А уж кърмата предпазвала! /не става дума за секс/

  • 1 381
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Е т'ва е! Митът за здравото кърмено бебе е развенчан. Едва на 6 месеца сме, а вече втори път тъпча малкия с антибиотици. И той дори малко не се подобрява. Къде са тези прословути защитни майчини антитела, по ангелите?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Защо така? Какво се е случило? От какво се е разболяло бебето?

# 2
  • Мнения: 1 722
Ами и аз не знам. Изби му зъбче и ми вдигна температура. Реших, че е от това, тъй като почна да избива и второ. Та 2 дни детето ми с температура и му давах Панадолче за зъбките уж. Но после почна да мрънкоти - пак от зъбките. Протече му нослето, започна да кашля и т.н. И сега е доста зле - май някаква инфекция на дихателните пътища, зачервено гърло, температура, болки в ушичките, но най-ме притеснява кашлицата, която си е от гърдичките. Всеки ден ходим на лекар, за да го следят. Уф .........

# 3
  • Мнения: 3 663
Анита, кърмата все пак не е целебно чудо, няма как да предпази от всички болести, невъзможно е да съдържа антитела към всички възможни вируси просто Confused тя засилва имунитета на бебето, но не може да го направи тотално непробиваем  Confused погледни го от друга страна, ако  не кърмеше, можеше да е още по-лошо  Confused
скорошно оздравяване!!!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Напълно ти съчувствам, знам какво е болно бебе и дори моята госпожица днес се събуди със сополи. Sad
Склонни сме в един такъв момент да обвиняваме кърменето, но свъщност то няма нищо общо.
Вярно доказани са имунологичните му свойства и това е неоспорим факт, но неведнъж тук сме коментирали това, че дали ще се разболее едно дете в даден момент зависи от зависи от много други фактори.

Тони също се е разболявала няколко пъти от раждането до сега, но антибиотик е пила веднъж и то защото баткото беше с пневмония и ме достраша да я карам на хомеопатичния Арсен при условие, че започнаха да и се чуват хрипове. При нея обаче се стигна само до лек бронхит и се оправи бързо, докато Алекс беше доста зле. Ето в този момент аз бях почти сигурна, че само кърменето я е предпазило от усложнинията и пневномията.

Стискам палци да се оправите бързо Praynig

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като не се подобрява от антибиотика,изводът е ясен - просто е вирус и антибиотика е бил напълно излишен - за съжаление е много чест този момент Sad
И при нас е същото - едва излекувахме една хрема със зачервено гърло и поседяхме около седмица здрави,сега сме отново с хрема и ужасна кашлица.Но при нас няма спасение - баткото носи от градината най-различни неща и макар че при него има само лека хрема,при дребната нещата са доста по-силно изявени.Кърмата не може да ги предпази от всичко - но лично аз съм много доволна,защото за разлика от баткото,който от всяка хрема правеше директно комбинацията от ангина и отит с висока температура,дребната досега ми минава само с кашлица и хрема,колкото и гадно да са изразени.Но и аз упорствам,де - докторката е склонна да даде антибиотик,като се задържим 3-4 дена така и гърлото е много червено,но като гледам,че детето е иначе жизнено(макар и кисело) и без температура,нямам никакво намерение да давам антибиотици и чакам да видя - ако до 2 седмици не се подобри,тогава ще мисля за антибиотик Mr. Green(Не се шегувам - толкова го дават; една настинка траела по толкова; последния път,когато беше болна и пи антибиотик,кашля повече от месец,преди да се съглася да дам антибиотик - накрая доки ме посъветва много настоятелно да дам,за да не стане някой бронхоспазъм,макар че детето беше иначе добре - и наистина за 4 дена кашлицата спря,което значи,че в случая наистина е имало нужда от антибиотика).Изобщо изхождам от принципа - лекувай детето,не симптомите.

# 6
  • Мнения: 1 586
Кърмата много силно подпомага имунната система при борба с вредителите. За съжаление обаче не помага против неправилно предписано или прибързано лечение... Все пак за да се извлече полза от имунните свойства на кърмата, трябва да им се даде шанс да действат.

# 7
  • Мнения: 6 206
Не знам - не мога да кажа мойто правилно ли е лекувано или не, защото не съм доктор.Но е факт, че го водя при най-добрите доктори, внимание му се обръща много, гарантирано не му се прилагат прибързани лечения и факт, че досега ми се разболявал три пъти:
Първият път на 6 месеца, след една седмица-антибиотик
Вторият път на 8 месеца - 1 седмица в болница с обструктивен бронхит
Третият път преди 2 месеца - пак се стигна до някакво сериозно лекарство, от което езикът му стоя обложен доскоро.
Ами ако не беше кърмен, едва ли повече щеше да се разболява.

