Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравни заведения, специалисти
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 71 отговора
...е, че там направо е някакъв ужас! Естествено предварително искам да кажа, че това си е лично мое мнение и не задължавам никого с него, но просто трябва да Ви разкажа, какво преживях там.
През май постъпих в патологията на 5ти етаж за задържане, имах контракции. Д-р Ивет Райчева, която за нещастие се оказа мой лекуващ лекар, ме прегледа чак след 5 дни и то на видеозон. Райчева е наистина една много готина и усмихната жена, но изключително мързелива.  Та значи, хигиената е под всякаква критика - 40 жени ползват 1 тоалетна, която освен това не се мие всеки ден; акушерките изпразват запушените системи на пода и след това кръвта и квото е там стои поне 2 дни (да си го гледаш)... После горе в следродилните отделения пак е по-чисто, ама нали преди това са ти изпили енергията в тая мизерия...Искам още да добавя, че като започнах да раждам ме прегледаха няколко пъти и не разбраха, че раждам, а една от дежурните лекарки ми каза да не "вия" така, защото било нормално матката да се разпъва...Както и да е...отвратена съм и от "човешкото" отношение на всички акушерки, които ми обясняваха през цялото време "да не се правя," защото ако съм имала болките, които твърдя, че имам, вече да съм родила...Абе въобще...
Съветът ми е просто не ходете да раждате в Майчин дом...Естествено може някой да каже "такъв ти бил късметът" ...иска ми се да вярвам в такъв случай, че при следващото бебонче късметът ми ще е по-хубав...
Цитирай

Луксозенец

Майчин Дом беше в нашия списък. След прочетеното се зачерква  Exclamation  Остава Шейново .
Цитирай

О Боже, а аз съм се спряла точно там и отгоре на всичко, лекуващия ми лекар "не му се занимава" с нормално раждане и въобще не коментира това, че искам да родя по нормален път. Много ме е страх ...  Crying or Very sad
Цитирай

Кори Селести

аз раждах в Шейново преди две години, а сега в Св. София....та съветът ми е...раждайте в Св. София и си вземете стая двоен ВИП. Хем са разрешени свижданията по всяко време, хем една баня и тоалетна се ползва най-много от 4 жени и се мие ВСЕКИ ДЕН!:)

УСПЕХ:)
Цитирай

София

Аз раждах в Шейново преди година и нещо. Миеха всеки ден, аз по цял ден бях на кафето с приятели, т.е. свиждане нон-стоп. А за бебчето - е, всички го видяха на 4-я ден, но по-добре - нека и от милото да се съвземе от огромната промяна. Много съм доволна от Шейново.

По въпроса за Майчин дом - в началото на декември 2002 правих там амниоцентеза. Чаках да се освободи лекарката от 08.00 до към 13.30. Навлечена със зимни дрехи, 4 часа обикалях из коридора, за да не настина. Умрях от студ - такъв невероятен ветрилник е там, че още тогава отпадна като болница, в която да раждам, независимо от професионализма на лекарката.
Цитирай

Цитат на: vassbil
По въпроса за Майчин дом - в началото на декември 2002 правих там амниоцентеза.

Какво е амниоцентеза?  Embarassed
Цитирай

мои близки пък са страшно недоволни от Шейново и стафилококовата инфекция, която бебето хвана там. Имам и позната, която е страшно недоволна от Св. София! Каза ми буквално- не си и помисляй да стъпиш там. Чувам подобни мнения и за МД и за всички болници - то какъв е изводът  - не раждайте в нито една болница!  Laughing
Аз съм на принципа - избирам си доктор - и в която болница е той - там съм и аз  Laughing
Цитирай
да всъщност и това забравих да спомена, че прозорците в Майчин дом са облепени с тиксо, за да не духа, познайте как пази туй тиксо...дограма има само в родилното, обаче и там усещаш полъх по морно чело...
Цитирай

София

Инфекции има навсякъде. Моята бебка нямаше никакъв проблем, както и бебето на една приятелка родено седмица преди нас пак в Шейново. Друго бебче, родено в Шейново месец след нас имаше такава инфекция.

Моя приятелка роди в Майчин дом година преди мен. След раждането поддържаше температура. Оказа се, че е има някаква анаеробна инфекция. Върнаха я в болницата, където май повече от седмица я лекуваха в инфекциозно отделение а антибиотици. Бебчето не беше заразено и се гледаха с тати в къщи.

Ами амиоцентезата /може и да не ми е верен спелинга на думата/ е процедура, при която с игла ти боцкат коремчето и изтеглят околоплодна течност. В нея има отлюспили се клетки на бебчето. Тези клетки се изследват за генетични проблеми. Има известен риск от спонтанен аборт и по тази причина се прави само ако има повишен риск.
Цитирай

sofia

здравейте момичета!
аз пък мога да изкажа напълно противоположно мнение от горепосоченото!
бях в патологията на 7 ми етаж в майчин дом!лекарите и акушерките си вършат страхотно работата!има и стаи които са със собствен санитарен възел,без да са вип там настаняват такива които ще стоят повечко време!(има и изключения!)
храната не е много хубава и действително е голям ветрилник!
колкото до хигиената миеха всеки ден без изключение(с изключение на общата баня,май)иначе навсякъде другаде тоалетни те стаите и манипулационните!
лекарите и акушерките бяха много свестни както в отделението така и по време на самото раждане!
във всяко стадо има и мърша но това е съвет към всички бременни помислете си хубаво върху следното за всяка болница която и да е има както много позитивни така и много отрицателни отзиви!всеки човек си разбира и си пречупва всичко през собствения си мироглед така че за едни нещо което е хубаво за други същото нещо е просто ужасно!
съвета ми е да си изберете някоя от големите аг болници защото там има екипи от микропедиатри,неонатолози,има кувьози!
и мисля че всеки трябва да се надява на добър късмет!
имам две познати които са раждали в Шейново и всяка от тях има различни впечатления,не просто различни а коренно противоположни!казвам го толкова да дам пример!
и не си градете мнение въз основа на едно мнение, а като съвкупност от много неща!
стискам палци на всички!
Цитирай

Веган-аболиционист

Цитат на: Reza
та съветът ми е...раждайте в Св. София и си вземете стая двоен ВИП. Хем са разрешени свижданията по всяко време, хем една баня и тоалетна се ползва най-много от 4 жени и се мие ВСЕКИ ДЕН!:)

Все едно, че аз съм го писала...
Да, в Майчин дом наистина хигиената е под всякаква критика. Тоалетните действително са кошмарно мръсни, а стаите ги миеха веднъж на 3 дни. Едни вълма се носеха... Думи нямам!
И докторите са много ... безхаберни ли да ги нарека, надути ли, егоисти ли... все ще им подхожда. Изобщо не възприемат бременната като човек, поради което и не допускат, че тя има емоции, особено интензивни, когато става дума за бебето, което носи.
Цитирай

при ОП

Цитат на: Marina M
О Боже, а аз съм се спряла точно там и отгоре на всичко, лекуващия ми лекар "не му се занимава" с нормално раждане и въобще не коментира това, че искам да родя по нормален път. Много ме е страх ...  Crying or Very sad

Е, как така не му се занимава Rolling Eyes  Evil or Very Mad  Confused: И що за лекар е това, като не се интересува от мнението ти Confused: И изобщо има ли някакви причини за секцио Confused:
Цитирай

Цитат на: AFRODDITA

Е, как така не му се занимава Rolling Eyes  Evil or Very Mad  Confused: И що за лекар е това, като не се интересува от мнението ти Confused: И изобщо има ли някакви причини за секцио Confused:

До сега не ми е мерил таза. Още на първия преглед ме пита "ти как мислиш да раждаш", а аз мрънкам: "разбира се, нормално, ако може". Той само ме погледна и ми вика "като те гледам каква си слаба....." Сега го питах как да се лекувам от течението, което се появи, въобще не ме прегледа, излезе в отпуска, а на мен ми каза "това като родиш, тогава ще го лекуваме". Иначе, да чукна на дърво, никакви оплаквания нямам, чуствам се прекрасно.
Цитирай

Веган-аболиционист

До сега не ми е мерил таза. Още на първия преглед ме пита "ти как мислиш да раждаш", а аз мрънкам: "разбира се, нормално, ако може". Той само ме погледна и ми вика "като те гледам каква си слаба....." Сега го питах как да се лекувам от течението, което се появи, въобще не ме прегледа, излезе в отпуска, а на мен ми каза "това като родиш, тогава ще го лекуваме".

Е, без извинение, тоя е пълен боклук. Angry
А ти защо, след като си получила такова отношение, все още смяташ да раждаш при такъв шарлатанин?!
Цитирай

Цитат на: Abadjieva
Е, без извинение, тоя е пълен боклук. Angry
А ти защо, след като си получила такова отношение, все още смяташ да раждаш при такъв шарлатанин?!

Ираждал е майка ми - никакви проблеми - като по книга, а аз съм близначка, изражда и близначката ми - секцио, там си се наложи, защото бебето не слизаше, иначе никакви проблеми. Даже тя ми разказваше какъв фен бил на нормалното раждане. Сега съм като смаяна  Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 71 отговора