защото се напъва и плаче (неспокойна)  .Какво да правя

Общи условия

Активация на акаунт