Моля, помогнете ми със съвет, за да си имам бебе!

  • 2 525
  • 34
  •   1
Отговори
Скъпи дами,
скоро разбрах за този сайт и не мога да кажа, че съм запозната достатъчно добре със съдържанието му и темите, дискутирани досега. Но със сигурност забелязах добронамереността и човешкото отношение на участничките тук.
Съвсем накратко искам да споделя проблема си и да ви помоля за вашите полезни и СПЕШНИ съвети.
Аз съм на 31 години и откакто се помня съм имала нередовна менструация. Класически случай на поликистозни яйчници. Последните няколко месеца за моя радост попаднах на нормални лекари и се подложих на доста обстойни изследвания. Менструацията ми беше не просто нередовна, през последната година не се беше появявала съвсем. Откриха ми, че имам инсулинова резистентност и започнах да пия Siofor 850. Накрая моят ендокринолог предизвика менструацията ми и започнахме да правим тест с кломифен, за да провери дали ще имам овулация. Онзи ден бях при него и той ми сподели хубавата новина, че има образувани два доста големи фоликула, които са на път да се спукат и ме посъветва с партньора ми да активизираме дейността по бебеправенето - най-сетне нещо приятно от всичките процедури Simple Smile))
Моята молба е: мили момичета, за първи път преминавам през такъв етап от живота си и бих искала да не изпускам шанса си. Сигурно в момента ви се струва смешно, но бих се радвала на всякакви практически съвети, които да увеличат шансовете ми за забременяване в тези толкова важни дни!
Благодаря на всички предварително!

# 1
  • Мнения: 1 329
Здравей Божурче,

на мен също този месец ми беше направена стимулация. Конкретни съвети за увеличаване на шансовете не мога да ти дам, защото по-принцип няма такива.
Прави секс, не ставай поне 30 мин след него, пий фолиева киселина и бъди спокойна.
Дано други момичета помогнат повече Peace
Успех Praynig

# 2
  • Мнения: 7 716
Обичайте се, останалото остави на лекаря.

# 3
Благодаря за насърчението Simple Smile Страхотни сладури сте!

Кажете ми само какво представлява фолиевата киселина - какви разфасовки е и каква дозировка трябва да се прилага?

# 4
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Пожелавам ти успех с бебеправенето.

Потърси информация за фолиевата киселина тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29275.0

Трябва да започнеш да я пиеш 3 месеца преди планувана бременност. Представлява водоратворим витамин и предпазва плода от малоформации - това е в най-общи линии.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Божурче, ти си също като мен, но ние не сме още на етап стимулация, защото имаме и мъжки фактор.
Аз също пия сиофор и съм с инсулинова резистентност. На мен сифора ми повлия доста добре- свалих килограми и имам редовен цикъл. Миналата година благодарение на него даже забременях, но завърши със спонтанен аборт.
Добре е, че си намерила добър ендокринолог!

# 6
Това с килограмите е една друга много болезнена тема... много ми е трудно... А явно е доста наложително да сваля (и то доста килограми)... Ти как успя с това? Аз свалих 5-6 килограма с доста лишения, но последните 1-2 седмици се отпуснах и мисля, че пак ги възстанових. Кажи, моля, каква е тайната на отслабването  newsm78

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Божурче, заедно със сиофора след консултация с други пиещи ги от един американски форум започнах да избягвам сладкото(преди по 2-3-4 вафлички на ден, шоколадчета Embarassed Embarassed Embarassed) и да хапвам нисковъглехидратни храни. До сега мисля, че ми се събират около 15-30 кг надолу, но аз тръгнах от много Embarassed
По колко сиофор пиеш?
Колко ти е кръвната захар?

# 8
По последни изследвания (не са в мен в момента и карам на спомени) инсулинът ми е около 16, като преди 3-4 месеца беше 42.
Пия Сиофор 850 по 1 сутрин и вечер.
Предполагам, че факта, че не свалям килограми се дължи и на моята несериозност и слаба воля...

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Аз съм на три на ден, опитай наистина да намалиш въглехидратите- как обичам пържени картофки, ама не може. Е не съм толкова стриктна вече, че ми писва понякога, но гледам да не ям много такива неща и задължително черен хляб. Моята ендокриноложка каза да хапвам по 2 черни филийки на хранене

# 10
  • София
  • Мнения: 310
здавей и ти стискам палци  bouquet след бебеправене не ставай, поне 15-20минути и дори можеш да си вдигнеш краката  по - високо от тялото, при мен стана така
успех Simple Smile

# 11
Скъпа Ва, благодаря за съветите. Явно глад му е майката... и лишение от любимите и на мен пържени картофки  Tired
Много съжалявам за загубеното бебе. Стискам палци с всичка сила нещата да тръгнат в друга посока и при вас да се случи чудото!!!  Praynig

# 12
Мила Марина, този трик го бях чувала някъде и го прилагам. Чак ми изтръпват краката, но не е болка за умиране! Надявам се нещата да се получат. Дори не искам да мисля за момента, в който ще разбера, че всичко е било напразно и се отново се започва ходенето по мъките.

# 13
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Честно казано преди да започна лекарството се опитвах да отслабна с нулев ефект и за кратко време натрупах доста килца(и преди това не бяха слаба). След акто започнах с това хранене, резултата бявно се появи.
Но глад не, в никакъв случай, защото може да си навредиш повече. Опитай да се храниш уморено, без картофи, ориз и разни такива храни. В красива мама форума има много неща за нисковъглехидратните храни. Не казвам да го спазваш като диета, просто виж какво може и какво не може. Резултат определено ще има

# 14
  • София
  • Мнения: 6 360
а мъжът ти правил ли е спермограма все пак?

Общи условия

Активация на акаунт