# 8
  • Мнения: 2 784
Калина се разболя за първи път преди няколко дни, само хрема, слава Богу, но още точи сополи, крива е и не може да диша през нослето. Живеем при майка ми, която е логопед, постоянно е в контакт с деца и ще- не ще мъкне вируси. Не смятам, че кърмата е панацея, аз съм кърмена до 6 месец, за това време съм лежала в болница 2 пъти- веднъж обезводнена в резултат на ранното захранване със сокчета, веднъж с тежък бронхит. Просто се надявам да е малко по-здрава от мен.

# 9
  • Мнения: 5 577
И аз незнам защо се меся в тази тема, но да кажа.
Една позната ми разказа наскоро за неините племенничета. Каза - "Кърмени са доста, и са постоянно болни. По кекави деца от тях няма."

Едва ли има нещо общо, исках да кажа, че причината за боледуването е друга.

Дано детенце скоро се оправи.

# 10
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Анита, кърмата все пак не е целебно чудо, няма как да предпази от всички болести, невъзможно е да съдържа антитела към всички възможни вируси просто Confused тя засилва имунитета на бебето, но не може да го направи тотално непробиваем  Confused погледни го от друга страна, ако  не кърмеше, можеше да е още по-лошо  Confused
скорошно оздравяване!!!

Подкрепям!!!

Абе Тони, голяма хубавица е тази Таня!!! Ще я праивм снаха Wink

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И моята бебка пи антибиотик преди седмица.  Sad Досега се е разболявала няколко пъти. За справка - синът ми, който е кърмен само 6 седмици, до 9-тия месец не беше дори хрема хващал.  Twisted Evil Нищо не искам да кажа, просто факти. Иначе повечето от вас знаят, че я кърмя основно заради прословутия имунитет, ама не съм го видяла досега!  Mr. Green
Изобщо - може ли някоя майка да се похвали, че детето и е на кърма и не боледува? Щото обяснения от рода - не се знае как щеше да бъде ако не беше кърмено, предполага, че децата ни са ужасно болнави - след като на кърма боледуват толкова, без кърма значи щяха да бъдат по болници непрекъснато! А чак пък толкова да са болнави всички нещо не ми се връзва...  Thinking
Почвам да се ядосвам и аз вече...  #Cussing out   

# 12
  • Мнения: 8 459
Изобщо - може ли някоя майка да се похвали, че детето и е на кърма и не боледува?
Цитат
Ами за съжаление не мога да се похваля EmbarassedВ момента сме за четвърти път с хрема.Все от някого хваща някой вирус.Синът ми,кърмен до 7 месец и захранен рано не е боледувал почти до навършване на двегодишна възраст,само на около година и половина имаше някаква хрема и  това беше.Но тогава нямахме контакти с никого,живеехме на квартира и не се събирах с никого,особено с деца.И това има значение bowuu.А и много добре знаем,че вирусите вече мутират-не са един и два.Сега пък у нас е отворено за всякакви хора и как няма някой да ти донесе вирус,като всички са болни.А и когато си с две деца е доста по-различно-почти винати боледуват едновременно.Баткото ни само влачи болести от училище.Дано мине поне бързо хремата,предните 3 пъти само с това се разминахме.От днес и аз съм с болно гърло Rolling Eyes и хрема,изобщо всички сме се натръшкали,то бебето да не е от желязо. Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 181
Да си кажа и аз!
Кърмата е най-хубавата храна за бебетата, но не те застрахова от болести.
Та всеки организъм е различен - един е с по-добра имунна система, другия с по-слаба.
Според мен трябва да се кърми, докато имаш кърма и докато бебока иска.
При нас, Еми сама отказа да суче в един момент и аз спрях да я кърмя - не съм насилвала нито нея, нито себе си. Опитвам се да я калявам и по този начин да я предпазвам от доста инфекции, които сами по себе си леки, на един изнежен организъм се стоварват като камион с въглища!
И без да обидя никого, но ми се струва доста неправилно да се отричат антибиотиците като средство за лечение и да се чака на детето само да му мине.
Антибиотиците са затова - да не се допуска ескалиране на заболяването, да не се стига до пневмонии, отити и какво ли още не!
За съжаление лекарите не винаги предписват правилния антибиотик - защото трябва антибиограма и тогава със сигурност предписания антибиотик ще действа, ама кой да се занимава с такива неща!!!
Затова аз винаги предпочитам широкоспектърен антибиотик, при наложило се следващо лечение - избирам от друга група, така че да не се получи резистентност.
И никога не чакам повече от 3 дни при усложняващо се състояние на детето!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 019
Голямата ми дъщеря е кърмена 6месеца и до 3 г. докато не тръгна на градина не е боледувала, с изключение на някоя и друга лека хрема. Почти не познавах лекарствата и много се чудех на майките, които и за един ден да тръгнат някъде мъкнат цяла торба лекарства за какво ли не.
Една лекарка ми каза, че на малко бебе се дава антибиотик само ако вдигне 39 темп. и смятам за напред да я послушам защото на малката така й изписаха антибиотик за няма нищо и такива гъби направи, растройство, дисбактериоза и т.н., че още не мога да й оправя флората на стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт