Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

До сега сме пили сироп за кашлица и витамини,но тях ги разтварям в сокче и понеже са сладки си ги пие.Сега обаче давам антибиотик,който има плодов аромат,но си горчи.В сока го усеща и не иска да го пие.Направо от лъжичката пада голяма борба и в крайна сметка с по-голямото количество се оливаме.
Моля,ако някой знае някоя хитрина да я сподели,че вече ми призлява като дойде часа за прием Rolling Eyes
Цитирай

Пловдив

Пробвай със спринцовка. Доста време само така можех да давам лекарства - пускаш по малко и чакаш да глътне и така докато изпие дозата. От борбата обаче не можеш да се отървеш, но поне не се разлива лекасрството!
Успех  Very Happy
Цитирай

София

Също има на Нуби (но май сте вече големки за това, но може да помогне) едни много малки шишенца за даване на лекарства, те са ок. 20 мл.
Цитирай

Аз давам с мерителната лъжичка, малкият си пие без проблем. Друго ме притеснява, обаче, нали е в хладилника антибиотика, не е ли прекалено студено да го приема така? Или затопляте преди даване??
Цитирай

Лондон

И аз съм давала студен антибиотик, от хладилника и нищо й нямаше.
Давах го със спринцовка.
Цитирай

Русе

Със спринцовката го пробутвам.  Peace
Цитирай

Аз съм давала веднъж витамин С и Панадол. В мерителна лъжичка, даже й хареса  Very Happy
Цитирай

Когато много се дърпа-със спринцовка.Иначе-с мерителната лъжичка (добре че много рядко ми се налага).
Цитирай

Пловдив

s мерителната лъжичка. По едно време се дърпаше и приготвях тайно лъжичката с лекарството, а после я пробутвах между тези с яденето. Сега пие един сироп и се справяме с лъжичката само. Много му се иска все да слага шишетата в кутийките и докато се захласне с тях - хоп в устата!
Сега обаче не зная как ще давам този имуностимулант бор....еди какво си. Били някакви глобули! Rolling Eyes
Цитирай

Spain

спринцовка - да жиеят спринцовките Smile ина4е с лъжи4ката ..половианта е на земята
Цитирай

Пловдив

Със спринцовка е най-лесно,даже в детския антибиотик СУМАМЕД си има специална и аз ползвам нея. Smile
Цитирай

Севлиево

Понякога давам със спринцовка, но впръскван към бузката, защото веднъж впръсках в гърлото и Деси повърна. Сега я залъгвам с лъжичка, но определено не ми е лесно, защото настава една ръкопашна схватка Laughing
Цитирай

София

Със спринцовката го пробутвам.  Peace
newsm10
Цитирай

София

Благодаря ви момичета!
Тази вечер го пробутах със спринцовка,макар че не се спрвих добре с боравенето с нея Laughing,но утре ще съм по-добра Very Happy
никога не бих се сетила за този начин Very Happy.
и.........дано по-рядко ни се налага.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.